Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-05, 10:49   #391
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375
wrastanie paznokci..

jestem świadoma, że takich wątków mogły już powstać już dziesiątki, ale ja mam w miarę indywidualny przypadek
duży paznokieć prawej nogi nałogowo mocno wrasta się mi w skórę.. ale to się dzieje zaraz przy tej linii paznokieć-skóra. jest to bardzo bolesne. na początku myślałam, że po prostu wytnę ten fragment, który się wrasta. nieźle się przy tym namęczył, bo ten kawałek był głęboko w tej skórze koło paznokcia. no ale ostatecznie udało się wyciąć. ale co z tego jak ponownie wrósł? nawet mocniej. męczyłam się tak, aż postanowiłam, że dam spokój i niech sobie rośnie. przechodziłam katusze, bo bolało, a jak ktoś nadepnął mi na stopę.. to wyłam z bólu. ostatnio przestał boleć. chyba,że się mocniej naciśnie w miejscu gdzie wrasta. jednak wokół tego miejsca skóra się uwypukliła, spuchła i stała się czerwona. plus czerwony bąbel dokładnie w miejscu gdzie się wrasta paznokieć głęboko w skórze. co ja mam teraz zrobić? wyciąć? (z tą opuchlizną będzie trudno i boleśnie). czy może udać się do lekarza..? bo powiem szczerze, że to takie miejsce, gdzie paznokieć nie MA PRAWA się wrastać.. powinien normalnie rosnąć.. nie chcę spaprać sobie niczego, dlatego proszę was, moje drogie, o radę.. będę bardzo wdzięczna za jakiś odzew : '(
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 18:10   #392
qrczaque
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 15
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Ponowne założenie takiej samej klamry. Twierdziła że "to się wyrobi z czasem," ale co miała na myśli to nie wiem do dzisiaj.

Moja dermatolog powiedziała po obejrzeniu że być może klamry nie były konieczne. Na razie mam maść zmiękczającą, przepisaną przez nią, smaruję nią wały i tamponuję paznokcie po bokach (chociaż też nie wiem czy robię to we właściwy sposób).

Co to żelik? Aż tak dobrze się nie znam no i w pierwszej kolejności skojarzyło mi się właśnie z tipsami.

Edytowane przez qrczaque
Czas edycji: 2009-04-05 o 18:11 Powód: literówka
qrczaque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 20:47   #393
Madaleinee
Zadomowienie
 
Avatar Madaleinee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: WlKP
Wiadomości: 1 504
Dot.: wrastanie paznokci..

Niestety ale chyba wizyta u lekarza będzie konieczna.
Pewnie ściągnie pazurek i wtedy ten "nowy" powinien rosnąć już normalnie.
Pewnie troszkę poboli ale będzie to na pewno bardziej komfortowe wyjście niz pazurek wrośnięty w skórę:/
__________________
Szczęśliwa...


Madaleinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 21:42   #394
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: wrastanie paznokci..

Najlepiej uda się do lekarza, gdyż z tego co piszesz prawdopodobnie masz stan zapalny a w takim przypadku bez antybiotyku się nie obejdzie (mój TZ miał dokładnie taki sam problem, niestety).

A później sprawdzony gabinet profesjonalnej pielęgnacji stóp i klamerka korygująca i będzie oki
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 21:59   #395
Pariii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Berlin - Warszawa
Wiadomości: 595
GG do Pariii
Dot.: wrastanie paznokci..

keidyś, kilka lat temu miałam taki sam problem. robiało mi także to miejsce. udałam się do lekarza pare razy. pamiętam jedynie tyle, że grzebał mi w tym miejscu patyczkiem nasączonym czymś, a w domu musiałam maczać pasec w wodzie z sodą i smarować specjalną maścią - taką brązową. nazwy niestety nie pamiętam.
__________________
and the world around us won’t stop turning tonight, i like.

<33
Pariii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 22:28   #396
Yo-asia
Zakorzenienie
 
Avatar Yo-asia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zagramanica;]
Wiadomości: 4 986
GG do Yo-asia
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Prawde powiedziawszy rowniez pomyslalam o ponownym zalozeniu klamry, ale skoro dermatolorzka ocenila sprawe inaczej.. wiec moze kosmetolorzka ma tendencje do naciagania kientek:P (nie no, zartuje, wszak chciala Ci pomoc jak najlepiej potrafila, a ze masci przepisac nie moze..)
A co do masci, to nie zdrozum mnie zle, ale.. nie ma tam sposobu uzycia przypadkiem?? (przydaloby mi sie tez owo wspomniane przez Ciebie mazidlo)
A zelik.. slusznie Ci sie skojarzyl. Tips jest plastikowym sztucznym paznokciem doklejanym do naszej plytki paznokciowej, a zel ma wyglad.. zelu:P Substancja gumowo- zelowa rozprowadzana na calej powierzchni plytki i utwardzana promieniami fioletowymi. Zel rosnie nam z paznokciem i ma na celu wyprowadzenie do na prosta. Nie wiem w ilu procentach i w jakich przypadkach skuteczne, ale niektorym dziewuszka pomoglo. Poza tym ladnie wyglada:P
POZDRAWIAM!!
__________________
Get fit or die trying
Yo-asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 12:36   #397
Madaleinee
Zadomowienie
 
Avatar Madaleinee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: WlKP
Wiadomości: 1 504
Dot.: wrastanie paznokci..

Cytat:
Napisane przez Pariii Pokaż wiadomość
keidyś, kilka lat temu miałam taki sam problem. robiało mi także to miejsce. udałam się do lekarza pare razy. pamiętam jedynie tyle, że grzebał mi w tym miejscu patyczkiem nasączonym czymś, a w domu musiałam maczać pasec w wodzie z sodą i smarować specjalną maścią - taką brązową. nazwy niestety nie pamiętam.
ta brązowa maść to prawdopodobnie maść ichtiolowa (nie wiem czy dobrze zapisałam nazwę)
__________________
Szczęśliwa...


Madaleinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-06, 14:26   #398
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375
Dot.: wrastanie paznokci..

maść ichtiolowa- poradziłam się mamy pary dni temu i właśnie powiedziała mi żeby tą maścią smarować mam ją w domu. to może popróbuję z nią, a jak nie poskutkuje to udam się do lekarza..? a wielkie dzięki za odzew
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 19:41   #399
qrczaque
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 15
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Maść była robiona na zamówienie i przepisana przez dr. Małgorzatę Politowską z Krakowa. Jakby ktoś był zainteresowany, ma prywatny gabinet na ul. Stradom.Szczegóły na jej str. internetowej, adresu nie pamiętam ale wystarczy wstukać w google nazwisko.
Sama maść zawierała kwas salicylowy i dosyć duże stężenie kwasu benzoesowego, w wazelinowej bazie. Dokładnych stężeń też nie pamiętam. Mam nakładać na twardą skórę na wałach paznokciowych, od biedy ujdzie też na modzele.
qrczaque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 21:19   #400
madziasz3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2
GG do madziasz3
Unhappy Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Cześć Wszystkim! Ja ma dokładnie ten sam problem -wrastający paznokieć! Już nie wiem co ma z nim robić cała sprawa się już długo toczy. Miałam w listopadzie 2008r założoną klamrę metalową która trzymała się przez półtorej miesiąca i wydaje mi się że teraz się poprawiło. Jednak mam paznokcia zakażonego gronkowcem złocistym (byłam na badaniach) i teraz go leczę, jednak nic nie pomaga. Jak zażywam antybiotyk to jakieś dwa tygodnie po kuracji jest wszystko dobrze a później na nowo boli, jest czerwony i ropiej (no chyba że chodzę bez butów przez cały dzień po domu to wtedy jest ok) . Nie wiem sama co mam robić czy iść do lekarza rodzinnego po kolejną dawkę antybiotyku czy założyć znowu klamrę, a może wybrać się do chirurga lub dermatologa??? Bardzo proszę o radę!!!
madziasz3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 20:22   #401
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Question Klamrowanie - Opole lub Wrocław

Witam,
nie pamiętam kiedy dokładnie zaczęły się moje problemy z wrastającymi paznokciami u obu paluchów, ale na pewno było to ponad 10 lat temu. Przez długi czas ignorowałam ten problem. Potem smarowałam różnymi kremami, maściami, pomadami; lałam płyn Scholla, psikałam specyfikami. Dermatolog pokazała mi jak go w domu lekko klinowo wycinać, a gdyby to nie pomogło, miałam udać się na chirurgiczne kilnowe wycięcie bądź zerwanie. "Domowe wycinanie" nie pomogło. Nie wspomnę ile się przez to nacierpiałam...i nadal cierpię, bo ból czasami jest nie do zniesienia. Dlatego pomyślałam o zabiegu klamrowania. W związku z czym mam pytanie czy któraś z Wizażanek przeszła ten zabieg w Opolu lub we Wrocławiu? Kogo polecacie? Będę wdzięczna za informacje.
Izane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-03, 23:56   #402
Yo-asia
Zakorzenienie
 
Avatar Yo-asia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zagramanica;]
Wiadomości: 4 986
GG do Yo-asia
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madziasz3 Pokaż wiadomość
Cześć Wszystkim! Ja ma dokładnie ten sam problem -wrastający paznokieć! Już nie wiem co ma z nim robić cała sprawa się już długo toczy. Miałam w listopadzie 2008r założoną klamrę metalową która trzymała się przez półtorej miesiąca i wydaje mi się że teraz się poprawiło. Jednak mam paznokcia zakażonego gronkowcem złocistym (byłam na badaniach) i teraz go leczę, jednak nic nie pomaga. Jak zażywam antybiotyk to jakieś dwa tygodnie po kuracji jest wszystko dobrze a później na nowo boli, jest czerwony i ropiej (no chyba że chodzę bez butów przez cały dzień po domu to wtedy jest ok) . Nie wiem sama co mam robić czy iść do lekarza rodzinnego po kolejną dawkę antybiotyku czy założyć znowu klamrę, a może wybrać się do chirurga lub dermatologa??? Bardzo proszę o radę!!!
Oj widze ze leniuszka tu mamy, nie przeszukalas watku Wiedzialabys inaczej co kto Ci doradzi) a wiec w skrocie: biorac pod uwage fakt iz wiele sie nacierpialas i cierpisz nadal, nie masz nic do stracenia udajac sie do dermatologa (mnie pomogl wlasnie ten specjalista:P) natomiast uciekaj jak najdalej o chirurgoof proponujacych zerwanie plytki paznokciowej.
POZDROOFKA i powodzena!!
__________________
Get fit or die trying
Yo-asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 07:27   #403
madziasz3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2
GG do madziasz3
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Dzięki Wielkie Yo-asia za radę! Mam nadzieje, że coś pomoże
__________________
Madzia
madziasz3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 12:32   #404
Adus_
Zadomowienie
 
Avatar Adus_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 962
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

odświeżam .
Od 2 ( a może i 3?) lat co roku wrasta mi paznokieć, dzieje się to latem. I o ile wcześniej jakoś sobie z tym radziłam, to teraz obcięłam go sobie (patrz załącznik). Teraz wiem, że to była głupota, bo cholernie boli (zaczęło dopiero wczoraj,po jakimś tygodniu, może miały z tym związek dość ciasne trampki.. W każdym bądź razie ta zewnętrzna część jest czerwona i minimalnie spuchnięta.. Co robić? Moczyć w mydle/sodzie? Używać neomecyny? Chyba nie pozostaje mi nic innego jak poczekać, aż to cholerstwo po prostu odrośnie..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu.jpg (9,0 KB, 19 załadowań)
Adus_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 14:23   #405
Julkaaa777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 135
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

mi kosmetyczka odradziła moczenie - to tylko pogarsza sprawę. i prawda jest taka, że niestety sama sobie z tym nie poradzisz...
najbardziej pomocnym, a zarazem bezbolesnym rozwiązaniem jest klamra u kosmetyczki. nic nie boli, ulgę odczuwasz zaraz po załozeniu i wyprostuje odpowiednio paznokieć.
tak więc naprawdę, najlepsze co możesz zrobić, by zakończyć z tym mękę - pójść do dobrego zakładu kosmetycznego i zaopatrzyć się w klamrę
__________________

szczęście wchłaniam z powietrzem


Julkaaa777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 16:03   #406
Adus_
Zadomowienie
 
Avatar Adus_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 962
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

chyba będę musiała, ale to chyba jak paznokieć trochę odrośnie, co? Bo z takim wychapanym to to chyba nic nie da?
Adus_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 20:56   #407
Julkaaa777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 135
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

szczerze Ci powiem, że właśnie lepiej teraz idź, bo jeszcze większej biedy się możesz nabawić. kosmetyczka z pewnością to "ogarnie", a mianowicie oczyści (bo choć może gołym okiem się nie rzuca, ale tkwi tam pełno bakterii, które się namnażają) i zabezpieczy, żeby może już rosnął ładnie
ja osobiście miałam przez nią bardzo wycięty paznokieć, powiedziała mi jak mam to zaleczać, jak dbać itp.
naprawdę - nie patrz na to, że za bardzo go wycięłaś, bo być może właśnie teraz najlepszy czas, żeby kosmetyczka pomogła no, a przede wszystkim Ty będziesz spokojna, że już teraz wszystko będzie rosło prawidłowo.
bo z tego co mówisz (regularne, powtarzające się wrastanie) wydaje mi się, że konieczna będzie klamra.
__________________

szczęście wchłaniam z powietrzem


Julkaaa777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 21:15   #408
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Adus_ Pokaż wiadomość
Co robić? .
Piszesz : lokalizacja : Niemcy . Jeśli tak, to pewnie masz do czynienia z paniami od pedicure jedynie z frezarkami { czy jak je tam zwał}. Z własnego doświadczenia : nie daj zcieniać paznokcia ! On musi odrosnąć . Nie ma innej rady ! Mnie wystarczyły rurki do wyprowadzenia paznokcia. Teraz, tak się stało : mój pies - potwór, stanął mi na łapą na duży paluch i złamał paznokieć w jego połowie {połowa paznokcia, nie psa}. Czeka nie pół roku, co trzy tygodnie wizyt u specjalisty. I Ty też musisz uzbroić się w cierpliwość i powierzyć paluszek specjaliście.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 09:52   #409
Adus_
Zadomowienie
 
Avatar Adus_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 962
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Piszesz : lokalizacja : Niemcy .
Cóż, prawda taka, że mieszkam zaraz przy granicy. zakupy często robię właśnie tam, bo moja mieścinka raczej z tych mniejszych, ale jak lekarz czy coś, to w PL.

Cóż, rozejrzę się, gdzie robią te klamry, wielkie dzięki
Adus_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-26, 12:20   #410
Julkaaa777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 135
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

powodzenia
daj znać, jak już będziesz coś wiedziała
__________________

szczęście wchłaniam z powietrzem


Julkaaa777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 12:23   #411
Adus_
Zadomowienie
 
Avatar Adus_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 962
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

ok . W poniedziałek rozpoczynam maraton w poszukiwaniu klamerek, trzymajcie kciuki
Adus_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 08:29   #412
kajusia95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 35
Arrow Wrastające paznokcie

Witam! Ja mam taki problem, że wrastają mi 2 paznokcie u nóg u dużego palca. Obcinam je dobrze, nie zaokrąglam. Gdy bolała mnie noga to miałam iść do wujka(ortopeda, chirurg) ale mama powiedziała do taty, że ma się spytać o te paznokcie i zrezygnowałam, nie poszłam a do tego przestała mnie noga boleć, bo bolała strasznie stopa, ze nie moglam stanac przez 2 dni. A więc, teraz stosuje Scholl Toenail ale dalej boli chociaż widać że już nie wrastają. I teraz boję się tego zabiegu. Jak to przebiega? Jakie znieczlenie? ja się igły boję, a jak będę słyszała to wszystko co mi robią i ten dźwięk jak go oderwą? ;/ I jeszcze jak będę chodzić po zabiegu? Jak nie będę mogła stanąć na palec a jak nie będę stawała na niego to mnie noga będzie boleć, bo ją odegnę. Bardzo prosze Was pomóżcie
kajusia95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 11:30   #413
Quicksand
Raczkowanie
 
Avatar Quicksand
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: okolice W-awy
Wiadomości: 121
Dot.: Wrastające paznokcie

Po pierwsze, jeśli boli, tzn że nadal wrasta
Po drugie, jakiego zabiegu? Usuwania paznokcia!? Jeśli tak, to odradzam. Po co się męczyć, skoro nie ma gwarancji, że da to efekt. A an dodatek w wakacje...

Możesz wycinać wrastającą część paznokcia specjalnymi cążkami.

A najlepiej idź do pedicurzystki, która założy Ci specjalne klamry na paznokcie. Paznokcie powoli zaczną rosnąć normalnie.
Quicksand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 11:44   #414
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Wrastające paznokcie

Ojj znam ten ból :/ Miałam zabieg usuwania całego paznokcia, znieczulono mi tylko palucha i nic nie czułam w trakcie zabiegu (dźwięków również nie słyszałam ale była ze mną mama i odwracała moją uwagę), założono mi 6 szwów i do domu. Powiem szczerze, że bolało zaje**ście i osobiście nie polecam tego zabiegu. Jeśli chodzi o chodzenie () to przez pierwsze 3 dni tylko do toalety mogłam przejść a potem (czyli po jakimś tygodniu i po zdjęciu szwów) to jakoś kuśtykałam nawet do szkoły. Było to jakoś na jesień i mogłam zapomnieć o założeniu moich adidasów czy jakich kolwiek moich butów-po prostu pożyczałam od taty albo brata (ja mam rozmiar 38 a oni 41 :P) także latem może byłoby wygodniej bo można nosić klapki czy sandały ale to się niestety szybko nie goi :/
Kilku osobom, które miały usunięty paznokcieć po odrośnięciu nadal wrasta a mi... cóż do dzisiaj nie mam paznokcia...a mineły już jakieś 4 lata od zabiegu.
Gdybym wiedziała, że tak to będzie wyglądac to od razu bym poszła do kosmetyczki po klamrę. Zresztą taka już moja "uroda", że nawet w dłoniach jak za mocno przytnę paznokieć od razu jakby wrasta, a o stopach już nie mówię.
Oczywiście to mój przypadek i nie każdemu tak się musi stać ale Tobie kajusia95 radzę się dobrze zastanowić.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 15:57   #415
gauganek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 21
Dot.: Wrastające paznokcie

Dwa razy przechodziłam zabieg, ale nie usuwania całego paznokcia, tylko tego wrastającego fragmentu. Znieczulenie miejscowe, pół godzinki na przychodnianej kozetce i po krzyku. Od 3 lat mam święty spokój i maleńkie blizny (o ile te 'znaczki' w ogóle bliznami można nazwać ) na dużych palcach. Trzeba tylko znaleźć odpowiedniego chirurga, który zna się na takich rzeczach i już wcześniej przeprowadzał podobne zabiegi.
Strach ma wielkie oczy.
gauganek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 16:08   #416
dortek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Dot.: Wrastające paznokcie

znam problem, ciągle walczę z wrastającymi paznokciami u moich dzieci, które odziedziczyły tę skłonność po swoim ojcu

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:00 ----------

Moja córka miała usuwaną część paznokcia-wrastajacą za pomocą lasera, w znieczuleniu miejscowym. Nie czuła zupełnie nic oprócz małego smrodku palonej skóry. Zabieg wykonywał doświadczony DERMATOLOG, nie chirurg (oni chętnie ściągają paznokieć), od 3 lat ma spokój.
dortek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 08:26   #417
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Wrastające paznokcie

A może nim pójdziesz do do chirurga spróbować do stylistki paznokci?
Są specjalne klamry, które pomagaja na wrastające paznokcie- zabieg jest prawie bezbolesny, a poczujesz ulge juz po założeniu klamry.
Doświadczona stylistka oceni, czy Twój paznokieć da sie uratowac klamra, czy konieczny bedzie zabieg chirurgiczny. Dla mnie usuwanie paznokcia to ostatecznośc i u nas w salonie wielu paniom i panom pomogłyśmy na wrastające paznokcie ratując przed chirurgiem
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 17:17   #418
Adus_
Zadomowienie
 
Avatar Adus_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 962
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

witam ponownie
Znalazłam jeden salon, w którym robią te klamerki, ale jakoś mu nie ufam.. Jak narazie ból przeszedł po 2 dniach, kupiłam ten płyn z Scholla. Zobaczymy, jak dalej będzie wrastało, to już zaryzykuje i założę tę klamrę. Ale jak do tej pory paznokieć sobie rośnie, nic nie boli
Adus_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 17:46   #419
Kamilka24
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka24
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: bdb miasto
Wiadomości: 416
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

klamra najlepsza
Kamilka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 07:59   #420
melcia1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6
Dot.: Wrastające paznokcie

Albertyna i dorotek szczególnie do was mam pytanko
mam problem z wrastającymi paznokciami od dzieciństwa i jakoś sobie z tym radzę (u jednej nogi mi usunął chirurg paznokcia i jest już nie do uratowania, a u drugiej nogi paznokieć jest ratowany przez zakładanie klamer co jakiś czas)
ale moje pytanie dotyczy mojej dwuletniej córeczki
zauważyłam że ma taki sam układ paznokci co ja i jeden już jej zaczyna wrastać czy u tak małych dzieci można już stosować jakieś zabiegi aby zapobiec wrastaniu paznokcia????????? Jeśli tak to jakie???
melcia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-28 08:19:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:36.