Sesja zdjęciowa - pytania, opinie, ceny -> wątek zbiorczy - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-22, 14:41   #271
futura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 365
Dot.: swoje zdjęcia na prezent walentynkowy

nie kazdemu spodoba sie taki prezent, ale Ty znasz swojego tż najlepiej powinnas wiedziec czy to w jego stylu.
futura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 17:57   #272
martusia01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 11
Dot.: swoje zdjęcia na prezent walentynkowy

ja bym bardziej z takich zdjęć zrobiła kalendarz było by pięknie
martusia01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 02:09   #273
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: swoje zdjęcia na prezent walentynkowy

Cytat:
Napisane przez ola91 Pokaż wiadomość
by zdjecia kipiały kobiecoscią i sexappealem (moze czarno-biale?). Wywolanie zdjec w jakims duzym rozmiarze, wlozenie ich do koperty + jakas ozdobna wstązeczka...
Dobry i zły pomysł, zależy od chłopaka. Jeden się ucieszy, że postarałaś się dla niego, inny (delikatnie mówiąc) zdenerwuje, że "kipiałaś kobiecością" przed jakimś innym facetem, sama musisz ocenić, do jakiej kategorii należy Twój egzemplarz
Jak przygotować - koperta też będzie ok, jeśli nie chodzi Ci o zwykłą białą albo szarą, tylko np. zrobioną samodzielnie z papierów ozdobnych. Duże formaty najlepiej zwinąć w rulon, jest mniejsza szansa na uszkodzenie zdjęć. Inny pomysł, to naprawdę duży rozmiar, 100x70 (składanka kilku zdjęć), albo dobrze zaprojektowana fotoksiążka (w stylu albumu z księgarni).
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 15:13   #274
ola91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 135
Dot.: swoje zdjęcia na prezent walentynkowy

Dzięki, ale chyba z tego zrezygnuje-mój chłopak to zazdrośnik. Mam nadzieje, że wymysle coś innego, oryginalnego.
Pozdrawiam!
ola91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 15:53   #275
mala_majka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 36
Dot.: swoje zdjęcia na prezent walentynkowy

moim zdaniem genialny pomysl. ja bym sie bardzo ucieszyla.. i w sumie nie wiem czy sama takiej sesji nie zrobie dla mojej drugiej polowki
mala_majka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 13:11   #276
Trishaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 15
Dot.: swoje zdjęcia na prezent walentynkowy

a czy fotograf zawsze musi odpowiadac formie męskiej? jesli chlopak zazdrosny to niech zdjecia wykona kobieta moja kolezanka zrobila sobie sesje w bieliznie i wywolane zdjecia dala chlopakowi w prezencie na urodziny - byl w siodmym niebie
__________________
nie można walczyć z tym co dusza sobie wybierze..
Zapraszam na patrycjarusin.blogspot.co m
Trishaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 21:05   #277
Pooh
Raczkowanie
 
Avatar Pooh
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 106
Dot.: swoje zdjęcia na prezent walentynkowy

Wykonuję bardzo dużo takich sesji i pary są bardzo zadowolone ze zdjęć. Wiem bo wracają potem zrobić sobie sesje wspólną Takie zdjęcia są świetna pamiątką i Ciebie i dla chłopaka.
Jako, że jestem kobietą na pewno dziewczyny czują się przy mnie bardziej komfortowo, ale jeśli tylko znajdziesz fotografa, którego zdjęcia Ci się podobają pod względem artystycznym i estetycznym i widzisz, że jest profesjonalistą, nie masz się czego obawiać. Fotografia to nasza praca i staramy się, żeby zdjęcia były piękne, do tego nie ma konieczności dotykania modelek, więc sądzę, że każdy chłopak to rozumie i doceni prezent

Jest tylko jeden haczyk, sesje walentynkowe najlepiej zamawiać na 1 lub 2 tyg przed. Sama sesja to tylko początek pracy, potem przychodzi czas na selekcję, obróbkę i druk zdjęć. Jeśli chcesz żeby wszystko było gotowe na 14 lutego to teraz jest ostatnia chwila.
Pooh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-24, 16:22   #278
columpio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 9
GG do columpio
sesja fotograficzna w Gdańsku

Czesc dziewczyny .
Razem z moimi dwiema przyjaciółkami, stwierdziłyśmy że w tym roku zamiast prezentów na nasze urodziny, pieniążki przeznaczymy na profesjonalną sesję fotograficzną. Jednak takie zdjęcia są na całe życie.
W związku z tym mam do Was pytanie.
Znacie może studio fotograficzne na terenie Gdańska (może byc na terenie całego Trójmiasta) które oferuje sesje fotograficzne razem z wizażem w przyzwoitej cenie mam na myśli tak do 300 zl?
Byłabym wdzięczna ze wszelkie propozycje
columpio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 16:45   #279
monss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 42
Dot.: Pierwsza sesja za zdjęcia- podejrzana sprawa???pomóżcie

sluchajcie fotograf zaproponowal mi siesje TFP co to znaczy ten skrot?

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

co to za skrot tfp?
monss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 19:19   #280
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Pierwsza sesja za zdjęcia- podejrzana sprawa???pomóżcie

TFP - oryginalnie "Time For Prints", a bardziej po naszemu "zdjęcia za pozowanie".
Określenie zasad współpracy, w której nikt nikomu nie płaci, a zdjęcia mogą być wykorzystywane przez uczestników sesji według wcześniejszych ustaleń.
Radzę przy każdych, także przy takich sesjach podpisywać odpowiednie dokumenty. Fotograf powinien wymagać oświadczenia o zgodzie na wykorzystanie wizerunku ("model release"), modelka powinna otrzymać potwierdzenie tego, co wolno jej zrobić z otrzymanymi zdjęciami (coś w rodzaju licencji).
Warto zwrócić uwagę na ilość zdjęć, ich rozmiar, oraz dopuszczalny zakres wykorzystania. Gdy obie strony są na podobnym poziomie, zazwyczaj nie ma żadnych specjalnych ograniczeń, ale jeśli np. jest doświadczony fotograf i początkująca modelka, mogą pojawić się dodatkowe warunki.
Podstawą jest to, że otrzymane fotografie to kompletne, ukończone dzieło, zgodne z wizją i pomysłami fotografa, i niedopuszczalne (bez zgody fotografa) są żadne przeróbki, np. zrobienie czarno-białego, sepii, jakiś retusz, dodanie ramki, kadrowanie. Zazwyczaj fotograf decyduje, które zdjęcia opracuje i odda modelce.
Aha, jeśli fotograf mówi, że dostaniesz wszystkie zdjęcia, od razu po sesji, podziękuj i szukaj innego, który wie co chce zrobić, a nie tylko stracić trochę czasu i zużyć migawkę w aparacie
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 03:45   #281
niezapomniane
Raczkowanie
 
Avatar niezapomniane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 98
Dot.: Sesja zdjęciowa- pytania, opinie, ceny -> wątek zbiorczy

podstawa to podpisanie umowy. Czasem jest tak, że fotograf zastrzega iż nie życzy sobie wstawiania fotek np, na naszą -klasę i tego też niestety trzeba się trzymać powodzenia
niezapomniane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-16, 19:04   #282
lemurek7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: centrum.
Wiadomości: 232
sesja zdjęciowa.

Witam !

Chciałabym spytać przede wszystkim modelek (jeśli takie tutaj są) jak wyglądała wasza próbna sesja zdjęciowa ? tj jaki ubiór wybrałyście, makijaż itp ? I ogółem o wrażenia..
Z góry Bardzo dziękuję za opisanie takowej sesji.

Edytowane przez lemurek7
Czas edycji: 2010-04-16 o 19:11
lemurek7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 20:11   #283
stiket
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 370
Dot.: sesja zdjęciowa.

Jestem po drugiej stronie, czyli nie pozuję, jednak wymagam od pozujących...Wierz mi, to nie takie proste jak większość myśli, często cała "zabawa" trwa kilka , nawet kilkanaście godzin, taka sesja wyczerpuje do bólu,


ale można również jak kilka forumowiczek tutaj
( np. MoccaChocolata, czy jakaś tam zupa z grochu...) wyskoczyć na pół godziny, strzelić 200 PSTRYKÓW, wrócić do domu , nazywając swoje prace dziełem sztuki ( prawie )
... hehehehehehehihiihhi

każdy określa swoje zapotrzebowanie względem swoich możliwości...trudno.

Prawdziwa sesja jednak ( WIERZ MI NA SŁOWO ) to masakra, choć w finalnym wydaniu wygląda to zupełnie inaczej, doskonale, pięknie ...i takie tam.

Jeśli lubisz pozować - zrób to, ucz się od najlepszych, słuchaj doświadczonych, próbuj, bo każdy fotograf będzie widział Cie inaczej, bądź cierpliwa...aż w końcu zobaczysz to czego oczekujesz, będziesz zadowolona, spodobasz się sobie bez końca na fotografii. POWODZENIA !!!
stiket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 08:31   #284
zetakpowiem
Wtajemniczenie
 
Avatar zetakpowiem
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: raz tu, raz tam
Wiadomości: 2 437
Dot.: sesja zdjęciowa.

Ja też jestem po drugiej stronie, chociaż są to początki początków to tak jak stiket napisał, byłam z koleżanką w studio narobiłam jej coś koło 180 zdjęć z czego około 25 zostało w pliku a góra 3-4 mogę pokazać gdzieś publicznie chociaż wcale nie są to dzieła sztuki
Dużo zdjęć z tej sesji odpadło z powodu ostrości (robiłam cały czas na manualu i nie zawsze złapałam)
__________________

Edytowane przez zetakpowiem
Czas edycji: 2010-04-17 o 08:32
zetakpowiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 09:37   #285
zupa_grochowa
Rozeznanie
 
Avatar zupa_grochowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 906
Dot.: sesja zdjęciowa.

Cytat:
Napisane przez stiket Pokaż wiadomość

ale można również jak kilka forumowiczek tutaj
( np. MoccaChocolata, czy jakaś tam zupa z grochu...) wyskoczyć na pół godziny, strzelić 200 PSTRYKÓW, wrócić do domu , nazywając swoje prace dziełem sztuki ( prawie )
... hehehehehehehihiihhi
Nie widziałeś moich zdjęć, więc nie wiem na jakiej podstawie się wypowiadasz.
zupa_grochowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 10:04   #286
mykam
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Włocławek ;)
Wiadomości: 1 295
Dot.: sesja zdjęciowa.

ja jestem zarówno po tej, jak i po drugiej stronie. Od modelek wymagam i pozwalam fotografowi wymagać od siebie. To fotograf określa jak mam wyglądać, to on ma inspierację, pomysły.
Jako fotograf(ka) wymagam od modelek i modeli rozluźnienia, naturalności, wytrzymałości (np. na krótki rękaw i w mini na mrozie).
Taka jest sztuka.
P.S. fotografuję od 5 lat i wypróbowałam juz analogi, kompakty, lustrzanki i myślę, że nie można mi powiedzieć, że nic nie wiem.
mykam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 11:30   #287
lemurek7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: centrum.
Wiadomości: 232
Dot.: sesja zdjęciowa.

a co na taką pierwszą próbną sesję byście proponowali zabrać modelce ?
lemurek7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 12:03   #288
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: sesja zdjęciowa.

Cytat:
Napisane przez stiket Pokaż wiadomość

ale można również jak kilka forumowiczek tutaj
( np. MoccaChocolata, czy jakaś tam zupa z grochu...) wyskoczyć na pół godziny, strzelić 200 PSTRYKÓW, wrócić do domu , nazywając swoje prace dziełem sztuki ( prawie )
... hehehehehehehihiihhi
Muszę niestety wrzucić OT ;(

Tego typu komentarze nie rozjaśnią sprawy osobie pytającej. Bycie złośliwym i personalne obrażanie użytkowników może poprawiło humor tylko Tobie, bo innym na pewno nie. Następnym razem, przy podobnym zachowaniu z Twojej strony, osobiście poproszę administratorów o stałe zablokowanie Twojego konta.

P.s. PROSZĘ O NIE KONTYNUOWANIE SPRAW NIE ZWIĄZANYCH Z WĄTKIEM, aby go nie zaśmiecać.
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 17:21   #289
littleredpony
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Malbork
Wiadomości: 4
Dot.: sesja zdjęciowa.

Ubrania pasujące oczywiście do stylizacji Jeśli nie masz wizażystki to jakieś kosmetyki, szczotkę, lusterko. I przede wszystkim dobry humor i dużo uśmiechu
littleredpony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-29, 08:11   #290
Czarnulkaspy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1
sesja

Hej dziewczyny nie wiem czy pisze w odpowiednim miejscu , ponieważ jestem nowa .

Niedługo mam sesje zdjęciową i zastanawiam się czy na sesji może być ze mną mój chłopak ( np: jako opiekun) ? Jak miałam poprzednie sesje , to moja mama jako opiekun była ze mną miałam wtedy 15 lat teraz mam 17lat. Pozdrawiam!

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:02 ----------

Chciałabym jeszcze dodać że jadę do agencji w Warszawie . Sama do końca nie wiem czy chodzi o sesje , reklamę , ... . Ale ogólnie czy może być przy mnie i przyglądać się wszystkiemu?
Czarnulkaspy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 08:47   #291
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: sesja

Zadzwoń do agencji i zapytaj.
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 11:04   #292
bini6
Wtajemniczenie
 
Avatar bini6
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 513
Sesja fotograficzna z tż

Miał ktos z was taka sesje jesli tak to opiszcie jakie wrazenia jestem ciekawa ja zawsze o tym marzyłam i jestesmy teraz w sierpniu z fotografem umowieni ale jeszcze nie mamy konkretnego terminu sesja bedzie w plenerze juz nie moge sie doczekac
__________________
Z nikim nie jest mi tak zwyczajnie jak z tobą i to właśnie jest wyjątkowe



Edytowane przez bini6
Czas edycji: 2010-08-06 o 11:31
bini6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 20:03   #293
Malinezja
Zadomowienie
 
Avatar Malinezja
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 465
Dot.: Sesja zdjęciowa- pytania, opinie, ceny -> wątek zbiorczy

Czy ktos moe polecic fotografa we WROCLAWIU? Najlepiej pasowalaby mi opcja "pozowanie za zdjecia" ale jakies drobne koszta tez wchodza w gre... Iluminacja ma super zdjecia w portfolio ale niestety 800 zł za srednia sesje...
__________________
Lepiej Żałować Tego Co Się Zrobiło, Niż Tego Że Się Czegoś Nie Podjęło
**God is a DJ ... life is a dancefloor ... *


Malinezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 13:11   #294
Olaola92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 15
Dot.: Sesja zdjęciowa- pytania, opinie, ceny -> wątek zbiorczy

Jeśli decydujecie się na profesjonalną sesję zdjęciową to naprawdę wybierzcie dobrego fotografa. Ja kiedyś zraziłam się do mało doświadczonych „ekspertów”, dlatego teraz wybrałam xxx i jestem bardzo zadowolona! Zdjęcia wyszły przepięknie a atmosfera na sesji świetna. Polecam każdemu

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-07-06 o 17:58 Powód: Reklama.
Olaola92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 10:43   #295
SoniaMarczak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Dot.: Sesja zdjęciowa - pytania, opinie, ceny -> wątek zbiorczy

Dobra sesja zdjęciowa zależy od fotografa. Trzeba znaleźć dobrego, a nie jest to łatwe zadanie. Ja osobiście polecam p xxxx z Piekar Śląskich dla osób zainteresowanych ze Śląska. Jak dla ciebie to za daleko to mogę tylko trzymać kciuki żebyś znalazła odpowiednią osobę pozdrawiam

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-08-23 o 11:52 Powód: to nie jest słup ogłoszeniowy, tylko watek do wymiany doświadczeń. reklama
SoniaMarczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-30, 14:09   #296
asia135
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 21
Dot.: Sesja zdjęciowa - pytania, opinie, ceny -> wątek zbiorczy

Hej! Mam pytanie. Fotografie zaczęłam jakiś rok temu i zdjęcia szczerze mówiąc wychodzą nawet(przeważnie fotografie koni i zawodów jeździeckich) i mam pytanie. Jeśli robiłabym sesje to ile za nią brać? Bo nie jestem w temacie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asia135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-30, 14:37   #297
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Sesja zdjęciowa - pytania, opinie, ceny -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez asia135 Pokaż wiadomość
Jeśli robiłabym sesje to ile za nią brać?
Tyle, na ile wyceniasz swoją pracę i umiejętności (dolicz podatki, uwzględnij zużycie sprzętu, uwzględnij czas retuszu po sesji, porównaj np. z minimalnymi stawkami zleceń dla hostessy)
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-30, 16:16   #298
Magdusiaa1988
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 23
Dot.: Sesja zdjęciowa - pytania, opinie, ceny -> wątek zbiorczy

Myślę,że fajnie by było na taką sesje zaopatrzyć się w jakieś fajne gadgety. Może bańki mydlane xxx ? Warto się nad tym zastanowić

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-08-31 o 08:07 Powód: reklama
Magdusiaa1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-30 17:16:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:21.