Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-26, 15:40   #121
Przystojniacha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5
Dot.: Profilaktyka przed rozstepami? + cos na delikatna skore

Dziękuję za porady

Na istniejące rozstępy na poczatku spróbuję żelu Lioton 1000 a jeśli nie pomoże to zastosuje produkt, który mi poleciłaś. Znalazłem tu jakiś wątek, że nawet na stronach z kulturystyką polecają ten żel - a mi rozstępy jak już wspominałem pojawiły się po tym jak ćwiczyłem (+kreatyna + HMB) - więc może pomoże

Cytat:
Natomiast jeśli chcesz zrzucić brzuszek, to rozstępy ci nie grożą - przy chudnięciu nie pojawiają się rozstępy,
No właśnie w wątku głównym o rozstępach zauważyłem, iż część Pań skarżyła się na to, że rozstępy powstały też po schudnięciu
Cytat:
Niestety możliwe, rozstępy powstają w skutek wahań wagi, a więc nie tylko tycia, ale i chudnięcia
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=175
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=176
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=177

Cytat:
co najwyżej skóra traci jędrność i trzeba tu działać innymi preparatami.
Czy smarowanie zwykłą oliwką wystarczy? Jeśli nie to poproszę o podanie konkretnych dobrych preparatów

Edytowane przez Przystojniacha
Czas edycji: 2007-06-26 o 16:04
Przystojniacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 21:37   #122
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Profilaktyka przed rozstepami? + cos na delikatna skore

Sam rozstęp jako taki [czyli uszkodzenie włókna kolagenowego] nie robi się w momencie kiedy chudniemy, tylko kiedy tyjemy. Natomiast przy spadku wagi, zazwyczaj bardziej te rozstępy widać.

Nie sądzę, aby sama oliwka ujędrniła wystarczająco skórę - z autopsji Jeśli masz ochotę bawić się w małego chemika, możesz do oliwki dodać jakiś macerat roślinny [np. ze sklepu mazidła] albo kupic sobie dobry preparat na rozstępy. Jak szybko zadziałasz, jest szansa, że zmiany szybko się rozjaśnia i staną mało widoczne.


PS. Przystojniacha, ale aż się dziwę że od kreatyny i HMB masz rozstępy....myślałam że bierzesz jakiś cięższy kaliber na przyrost masy I kto Ci polecił ten Lioton 1000? SFD??

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-06-28 o 10:46
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 22:57   #123
Żmija
Raczkowanie
 
Avatar Żmija
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 133
Dot.: Profilaktyka przed rozstepami? + cos na delikatna skore

Witajcie dziewczyny ja ma ogromny problem...nie dosc ze mam maly biust (65 pod biustem i 85 w biuscie) no to starajac si ego powiekszyc nabawilam sie rozstepow i jestem zalamana juz przeplakalam swoje i ni eiwem co robic wydaje mi sie ze byly od razu blade ale jak tak mysle o tym i czytam ze ZAWSZE sa najpierw rozowe to mi sie wpaja ze tez tak musialam miec wiec...no nic do rzeczy...bylam dzis w aptece i pani polecila mi masz fissan podobno dziala bardzo dobrze...konsystencja troche tlusta ale ja przezyje wszystko byl etylko si etego pozbyc. Sptala jak wygladaja powiedzialam wiec ze okolo 1-2 milimetrow grubosci i moze 1-2 dlugosci...no i powiedzialam ze od razu biale sie pojawily wiec powiedziala ze si ezmniejsza (jak jeden milimetr si emoze zmniejszyc to chyb azniknie :P )piersi prze dtym jak zauwazylam rozstepy bolaly (probowalam je powiekszyc poprzez masaz ale stosowalam jednoczesnie krem z bielndy sexy look ktory zawiera kolagen wiec to chyba nie z tego) naprawde jestem zrozpaczon amam dopiero 23 lata HELP
__________________
Wszystko jest dobrem i cudem jeśli tylko spojrzymy na to oczyma, które wypelnia miłość
Żmija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 08:54   #124
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Profilaktyka przed rozstepami? + cos na delikatna skore

Żmija, przepraszam, ale nie rozumiem. Próbowałaś powiększyć piersi przez masaż i od tego masażu masz rozstępy
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-29, 13:35   #125
Żmija
Raczkowanie
 
Avatar Żmija
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 133
Dot.: Profilaktyka przed rozstepami? + cos na delikatna skore

nie wiem od czego nagl eje wyczulam pod palcami i jak sie zaczelam przypatrywac to je zauwazylam jestem zrozpaczona stosuje fissan bo polecily mi go panie z apteki jestem zrozpaczona
__________________
Wszystko jest dobrem i cudem jeśli tylko spojrzymy na to oczyma, które wypelnia miłość
Żmija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-29, 15:27   #126
Agul_la
Raczkowanie
 
Avatar Agul_la
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Opole :)
Wiadomości: 77
GG do Agul_la
Dot.: Profilaktyka przed rozstepami? + cos na delikatna skore

w "Kodach Mlodości" M. Bardadyna przeczytalam, że profilaktykę przeciwko rozstępom wspomaga dieta bogata w selen.
Agul_la jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-29, 20:58   #127
Sate
Raczkowanie
 
Avatar Sate
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 194
Żel Lioton 1000 na rozstępy?

Czytałam na jakimś forum kulturystycznym, że ten żel jest znakomity na rozstępy. Czy ktoś może próbował?
Sate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-29, 21:10   #128
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: Żel Lioton 1000 na rozstępy?

z tego co ja wiem to jest to masc na rozrzedzenie krwi, a czy ma to cos wspolnego z rozstepami to nie wiem
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 07:13   #129
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Żel Lioton 1000 na rozstępy?

nie zaszkodzi, a na świeże rozstępy może trochę pomóc
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 11:44   #130
natalia132
Raczkowanie
 
Avatar natalia132
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: wizaż.pl :)
Wiadomości: 296
Dot.: Żel Lioton 1000 na rozstępy?

a na stare ??
natalia132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 12:06   #131
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Żel Lioton 1000 na rozstępy?

stare rozstępy ciężko "ruszyć" nawet zabiegowo, więc efekty będą gorsze
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-30, 14:12   #132
natalia132
Raczkowanie
 
Avatar natalia132
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: wizaż.pl :)
Wiadomości: 296
Dot.: Żel Lioton 1000 na rozstępy?

Buu... dlaczego nic nie rusza starych.. zrobily mi sie w okresie dojrzewania (kiedy mialam jakies 13 lat) i jeszcze nie do konca bylam wtedy uswiadomiona ze to rozstepy wiec nic nie robilam z tymi pregami... a teraz mam piekne biale wzorki na posladkach... czy to znaczy ze mam przez cale zycie zakrywac sie np na plazy, albo przed chlopakiem ?... ehh..
natalia132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 10:28   #133
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Żel Lioton 1000 na rozstępy?

badanie dot. starych (białych) rozstępów (stria alba):
Comparison of topical therapy for striae alba (20% glycolic acid/0.05% tretinoin versus 20% glycolic acid/10% L-ascorbic acid).
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/en...ubmed_RVDocSum
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-05, 10:52   #134
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: rozstępy

up
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-05, 11:42   #135
sun_20
Raczkowanie
 
Avatar sun_20
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 52
Dot.: rozstępy

natalia132
Moje roztępy pojawiły się także w okresie dojrzewania ( na pośladkach) kiedy to zaczęłam nabierać kobiecych kształtów. Byłam tym przerażona i zaczęłam stosować krem, który miał je zredukować ( niestety nie pamiętam nazwy tego preparatu, a teraz w żadnej drogerii go nie widzę). Rezultaty były takie, że szybciej jaśniały aż zrobiły się całkiem białe. Jednak żaden krem nie usunie ich całkowicie.. niestety. Myślę, że skuteczniejsze mogły by okazać się peelingi z użyciem kwasu glikolowego. Efekt mniejszy lub wiekszy na pewno będzie, chociaż nie jestem przekonana czy całkowicie zlikwidują ten problem. Na pewno wygląd skóry poprawi stosowanie balsamów ujędraniającyc/antycellulitowych. Skóra będzie bardziej elastyczna i napięta przez co i rozstępy mniej dokuczają
sun_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-05, 11:47   #136
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: rozstępy

Ja mam duzo rozstepow na calej pupie plus biodrach. Mam je od wieku 10lat, kiedy strzelilam nagle w gore. Nic na to nie poradze mysle, bo maja juz 15lat. Odkad pamietam sa biale, cienkie ale dlugie.
Na udach mam w kilku miejscach, ale prawie nie widac.
Ja sie z nimi pogodzilam, nigdy przez nie nie mialam kompleksow, ale nie ukrywam, ze gdyby byl jakis specyfik na nie to bym wyprobowala.
fruity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-05, 11:49   #137
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: rozstępy

Cytat:
Napisane przez fruity Pokaż wiadomość
Ja mam duzo rozstepow na calej pupie plus biodrach. Mam je od wieku 10lat, kiedy strzelilam nagle w gore. Nic na to nie poradze mysle, bo maja juz 15lat. Odkad pamietam sa biale, cienkie ale dlugie.
Na udach mam w kilku miejscach, ale prawie nie widac.
Ja sie z nimi pogodzilam, nigdy przez nie nie mialam kompleksow, ale nie ukrywam, ze gdyby byl jakis specyfik na nie to bym wyprobowala.

Fruity, polecam lekturę całego wątku.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-05, 11:55   #138
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: rozstępy

Juz czytalam. Ale tego kremu/zelu bez recepty nie dostane.
Gdzies czytalam, ze podobno plasterki grejpfruta pomagaja, ale to chyba tylko na swieze rozstepy.
fruity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 22:42   #139
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Poradźcie mi co mam zastosować na pojawiające się dopiero białe rozstępy. mam 18 lat. proszę o radę
ningio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-25, 21:04   #140
fiona23
Przyczajenie
 
Avatar fiona23
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

A myślałam, ze tylko ja mam problemy z cellulitem i rozstępami. Próbowałm już chyba z 10 produktów od 10 do 30zl. I nic, nadal wyglądam potwornie. Cellulit mam nawet na łydkach, widoczny jeszzce przed ściśnięciem skóry. Rozstępy też są problemem, ale te z latami stały się jasne i w porównaniu z poprzednią przypadłością nie tak stresujące. To mit, że na te przypadłości cierpią tylko osoby otyłe, po porodach i po 40- stce. Powiem więcej, nawet moja mama nie ma takich problemów, w życiyu niczym się nie smarowała, chyba że kremem twarz. A ja? Łażę po drogeriach, masuję się, używam peelingu, oliwek i innych cudów... I nic... W sumie to już nie mam siłu. Czy może być tak, iż cellulit u niektórych jest za pomoca normalnych kosmetyków niewyleczalny? Że konieczna okazuje się terapia lekami? <myśli>
__________________
płakać znaczy tyle co wysikać wszystko na ziemię
fiona23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-01, 21:55   #141
Amberella
Wtajemniczenie
 
Avatar Amberella
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 110
GG do Amberella
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez fiona23 Pokaż wiadomość
Czy może być tak, iż cellulit u niektórych jest za pomoca normalnych kosmetyków niewyleczalny? Że konieczna okazuje się terapia lekami? <myśli>
A istnieje taka terapia?
Amberella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 08:26   #142
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Amberella Pokaż wiadomość
A istnieje taka terapia?
retinoidami
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 22:02   #143
fiona23
Przyczajenie
 
Avatar fiona23
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

mam nadzieje że kaaś istnieje...Ale być może tio tylko me pobożne życzenie.
__________________
płakać znaczy tyle co wysikać wszystko na ziemię
fiona23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 13:09   #144
thewiz
Raczkowanie
 
Avatar thewiz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Z gwiazd
Wiadomości: 63
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Niedawno odwiedzilam sklep Ulta w USA - taka duza perfumerie. Zapytalam sie o preparat na cellulit, a babeczka polecila mi to :

http://www.murad.com/ibeCCtpItmDspRt...minisite=10020


Ogolnie sa to witaminy opracowane przez dermatologa, ktory miedzy innymi napisal ta ksiazke :

http://www.orbita.osdw.pl/ksiazka/Mu...A6D0210ED07F0F

Babeczka powiedziala mi ,ze to najskuteczniejsza terapia, ktora zna... ktora nie dziala na skorke z wierzchu ( a kremy, nawet najdrozsze takie wlasnie sa i w najlepszym wypadku poprawiaja elastycznosc skory jedynie na zewnatrz) lecz leczy problem od srodka.
Co wiecej powiedziala mi ,ze witaminy sa takze swietne na roztepy i ze minimalizuja je naprawde widocznie (o 47 %, ale wiadomo jak to jest z tymi cyframi na opakowaniach). Ogolnie porownala mi produkty najdrozszych firm i - wydaje mi sie ze naprawde szczerze- powiedziala ze Murad jest wart swojej ceny. (ponad 100$ za 4 tygodnie kuracji, trzeba ja przeprowadzic przez co najmniej dwa miesiace)

Co na ten temat sadzicie? Cellulit i rozstepy witaminami? Prosze o opinie, ja sie lamie by to kupic.
thewiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 18:57   #145
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Ostatnio dostrzeglam u siebie poczatki celulitu(malo aktywny tryb zycia no i uwielbiam zolte m&m's).Stosuje na razie zimne prysznice(brrrr) masaze szczotka z drewninymi wypustkami (na to plyn do mycia z kwasem glikolowym)i smaruje sie ujedrniajcym balsamem Jergensa-polecam.No i widze efekty.Musze sie zmusic jeszcze do cwiczen i powinno byc dobrze

Thewiz-sama niewiem co sadzic o tym preparacie-po pierwsze cena mnie odstrasza-moze ktos bardziej znajacy sie wypowie sie?
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 14:19   #146
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

A ja jestem bardzo szczupla zawsze bylam happy oj nie mam cellulitu fajnie ale przy nacisniciu troche go widać a ze mam bzika na punkcie wygladu postanowilam walczyc i pomimo ze nawet wypadałoby mi przytyc z 3kg.(pomimo ze duzo jem nie moge przytyc) to zrezygnuje ze slodyczy ktore uwielbiam no i z chipsow,fast foodow i kawy(chociaż i tak malo pilam)wiecej ruchu,zero goracyh kapieli a nawet zimne strumienie wody,nie trzymac zbyt dlugo nogi na noge!pilingi z kawy najlepiej,szorstka gabka,balsam ujedrniajacy,rekawica sizalowa no i powinno pomoc i zdrowe odzywianie
Czarny Elfie ja tez kocham m&m-sy ale slyszalam ze jakos sztucznie sa barwione,dzieci jakies sie zatruly i maja byc wycofane
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 16:51   #147
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Śnieżka Pokaż wiadomość
A ja jestem bardzo szczupla zawsze bylam happy oj nie mam cellulitu fajnie ale przy nacisniciu troche go widać a ze mam bzika na punkcie wygladu postanowilam walczyc i pomimo ze nawet wypadałoby mi przytyc z 3kg.(pomimo ze duzo jem nie moge przytyc) to zrezygnuje ze slodyczy ktore uwielbiam no i z chipsow,fast foodow i kawy(chociaż i tak malo pilam)wiecej ruchu,zero goracyh kapieli a nawet zimne strumienie wody,nie trzymac zbyt dlugo nogi na noge!pilingi z kawy najlepiej,szorstka gabka,balsam ujedrniajacy,rekawica sizalowa no i powinno pomoc i zdrowe odzywianie
Czarny Elfie ja tez kocham m&m-sy ale slyszalam ze jakos sztucznie sa barwione,dzieci jakies sie zatruly i maja byc wycofane
To niezle z tymi m&m's.Ja juz od jakiegos czasu przestalam je jesc-teraz wcinam jakies kawowe batoniki z diety south beach-dobre i maja malo tluszcu.
Ja tez jestem szczupla(170cm-50 kg) ale poczatki celulitu zauwazylam(ja mam chyba ten wodny tu opisywany),kawy wcale nie pije-ostatnio tylko woda i zielona albo czerwona cherbata-do jedzenia przewaznie salatki albo mieso z grilla(przewaznie ryby)
Pilling z kawy tez robie
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 13:29   #148
*angel1710**
Zadomowienie
 
Avatar *angel1710**
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 890
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Widzę, że większość z Was też ma problemy z tymi nieszczęsnymi r i c.

Mam pewien problem i może któraś wizażanka będzie wiedziała jak temu zaradzić. Chodzi o rozstępy.
Nie mam pojęcia jaka może być przyczyna ich powstawania. Z tego co wiem rozstępy występują najczęściej po ciąży lub po gwałtownym schudnięciu. W moim przypadku, mam rozstępy (niestety białe) że tak powiem na całym tyłku. Stosuje rózne kremy, peelingi, ale póki co żadnego efektu, tak wiem, że rozstępów nie da się zlikwidować, ale liczyłam, że może chociaż troszkę zbledną albo się zmniejszą. Sytuacja jest taka, że w zasadzie nie jestem jakaś gruba ( mam 1,57 i 49 kg) i nawet choć bym się nie wiem jak starała moja waga ani drgnie. Mogę regularnie ćwiczyć i zdrowo się odżywiać i po paru miesiącach będzie 49 i mogę się obżerać i siedzieć ciągle przed komputer i też jest 49 kg. Więc jedna z przyczyn powstawania rozstępów wyeliminowana. Za szybko to ja nie urosłam i raczej niestety już przestałam więc to też nie może być powodem. Problem polega na tym, że cały czas powstają mi nowe rozstępy, mam już całe uda w czerwonych pręgach i zauważyłam je także na piersiach. Jestem załamana, nie mam pojęcia jak to zatrzymać, póki co stosuje kremy, ale w takim tempie powstawania będę musiała codziennie wysmarować się całą tubką. Parę miesięcy temu miałam robione badania hormonalne, musze brać tabletki anty na nieregularne i bolesne, jednak nawet przed ich braniem ciągle zmagałam się w nowymi czerwonymi pręgami Czy któraś wizażanka ma jakiś pomysł jaka może być tego przyczyna albo do jakiego lekarza się udać? Sama już nie wiem czy pójść z tym do ginekologa czy dermatologa i czy w ogóle jakikolwiek lekarz będzie w stanie mi pomóc.
*angel1710** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 17:37   #149
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez *angel1710** Pokaż wiadomość
Widzę, że większość z Was też ma problemy z tymi nieszczęsnymi r i c.

Mam pewien problem i może któraś wizażanka będzie wiedziała jak temu zaradzić. Chodzi o rozstępy.
Nie mam pojęcia jaka może być przyczyna ich powstawania. Z tego co wiem rozstępy występują najczęściej po ciąży lub po gwałtownym schudnięciu. W moim przypadku, mam rozstępy (niestety białe) że tak powiem na całym tyłku. Stosuje rózne kremy, peelingi, ale póki co żadnego efektu, tak wiem, że rozstępów nie da się zlikwidować, ale liczyłam, że może chociaż troszkę zbledną albo się zmniejszą. Sytuacja jest taka, że w zasadzie nie jestem jakaś gruba ( mam 1,57 i 49 kg) i nawet choć bym się nie wiem jak starała moja waga ani drgnie. Mogę regularnie ćwiczyć i zdrowo się odżywiać i po paru miesiącach będzie 49 i mogę się obżerać i siedzieć ciągle przed komputer i też jest 49 kg. Więc jedna z przyczyn powstawania rozstępów wyeliminowana. Za szybko to ja nie urosłam i raczej niestety już przestałam więc to też nie może być powodem. Problem polega na tym, że cały czas powstają mi nowe rozstępy, mam już całe uda w czerwonych pręgach i zauważyłam je także na piersiach. Jestem załamana, nie mam pojęcia jak to zatrzymać, póki co stosuje kremy, ale w takim tempie powstawania będę musiała codziennie wysmarować się całą tubką. Parę miesięcy temu miałam robione badania hormonalne, musze brać tabletki anty na nieregularne i bolesne, jednak nawet przed ich braniem ciągle zmagałam się w nowymi czerwonymi pręgami Czy któraś wizażanka ma jakiś pomysł jaka może być tego przyczyna albo do jakiego lekarza się udać? Sama już nie wiem czy pójść z tym do ginekologa czy dermatologa i czy w ogóle jakikolwiek lekarz będzie w stanie mi pomóc.
Ja tez mam biale rozstepy na pupie-powstaly w wieku 17 lat kiedy to przybralam na wadze a potem schudlam.Moje sa biale ale prawie niewidoczne bo mam raczej jasna karnacje i uzywam tez balsamow z kwasami(jeszcze bardziej bledna od nich).Jedyne co Ci moge poradzic to balsamy z kwasami(wybiela je) i balsamy ujedrniajace,oliwki nawilzajace.A moze te tabletki anty sa przyczyna ich powstawania?(hormonalne zmiany)Ja anty nigdy nie bralam-a rozstepy mam tylko te z czasow dojrzewania-nowe na razie nie powstaja.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 19:14   #150
*angel1710**
Zadomowienie
 
Avatar *angel1710**
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 890
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Elfie, ja teraz mam 17 na te białe rozstępy powstały jak miałam 16. Już naprawdę nie wiem co może ich zatrzymać. Zwaliłabym winę na tabletki, ale na udach wysyp czerwonych pręgów zaczął się już przed ich braniem. Moge aby mieć nadzieję, że to nie od tego bo tabletki będę musiała pobrać jeszcze dobre kilka miesięcy żeby wreszcie mieć normalny okres ( co miesiac a nie co 6 m-cy albo 4 jak wczesniej) i zebym nie musiała pierwszych 3 dni leżec w lozku i plakac z bolu.
Póki co walczę, ale coraz częściej mam wrażenie, że to walka z wiatrakami
A mogłabyś mi polecieć jakieś dobre balsamy z kwasami ? bo takich oliwek, peelingów i takich zwykłych kremów używam od dawna.
*angel1710** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-29 13:46:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:41.