"Grudki" na ustach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-08-14, 08:58   #1
Anila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 15

"Grudki" na ustach


Panie doktorze - proszę o pomoc !!! Jak zlikwidować białe malutkie grudki, pęcherzyki, kropki - już nie wiem jak je nazwać - które "usadowiły" się na ustach. One nie są wypukłe, nie bolą i generalnie pod pomadką ich nie widać (ale pod bezbarwnym błyszczykiem już tak). Najlepiej je widać jak się wargi rozciągnie, np. podczas uśmiechu, czy malowania ust. Rozkładają się równomiernie wzdłuż całej, szczególnie górnej wargi i wyglądają okropnie. Powodują, że usta wydają się jaśniejsze i jakby przezroczyste. Czekam niecierpliwie na odpowiedź...
Anila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-17, 18:13   #2
Mari
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 15
Re: "Grudki" na ustach

Najprawdopodobniej te " kropki" to skutek uczulenia na jakiś składnik szminki..lub wysuszenia ust przez nie, lub też skutek działania słońca...sama miałam ten problem.Ja przestałam używać na jakiś czas szminek i zaopatrzyłam się w szminkę ochronną, którą można kupić w każdej aptece...pomogło...ale dołączam się do pytania..bo nie jestem lekarzem
Mari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-18, 21:58   #3
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: "Grudki" na ustach

Te grudki to gruczoły łojowe chroniące, jak się uważa czerwień wargową przed nadmiernym wysychaniem. Czasami są po prostu nieco większe i bardziej widoczne. Szczególnie brzydko wyglądają czasami po powiększaniu ust i podczas szerokiego uśmiechu. Można je oczywiście usunąć ale tylko, jeśli są szczególnie widoczne i stanowią duży defekt kosmetyczny. Zabieg jest bardzo delikatny, precyzyjny i w znieczuleniu miejscowym - nie boli.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-21, 15:06   #4
Anila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 15
Re: "Grudki" na ustach

Bardzo dziekuję za informację. Pozdrawiam.
dr W. Jankowiak napisał(a):
> Te grudki to gruczoły łojowe chroniące, jak się uważa czerwień wargową przed nadmiernym wysychaniem. Czasami są po prostu nieco większe i bardziej widoczne. Szczególnie brzydko wyglądają czasami po powiększaniu ust i podczas szerokiego uśmiechu. Można je oczywiście usunąć ale tylko, jeśli są szczególnie widoczne i stanowią duży defekt kosmetyczny. Zabieg jest bardzo delikatny, precyzyjny i w znieczuleniu miejscowym - nie boli.
Anila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-19, 16:06   #5
Ewciak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 16
Re: "Grudki" na ustach

Panie Doktorze,
A czy można spróbować samodzielnie usunąć ten defekt - oczywiście zachowując środki ostrożności i higieny. Np. nakłuć igłą jednorazową i próbować je po kolei delikatnie wycisnąć?
Pozdrawiam,
Ewa
Ewciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-25, 15:40   #6
Ewciak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 16
RE: "Grudki" na ustach - Panie doktorze proszę o wypowiedź

Panie doktorze czy może Pan odpowiedzieć?
Serdecznie pozdrawiam,
Ewa
Ewciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 09:19   #7
kiki28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1
Dot.: "Grudki" na ustach

Panie doktorze - proszę o pomoc !!! Jak zlikwidować białe malutkie grudki, pęcherzyki, kropki - już nie wiem jak je nazwać - które "usadowiły" się na ustach. One nie są wypukłe, nie bolą i generalnie pod pomadką ich nie widać (ale pod bezbarwnym błyszczykiem już tak). Najlepiej je widać jak się wargi rozciągnie, np. podczas uśmiechu, czy malowania ust. Rozkładają się równomiernie wzdłuż całej, szczególnie górnej wargi i wyglądają okropnie. Powodują, że usta wydają się jaśniejsze i jakby przezroczyste. Bylem u lekarza a oni sie nie znaja co robic
kiki28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-11, 15:57   #8
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: "Grudki" na ustach

Cytat:
Napisane przez kiki28 Pokaż wiadomość
Panie doktorze - proszę o pomoc !!! Jak zlikwidować białe malutkie grudki, pęcherzyki, kropki - już nie wiem jak je nazwać - które "usadowiły" się na ustach. One nie są wypukłe, nie bolą i generalnie pod pomadką ich nie widać (ale pod bezbarwnym błyszczykiem już tak). Najlepiej je widać jak się wargi rozciągnie, np. podczas uśmiechu, czy malowania ust. Rozkładają się równomiernie wzdłuż całej, szczególnie górnej wargi i wyglądają okropnie. Powodują, że usta wydają się jaśniejsze i jakby przezroczyste. Bylem u lekarza a oni sie nie znaja co robic
musisz iść do lekarza specjalisty, najlepiej dermatologa
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:54.