10szwów w buzi po wyrywaniu chirurgicznym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-30, 08:40   #1
moniczka21025
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Exclamation

10szwów w buzi po wyrywaniu chirurgicznym


Witam!
28.08 miałam zabieg usunięcia chirurgicznie zatrzymanego zęba, a mianowicie dolnej piątki. Mam założone 10 szwów, przez które ledwno żyje, Ketonal nawet nie pomaga w tym bólu. Dziś 3dzień po operacji,a ja jeszcze nie czuje dolnej wargi i brody. "Dziurę" po zębie mam wypełnionym takim materiałem kościotwórczym,za który zapłaciłam 300zł. Wspomne, że mam 19lat. Miałam ryzyko pęknięcia rzuchwy,bo ten ząb prawie jej dotykał,bo był tak nisko położony. Nie wiem co już robić aby jak najszybciej wrociło mi to czucie i aby tak nie bolało. W szwach muszę chodzić 11dni :| Długośc szwu to od zęba trójki do siódemki ,masakra :| Czy ktoś miał coś podobnego? Długo to będzie tak boleć? Jeść nie mogę, mówić nie mogę, pije przez słomkę, bo ust nie mogę otworzyć, bo zaraz krew mi leci.ehh. i opuchlizna nie schodzi mimo okładów jest coraz większa...

Edytowane przez moniczka21025
Czas edycji: 2012-08-30 o 08:46
moniczka21025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 18:54   #2
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: 10szwów w buzi po wyrywaniu chirurgicznym

Ja miałam 7 szwów po usunięciu ósemki zatrzymanej, z wycięciem częsci kości. Gdzieś w wątku o ekstrakcji ósemek są moje żale. Po ponad tygodniu jest spoko, mam lekka opuchliznę i boli, ale 1 tabletka dziennie przeciwbólowa pomaga, a i czasem dalej "drętwieje" mi szczęka w tamtym miejscu. Cały czas nie masz czucia, zupełnie? - bo nie wiem czy to normalne, ja czasem miałam. Obawiam się, że jakiś nerw może być naruszony, to też ma szanse się poprawić, ale wymaga czasu.
3-4 dzień był najgorszy, opuchlizna też była coraz większa, zaczęła się zmniejszać 5 dnia, także będzie lepiej. Trochę pomagał ketonal duo, ten mocny chyba 150 mg co 10h.
Przykładaj lód do twarzy jak najczęściej. Szczękościsk nadal mam jakiś tam, podobno do 2 tygodni mija.
Przytulam i współczuję
Dzisiaj już lepiej?
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 09:03   #3
moniczka21025
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: 10szwów w buzi po wyrywaniu chirurgicznym

Już 5dzien a ja dolnej wargi nie czuje i kawałka brody. Biore ketonal,ale nic mi nie pomaga, jakies ibupromy też nic nie działają. Poprostu chybaa musze czekać az ból sam minie:| A mam takie pytanie...w trakcie zdejmowania szwów dają znieczulenie? Bo ja to sobie nie wyobrażam jak bez znieczulenia jak ledwno co buzie z bólu mogę otworzyć, a po drugie też sobie nie wyobrażam jakby mi wbijali igłe ze znieczuleniem w to takie mega obolałe dziąsło :| ehh. Narazie bez zmian...moze po zdjęciu szwów czyli w piątek będzie lepiej.
moniczka21025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 10:03   #4
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: 10szwów w buzi po wyrywaniu chirurgicznym

Masz racje, do końca tego bólu żadna tabletka nie niweluje, trzeba przeczekać.
Mnie nic nie dali do ściągnięcia i bolało. Ale to 10 min, więc da się przeżyć.
Nie chcę Ciebie straszyć, ale w ogóle nie chce mi się to zagoić - o ile już nie ma otwartej rany to dziąsła są strasznie wrażliwe, jakby nie do końca zagojone. Juz sama nie wiem co mam z tym robić:/
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 15:54   #5
Pannamonia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 101
Dot.: 10szwów w buzi po wyrywaniu chirurgicznym

Niestety, jeśli nie przykryjesz tego jakimś implantem lub protezą, to ten dołek zawsze pozostanie wrażliwszy, ponieważ okostną oddziela tylko cienka warstwa tkanki.

Edytowane przez Pannamonia
Czas edycji: 2012-09-05 o 15:56
Pannamonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:50.