Nieprzyjemne sytuacje w pracy - jak sobie z nimi radzić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-27, 13:22   #1
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898

Nieprzyjemne sytuacje w pracy - jak sobie z nimi radzić?


Witam

Wlasnie wczoraj spotkala mnie bardzo nieprzyjemna sytuacja w pracy.
Pracuje dla agencji i zajmuje sie pomaganiem ludziom w rzeczach, ktorych nie potrafia zrobic. Nie chce pisac kim dokladnie jestem.
Tak czy inaczej jest to praca na umowe zlecenie. Jak mam zlecenie to ide do pracy, jak nie mam to nie. Mialam dluzsze zlecenie, mialo trwac 2 tygodnie jednak zleceniodawca powiedzial, ze mnie nie potrzebuje.
W zwiazku z tym dostane duzo mniej pieniedzy, teraz siedze w domu i nie mam zadnych zlecen, bo myslalam ze mam tamto.

Wygladalo to mniej wiecej tak: nie musialam wykonywac pracy, poniewaz stwierdzono, ze klient sobie radzi, ale mialam mu pomoc w razie potrzeby. Okazalo sie ze klient byl niezadowolony i oni wybrali kogos innego na moje miejsce. Niestety klient ten nawet nie widzial jak pracuje, bo radzil sobie z zadaniem sam. Wiec nie wiem gdzie problem lezy.
Zle sie z tym wszystkim czuje, wiem ze umiem wykonywac swoja prace dobrze a tu takie cos. Smutno mi i licze na pocieszenie.
Po prostu zly dzien w pracy i strata zarobkow.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 13:57   #2
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Dot.: Nieprzyjemne sytuacje w pracy - jak sobie z nimi radzić?

Nic sie nie przejmuj, glowa do gory Takie niestety sa uroki pracy na zlecenie. Nie skupiaj sie jednak na tych 2 tygodniach, a spojrz na swoje zarobki w skali roku. Czesciej masz zlecenia, czy nie? Zarabiasz na tym tyle, ile potrzebujesz?

Skoro jestes dobra w tym, co robisz i masz doswiadczenie, to moze poszukasz stalej pracy o podobnym charakterze? O ile mozesz sobie na to pozwolic, czyli np. nie studiujesz jednoczesnie.
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 14:20   #3
Roszpunek
Raczkowanie
 
Avatar Roszpunek
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 34
Dot.: Nieprzyjemne sytuacje w pracy - jak sobie z nimi radzić?

Głowa do góry! Każdego spotykają lepsze i gorsze chwile. Nie przejmuj się, nie szukaj przyczyn takiego zachowania- zostaw to, a czas jaki Ci ta sytuacja zwróciła poświęć na coś co kochasz.
__________________
Masa ciała: 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56 - 55
Roszpunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 14:29   #4
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Nieprzyjemne sytuacje w pracy - jak sobie z nimi radzić?

Ludzie sa rozni, a w pracy doswiadcza sie tego zwykle na wlasnej skorze. A to ktos ma pretensje o nic, a to ktos na Ciebie nawrzeszczy bez powodu, a to masz za duzo pracy, a to masz za malo pracy - bywa. Sa ludzie nieodpowiedzialni, sa ludzie robiacy innych w bambuko, sa ludzie zlosliwi, sa tacy co kopia dolki, sa tacy co sa zwyczajnie glupi... Domyslam sie, ze strata zarobku to dla Ciebie przykra rzecz, ale chyba musisz sie uzbroic w duza dawke cierpliwosci do takich sytuacji, bo one sie beda zdarzaly. Wielu ludzi o nerwowych i nieprzyjemnych sytuacjach mowi, ze za pierwszym razem mieli dosc, a kazdy kolejny raz coraz bardziej po nich splywal. Nie trzeba sie wszystkim przejmowac, trzeba isc do przodu, bo niepowodzenia sie po prostu zdarzaja I nie ma co pluc sobie w brode i sie zastanawiac nad tym w nieskonczonosc. Po prostu nie wszystko czasem dziala tak, jak powinno.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 14:40   #5
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Nieprzyjemne sytuacje w pracy - jak sobie z nimi radzić?

to, że pracodawca powiedział, że jednak cię w tym momencie w pracy nie potrzebuje, to jest nieprzyjemna sytuacja?
nie wiem kim dokładnie jesteś i co robisz dla tych klientów, ale np. lekarza można zmienić bez podawania przyczyny, i gościowi mogło nie pasować chociażby to, że jesteś kobietą, a on by wolał faceta.

bez przesady, ja bym tego nie zakwalifikowała jako nieprzyjemną sytuację w pracy. nieprzyjemnie to mi było jak ktoś na mnie nakablował do szefa, nakrzyczał bez powodu, albo ochrzanił, a jak się okazało, że nie była moja wina, to nawet nie przeprosił.
może rzeczywiście umiesz wykonywać swoją pracę dobrze, ale może jest ktoś kto wykonuje ją wg szefa lepiej, ma większe doświadczenie, bardziej się zna akurat na tym przypadku. nie łam się, przecież będziesz miała jeszcze masę innych zleceń.
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 16:49   #6
8dffddb6e628bfb98112858ba516cbd40bf27d07_5e28e2031c1d9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 4 689
Dot.: Nieprzyjemne sytuacje w pracy - jak sobie z nimi radzić?

Rozumiem, że może być Ci przykro z tego powodu, ale postaraj się tym tak nie zamartwiać, bo to nic nie da. Na pewno będziesz miała inne zlecenia, nie psuj sobie humoru jednym niepowodzeniem. Często się tak zdarza, a później się układa. Głowa do góry i więcej cierpliwości.
8dffddb6e628bfb98112858ba516cbd40bf27d07_5e28e2031c1d9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 17:12   #7
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: Nieprzyjemne sytuacje w pracy - jak sobie z nimi radzić?

Cytat:
Napisane przez Daenerys Pokaż wiadomość
Witam

Wlasnie wczoraj spotkala mnie bardzo nieprzyjemna sytuacja w pracy.
Pracuje dla agencji i zajmuje sie pomaganiem ludziom w rzeczach, ktorych nie potrafia zrobic. Nie chce pisac kim dokladnie jestem.
Tak czy inaczej jest to praca na umowe zlecenie. Jak mam zlecenie to ide do pracy, jak nie mam to nie. Mialam dluzsze zlecenie, mialo trwac 2 tygodnie jednak zleceniodawca powiedzial, ze mnie nie potrzebuje.
W zwiazku z tym dostane duzo mniej pieniedzy, teraz siedze w domu i nie mam zadnych zlecen, bo myslalam ze mam tamto.

Wygladalo to mniej wiecej tak: nie musialam wykonywac pracy, poniewaz stwierdzono, ze klient sobie radzi, ale mialam mu pomoc w razie potrzeby. Okazalo sie ze klient byl niezadowolony i oni wybrali kogos innego na moje miejsce. Niestety klient ten nawet nie widzial jak pracuje, bo radzil sobie z zadaniem sam. Wiec nie wiem gdzie problem lezy.
Zle sie z tym wszystkim czuje, wiem ze umiem wykonywac swoja prace dobrze a tu takie cos. Smutno mi i licze na pocieszenie.
Po prostu zly dzien w pracy i strata zarobkow.
no wychodzi z tego jedno wielkie nieporozumienie
pamiętaj, że klient nie dokonał realnej oceny jakości twoich usług więc nie bierz tego do siebie osobiście
czasem trafiamy na kogos z jakąs inną 'wizją' świata i wtedy lepiej rozwiązać współpracę na początku niż później, choćby przy rozliczaniu się z wykonanej pracy
może ten ktoś na twoje miejsce został mu jakoś polecony..nie wiadomo
a z kasą się odkujesz na następnym zleceniu, więc ogólnie- spoko
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-28, 03:23   #8
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Nieprzyjemne sytuacje w pracy - jak sobie z nimi radzić?

Najpierw potrzebował pomocy, potem powiedział, że cię nie potrzebuje a następnie zmienił pracownika bo był niezadowolony z twojej pracy (a raczej jej braku)?
Chyba gdzieś tu zawiodła komunikacja i przepływ informacji w firmie.


A tak btw, Daenerys, to dracarys powinno pomóc
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 10:10   #9
Morgana25
Raczkowanie
 
Avatar Morgana25
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 128
Dot.: Nieprzyjemne sytuacje w pracy - jak sobie z nimi radzić?

Nie masz żadnego okresu wypowiedzenia na takiej umowie, nawet tygodnia czy dwóch? Nawet na zlecenie można sobie wynegocjować jakiś okres wypowiedzenia, żeby nagle nie zostać z dnia na dzień bez żadnego dochodu. Rozejrzyj się za inną pracą, dziwię się, że nikt wcześniej tego nie zaproponował. W taki sposób może ci przecież zabraknąć pieniędzy na życie.
Morgana25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 11:40   #10
Alienika_
Raczkowanie
 
Avatar Alienika_
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 102
Dot.: Nieprzyjemne sytuacje w pracy - jak sobie z nimi radzić?

Moim zdaniem szkoda zdrowia na analizowanie co i dlaczego
Skup się na przyszłości.

Uszy do góry i uśmiech na usta
Alienika_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 11:41   #11
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Nieprzyjemne sytuacje w pracy - jak sobie z nimi radzić?

Trochę przesadzasz, wszędzie się zdarza, że klienci się rozmyślą, wycofają, zrezygnują. Takie ryzyko. Myślałam, że chodzi o jakiś mobbing czy coś w tym stylu.
Jeśli klient nawet nie miał z Tobą kontaktu, to nie powinnaś tego brać osobiście.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:30.