Ważne ogłoszenie Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-09, 13:00   #1
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Exclamation

Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy


Witam

W niektórych miejscach portalu uruchomiliśmy dzisiaj nową wyszukiwarkę portalową.

https://wizaz.pl/search/

Przez kilka najbliższych dni będziemy testować jej działanie, poprawiać i szlifować. Jeśli zda egzamin, wejdzie u nas wszędzie. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam nowa szukajka, a szczególnie już po poprawkach

Proszę tutaj zgłaszać uwagi odnośnie działania. Uwagi proszę zgłaszajcie koniecznie razem z linkiem do strony, która nie działa lub działa nieprawidłowo.


Miłego dnia
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 13:47   #2
kaska222
Moderator
 
Avatar kaska222
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bayern/DE
Wiadomości: 6 257
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Z wyszukiwaniem podobnego tematu nie moge polaczyc watkow,brak opcji polaczenia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kaska222x.jpg (133,0 KB, 48 załadowań)
__________________



RegulaminWizaz.pl
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 257 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 13:50   #3
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Cytat:
Napisane przez kaska222 Pokaż wiadomość
Z wyszukiwaniem podobnego tematu nie moge polaczyc watkow,brak opcji polaczenia.
To jest wyszukiwarka, tam nie łączy się tematów na forum Moderatorka widzi szukajkę identycznie jak userka.

https://wizaz.pl/forum/search.php - tutaj masz narzędzia moderatorki.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 14:15   #4
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Dla mnie osobiście jest to jeden z milowych korków w rozwoju wizażu. Mamy nadzieję, że teraz szukanie informacji w tym gąszczu wizażowym w końcu stanie się przyjemnością :jpa:

Drogi wizażowy zespole IT - wielkia, wielka bużka
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 14:34   #5
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
To jest wyszukiwarka, tam nie łączy się tematów na forum Moderatorka widzi szukajkę identycznie jak userka.

https://wizaz.pl/forum/search.php - tutaj masz narzędzia moderatorki.
Czy ta nowa wyszukiwarka bedzie też "wklepana" w "narzędzia modowe" z wyzej wymionego linku ?


Niestety po wstępnych oględzinach wyszukiwarka mi się nie podoba.
Wpisuję daną frazę, każę jej szukać tylko w tytułach wątków, tylko na forum, a wyniki wyszukiwania to recenzje, posty, wątki. W dodatku 10 wyszukanych fraz na stronie, gdzie zaznaczam 30.
Przerażają mnie awatary u boku - sprawia to, że mam wrażenie mało czytelności.

Edytowane przez 201704240951
Czas edycji: 2012-02-09 o 14:45
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 14:36   #6
kaska222
Moderator
 
Avatar kaska222
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bayern/DE
Wiadomości: 6 257
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
To jest wyszukiwarka, tam nie łączy się tematów na forum Moderatorka widzi szukajkę identycznie jak userka.

https://wizaz.pl/forum/search.php - tutaj masz narzędzia moderatorki.
Moze zle to ujelam
Chodzilo mi na forum Fryzjerskie czy Metamorfozy gdzie moderuje.
W wyszukiwarce np: fryzjerskim wczoraj moglam jeszcze laczyc watki z podobnymi tematami lub ktore sie powtarzaja,po tej zmianie tej opcji juz niema,niewidze.
__________________



RegulaminWizaz.pl
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 257 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 14:45   #7
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Cytat:
Napisane przez nika135 Pokaż wiadomość
Czy ta nowa wyszukiwarka bedzie też "wklepana" w "narzędzia modowe" z wyzej wymionego linku ?
Cytat:
Napisane przez kaska222 Pokaż wiadomość
Moze zle to ujelam
Chodzilo mi na forum Fryzjerskie czy Metamorfozy gdzie moderuje.
W wyszukiwarce np: fryzjerskim wczoraj moglam jeszcze laczyc watki z podobnymi tematami lub ktore sie powtarzaja,po tej zmianie tej opcji juz niema,niewidze.
Chodzi o to, że nowa wyszukiwarka nie jest i nie będzie narzędziem moderatorskim do łączenia wątków.

Tym narzędziem była, jest i będzie ta szukajka:

https://wizaz.pl/forum/search.php

zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-09, 15:10   #8
lucy007
Rozeznanie
 
Avatar lucy007
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 504
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Korzystałam dzisiaj z tej wyszukiwarki w KWC. Wydaje mi się, że poprzednio wyszukiwanie w określonej kategorii było o wiele czytelniejsze niż teraz. Teraz wyszukiwanie w gąszczu "pielęgnacji ciała/pielęgnacji dłoni/makijażu" itd., które są tylko w małym okienku i z małym suwakiem jest koszmarkiem. Nie wiem, czy tylko ja, ale nic akurat w tym oknie nie widzę, przesuwa mi się ten suwak zawsze nie tak, jak chcę, aż rezygnuję z wyszukania produktu, bo mnie trafia... Chodzi mi tylko o to jedno okienko z kategoriami, ale ono w sumie jest najważniejsze przy wyszukiwaniu. Niżej zamieszczone "filtry" są bardzo przydatne.
Czy da się po prostu powiększyć okno kategorii i da się powiększyć suwak? Czy to już tak zostanie?
Lub może nie powiększyć, ale zrobić jakby drzewko z powysuwanymi podkategoriami? Będzie na pewno czytelniej (mówię tutaj już nie tylko o KWC, ale również o każdym innym wyszukiwaniu w tym oknie).

P.S. Jak już wyżej zostało wspomniane, awatary zaniżają czytelność oraz w kolumnie "sortuj wg" trzeba zmienićodmianę "wg autora" (jest autorze).

Edytowane przez lucy007
Czas edycji: 2012-02-09 o 15:40
lucy007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 15:46   #9
kaska222
Moderator
 
Avatar kaska222
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bayern/DE
Wiadomości: 6 257
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Rozumiem.
Szkoda, Moderatorkom na forumie fryzjerskim ulatwialo nam prace w laczeniu watkow w wyszukiwarce.
__________________



RegulaminWizaz.pl

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2012-02-09 o 15:49
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 257 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 17:23   #10
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Cytat:
Napisane przez lucy007 Pokaż wiadomość
Korzystałam dzisiaj z tej wyszukiwarki w KWC. Wydaje mi się, że poprzednio wyszukiwanie w określonej kategorii było o wiele czytelniejsze niż teraz. Teraz wyszukiwanie w gąszczu "pielęgnacji ciała/pielęgnacji dłoni/makijażu" itd., które są tylko w małym okienku i z małym suwakiem jest koszmarkiem. Nie wiem, czy tylko ja, ale nic akurat w tym oknie nie widzę, przesuwa mi się ten suwak zawsze nie tak, jak chcę, aż rezygnuję z wyszukania produktu, bo mnie trafia... Chodzi mi tylko o to jedno okienko z kategoriami, ale ono w sumie jest najważniejsze przy wyszukiwaniu. Niżej zamieszczone "filtry" są bardzo przydatne.
Czy da się po prostu powiększyć okno kategorii i da się powiększyć suwak? Czy to już tak zostanie?
Lub może nie powiększyć, ale zrobić jakby drzewko z powysuwanymi podkategoriami? Będzie na pewno czytelniej (mówię tutaj już nie tylko o KWC, ale również o każdym innym wyszukiwaniu w tym oknie).

P.S. Jak już wyżej zostało wspomniane, awatary zaniżają czytelność oraz w kolumnie "sortuj wg" trzeba zmienićodmianę "wg autora" (jest autorze).
Dzięki za ciekawe uwagi, na pewno weźmiemy je pod rozwagę
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 06:33   #11
lucy007
Rozeznanie
 
Avatar lucy007
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 504
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Zauważyłam jeszcze, choć nie wiem, czy to ważne, że po przejściu do wyszukiwarki zaawansowanej u góry strony zamiast nicku oznaczającego zalogowanie ("Witaj lucy/ustawienia konta" itd.) widnieją napisy "logowanie/odzyskaj hasło/rejestracja".
Miłej pracy przy ulepszeniach
lucy007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-10, 08:57   #12
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Cytat:
Napisane przez lucy007 Pokaż wiadomość
Zauważyłam jeszcze, choć nie wiem, czy to ważne, że po przejściu do wyszukiwarki zaawansowanej u góry strony zamiast nicku oznaczającego zalogowanie ("Witaj lucy/ustawienia konta" itd.) widnieją napisy "logowanie/odzyskaj hasło/rejestracja".
Miłej pracy przy ulepszeniach
Tak, logowanie na tej stronie jest wyłączone Chcemy mieć więcej informacji o szybkości samej wyszukiwarki, bez programów pobocznych.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 18:13   #13
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Chciałabym się zapytać w jakich miejscach na forum można znaleźć tą wyszukiwarkę https://wizaz.pl/forum/search.php ? Odniesienia, linki ?
Niestety zwykle szukałam po forach przez "Przeszukaj to forum" - w tym momencie wyskakuje tam też nowa wersja wyszukiwarki.
Co do nowej wyszukiwarki - czy ona na pewno dobrze szuka ? Wpisując daną frazę zwykle jakieś cuda mi wyszukuje. Wydaje mi się, ze stara wersja precyzyjnie szuka niż nowa.
Wpadłam jeszcze na pomysł dotyczącą kategorii. W starej fajnie były wyróżnione główne fora które miały jakieś podfora( one były w głąb linijki ). Fajnie by było to wprowadzić. Szybko wtedy wyszukuję daną kategorię. Ew. jakieś pogrubienia.
Trochę burzy mój spokój, ze jest tam analfabetycznie poukładane - zawsze wg kolejności for były kategorie.
No nic, moze się przyzwyczaję. Nie będę mieć innego wyjścia

Pozdrawiam.
Nika
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 20:10   #14
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Niestety nowa wyszukiwarka to dla mnie istny koszmarek - jest absolutnie nieczytelna. Próbowałam właśnie znaleźć maseczkę nawilżającą - wchodzę w KWC, wpisuję w okienko "maseczka nawilżająca" i wyskakują mi jakieś "skróty" recenzji, które mnie absolutnie nie interesują, zamiast listy kosmetyków :/. Po przefiltrowaniu, by pokazywało tylko kosmetyki otrzymuję kolejną nieczytelną stronę. Poprzedni widok (i ten, który został w widoku kategorii) jest prosty, szybko i prosto można było posortować (jednym kliknięciem) wyniki, przefiltrować, popatrzeć i zdecydować, które chcę otworzyć i zapoznać bliżej, a których nie. Nowy widok uniemożliwia szybką ocenę i porównanie np. 5 kosmetyków, które mają największą liczbę recenzji. Nie ma czytelnych gwiazdek, na ekranie mieści mi się tylko 2,5 kosmetyku (2 pełne opisy, jakby były potrzebne i połowa 3.), a parametry ocena/liczba recenzji w poszczególnych wynikach są zbyt oddalone od siebie, bo zostały rozdzielone opisami. I jak wspomniałam wyżej - widać tylko 2 parametry, bo trzeci się nie mieści.

W kwestii samego funkcjonowania - okienko z kategoriami jest za małe. Nowej osobie, która nie zna podkategorii na pewno będzie ciężko się zorientować do jakich podkategorii mogłaby zawęzić wyszukiwanie, by było bardziej adekwatne. Wyniki mają za duże okienka, to powinny być w miarę zdawkowe informacje, by można było ocenić przydatność informacji, a nie prawie całe informacje.

Z błędów - po wejściu w KWC (z głównej strony) i kliknięciu na "wyszukiwarkę zaawansowaną" pojawia się wyszukiwarka ustawiona na zakładkę "Wszystko". Moim zdaniem powinna być ustawiona na KWC, bo po coś w końcu na to KWC wchodzę (na pewno nie po to, by je jeszcze raz wybierać).

Przyznam, że nie wiem kto wpadł na pomysł wyświetlania wyników w KWC w taki sposób, ale jest to sposób absolutnie chybiony i nieużyteczny. KWC traci dla mnie swoje najważniejsze zastosowanie. A szkoda, bo bardzo ceniłam je właśnie za to, co zniknęło.

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

Cytat:
Napisane przez nika135 Pokaż wiadomość
No nic, moze się przyzwyczaję. Nie będę mieć innego wyjścia

Pozdrawiam.
Nika
Ja mam nadzieję, że nie będzie trzeba się przyzwyczajać .

Jeśli ta wyszukiwarka musi być, to jako dodatek, a nie zastępnik starych rozwiązań, bo były o wiele lepsze .

Swoją drogą nie widziałam jeszcze na wizażu nowej rzeczy, która byłaby lepsza od starej .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 20:18   #15
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Ja mam też problem z KWC - przeszukuję np szminki w poszukiwaniu szminki Astor - wpisuję Astor w tym co chcę wyszukać, zawężam do produktów, kategorię do odpowiedniej i co - wyskakują mi wszystkie możliwe szminki. W starej - nigdy nie miałam tego problemu - rach, ciach i już miałam te szminki co chciałam.
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 07:37   #16
lucy007
Rozeznanie
 
Avatar lucy007
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 504
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Cytat:
Napisane przez nika135 Pokaż wiadomość
Chciałabym się zapytać w jakich miejscach na forum można znaleźć tą wyszukiwarkę https://wizaz.pl/forum/search.php ? Odniesienia, linki ?
Niestety zwykle szukałam po forach przez "Przeszukaj to forum" - w tym momencie wyskakuje tam też nowa wersja wyszukiwarki.
Co do nowej wyszukiwarki - czy ona na pewno dobrze szuka ? Wpisując daną frazę zwykle jakieś cuda mi wyszukuje. Wydaje mi się, ze stara wersja precyzyjnie szuka niż nowa.
Też właśnie zauważyłam, że o ile w KWC jeszcze jako tako wyszukiwarka szuka, to wyniki "przeszukaj forum" i "przeszukaj wątek" pozostawiają wiele do życzenia. Czyni to szukanie o wiele bardziej czasochłonnym.
lucy007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 23:19   #17
Parvati
Zakorzenienie
 
Avatar Parvati
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 064
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Cytat:
Napisane przez nika135 Pokaż wiadomość
Czy ta nowa wyszukiwarka bedzie też "wklepana" w "narzędzia modowe" z wyzej wymionego linku ?

Niestety po wstępnych oględzinach wyszukiwarka mi się nie podoba.
Wpisuję daną frazę, każę jej szukać tylko w tytułach wątków, tylko na forum, a wyniki wyszukiwania to recenzje, posty, wątki. W dodatku 10 wyszukanych fraz na stronie, gdzie zaznaczam 30.
Przerażają mnie awatary u boku - sprawia to, że mam wrażenie mało czytelności.
Podkreślone także dzieje się i u mnie. Ogólnie nie mogę za bardzo nic znaleźć - zarówno interesujących mnie wątków (z ww. powodu) jak i kosmetyków w KWC.

Dodatkowo nie wiem czy to z testami jest związane ale wczoraj nie działała mi opcja przeszukaj wątek - cokolwiek bym nie wpisała wyskakiwał mi napis, że nie ma wyników dla mojego zapytania (co nie było możliwe, bo szukałam strona po stronie interesujących mnie rzeczy i po 30 minutach znalazłam ) Dokładnie chodzi o ten wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post32076807

Wyskakuje mi coś takiego:
https://wizaz.pl/search/index.php?to...uery=pere%B3ki

A dziś mi w ogóle wyszukiwarka cały dzień nie działa na KWC
__________________
czytam


CBT

Edytowane przez Parvati
Czas edycji: 2012-02-11 o 23:28
Parvati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 23:27   #18
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Wyszukiwarka jest już naprawiona. Przepraszam, że to tyle trwało, nie było nikogo z nas przy kompie...
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 18:49   #19
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Nowa wyszukiwarka mi się nie podoba, jest mało intuicyjna.

Błędy, problemy i zażalenia:
1. Gdy na tej stronie https://wizaz.pl/kosmetyki/ wpiszę w miejsce wyszukiwania „L'Biotica”, nie wyświetlają się produkty L'Biotiki.
2. Wyszukiwarka nie zwraca wyników. Gdy zrobię „przeszukaj wątek” np. w tym wątku: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=593261, wpiszę w wyszukiwarkę słowo „miejscowości”, które jest w pierwszym poście, wyszukiwarka mówi mi, że nie znaleziono niczego...
Do tego jeszcze w miejscu wyszukiwania w słowie „miejscowości” zamiast „ś” pojawia się znak zapytania na czarnym tle (podziwiać go można na zrzucie ekranu, który dołączyłam ).

Pytania:
Czy da się znaleźć wypowiedzi użytkownika X, w których jest słowo/fraza Y? Próbowałam kilka razy tak wyszukać i nie dawało rady Mogę albo szukać wszystkich wypowiedzi użytkownika X albo wszystkich wypowiedzi, w których pada fraza Y, niezależnie od tego, czyja to wypowiedź.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif zrzut_ekranu.gif (4,7 KB, 12 załadowań)
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-12, 21:30   #20
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Ja zauważyłam tez jeszcze jedną sprawę - nie mogę znaleźć postów użytkownika X w danym wątku - znajduje mi je wszystkie w tym wątku, lub w tego użytkownika w dziale
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 21:47   #21
Blackate
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Ja muszę jeszcze jedno poruszyć: najważniejsze dla mnie na Wizażu to ilość KWC danego produktu, to najczęściej tym kieruję się przy zakupie kosmetyków, a teraz nie ma takiej opcji wyszukiwania. Mam nadzieję że dobrze określiłam mój problem, chodzi mi o to ile osób uznało dany kosmetyk za najlepszy.
Może lepiej wrócić do poprzedniej wyszukiwarki? Ja do tamtej nic nie miałam, myślę że większość użytkowników również
Blackate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 06:53   #22
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Będziemy jeszcze wszystko szlifować. Same widzicie jak skomplikowane są u nas wyniki wyszukiwania. Każda część serwisu ma swoje charakterystyczne elementy, które trzeba wziąć pod uwagę. Przypominam, że to są beta testy, które mają za zadanie wyłowić błędy i niedociągnięcia.
Spisujemy dokładnie Wasze uwagi i na pewno będziemy wiele rzeczy zmieniać. Dlatego prosimy nadal o konstruktywne uwagi, co jest do poprawienia, a co Wam się podoba i żeby tego nie zmieniać.

Na razie spisałam takie uwagi dotyczące KWC:


  • szukanie po kategoriach było czytelniejsze;
  • filtry są przydatne
  • avatary zaniżają czytelność
  • niezbędne sortowanie po liczbie recenzji i średniej ocen;
  • duże zdjęcie produktu zaburza czytelność całego wyniku, lepsze było rozwiązanie z małymi zdjęciami i możliwością sortowania;




__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby

Edytowane przez AgaZ
Czas edycji: 2012-02-13 o 07:10
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 11:44   #23
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Złośliwiec, Aga to jest jakaś masakra...

Chciałam wyszukać w danym wątku TYLKO posty danej użytkowniczki, więc klikam w wątku w "przeszukaj wątek", zaawansowane, a on mnie przekierowuje na jakąś kosmiczną stronę z avatarami ( ) i pokazuje od razu jakąś listę postów z danego wątku. Gdy wklepie nazwę tej użytkowniczki w okno autor to wyszukuje mi WSZYSTKIE wypowiedzi danej osoby na forum, a nie tylko te z rzeczonego wątku. Gdy natomiast wklepię tego nicka w okienko wyszukiwania to główne, na górze strony, to wyszukuje wszystko zawierające nicka tej osoby, w tym i cytaty i jakieś treści, no a jak ktoś ma takiego nicka jak ja, to znajdzie mu syfu jak nie wiem co...

Coś źle działa.

I naprawdę sugeruję wyłączenie wyświetlania avatawów w wyszukiwarce albo niech to ściąga z ustawień. Są one za przeproszeniem oczo.. bójcze, specjalnie aby ich unikać wyłączyłam w ustawieniach forum ich wyświetlanie, a w wyszukiwarce i tak walą po oczach..
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 14:57   #24
martysek
Zadomowienie
 
Avatar martysek
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 082
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Mi też nie podoba się nowa wyszukiwarka. Zanim coś kupię, lubię poczytać recenzje, ateraz mam spory problem i szcerze mówiąc straciłam chęć na szukanie jakiegos produktu w kwc
Próbowałam wyszukać, jakie produkty firmy X są njalepiej oceniane, ale nie wiem, gdzie się sortuje w zależności od ilości opinii czy ocen.
Jestem na nie dla nowej wyszukiwarki.
Poprzednia była bez zarzutu.
martysek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 15:10   #25
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Cytat:
Napisane przez martysek Pokaż wiadomość
Mi też nie podoba się nowa wyszukiwarka. Zanim coś kupię, lubię poczytać recenzje, ateraz mam spory problem i szcerze mówiąc straciłam chęć na szukanie jakiegos produktu w kwc
Próbowałam wyszukać, jakie produkty firmy X są njalepiej oceniane, ale nie wiem, gdzie się sortuje w zależności od ilości opinii czy ocen.
Jestem na nie dla nowej wyszukiwarki.
Poprzednia była bez zarzutu.
Zgadzam się. Nowa nie spełnia po prostu swojej roli w KWC. Też już nic nie wyszukuję tam, a kiedyś siedziałam godzinami i szperałam i planowałam, co kupić .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 17:02   #26
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Cytat:
Napisane przez martysek Pokaż wiadomość
Mi też nie podoba się nowa wyszukiwarka. Zanim coś kupię, lubię poczytać recenzje, ateraz mam spory problem i szcerze mówiąc straciłam chęć na szukanie jakiegos produktu w kwc
Próbowałam wyszukać, jakie produkty firmy X są njalepiej oceniane, ale nie wiem, gdzie się sortuje w zależności od ilości opinii czy ocen.
Jestem na nie dla nowej wyszukiwarki.
Poprzednia była bez zarzutu.
W prawej kolumnie masz możliwość sortowania po ilości gwiazdek, ilości recenzji czy nawet kierunek sortowania. Natomiast w kategoriach od razu widać ile jest produktów w danej kategorii. To moim zdaniem też jest przydatne.
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 17:05   #27
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Cytat:
Napisane przez AgaZ Pokaż wiadomość
W prawej kolumnie masz możliwość sortowania po ilości gwiazdek, ilości recenzji czy nawet kierunek sortowania. Natomiast w kategoriach od razu widać ile jest produktów w danej kategorii. To moim zdaniem też jest przydatne.
Ale ile się trzeba przy tym naklikać . Poza tym nie widać od razu tak ładnie porównania. Pomijając, że na stronie mieszczą się tylko 2 wyniki .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 17:20   #28
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Może i trzeba trochę więcej klikać, ale możliwość wyboru i sortowania jest dużo większa. O jakich dwóch wynikach piszesz? Ja mam 10 z możliwością wyboru do 30. Widok w załączniku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Wyszukiwarka zaawansowana_garnier.jpg (93,9 KB, 29 załadowań)
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 17:43   #29
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Cytat:
Napisane przez AgaZ Pokaż wiadomość
Może i trzeba trochę więcej klikać, ale możliwość wyboru i sortowania jest dużo większa. O jakich dwóch wynikach piszesz? Ja mam 10 z możliwością wyboru do 30. Widok w załączniku.
Widok moich wyników w załączniku. Wiem, że to kwestia rozdzielczości, ale nie wiem ile czytelniczek może pozwolić sobie na wyświetlenie 10 na ekranie. Podejrzewam, że średnio to będą 3-4 wyniki. I naprawdę porównywanie wyników, gdy miałam ocenę i liczbę recenzji w jednej linijce i jedno pod drugim ułatwiało sprawę. Teraz jest po prostu nieczytelnie.

Nie działa też sortowanie. Na przykładzie Garniera - wybieram wszystkie kosmetyki, które mają więcej niż 20 recenzji i sortowanie "malejąco" i niestety nie sortuje. Po żadnym kryterium - alfabetycznie, ocenie, dacie dodania, ilości recenzji. Jak się okazuje w ogóle sortowanie nie działa, nawet bez dodatkowych kryteriów.

I małe pytanie - gdy wyszukam kosmetyki Garniera z minimalną ilością recenzji 20 i minimalną oceną 3,5 i wybiorę sortowanie "malejąco" - po jakim kryterium będę mieć sortowane? W starej wyszukiwarce mogłam to wybrać i na dodatek działało...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kwc.jpg (109,0 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kwc2.jpg (125,0 KB, 18 załadowań)

Edytowane przez SdC
Czas edycji: 2012-02-13 o 17:52
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 22:24   #30
miss_iris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Dla mnie również wyszukiwarka kwc jest nieczytelna i ciężko mi znaleźć jakiś konkretny kosmetyk. Nie będę już powtarzać tego co było napisane wcześniej, ale się zgadzam w 100%. Poprzednia wyszukiwarka była o wiele lepsza.
miss_iris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:27.