bezdomna dziewczyna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-06, 21:13   #1
kaja2301
Zakorzenienie
 
Avatar kaja2301
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 3 964

bezdomna dziewczyna


witam wszystkich,
zdecydowałam sie założyc ten wątek bo ta sprawa nie daje mi spokoju. Mieszkam w dość spokojnej okolicy, owszem kręcą sie tu panowie-wielbiciele alkoholu pitego w parku, ale to są te same twarze które każdy zna i kojarzy od wielu lat. A w zeszłym tygodniu jak szłam na stacje zaczepiła mnie młoda wg mnie ok. 20 lat dziewczyna mówiąc, że zostala wyrzucona z domu, nie ma pieniędzy, nie jest stąd, nie ma na chleb etc. Zaproponowałam jej zeby poszla ze mna do piekarni kilkadziesiąt metrów dalej to jej coś kupię, nie chciała bo 'nie chce robic problemu' i czy moglabyc jej dać troche pieniedzy. Dałam jej bodajze 3zł bo tyle mialam drobnych. Myślałam, ze pewnie po prostu jest tu przejazdem chce sie dostać na woodstock czy gdzieś (niedaleko jest trasa i autostrada). Jednak w ciągu 1,5 tygodnia widziałam ją jeszcze 2 razy, w tym dziś w słabym stanie, kręcila sie po ulicy chyba w samej koszulce i majtkach :/

i tu moje pytanie czy mozna to gdzieś zgłosić? jakas fundacja zajmująca sie takimi przypadkami? Przyznam się, że troche boję sie sama podchodzić i zagadywać, głównie dlatego, że ona może nie byc tu sama, a ja wracam do domu często sama wieczorami, no i nie wiadomo, jakie taka osoba może mieć zamiary.
__________________
I like my money right where I can see it .. hanging in my closet
kaja2301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 22:27   #2
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: bezdomna dziewczyna

a nie możesz sobie odpuścić?
to nie jest 40 letni alkoholik tylko 20 latka która jeszcze niedawno zmuszona była mieć kontakt ze szkołą i technologią, więc nie jest wykluczona społecznie jak człowiek który od 30 lat błąka się po ulicy. jakby chciała, to by wiedziała gdzie iść.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 22:41   #3
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: bezdomna dziewczyna

Mozesz zrobic jej zdjecie telefonem i wyslac do ITAKA,zeby skontrolowali czy ktos jej nie poszukuje
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 22:44   #4
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: bezdomna dziewczyna

Nie chciała iść z tobą po jedzenie, chciała kasę. Czyli nie na jedzenie zbierała. Czyli nie jest biedną ofiarą bezdusznych rodziców.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 22:50   #5
lomo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 5 017
Dot.: bezdomna dziewczyna

Dałaś jej kaskę,a to oznacza,że na 99.9% się do ciebie przyklei następnym razem(jak to z mętami) Wtedy możesz z nią pogadać co ją skłoniło do takiego życia.
lomo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 22:57   #6
kaja2301
Zakorzenienie
 
Avatar kaja2301
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 3 964
Dot.: bezdomna dziewczyna

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
a nie możesz sobie odpuścić?
to nie jest 40 letni alkoholik tylko 20 latka która jeszcze niedawno zmuszona była mieć kontakt ze szkołą i technologią, więc nie jest wykluczona społecznie jak człowiek który od 30 lat błąka się po ulicy. jakby chciała, to by wiedziała gdzie iść.
trudno nie przyznac Ci racji. Choc pewnie gdyby byl to ktos kto widac, ze spedzil juz troche czasu na ulicy, nie przejelabym sie tym tak. A czy nie moge sobie odpuscic-pewnie nie bedzie wyjscia, bo nie wiem co moglabym zrobic, nie bede jej przeciez codziennie dawac pieniedzy.

Cytat:
Napisane przez cleopadra Pokaż wiadomość
Mozesz zrobic jej zdjecie telefonem i wyslac do ITAKA,zeby skontrolowali czy ktos jej nie poszukuje
dobry pomysl, wchodzilam juz na ich strone i ksp ale nie znalazlam zadnego ogloszenia w ktorym moglaby byc mowa o niej.

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Nie chciała iść z tobą po jedzenie, chciała kasę. Czyli nie na jedzenie zbierała. Czyli nie jest biedną ofiarą bezdusznych rodziców.
wiem, masz racje, dlatego wiecej nawet jakbym miala bym nie dała, za te 3zl to za bardzo i tak nie poszaleje, a i tak czulam sie nieco zmanipulowana potem.. Mi sie zrobilo po prostu glupio, bo ide sobie ubrana, umalowana a zaczepia mnie dziewczyna wygladająca jak kupka nieszczesc paznokcie poobgryzane, twarz tez jakies zadrapania/strupy.
__________________
I like my money right where I can see it .. hanging in my closet
kaja2301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 23:31   #7
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: bezdomna dziewczyna

Jak cię znów zaczepi, zadzwoń może na policję? Miejską? Nie wiadomo dokładnie, czy nie jest chora na coś - może jej szukają jednak. Zrobisz, ile możesz.
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-07, 07:33   #8
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: bezdomna dziewczyna

Ja bym zadzwoniła na policję, podała miejsce pobytu dziewczyny, opisała, że jest tam któryś raz, że myślisz, że jest bezdomna i chyba chora, bo widziałaś ją jak biegała w samej bieliźnie i poczekała z boku, czy zareagują.

Sama się jakoś przesadnie nie angażuj, bo to nigdy nic nie wiadomo, ale moim zdaniem nie można być obojętnym.

Osobiście mnie przeraża znieczulica i łatwe osądzanie innych.
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 11:17   #9
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: bezdomna dziewczyna

Być może dziewczyna ma problem z narkotykami ( bieganie w bieliźnie plus wyglądała na chorą, a być może była na głodzie. Nie chciała jedzenia a kasę). Możesz zgłosić sprawę na policję, ale pamiętaj, że oni nie mogą jej nakazać powrotu do domu ani leczenia, o ile jest pełnoletnia.

Na koniec uwaga: dawaj jej jedzenie (kurczę, ja nikomu tego nie odmawiam także, choć rozum mi mówi, że to niesłuszne) ale nie dawaj kasy, za które ona może kupić narkotyki, bo wcale jej tym nie pomagasz a wręcz przeciwnie.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 11:30   #10
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: bezdomna dziewczyna

dawanie jej kasy jest kiepskim pomysłem, za twoje 3 zł nic nie zrobi ale jak kilka osób jej tyle da to już jest kwota, od kilku lat widuję w okolicy centrum/dworca chłopaka proszącego o 2 zł, widziałam go raz w sklepie pytającego czy kasjerka może mu to zmienić bo ma 100 w 2 zł, także każdy pomyśli a co on tam z 2 zł zrobi, a on od kilku lat woli to niż iść do pracy
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 13:07   #11
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: bezdomna dziewczyna

Jakby chciała, to by znalazła jakąś noclegownię czy inną pomoc.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-07, 15:04   #12
kaja2301
Zakorzenienie
 
Avatar kaja2301
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 3 964
Dot.: bezdomna dziewczyna

Napewno nie dam wiecej pieniędzy. Jak jeszcze raz ja zobaczę to faktycznie zadzwonie na policję. Dzieki za odpowiedzi
__________________
I like my money right where I can see it .. hanging in my closet
kaja2301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 20:33   #13
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: bezdomna dziewczyna

Pracowałam dla ośrodka dla bezdomnych.
Tam mają co jeść. Mają też ubrania, podstawowe kosmetyki, świeżą pościel, pomoc psychologa, pomoc prawną, medyczną.
Ba! jeśli przyjdzie pijaczek z ulicy tylko po jedzenie, to je dostanie. Nie dostanie noclegu.
To nie jest tylko noclegownia. To rzeczywiście ośrodek pomocy.

Jeśli ktoś unika ośrodka - to albo pomocy nie chce, albo nie spełnia wymogu o trzeźwości.

Dlatego nigdy nie dawać pieniędzy - to jest uczenie bezdomnego bezradności i uzależnienie od żebrania. Dając pieniądze robicie im krzywdę! Każdy pracujący z bezdomnymi to wam powie.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2015-08-07 o 20:37
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-08, 01:56   #14
201607040950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7 272
Dot.: bezdomna dziewczyna

Zadzwoń na policję i zgłoś gdzie jest jak ją zobaczysz.

Może sobie żyć na ulicy bo tak jej się podoba, może jednak gdzieś mieszka i tylko żebrze - tego nie wiesz. Równie dobrze (choć mniej prawdopodobnie) może być w szoku, bo coś się stało, może być chora i zaginiona. Może nie być zarejestrowana w Itace.

Itaka wcale nie aktualizuje danych tak często jak zapewniają - to raz.
Zaginięcia dziewczyn w tym wieku są traktowane jako - pojechała sobie gdzieś do chłopaka, znudzi jej się to wróci (większość wraca, ile się przez to podejście nie odnalazło nikt nie zmierzy).

Też bywałam w noclegowniach (nie jako pensjonariusz). Te, które widziałam... no fakt, jedzenie, ubrania i środki czystości mieli. Stopień czystości pensjonariuszy, zapach tam i ogólna atmosfera... nie powiedziałabym, że to miejsce dla kobiety czy dziewczyny. Sama pewnie wolałabym się błąkać po ulicy niż spędzić 24 godziny w niektórych z tych miejsc - inne są w porządku, ale gdybym przerażona pozostawieniem samej sobie zobaczyła jedno z tych niesympatycznych wolałabym już ulicę.

Jeśli faktycznie wybrała sobie takie życie albo ma "taki etap" to jej sprawa, ale tego nigdy nie wiadomo.
201607040950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-08, 14:15   #15
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: bezdomna dziewczyna

przecież są osobne ośrodki dla kobiet i osobne dla panów.
Zapach - nie śmierdziało - a pracowałam dla męskiego. Opiekun przecież koordynuje sprzątanie, mycie, zmianę pościeli.
Atmosfera - wiadomo, że nie jest to szczęśliwa rodzina, tylko ludzie po przejściach życiowych, często dość prości, niewykształceni, większość w trakcie leczenia z alkoholizmu. Natomiast byli bardzo zaangażowani w pracę ośrodka.
Mnie tam było z nimi sympatycznie.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2015-08-08 o 14:18
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-08, 15:05   #16
puszka_pandory
Rozeznanie
 
Avatar puszka_pandory
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: znikąd
Wiadomości: 889
Dot.: bezdomna dziewczyna

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Osobiście mnie przeraża znieczulica i łatwe osądzanie innych.
Mnie też.

Ja tam nie wiem czy wszyscy wiedzą o istnieniu takich noclegowni, a nawet jak nie chcą z jakiegoś powodu tam nocować to chyba nie znaczy, że pomoc im się nie należy (nie mam na myśli dawania pieniędzy).
__________________
.

"Tych, co upadną, (...) inni rozrywają na strzępy" /V.Woolf/
--------------------------------------------------------------------------------------------------

„Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać” /M.T.C./
<3 LC
puszka_pandory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-08, 15:20   #17
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: bezdomna dziewczyna

a w jaki inny sposób chcesz pomóc? Zabrać do własnego domu?

Większość ośrodków dla bezdomnych prowadzi patrole po mieście wraz ze strażą miejską i proponują pomoc.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-08, 15:35   #18
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: bezdomna dziewczyna

taa, zabrać do własnego domu, do galerii na zakupy i załatwić pracę xD

jakim cudem 20 latka może nie wiedzieć o istnieniu noclegowni. musiałaby być dość poważnie upośledzona. mówię: człowiek który spędził 30 lat czy większość życia na ulicy jest prawie całkowicie wykluczony społecznie i jemu pomóc i jego przekonać etc będzie trudno. jego wiedza o świecie też jest w pewien sposób naruszona, z wielu oferowanych rodzajów pomocy po prostu moze sobie nie zdawac sprawy zwlaszcza jak pije i ma miesięczne ciągi na melinach. natomiast osoba która ledwo wyszła z domu rodzinnego, bo nie wierze że od 5 roku zycia tuła się po ulicach, wychowana w pokoleniu informacyjnym, która w miarę nadąża za cyfryzacją etc -no sorry xD mozna podejsc spytac sie o powód okej, nie neguję tego, ja tam bym to olała bo nie lubię zbawiać świata, ale mówienie tu o znieczulicy jest śmieszne. pięćset razy bardziej poryczę się nad losem kociąt przywiązanych do drzewa niż nad 20 latką która żebra o pieniądze
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-08, 16:06   #19
kaja2301
Zakorzenienie
 
Avatar kaja2301
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 3 964
Dot.: bezdomna dziewczyna

dla mnie dosc dziwne jest to, ze ona kreci sie wlasnie tutaj. Ok nie jest stad, jestem w stanie w to uwierzyc, ale chyba ma swiadomosc gdzie sie znajduje, 40 minut jazdy kolejka od wawy, gdzie wiadomo, centralny, patelnia, zlote, napewno podlapalaby szybko towarzystwo. Tutaj nie wiem czy jest chociaz 1 osoba bezdomna, nawet najgorszy pijak ma swój domek. Chyba ze nie jest sama i sama sie tylko kreci na ulicy i probuje skołowac kase a w lesie czy gdzies ktos na nia czeka, bo raz chyba widzialam jak wchodzila do takiego lasku/parku przy torach.
__________________
I like my money right where I can see it .. hanging in my closet
kaja2301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-09, 10:55   #20
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: bezdomna dziewczyna

Moze miała jakis uraz głowy? Uciekła? Nie wiem, wysłalabym pewnie fotke do Itaki itd


Wysłano przez tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 11:26   #21
moemoe
Rozeznanie
 
Avatar moemoe
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 741
Dot.: bezdomna dziewczyna

20 latka zebrzaca o ieniadze a nie szukajaca pracy? Prosze...
Ja nigdy nie daje kasy, tylko kupuje jedzenie. A ta sytuacja troche mi przypomniala sytuacje mojej bylej znajomej, ktora poznala kolesia z biednej i nie za ciekawej dzielnicy. Po miesiacu znajomosci ona uciekla z domu i razem z nim, nie majac sie gdzie podziac, zamieszkali gdzies w piwnicy i prosili przechodniow o kase... Moze za ta dziewczyna kryje sie podobna historia?
__________________
my own heart is my temple, my philosophy is kindness
moemoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 22:29   #22
puszka_pandory
Rozeznanie
 
Avatar puszka_pandory
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: znikąd
Wiadomości: 889
Dot.: bezdomna dziewczyna

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
a w jaki inny sposób chcesz pomóc? Zabrać do własnego domu?

Większość ośrodków dla bezdomnych prowadzi patrole po mieście wraz ze strażą miejską i proponują pomoc.
odniosłam się do zakładania z góry, że jakby chciała to by poszła do noclegowni i znalazła pomoc, bo niemożliwe, żeby o tym nie pomyślała, zresztą co mnie to obchodzi itp.
pewnie masz rację, ale nie wiadomo czy jakiś patrol zwrócił na nią uwagę, miałam na myśli m.in. pomoc w postaci zwyczajnego zainteresowania się, jak nie bezpośrednio to jakieś zgłoszenie.

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
taa, zabrać do własnego domu, do galerii na zakupy i załatwić pracę xD

jakim cudem 20 latka może nie wiedzieć o istnieniu noclegowni. musiałaby być dość poważnie upośledzona. mówię: człowiek który spędził 30 lat czy większość życia na ulicy jest prawie całkowicie wykluczony społecznie i jemu pomóc i jego przekonać etc będzie trudno. jego wiedza o świecie też jest w pewien sposób naruszona, z wielu oferowanych rodzajów pomocy po prostu moze sobie nie zdawac sprawy zwlaszcza jak pije i ma miesięczne ciągi na melinach.
no ja nie wiele wiem o noclegowniach, nie znam adresów, nie mam pojęcia na jakich zasadach takie miejsca funkcjonują i nie wiem czy bym o nich w każdej sytuacji pomyślała, nie wspominając, że jakoś ogólnie mam złe skojarzenia. no ale widać jestem upośledzona.
poza tym nic nie wiesz drabineczko, gdzie się kto wychowywał, co przeszedł, co go spotkało, czy nie jest chory, zaburzony czy nawet upośledzony.
__________________
.

"Tych, co upadną, (...) inni rozrywają na strzępy" /V.Woolf/
--------------------------------------------------------------------------------------------------

„Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać” /M.T.C./
<3 LC
puszka_pandory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 22:42   #23
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: bezdomna dziewczyna

Cytat:
no ja nie wiele wiem o noclegowniach, nie znam adresów, nie mam pojęcia na jakich zasadach takie miejsca funkcjonują i nie wiem czy bym o nich w każdej sytuacji pomyślała, nie wspominając, że jakoś ogólnie mam złe skojarzenia. no ale widać jestem upośledzona.
no trochę jednak jesteś społecznie upośledzona skoro nie masz bladego i zielonego pojęcia gdzie mogłaby się udać osoba bezdomna która chce sobie pomóc.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 23:17   #24
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: bezdomna dziewczyna

Cytat:
Napisane przez puszka_pandory Pokaż wiadomość
odniosłam się do zakładania z góry, że jakby chciała to by poszła do noclegowni i znalazła pomoc, bo niemożliwe, żeby o tym nie pomyślała, zresztą co mnie to obchodzi itp.
pewnie masz rację, ale nie wiadomo czy jakiś patrol zwrócił na nią uwagę, miałam na myśli m.in. pomoc w postaci zwyczajnego zainteresowania się, jak nie bezpośrednio to jakieś zgłoszenie.


no ja nie wiele wiem o noclegowniach, nie znam adresów, nie mam pojęcia na jakich zasadach takie miejsca funkcjonują i nie wiem czy bym o nich w każdej sytuacji pomyślała, nie wspominając, że jakoś ogólnie mam złe skojarzenia. no ale widać jestem upośledzona.
poza tym nic nie wiesz drabineczko, gdzie się kto wychowywał, co przeszedł, co go spotkało, czy nie jest chory, zaburzony czy nawet upośledzony.
Ale wiesz o ich istnieniu, tak? Że jest coś takiego jak noclegownia, MOPSy, GOPSy, Caritasy? Że kościoły istnieją?
Więc możesz kogoś zapytać gdzie one są.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 10:23   #25
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: bezdomna dziewczyna

ja tam mialam jakies 18-20 lat jak dowiedzialam sie ze sa takie miejsca jak noclegownie, ogladajac wiadomosci lub jakis program dokumentalny, wczesniej nie wiedzialam ze takie cos jest, jakbym nagle wyladowala na ulicy pewnie bym sie tak błąkała, w szkole nam o takich rzeczach nie mówili, rodzice też nie mowili sluchaj jak kiedys ci sie noga podwinie to tam i tam jest noclegownia dla bezdomnych
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 10:54   #26
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: bezdomna dziewczyna

rozumiem, że nigdy w życiu nie oglądałaś wiadomości telewizyjnych ani nie czytałaś gazet zimą?

Bo temat wyszukiwania bezdomnych bez straż i odwożenie do noclegowni to temat dyżurny zimą.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 11:02   #27
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: bezdomna dziewczyna

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
rozumiem, że nigdy w życiu nie oglądałaś wiadomości telewizyjnych ani nie czytałaś gazet zimą?

Bo temat wyszukiwania bezdomnych bez straż i odwożenie do noclegowni to temat dyżurny zimą.
do mnie to bylo? no majac nascie lat niezbyt interesowaly mnie takie rzeczy, wiec wiedzialam ze bezdomni zamartazają ale o noclegowniach nie slyszalam bo mnie te tematy wtedy nie interesowaly, teraz juz wiecej ogladam takich rzeczy, ale w dalszym ciagu nie wiem gdzie najblizej mnie takie cos jest bo mnie to nie interesuje wiec w razie czego musialabym najpierw popytac starzymiejskiej/policji
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 22:47   #28
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: bezdomna dziewczyna

Może to jakaś ofiara gwałtu/przemocy domowej? Dlatego nie szuka noclegu czy schronienia, bo boi się, że znajdzie ją ,,oprawca''?

Najlepiej zgłosić na policję, nie ma co roztrząsać tej sprawy tutaj.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 17:52   #29
kaja2301
Zakorzenienie
 
Avatar kaja2301
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 3 964
Dot.: bezdomna dziewczyna

Widziałam ja dzis znowu, zaczepiała ludzi, mnie tez, ale juz nie wdawalam sie w dyskusje i zadzwoniłam na straż miejska.
__________________
I like my money right where I can see it .. hanging in my closet
kaja2301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 12:40   #30
moemoe
Rozeznanie
 
Avatar moemoe
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 741
Dot.: bezdomna dziewczyna

Cytat:
Napisane przez kaja2301 Pokaż wiadomość
Widziałam ja dzis znowu, zaczepiała ludzi, mnie tez, ale juz nie wdawalam sie w dyskusje i zadzwoniłam na straż miejska.
Napisz koniecznie jak ta sprawa sie ma jak cos sie zmieni.
__________________
my own heart is my temple, my philosophy is kindness
moemoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-15 13:40:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:14.