Ostatnio obejrzane filmy cz. VII - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-18, 22:30   #241
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Nie mam za bardzo co oglądać z nowości, to planuję w najbliższym czasie dalej odświeżać sobie klasyki, mam na dysku kilkadziesiąt filmów do obejrzenia, większość już widziałam, ale nie wszystkie
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 00:20   #242
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Obejrzałam ostatnio:

"Co wiesz o Elly" - już trzeci obejrzany film Fahadiego. Jak pisałam filmy jego co widziałam uznałam za dobre, ale też spodziewałam się więcej, aż tak nie zachwyciłam się. Niemniej chciałam i tak zobaczyć inne filmy, więc tak zobaczyłam w krótkim czasie. Ten uważam za najlepszy na razie, bardzo mi się podobał. W sumie pokazuje na pewno wiele rzeczy np jak różne kłamstwa mogą doprowadzić do pewnych sytuacji, my tutaj tego możemy do końca nie zrozumieć, ale wiadomo kultura irańska jest inna i myślę, że reżyser po prostu chce nam ją pokazać, szczerze mimo, że sam jest z Iranu przekazać co jego zdaniem jest niezbyt dobre w tej kulturze. Mamy Irańczyka, który wrócił z Niemiec, po nieudanym małżeństwie z Niemką właśnie, mamy grupkę przyjaciół i Elly, którą na to spotkanie zabrała jedna z bohaterek filmu. Dobrze też pokazane jak czasem dużo nie wiemy o kimś, kto jest niby uśmiechnięty, ale tak naprawdę mało o nim/o niej wiemy. Uważam też, że film pokazuje też, jak mimo wszystko pozycja kobiety jest gorsza, mimo że wiadomo, że pewnie Iran trochę też się zmienił. W grze aktorskiej bohaterów widać wiele emocji, klimat filmu dobry. Moja ocena 8/10, bardzo dobry film, polecam.

Ostatnio obejrzałam też "It follows". Kiedyś obejrzałam już zwiastun tego thrillera. No klimat jest, chociaż czasem miałam wrażenie, że muzyki za dużo czy za bardzo dominuje, co jednak dla mnie mogliby bardziej "stonować". Niemniej ogólnie klimat dobry, aktorzy średni w sumie, ale nie najgorsi, historia ciekawa, ale fakt, może niepotrzebnie oglądałam ten zwiastun, spodziewałam się więcej. Nie jest dla mnie to jakiś super film, mimo innowacyjności pewnej w sumie, ciekawego tematu, ale po prostu niezły. Moja ocena 6/10, polecam, ale też ja osobiście spodziewałam się trochę więcej.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 10:09   #243
Coffee24
Raczkowanie
 
Avatar Coffee24
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 205
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Home sweet hell- co za porąbany film, jednym słowem Niby czarna komedia- jak dla mnie to bardziej głupia komedia Mega odmóżdżacz, chwilami nudził i złapałam się, że film leciał w tle a ja przeglądałam sobie stronki z ubraniami Nie obejrzałam niestety ostatnich 7-10 minut bo film się zaciął i jakimś cudem na żadnej stronie nie chciał odtwarzać, ale myślę, że wiele mnie nie ominęło. Podobała mi się rola Katherine Heigl jako psychiczna żonka Sama nie wiem, 4-5/10
Coffee24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 10:26   #244
sweet sunday
Zakorzenienie
 
Avatar sweet sunday
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 672
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez Coffee24 Pokaż wiadomość
Home sweet hell- co za porąbany film, jednym słowem Niby czarna komedia- jak dla mnie to bardziej głupia komedia Mega odmóżdżacz, chwilami nudził i złapałam się, że film leciał w tle a ja przeglądałam sobie stronki z ubraniami Nie obejrzałam niestety ostatnich 7-10 minut bo film się zaciął i jakimś cudem na żadnej stronie nie chciał odtwarzać, ale myślę, że wiele mnie nie ominęło. Podobała mi się rola Katherine Heigl jako psychiczna żonka Sama nie wiem, 4-5/10
Koniec był dobry.
sweet sunday jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 10:30   #245
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Song of the sea (2014) - 8/10.
Piękna wizualnie (bardzo nietypowa, nie widziałam wcześniej nigdy czegoś takiego) i mądra animacja i dla dzieci (tych mniejszych i większych) i dla dorosłych.

Bande de filles (2014) - 4-5/10.
Nieźle zagrany i całkiem realistyczny film, ale nie przemówił dla mnie, to taki trochę film o niczym.
Trochę mi się dłużył, a po zakończeniu seansu trochę mi szkoda poświęconego nań czasu
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 11:53   #246
Coffee24
Raczkowanie
 
Avatar Coffee24
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 205
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez sweet sunday Pokaż wiadomość
Koniec był dobry.
Przed chwilą już mi się uruchomiło i obejrzałam do końca- faktycznie, koniec niezły
Coffee24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 12:38   #247
kosovitz
Chimay
 
Avatar kosovitz
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11 566
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Gone (2006)
Zaczyna się jak takie typowe wakacyjne kino drogi: hulanki, swawole, fajne piosenki (właśnie przekopuję soundtrack), potem robi się coraz nieprzyjemniej, ale w pozytywnym sensie. Może nie jest to film wybitny, ale pan Mechlowicz idealnie pasuje do swej roli i mam zamiar zerknąć, co tam jeszcze popełnił.
__________________
"Life is like a box of chocolates. You start with a tasty full pack and then slowly all the good stuff goes until you're left with the crap that no-one else wants."

Zagłosuj na Paczkomat
kosovitz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-19, 14:35   #248
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Chłopak z sąsiedztwa - film nie jest zły ale według mnie przewidywalny
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 15:35   #249
puszka_pandory
Rozeznanie
 
Avatar puszka_pandory
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: znikąd
Wiadomości: 889
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Prestiż (2006) - 8/10
Pan Pip (2012) - 8/10
Oczy Julii (2010) - 6/1o
No-Do. Wezwani (2009) - 6/10
Nic osobistego (2009) - tu nie wiem jak ocenić.
__________________
.

"Tych, co upadną, (...) inni rozrywają na strzępy" /V.Woolf/
--------------------------------------------------------------------------------------------------

„Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać” /M.T.C./
<3 LC
puszka_pandory jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 15:59   #250
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez puszka_pandory Pokaż wiadomość
Nic osobistego (2009) - tu nie wiem jak ocenić.
Mi się podobał, chociaż był dość dziwny, prawie bez dialogów. Oceniłam na 7.

"Zbliżenia" Nagromadzenie banału, klisz i pretensji w tak krótkim filmie (tylko 75 minut) to naprawdę wyczyn. Na deser fatalnie obsadzona Joanna Orleańska w głównej roli, totalnie bezpłciowa kreacja. Gwoździe do trumny: łopatologiczne, sztuczne dialogi i okropna muzyka rodem z telenoweli. Wybronił się tylko Łukasz Simlat, który oszczędnymi środkami stworzył "jakąś" postać. Kiepski, przerysowany, do bólu pretensjonalny film, szkoda, bo bardzo lubię kameralne kino skupione na kobietach. 3/10

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Obejrzałam ostatnio:

"Co wiesz o Elly" - Ten uważam za najlepszy na razie, bardzo mi się podobał.
To też mój ulubiony film Farhadiego Najbardziej mnie poruszył i skłonił do myślenia.
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 16:00   #251
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez psycho_social Pokaż wiadomość
Mi się podobał, chociaż był dość dziwny, prawie bez dialogów. Oceniłam na 7.
Ja oceniłam nawet wyżej, bo dialogów prawie zero, a tyle emocji - choćby początek w mieszkaniu.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-19, 16:18   #252
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ja oceniłam nawet wyżej, bo dialogów prawie zero, a tyle emocji - choćby początek w mieszkaniu.
Zgadzam się z Tobą, dałabym więcej niż 7, ale trochę jestem już zaprawiona w filmach "festiwalowych" i w tym przeszkadzało mi, że był troszeczkę jednak wyrachowany - kilka symboli odebrałam jako naprawdę ciężkostrawne, troszkę za dużo było dla mnie niedopowiedzeń i te rozdziały z tytułami strasznie mnie wkurzały, bo są niejako kluczem do pełnego zrozumienia tego filmu, a po 2 minutach już nie pamiętałam co to było za słowo na planszy dla danego rozdziału Za to finałowa scena... Do dziś pamiętam jak mnie wcięło.
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 16:24   #253
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez psycho_social Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Tobą, dałabym więcej niż 7, ale trochę jestem już zaprawiona w filmach "festiwalowych" i w tym przeszkadzało mi, że był troszeczkę jednak wyrachowany - kilka symboli odebrałam jako naprawdę ciężkostrawne, troszkę za dużo było dla mnie niedopowiedzeń i te rozdziały z tytułami strasznie mnie wkurzały, bo są niejako kluczem do pełnego zrozumienia tego filmu, a po 2 minutach już nie pamiętałam co to było za słowo na planszy dla danego rozdziału Za to finałowa scena... Do dziś pamiętam jak mnie wcięło.
Ja tak dobrze nie pamiętam tego filmu, w sensie całości fabuły, bo widziałam go latem 2010 roku, ale samo to, że niektóre sceny pamiętam tak, jakbym widziała je wczoraj to bardzo dużo, bo ja potrafię w kilka sekund zapomnieć, co sama przed chwilą powiedziałam
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 16:30   #254
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ja tak dobrze nie pamiętam tego filmu, w sensie całości fabuły, bo widziałam go latem 2010 roku, ale samo to, że niektóre sceny pamiętam tak, jakbym widziała je wczoraj to bardzo dużo, bo ja potrafię w kilka sekund zapomnieć, co sama przed chwilą powiedziałam
Ha ha, mam podobnie I też bardzo sobie cenię te tytuły, które zostają ze mną na dłużej. Nie raz ocenię film jako przyzwoity lub "tylko" dobry, a potem zmieniam ocenę, bo "chodzą" za mną jakieś sceny, kadry, dialogi. To, że film potrafi tak zainfekować mózgownicę to duża wartość
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 16:36   #255
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez psycho_social Pokaż wiadomość
Ha ha, mam podobnie I też bardzo sobie cenię te tytuły, które zostają ze mną na dłużej. Nie raz ocenię film jako przyzwoity lub "tylko" dobry, a potem zmieniam ocenę, bo "chodzą" za mną jakieś sceny, kadry, dialogi. To, że film potrafi tak zainfekować mózgownicę to duża wartość
Poza klasykami sprzed 60-70 lat i tymi z lat 90tych mało jest filmów, które bym dobrze pamiętała, niestety, czy takich, które po drugim, trzecim czy piątym obejrzeniu nadal mi się tak samo podobają.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 18:47   #256
puszka_pandory
Rozeznanie
 
Avatar puszka_pandory
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: znikąd
Wiadomości: 889
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez psycho_social Pokaż wiadomość
Mi się podobał, chociaż był dość dziwny, prawie bez dialogów. Oceniłam na 7.
Ogólnie mi się podobał, ale niektóre zachowania bohaterki były tak dziwne i w moim mniemaniu nieprawdopodobne, że nie wiem co myśleć.
Ale muszę przyznać, że też zapadł mi jakoś w pamięć.
__________________
.

"Tych, co upadną, (...) inni rozrywają na strzępy" /V.Woolf/
--------------------------------------------------------------------------------------------------

„Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać” /M.T.C./
<3 LC
puszka_pandory jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 19:06   #257
kosovitz
Chimay
 
Avatar kosovitz
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11 566
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez puszka_pandory Pokaż wiadomość
Ogólnie mi się podobał, ale niektóre zachowania bohaterki były tak dziwne i w moim mniemaniu nieprawdopodobne, że nie wiem co myśleć.
Ale muszę przyznać, że też zapadł mi jakoś w pamięć.
Pojutrze minie 3 lata od jego obejrzenia i owszem, wciąż pamiętam końcówkę, ale jako całość to ja aż tak wysoko go nie oceniam.
__________________
"Life is like a box of chocolates. You start with a tasty full pack and then slowly all the good stuff goes until you're left with the crap that no-one else wants."

Zagłosuj na Paczkomat
kosovitz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 00:18   #258
ariadelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

niedawno trafił mi się przypadkowo film braci Dardenne pod tytułem "Syn", absolutnie niesamowity, choć pewnie trzeba lubić ten rodzaj kina.
ariadelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 09:53   #259
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Jak urodzić i nie zwariować-- lekka i dość zabawna komedia, można odprężyć się i zrelaksować. Nie jest to może kino wybitne, ale takie filmy też są potrzebne. Podobała mi się gra aktorska, szczególnie Banks i Kendrick, za to nigdy nie przekonam się do Diaz, ble. Całość oceniam na 7/10, odprężyłam się i chwilami zaśmiałam.

Tragedia na przełęczy Diatłowa-- kurczę, wszystko zmierzało do pozytywnej oceny, bo sam reportaż w sobie był dobry, trzymał w napięciu i był bardzo ciekawy. Całość jednak popsuł motyw tych mutantów i czasoprzestrzeni. No nie spodobało mi się .Szkoda, bo pierwsza godzina bardzo przyjemnie mi zleciała. 5/10

Kopciuszek-- ach, Blanchett była jak zwykle olśniewająca, była perełką tego filmu. I przyznam szczerze, że dla niej obejrzałam ten film. Opowiedziany jest w dobry, łagodny sposób, nadający się dla dzieci i dla starych. Nie dłużył się, ładna scenografia i dialogi. Pozostali aktorzy myślę, że również dobrze zagrali, nie była to wymuszona gra. 7/10
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-20, 11:43   #260
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Paddington - różni się od książki ale jest lekki i przyjemny - dla całej rodziny Według mnie dubbing do misia został trafnie dobrany
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2015-05-20 o 11:57
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 12:07   #261
kofi81
Zakorzenienie
 
Avatar kofi81
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 026
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Ex Machina

7/10
kofi81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 13:38   #262
sweet sunday
Zakorzenienie
 
Avatar sweet sunday
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 672
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Deadfall- taki średni thrillerek o niczym. Film ratują świetny Bana i zawsze miła dla oka Olivia Wilde 5/10

Straw dogs- Podobał mi się. Fajny,duszny i brudny klimat miasteczka,tragiczna historia w skutkach,dobrze zagrany i nakręcony. 7/10
sweet sunday jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 13:46   #263
Kasia Wij
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 115
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Ex Machina - rewelacja. Majstersztyk fantastyczny trochę jak Moon.
Kasia Wij jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 14:26   #264
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Kopciuszek-- ach, Blanchett była jak zwykle olśniewająca, była perełką tego filmu. I przyznam szczerze, że dla niej obejrzałam ten film. Opowiedziany jest w dobry, łagodny sposób, nadający się dla dzieci i dla starych. Nie dłużył się, ładna scenografia i dialogi. Pozostali aktorzy myślę, że również dobrze zagrali, nie była to wymuszona gra. 7/10
Ogladalas moze online?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 16:04   #265
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
Ogladalas moze online?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jak mowa o Kopciuszku z 2015 to jest dostępny na torrentach z napisami.


Pokerowa noc - 2014 - 4/10

Średni film, akcja taka sobie... nie wiem czemu ale ten film mi coś przypominał tzn jakiś inny film Tylko nie mogę sobie tytułu przypomnieć

Haker [ org. tyt. " Blackhat " ] - 2015 - 2/10

Jak dla mnie nuda, nuda i nic wciągającego na te 2h 13min filmu...
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 16:37   #266
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

"Diabelska plansza Ouija" Słodki dżizusku, to się nawet na guilty pleasure nie kwalifikuje. Tragiczny film, emocje jak na rybach, najgorszy rodzaj kiczu: kicz na serio. Masakra, serio wolę telezakupy. 1/10.

"Wściekły byk" Rozczarowanie wielką klasyką, epizod 253. De Niro świetny, dla niego i dla zdjęć warto to obejrzeć, ale sam film jest tragicznie nudny i rozlazły. W dodatku obecne są w nim chyba wszystkie motywy znane z innych filmów Scorsese, w związku z czym jest mocno przewidywalny. Do "Rocky'ego" to się nie umywa. Reżyseria i zdjęcia rewelacja, ale film jako całość... Nuda pi prostu. Szybko o nim zapomnę. 6/10
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.

Edytowane przez psycho_social
Czas edycji: 2015-05-20 o 16:38
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 16:55   #267
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Pani z przedszkola - oceniam na 4 i nie wiem czy nie za dużo. Tylu dobrych aktorów, Kulesza, Janda, Dziędziel, Gruszka. A film miejscami wręcz żenujący, humoru brak.

Timbuktu - rywal Idy w walce o Oscara. Film dobry, monotonny, minimalistyczny. Niewiele się dzieje ale podobał mi się. Aczkolwiek dziwi mnie nominacja, choć dobry to ze wszystkich nominowanych w tej kategorii chyba najsłabszy. 7/10
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-21, 01:27   #268
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez psycho_social Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------



To też mój ulubiony film Farhadiego Najbardziej mnie poruszył i skłonił do myślenia.
To fajne, bo jak widzisz jak na razie to też mój ulubiony jego film. Widziałaś jeszcze jakieś inne jego filmy? Nie ma ich już dużo, ale jest np "Perski nowy rok", ale za bardzo tak online nie mogę go znaleźć, a zazwyczaj tak oglądam filmy, nawet kiedyś próbowałam ściągać na torrentach coś hehe i nie wiedziałam jak, niby się zarejestrowałam, jak było chyba trzeba, a nie chciało mi ściągnąć. Nie pamiętam już. Oglądałaś ten film czy też te trzy co ja, czyli "Przeszłość", "Rozstanie" i "Co wiesz o Elly"?


Wczoraj obejrzałam "Come back to me" (2014) - thriller. Samo wykonanie filmu dosyć dobre dla mnie tak na 6, gra aktorów już gorzej, kiepscy byli moim zdaniem, czasem ich zachowania były sztuczne, no może prócz Dale'a, który ciekawie odegrał swoją rolę, ale pomysł na tyle dobry i nieźle zrealizowany, że nie przeszkadzało mi to tak bardzo. Sam pomysł jest moim zdaniem właśnie dosyć oryginalny, sama amnezja, zaniki pamięci nie, ale to co czego dowiadujemy się później już tak. Można trochę przerażenia i napięcia odczuć z główną bohaterką. Właśnie pomysł sprawia i niezłe wykonanie, że mimo gorszych aktorów film niby też nie powala, ale jest czymś innym i daję 7. Trochę mu brakuje, ale na tyle mnie zaciekawił i jest to coś nieco nowego, że oceniam go dobrze. Polecam.

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2015-05-21 o 01:38
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-21, 13:13   #269
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
To fajne, bo jak widzisz jak na razie to też mój ulubiony jego film. Widziałaś jeszcze jakieś inne jego filmy? Nie ma ich już dużo, ale jest np "Perski nowy rok", ale za bardzo tak online nie mogę go znaleźć, a zazwyczaj tak oglądam filmy, nawet kiedyś próbowałam ściągać na torrentach coś hehe i nie wiedziałam jak, niby się zarejestrowałam, jak było chyba trzeba, a nie chciało mi ściągnąć. Nie pamiętam już. Oglądałaś ten film czy też te trzy co ja, czyli "Przeszłość", "Rozstanie" i "Co wiesz o Elly"?


Wczoraj obejrzałam "Come back to me" (2014) - thriller. Samo wykonanie filmu dosyć dobre dla mnie tak na 6, gra aktorów już gorzej, kiepscy byli moim zdaniem, czasem ich zachowania były sztuczne, no może prócz Dale'a, który ciekawie odegrał swoją rolę, ale pomysł na tyle dobry i nieźle zrealizowany, że nie przeszkadzało mi to tak bardzo. Sam pomysł jest moim zdaniem właśnie dosyć oryginalny, sama amnezja, zaniki pamięci nie, ale to co czego dowiadujemy się później już tak. Można trochę przerażenia i napięcia odczuć z główną bohaterką. Właśnie pomysł sprawia i niezłe wykonanie, że mimo gorszych aktorów film niby też nie powala, ale jest czymś innym i daję 7. Trochę mu brakuje, ale na tyle mnie zaciekawił i jest to coś nieco nowego, że oceniam go dobrze. Polecam.
Widziałam te trzy i jeszcze "Perski nowy rok" i "Piękne miasto" ale z angielskimi napisami. Ostatnio też gdzieś z takimiż napisami widziałam, że "Tańcząc w pyle" był gdzieś dostępny. Ale z polskimi napisami z tego co wiem to nie ma tych filmów, a przynajmniej ja nie znalazłam. Jest nadzieja, że może wyjdą któregoś pięknego dnia w boxie wszystkie jego filmy i ktoś wrzuci potem do internetu, tak jest często jak Nowe Horyzonty np. odkryją twórczość jakiegoś reżysera, to wydają też jego pierwsze filmy.
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-21, 13:22   #270
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cinderella (2015) - 6/10.
Jest poprawnie. Wizualnie bardzo ładna bajeczka, taka tradycyjna.
Podobały mi się Cate Blanchett i Helena Bonham Carter, ale to nic dziwnego, bo bardzo je obie lubię.
Nie podobała mi się główna aktorka, jakoś mnie irytowała

Reminiscence (2014) - 2/10.
Turecki horror, a raczej "horror", bo tak naprawdę nie wiem, co przed chwilą widziałam
Nie wiem, co autor miał na myśli, ale ten film to taki niestrawny misz masz, żonglowanie gatunkami bez ładu i składu, wypadło to po prostu tragicznie, nie ma w ogóle sensu i wydaje się nieprzemyślane.
Zmarnowałam na ten film godzinę i 45 minut i szczerze odradzam seans, nie wiem, skąd się wzięła średnia powyżej 7 na imdb, podejrzewam, że jest sztucznie zawyżona

The birder (2013) - 6/10.
Poprawne kino obyczajowe, film jakich wiele.
Sympatyczny, dobrze zagrany, z ładnymi zdjęciami (momentami), ale nic ponadto, nie zapada w pamięć.
Obejrzałam wyłącznie z sympatii dla aktora grającego główną rolę.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-05 16:49:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:02.