Przestałam chudnąć - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-25, 10:32   #1
MaGniFiQue
Raczkowanie
 
Avatar MaGniFiQue
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 121

Przestałam chudnąć


Witam Wizażanki, proszę o poradę...

Od grudnia, a dokładnie w samym grudniu schudłam nagle ok 8-10 kg... z wagi ok 68 kg schudłam najpierw do 62 kg (okolice sylwestra), a następnie w przeciągu kilku miesięcy, aż do dziś jeszcze kilka kg, także na dzień dzisiejszy ważę 59 kg. Mówię "nagle" gdyż był to okres bardzo stresujący i niestety wiele dni miałam problemy z apetytem, praktycznie nie mogłam nic przełknąć. Nie powiem, utrata wagi była mi na rękę, gdyż walczyłam ze zbędnymi kilogramami, na szczęście mija 3 miesiąc odkąd schudłam i nie doświadczyłam efektu jo-jo. Schudnięcie zmotywowało mnie do zachowania tej wagi, więc biorę witaminy (wzmocnienie włosów, paznokci), bo bałam się po tak nagłej utracie wagi, że odbije się to na mojej kondycji, jem owoce, warzywa, unikam makaronów, ziemniaków, nie słodzę, nie jem słodyczy i bardzo się pilnuję. Przeważnie na śniadanie jadam jogurty naturalne, jabłka, ciemne pieczywo z ziarnami z jakimś lekkim serkiem. Jem normalne obiady domowe, chude, a później (po 18-tej) już nie jem. Dodam też, że piję regularnie czerwoną herbatę, bardzo już do niej przywykłam. Chciałabym powoli i zdrowo schudnąć jeszcze 4 kg, do ostatecznej wagi 55 kg (mam 173 cm wzrostu) ale moje ciało obecnie ani drgnie. Jakby osiągnęło swój limit i nie chciało już więcej chudnąć Czy jest szansa, że żywiąc się zdrowo jeszcze schudnę? Mam świadomość, że potrzeba jeszcze ruchu, ale to już pozostawiam na wiosnę - rower, rolki, basen
__________________
"Gdybyś była burgerem z mc donalda byłabyś mc gorgeous! " - najlepszy komplement tej zimy
MaGniFiQue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 12:09   #2
Hamma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: Przestałam chudnąć

Kochana,
nie odkładaj ruchu na wiosnę ćwicz już teraz siłownia np. spacer też dużo daje ważne żeby regularnie. I nie skupiaj się na wadze .......... unikaj mięsa. Powodzenia !
Hamma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 12:11   #3
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: Przestałam chudnąć

Cytat:
Napisane przez MaGniFiQue Pokaż wiadomość
Witam Wizażanki, proszę o poradę...

Od grudnia, a dokładnie w samym grudniu schudłam nagle ok 8-10 kg... z wagi ok 68 kg schudłam najpierw do 62 kg (okolice sylwestra), a następnie w przeciągu kilku miesięcy, aż do dziś jeszcze kilka kg, także na dzień dzisiejszy ważę 59 kg. Mówię "nagle" gdyż był to okres bardzo stresujący i niestety wiele dni miałam problemy z apetytem, praktycznie nie mogłam nic przełknąć. Nie powiem, utrata wagi była mi na rękę, gdyż walczyłam ze zbędnymi kilogramami, na szczęście mija 3 miesiąc odkąd schudłam i nie doświadczyłam efektu jo-jo. Schudnięcie zmotywowało mnie do zachowania tej wagi, więc biorę witaminy (wzmocnienie włosów, paznokci), bo bałam się po tak nagłej utracie wagi, że odbije się to na mojej kondycji, jem owoce, warzywa, unikam makaronów, ziemniaków, nie słodzę, nie jem słodyczy i bardzo się pilnuję. Przeważnie na śniadanie jadam jogurty naturalne, jabłka, ciemne pieczywo z ziarnami z jakimś lekkim serkiem. Jem normalne obiady domowe, chude, a później (po 18-tej) już nie jem. Dodam też, że piję regularnie czerwoną herbatę, bardzo już do niej przywykłam. Chciałabym powoli i zdrowo schudnąć jeszcze 4 kg, do ostatecznej wagi 55 kg (mam 173 cm wzrostu) ale moje ciało obecnie ani drgnie. Jakby osiągnęło swój limit i nie chciało już więcej chudnąć Czy jest szansa, że żywiąc się zdrowo jeszcze schudnę? Mam świadomość, że potrzeba jeszcze ruchu, ale to już pozostawiam na wiosnę - rower, rolki, basen
mam dobrze rozumiec ze jadasz 3posilki dziennie?i po 18nic?
i Ty sie dziwisz ,ze juz nie chudniesz? Bo ja wcale. Spowolnilas sobie metabolzim,nic nie jadłas,albo bardzo malo. nie moglas jesc, czyli glodowalas lub jadlas bardzo malo i schudlas. Zdrowe to to nie jest.
radze wprowadzic 5posilkow dziennie i miec zbilansowana diete i odchudzac sie zdrowo,jesli naprawde tego potrzebujesz, bo Twoja waga jest w porzadku.
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 13:36   #4
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Przestałam chudnąć

No jak chcesz zyc i jesc zdrowo, to faktycznie chudniesz. Ale dla organizmu ponizej pewnej wagi (a przy Twoim wzroscie jak dla mnie ocierasz sie o niedowage) 'zdrowe' chudniecie sie zatrzymuje, bo mniej kilogramow to juz zdrowo nie bedzie.
Po prostu nie stosujac diety , tylko zdrowo sie odzywiajac chudnie sie do momentu, kiedy organizm uzna , ze tak jest perfect.
Jak chcesz dalej chudnac , to juz nie bedzie zdrowo.

PS: Czemu nie jesz po 18 stej?? Przeciez juz dawno udowodniono, ze chodzi o to by nie jesc 2 godziny przed snem, a nie ze trzeba nie jesc po 18stej czy 19 stej...
no chyba ze chodzisz spac w okolicach 22.00.
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 13:40   #5
MaGniFiQue
Raczkowanie
 
Avatar MaGniFiQue
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 121
Dot.: Przestałam chudnąć

doklanie, wstaje codziennie o 5 wiec chodze w tygodniu spac jak dziecko niemalże. a 55 to będzie idealnie, gdyż mam lustro i widzę, że jest jedno miejsce (boczki wokół pupy) gdzie te kg się zatrzymały
__________________
"Gdybyś była burgerem z mc donalda byłabyś mc gorgeous! " - najlepszy komplement tej zimy
MaGniFiQue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 14:02   #6
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: Przestałam chudnąć

Cytat:
Napisane przez MaGniFiQue Pokaż wiadomość
doklanie, wstaje codziennie o 5 wiec chodze w tygodniu spac jak dziecko niemalże. a 55 to będzie idealnie, gdyż mam lustro i widzę, że jest jedno miejsce (boczki wokół pupy) gdzie te kg się zatrzymały
jedzac 3 posilki dziennie sama sobie szkodzisz. moze pocwicz te miejsca zamiast dalej prowadzic takie irracjonalne odzywianie.
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 17:30   #7
Mekare
Raczkowanie
 
Avatar Mekare
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 155
Dot.: Przestałam chudnąć

Mnie jest ciężko jest często, naprawdę Śniadanie jem, owszem. Potem przez cały dzień, aż do obiadu nie mam czasu zjeść II śniadania najczęściej, czy jest to duży cios dla zdrowia? Potem jem obiad, około 16 i z powodu moich problemów ze wzdęciami nie mam w ogóle ochoty na kolację Dziewczyny, co mam zrobić?? Bo mam tak szczególnie w roku szkolnym, do niczego mądrego to nie prowadzi.
__________________
ليشوف العالم في حبة الرمل
و السماء في الزهرة الوحشية
و ليمسك اللانهاية في يدك
و الأبد في الساعة الواحدة
Mekare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-25, 20:46   #8
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Przestałam chudnąć

To dobrze, że masz świadomość , że potrzeba Ci ruchu, ale chyba nie masz świadomości, że masz braki w wiedzy o żywieniu. Odsyłam do wątków podwieszonych na dietetyce, abyś zasady zdrowego żywienia wprowadziła do codziennego menu.
Do tej pory ładnie chudłaś, ale metabolizm się zbuntował, skoro katowałaś go 3 posiłkami, dużymi odstępami między jedzeniem i nie jedzeniem po 18.
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 21:05   #9
fragilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 53
Dot.: Przestałam chudnąć

a propo kolacji slyszalam ze wazne zeby nie bylo krotszego odstepu miedzy kolacja a spaniemniz 3 godziny i nie zjadac ton jedzenia po 21
fragilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 10:30   #10
kanika_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 15
Dot.: Przestałam chudnąć

Hmm, nie sądzisz, że schudłaś już wystarczająco? Nie ma już chyba możliwości, byś chudła w dalszym ciągu i musisz się nad tym poważnie zastanowić.
Jedyną rzeczą, którą ewentualnie mogłabyś ze swoim ciałem zrobić, to je ujędrnić i usztywnić poprzez ćwiczenia. Aby jednak były efekty, winnaś je wykonywać codziennie przez minimum miesiąc. A jeżeli aerobik, fitness, czy szybkie godzinne spacery po lesie dadzą Ci taką satysfakcję, że postanowisz wprowadzić je na stałe do swojego "życiorysu", to gwarantuje, że zaczniesz sama zauważać efekty.
Zasada jedna - przyajmniej godzina dziennie ruchu!
kanika_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 10:47   #11
vilema
Rozeznanie
 
Avatar vilema
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 787
Dot.: Przestałam chudnąć

Cytat:
Napisane przez kanika_ Pokaż wiadomość
Hmm, nie sądzisz, że schudłaś już wystarczająco? Nie ma już chyba możliwości, byś chudła w dalszym ciągu i musisz się nad tym poważnie zastanowić.
Jedyną rzeczą, którą ewentualnie mogłabyś ze swoim ciałem zrobić, to je ujędrnić i usztywnić poprzez ćwiczenia. Aby jednak były efekty, winnaś je wykonywać codziennie przez minimum miesiąc. A jeżeli aerobik, fitness, czy szybkie godzinne spacery po lesie dadzą Ci taką satysfakcję, że postanowisz wprowadzić je na stałe do swojego "życiorysu", to gwarantuje, że zaczniesz sama zauważać efekty.
Zasada jedna - przyajmniej godzina dziennie ruchu!
A ja słyszałam że nie powinno ćwiczyć się codziennie, lecz co drugi, trzeci dzień. Z resztą co do diet i ćwiczeń są bardzo rozbierzne informacje i różne opinie. Trzeba trzymać się jednej która nam najbardziej odpowiada i nie przesadzać z dietą i ćwiczeniami, wszystko w granicach rozsądku !!!!
__________________
67kg -..........60kg
vilema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-26, 13:58   #12
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Przestałam chudnąć

Cytat:
Napisane przez MaGniFiQue Pokaż wiadomość
doklanie, wstaje codziennie o 5 wiec chodze w tygodniu spac jak dziecko niemalże. a 55 to będzie idealnie, gdyż mam lustro i widzę, że jest jedno miejsce (boczki wokół pupy) gdzie te kg się zatrzymały
moze po prostu masz taka budowe i koniec? poza tym, skoro jestes chuda i tylko jedno miejsce na ciele ci przeszkadza, to rob cwiczenia na wzmiacnianie miesni tych partii, wtedy je wymodelujesz, ale nie narzucaj sobie ostrej diety z powodu lekkich boczkow..szkoda gadac...
a co do lustra...coz ...kazdy ma na siebie subiektywny poglad..sobie mozesz wydawac sie za gruba, a ktos inny ci powie ze jestes wychudzony wieszak...

w kazdym razie polecam ci poczytac z jakis porzadnych zrodel o zdrowym odzywianiu i zdrowych dietach, i raczej daruj sobie porady na forum, tylko wez sie za jakies dobre ksiazki czy portale o zdrowym odzywianiu...
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 15:59   #13
kojaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 26
Dot.: Przestałam chudnąć

Co do diet to kiedyś tu na wizazu zobaczyłam dietę MŻ- mniej żreć i ona jest odpowiednia dla osób,które czują się grube pomimo prawidłowego BMI. Co do ćwiczeń – dla mnie fitness co drugi dzień to totalny wycisk. Na początu chodziłam raz w tygodniu i to też był totalny wycisk. Teraz jeszcze stosuję do tego bio z zieloną herbatą, wiadomo cera się poprawia, celulitis się redukuje. Ale taka ogólna rada to wszystko z umiarem,jeśli dalej nie chudniesz to może spróbować utrzymać taką wagę jaka jest?
kojaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 19:49   #14
MaGniFiQue
Raczkowanie
 
Avatar MaGniFiQue
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 121
Dot.: Przestałam chudnąć

Dzięki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi. Teraz kiedy juz schudłam postaram się rzeczywiście zaplanować sobie dietę składającą się z 5 odpowiednio skomponowanych posiłków. Jest tez wiele racji w tym, że te partie muszę już tylko wyćwiczyć. Myslę że ta szybka utrata wagi trochę zwiotczyła moją skórę Ale popracuję nad tym, zaraz przewertuje forum w poszukiwaniu fajnych ćwiczeń na ta partię ciała. Pozdrawiam.
__________________
"Gdybyś była burgerem z mc donalda byłabyś mc gorgeous! " - najlepszy komplement tej zimy
MaGniFiQue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:40.