Ostatnio obejrzane filmy cz. VII - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-21, 13:38   #271
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Historia Gabby Douglas - szału nie ma..można obejrzeć
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-22, 01:16   #272
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Ostatnio obejrzałam "Noi albinoi" (2003) - oglądałam z 3 dni "na raty", bo i nie do końca miałam czas i film jest cięższy, więc owszem na raz nie było tak łatwo. Niemniej mimo tego moja ocena będzie wysoka 7, bo całościowo wart jest uwagi, mimo że tak łatwo to się nie ogląda. Na pewno świetny jest klimat, bo Islandia, jest to film islandzki, fascynuje mnie, te widoki itp i to, że zupełnie jest inna, tutaj niby rok podobno 2001 jak gdzieś czytałam, a faktycznie jak ktoś napisał wszystko wygląda tam biednie, jak z PRL-u, ale podobno te małe miasta w Islandii mogą tak wyglądać. Zupełnie jakby to było dość dawno, trochę inny świat. Dużo też śniegu, piękne widoki, film trochę z niebieską poświatą jak też ktoś pisał. Historia młodego buntownika Noi, który różni się od innych rówieśników, olewa szkołę, mimo że głupi nie jest i czuję się tam trochę uwięziony, jakby nie mógł rozwinąć skrzydeł. Do tego jego relacje rodzinne, które są dosyć kiepskie i chłopak nie ma tam prawie nikogo, kto byłby mu bliski. Akcja toczy się powoli, sennie, są też wstawki zabawne, ale na pewno jest to zdecydowanie bardziej dramat, więc zadziwiające, że na zalukaj, gdzie oglądałam dali kategorię komedii. Film nie jest też wybitny, ale warty uwagi, zakończenie wydawało się niepasujące do całości, ale chyba znaczenie ma, podobno trzeba tutaj odnieść się do literatury, podobno ktoś na filmwebie ma artykuł, który może wiele co do filmu, motywów wyjaśniać, więc napiszę do tej osoby, by mi wysłała, bo wiadomo bez tych odniesień mogę film rozumieć słabiej. Niemniej, na pewno jest to historia o buncie, ale też dojrzewaniu, trudnych relacjach, trudności w odnalezieniu się w świecie. Moja ocena 7/10, generalnie polecam.

---------- Dopisano o 02:16 ---------- Poprzedni post napisano o 02:14 ----------

Cytat:
Napisane przez psycho_social Pokaż wiadomość
Widziałam te trzy i jeszcze "Perski nowy rok" i "Piękne miasto" ale z angielskimi napisami. Ostatnio też gdzieś z takimiż napisami widziałam, że "Tańcząc w pyle" był gdzieś dostępny. Ale z polskimi napisami z tego co wiem to nie ma tych filmów, a przynajmniej ja nie znalazłam. Jest nadzieja, że może wyjdą któregoś pięknego dnia w boxie wszystkie jego filmy i ktoś wrzuci potem do internetu, tak jest często jak Nowe Horyzonty np. odkryją twórczość jakiegoś reżysera, to wydają też jego pierwsze filmy.
Aha z angielskimi napisami, to lepiej niż jak gadają po angielsku, więcej wtedy rozumiem. To online czy gdzieś ściągałaś? Szkoda, że nie są łatwiej dostępne różne filmy ogólnie.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-22, 06:43   #273
kofi81
Zakorzenienie
 
Avatar kofi81
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 026
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Wkręceni 6/10

Podejrzani zakochani 6/10

Facet (nie)potrzebny od zaraz 2/10
kofi81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-22, 10:25   #274
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

[
Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
Ogladalas moze online?
Nie, miałam na dysku

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Cinderella (2015) - 6/10.
Jest poprawnie. Wizualnie bardzo ładna bajeczka, taka tradycyjna.
Podobały mi się Cate Blanchett i Helena Bonham Carter, ale to nic dziwnego, bo bardzo je obie lubię.
Nie podobała mi się główna aktorka, jakoś mnie irytowała



Miała brwi jak facet


Cytat:
Napisane przez kofi81 Pokaż wiadomość
Wkręceni 6/10

Podejrzani zakochani 6/10

Facet (nie)potrzebny od zaraz 2/10
Opisuj swoje spostrzeżenia, może zachęciz lub odradzisz komuś filmy

Labirynt-- bardzo poruszający, brutalny, choć zakończenie trochę mi nie pasowało. Świetna gra aktorów, jakoś nie przepadam za Dano, ale tutaj świetnie zagrał, ukłony. Za to Gyllenhaal wyglądał jak milion dolarów Sama fabuła jest przerażająca, bo realna. Obsesja ojca by odnaleźć dziecko strasznie przygnębia i wywołuje mieszane uczucia. Film jest świetny i bardzo polecam 9/10
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-22, 10:41   #275
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość

Miała brwi jak facet
Chyba jej trochę przesadzona mimika mnie bardziej irytowała, brwi mi nie przeszkadzają, bo np. Lily Collins bardzo mi się podoba, ale tylko jako kobieta, bo aktorką jest według mnie średnią.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-22, 10:41   #276
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

EDIT: dubel
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.

Edytowane przez kasztanka3
Czas edycji: 2015-05-22 o 10:59
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-22, 10:47   #277
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Edit: Kolejny dubel.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.

Edytowane przez kasztanka3
Czas edycji: 2015-05-22 o 10:59
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-22, 14:26   #278
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Godziny strachu - dobry ale nie powala na kolana
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-22, 16:02   #279
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Aha z angielskimi napisami, to lepiej niż jak gadają po angielsku, więcej wtedy rozumiem. To online czy gdzieś ściągałaś? Szkoda, że nie są łatwiej dostępne różne filmy ogólnie.
Nie mieszkam w Polsce i miałam to szczęście, że te 2 filmy mogłam sobie wypożyczyć na DVD, a "Tańcząc w pyle" było gdzieś online, ale nie pamiętam gdzie. Jeśli znajdę gdzieś w zakładkach, to prześlę ci link na priv.

"Fotograf" Widać, że ambicje zrobienie dobrego thrillera były wielkie. Szkoda, że nie wyszło. Aktorsko jest to jeden z najgorszych filmów jakie ostatnio widziałam. Aktorzy grają na granicy histerii niemal przez cały czas, wszystko jest super hiper serio, a stąd do kiczu już niedaleko, film momentami ociera się o śmieszność. Duży minus to scenariusz. Niewiarygodny, pełen klisz i przeładowany wątkami. Do tego z klasycznym błędem: wszystko opowiedziane przy pomocy dialogów. Jedyny plus to to, że obejrzałam do końca, bo byłam ciekawa zakończenia. Rozczarowanie. Strasznie naiwny i bardzo źle zagrany film. 4/10.
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-22, 20:51   #280
kofi81
Zakorzenienie
 
Avatar kofi81
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 026
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Karuzela

Polski film z 2014 roku. Wydaje mi się, że można było to obejrzeć tylko w niszowych kinach.
Historia dwóch braci. Między nimi kobieta.
Bywa dramatycznie.
Dobrze pokazana intymność, zero przerysowania, kiczu.

Podobała mi się gra Mikołaja Roznerskiego i Mateusza Janickiego.

Ogromny plus za zdjęcia!

Daję 6.
kofi81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-23, 14:44   #281
puszka_pandory
Rozeznanie
 
Avatar puszka_pandory
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: znikąd
Wiadomości: 889
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez psycho_social Pokaż wiadomość
"Diabelska plansza Ouija" Słodki dżizusku, to się nawet na guilty pleasure nie kwalifikuje. Tragiczny film, emocje jak na rybach, najgorszy rodzaj kiczu: kicz na serio. Masakra, serio wolę telezakupy. 1/10.
aż taki zły dla Ciebie, a mi się nawet dobrze oglądało, tematyka akurat jaką lubię i dałam 5/10

Przeczucie (2007) thriller, dramat - 6/10
__________________
.

"Tych, co upadną, (...) inni rozrywają na strzępy" /V.Woolf/
--------------------------------------------------------------------------------------------------

„Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać” /M.T.C./
<3 LC
puszka_pandory jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-23, 15:38   #282
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez puszka_pandory Pokaż wiadomość
aż taki zły dla Ciebie, a mi się nawet dobrze oglądało, tematyka akurat jaką lubię i dałam 5/10

Przeczucie (2007) thriller, dramat - 6/10
Ten film nie miał za grosz stylu, czy jakiejkolwiek charyzmy, a do tego bezczelnie żerował na zdartych na śmierć kliszach fabularnych i to bez grama finezji, dystansu, czy jakiegokolwiek cudzysłowu.
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-23, 16:31   #283
kofi81
Zakorzenienie
 
Avatar kofi81
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 026
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Bez wstydu

Jest w porządku, ale szału nie ma.
Historia zakazanego uczucia, które rodzi się między bratem a siostrą.
Spodziewałam się czegoś zdecydowanie mocniejszego.

5/10
kofi81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-24, 02:20   #284
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Wczoraj obejrzałam "Perski nowy rok" (2006) (psycho_social udało mi się znaleźć na chomikuj z lektorem wszędzie no i ok, lektor nie był zły). Wcześniejszy film Farhadiego, z aktorką, która grała Elly właśnie w "Co wiesz o Elly". Bardzo dobrze moim zdaniem tutaj też zagrała, fabuła prosta, ale dosyć ciekawa. Nie porywa, tamte filmy jego lepsze, ale ten też całkiem dobry, do refleksji także o małżeństwie, o podejrzeniach zdrady itp. Pod koniec tutaj pojawia się trochę muzyki, dobrze dobranej moim zdaniem i wiadomo nie ma takiego zakończenia jakie może, by niektórzy chcieli, że jest wszystko jasne, ale moim zdaniem zakończenie i tak wiele mówi, pokazuje jak ich relacje mogą dalej się potoczyć. Warto obejrzeć. Niezły film, moja ocena 6/10.

Obejrzałam też thriller "Alone" (2013), a na seansach filmów online "Phobia" (swoją drogą szkoda, że zamknęli ekino.)... Film kameralny, aktorzy raczej nie wyróżniają się, chociaż główny bohater myślę nawet dobrze zagrał. Wszystko dzieje się w domu, bo bohater cierpi na agarofobię i nie wychodzi z mieszkania. Niewielu aktorów, trochę klimatu jest, raczej od początku wiemy co tutaj mniej więcej się dzieje, ale nie przeszkadzało mi to w odbiorze. Trochę trzyma w napięciu, nie jest to świetny film może dla mnie, ale właśnie całkiem niezły. Moja ocena 6/10.

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2015-05-24 o 02:27
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-24, 08:02   #285
iixi
Zakorzenienie
 
Avatar iixi
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 12 293
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Avengers: Age of Ultron - podobało mi się. choć pierwsza połowa trochę gorsza od drugiej. dużo akcji, fajne efekty. sama fabuła w sumie średnia. ogólnie oglądało się dobrze 7.5/10

i leciał zwiastun Ant-Man'a - zapowiada się fajnie
__________________
„Kiedy masz jeden z tych dni, w czasie których czujesz się, jakbyś miał jakiś ciężar na barkach….
zacznij robić przysiady!”

BLOG

iixi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-24, 11:07   #286
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez iixi Pokaż wiadomość
Avengers: Age of Ultron - podobało mi się. choć pierwsza połowa trochę gorsza od drugiej. dużo akcji, fajne efekty. sama fabuła w sumie średnia. ogólnie oglądało się dobrze 7.5/10

i leciał zwiastun Ant-Man'a - zapowiada się fajnie
Ja obejrzę Avengersów jeszcze raz, jak będzie dobra kopia do ściągnięcia, pierwsza część spodobała mi się bardziej po obejrzeniu drugi raz w domu, na spokojnie, może teraz też tak będzie.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-24, 20:26   #287
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

The age of Adaline (2015) - 6,5/10.
Nie spodziewałam się cudów i bardzo dobrze, bo wówczas byłoby to rozczarowanie.
Chciałam lekką i przyjemną historię do obejrzenia wieczorem przy lampce wina i to właśnie dostałam.
Jest to historia o miłości, i gdyby była tylko o miłości między kobietą a mężczyzną, ocena byłaby niższa.
Bardzo podoba mi się to, jak w filmie potraktowano temat przemijania, starzenia się, bardzo również podobało mi się ukazanie relacji pomiędzy Adaline i Flemming.
Mimo, że nie jest to arcydzieło, to uważam, że film jest wart obejrzenia i polecam.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-24, 22:57   #288
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

The Voices 2014 coś niesamowitego. W filmwebie opisane jako kryminalna komedia, ale to nie jest komedia. To jest thriller psychologiczny, groteska może trochę. Jestem pod wrażeniem. 8/10
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-25, 00:51   #289
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

"Musimy porozmawiać o Kevinie" Dobry film z rewelacyjną rolą Tildy Swinton. Podobał mi się, ale jednak mam wrażenie, że mógł być lepszy. Jestem w połowie książki i rozmyślania głównej bohaterki po prostu zwalają z nóg. Wiem, że to jest trudno przełożyć na język filmu, ale książka jest jednak o wiele lepsza poruszająca i naprawdę skłaniająca do myślenia. ale w filmie za to jest Ezra Miller, charyzma tego gościa po prostu rozsadza monitor. 7/10.

"Poliss" Film błędnie określony jako dramat/kryminał. Dla mnie to obyczajówka i to bardzo przeciętna i o co najmniej 30 minut za długa. W filmie pojawiają koszmarne, obrzydliwe przestępstwa popełnione na dzieciach, co chwilę gorsza patologia, a niestety poruszyła mnie odrobinę tylko jedna scena. Zbyt wielu niedookreślonych bohaterów, zbędne wątki, bezrefleksyjne prezentowanie "prawdziwych spraw" paryskiej policji. Serialowa jakość bez jakiejkolwiek głębszej refleksji. Płytki film na mega trudny film. 4/10.
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-25, 11:08   #290
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Jupiter: Intronizacja-- fabuła wzięta dosłowie z kosmosu, nic, kompletnie nic nie wnosząca do kinematografii poza całkiem udanymi efektami specjalnymi. Kurczę, szukając pozytywów tego filmu przychodzi mi tylko na myśl występ Eddiego Redmayne'a, który tak właściwie ratował cały film. Gwiazdkę mogę przyzać za efekty, bo były niezłe. Dziwi mnie, że twórcy Matrix'a stworzyli taki film, no nie wiem, nie przemawia do mnie. Nie czepiam się wilkowatego Tatuma, taką dostał rolę. Acha, jest jedno zaskoczenie w filmie- Sean Bean nie umiera 4/10
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-25, 11:16   #291
iixi
Zakorzenienie
 
Avatar iixi
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 12 293
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Stare grzechy mają długie cienie - dobry i wciągający film. fajnie poprowadzona fabuła, fajny klimat. ogólnie solidny kryminał. 7/10
__________________
„Kiedy masz jeden z tych dni, w czasie których czujesz się, jakbyś miał jakiś ciężar na barkach….
zacznij robić przysiady!”

BLOG

iixi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-25, 12:19   #292
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Akademia wampirów - według mnie słaby i troche nudny
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-25, 16:02   #293
starsipanowie
Raczkowanie
 
Avatar starsipanowie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 363
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez psycho_social Pokaż wiadomość
"Musimy porozmawiać o Kevinie" Dobry film z rewelacyjną rolą Tildy Swinton. Podobał mi się, ale jednak mam wrażenie, że mógł być lepszy. Jestem w połowie książki i rozmyślania głównej bohaterki po prostu zwalają z nóg. Wiem, że to jest trudno przełożyć na język filmu, ale książka jest jednak o wiele lepsza poruszająca i naprawdę skłaniająca do myślenia. ale w filmie za to jest Ezra Miller, charyzma tego gościa po prostu rozsadza monitor. 7/10.
Mnie się również podobały 2 młodsze wersje Kevina. Diaboliczne dzieciaki.
starsipanowie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-25, 21:59   #294
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Ta cholerna wyszukiwarka nie działa na starym wizażu ani na tym badziewnym nowym, a chciałam poszukać waszych ocen o filmie " Ex Machina ".

" Ex Machina "

No więc jak dla mnie był nawet dobry, ciekawa " postać " ta Ava była jako robot.. Jedynie trochę nudne były te badania, czasem nie chciało mi się tego słuchać :p Gdybym sama miała mieszkać na takim zadupie, bez zasięgu i prowadzić badania pod ziemią gdzie cały dom jest na zasilanie i można do pokoju wejść/wyjść kartą to bym chyba oszalała No i końcówka mnie zaskoczyła :P Nie myślałam, że tak sytuacja obróci się z Avą i tym blondynem - zapomniałam imienia :p W sumie sama nie wiem jak go ocenić... jak na razie daje mocne 6/10, może potem zmienię na7 ale sama nie wiem...
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-25, 22:50   #295
zjemto
Przyczajenie
 
Avatar zjemto
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 20
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Ta cholerna wyszukiwarka nie działa na starym wizażu ani na tym badziewnym nowym, a chciałam poszukać waszych ocen o filmie " Ex Machina ".

" Ex Machina "

No więc jak dla mnie był nawet dobry, ciekawa " postać " ta Ava była jako robot.. Jedynie trochę nudne były te badania, czasem nie chciało mi się tego słuchać :p Gdybym sama miała mieszkać na takim zadupie, bez zasięgu i prowadzić badania pod ziemią gdzie cały dom jest na zasilanie i można do pokoju wejść/wyjść kartą to bym chyba oszalała No i końcówka mnie zaskoczyła :P Nie myślałam, że tak sytuacja obróci się z Avą i tym blondynem - zapomniałam imienia :p W sumie sama nie wiem jak go ocenić... jak na razie daje mocne 6/10, może potem zmienię na7 ale sama nie wiem...

też oglądałem ale dal mnie minimum 7/10 :P
zjemto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-25, 23:48   #296
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

"Dziewczyny z bandy" Tytuł masakra, "Girlhood" brzmi lepiej i bardziej pasuje do filmu. A sam film, cóż... Robię sobie odwyk od francuskiego kina. Kolejny z rzędu za długi, rozlazły snuj bez konkretów. Niby o dorastaniu, niby że dziewczyny mają gorzej, ale jakoś mało przekonująco,dużo niekonsekwencji w scenariuszu, porzucone wątki, bohaterka pokazywana w jakichś niewiele znaczących sytuacjach przez połowę filmu. Dłużył się strasznie. 5/10 tylko za ostatnią scenę rozmowy z chłopakiem - osłodziła mi jakoś te 2 godziny nudy.
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 09:08   #297
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

[B]"Hanna"[B] - z Erikiem Baną i Kate Blanchett. Zupełnie przypadkiem trafiłam na ten film i bardzo mi się podobał. Wartka akcja, bez momentów kiedy nic się nie dzieje. O dziewczynie, która jest wytworem inżynierii genetycznej i urodziła się w Polsce, a teraz chcą ją zabić. Bardzo dobry film. 9/10
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 09:16   #298
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Choose (2011) - 4/10.
Do obejrzenia skusił mnie opis, akurat miałam ochotę na jakiś thriller na wieczór.
Z przykrością stwierdzam, że największą zaletą tego filmu jest uroda Katheryn Winnick.
Poprowadzenie głównego wątku średnie, zmarnowany potencjał, bo można było z tego zrobić dobry thriller, jedynie zakończenie nawet mi się podobało, głównie dlatego, że odstawało od miernej reszty.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 09:24   #299
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Ręka Boga - jakoś mnie nie wciągnął
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 09:34   #300
sweet sunday
Zakorzenienie
 
Avatar sweet sunday
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 672
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Volver-Jeśli mam być szczera to mój chyba pierwszy film Almodovara. Bardzo specyficzny klimat i kolorystyka filmu sprawiają,że ogląda się ten obraz bardzo dobrze. Jednak całą moją uwagę skradła Penelope Cruz - niesamowita pod względem urody i talentu. Czasami było jak dla mnie trochę za ckliwie ale na pewno sięgnę jeszcze po coś tego reżysera 7/10

Człowiek,który gapił się na kozy-Film bardzo w stylu braci Coen,poczucie humoru jak w Tajne przez poufne albo Big Lebowski.
Ja za Coenami nie przepadam,więc dla mnie to minus. Dobrze zagrany ale mnie zupełnie nie porwał ten styl 4/10

Kapitan Ameryka:Zimowy Żołnierz-Jeden z najlepszych filmów od Marvela. Czysta rozrywka na najwyższym poziomie 8/10
sweet sunday jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-05 16:49:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:58.