Mleko sojowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-28, 20:05   #1
kikimora_6
Rozeznanie
 
Avatar kikimora_6
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 654

Mleko sojowe


Otóż postanowiłam w końcu spróbować mleka sojowego. Zauważyłam, że wiele z Was używa go dosyć często. Niepokoi mnie jeden składnik z mleku marki Alpro Soya- guma gellan. Podobno nie jest wchłaniana przez organizm i zaliczana jest do raczej nieszkodliwych dodatków, ale w nadmiarze może wywałać biegunki i wzdęcia.
I do Was pytanie- czy któraś miewała kiedykolwiek takie rewolucje po mleku sojowym? Mam się bać?
kikimora_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 19:35   #2
Sale El Sol
Raczkowanie
 
Avatar Sale El Sol
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 208
Dot.: Mleko sojowe

Cytat:
I do Was pytanie- czy któraś miewała kiedykolwiek takie rewolucje po mleku sojowym? Mam się bać?
Kilka tygodni temu zastąpiłam krowie mleko sojowym i kilka razy w tygodniu dodaję go do płatków na śniadanie. Nie zauważyłam żadnych niepożądanych reakcji. Wcześniej też je piłam i nigdy nic się nie działo. Musiałabyś chyba pić to mleko hektolitrami, żeby cokolwiek poczuć. To tak jak z gumą do żucia lub tik-takami - gdybyś zjadła ich pół kilo na raz, mogłoby mieć przeczyszczające działanie.

Pij na zdrowie!
Sale El Sol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 06:07   #3
Lady1000
Rozeznanie
 
Avatar Lady1000
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 801
Dot.: Mleko sojowe

Cytat:
Napisane przez kikimora_6 Pokaż wiadomość
I do Was pytanie- czy któraś miewała kiedykolwiek takie rewolucje po mleku sojowym? Mam się bać?

właśnie w przeciwieństwie do krowiego, po sojowym nie mam rewolucji
Lady1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 10:50   #4
kikimora_6
Rozeznanie
 
Avatar kikimora_6
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 654
Dot.: Mleko sojowe

Mi się po krowim nic nie dzieje... Tylko na wieczór pić nie mogę, zwłaszcza ciepłego, bo jakoś tak mi długo na żołądku ciąży. Chciałabym spróbować sojowego, bo lubię nowe smaki. Piłam już mleko owsiane i orkiszowe, były bardzo pyszne, ale gumy gellan w składzie nie miały... Stąd te obawy. Chyba jednak machnę na to ręką, dzięki
kikimora_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 19:45   #5
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Mleko sojowe

Ja jeśli piję mleko to tylko sojowe. Krowie czasem dodaje w małych ilościach do zup jedynie. Też wlaśnie Alprosoya pije. Nie mam po nim zadnych problemów. Pozatym jest zdrowsze od krowiego, bo krowie raz ze zawiera nietrawioną przez człowieka kazeinę, dwa laktozę, na którą duża liczba osob ma uczulenie, trzy, że mleko krowie ze sklepu to jest mieszanka zdełych bakterii i cztery, że picie krowiego mleka zaburza gospodarkę wapniową, co prowadzić może do osteoporozy (wbrew propagandzie ''pij mleko, będziesz wielki'', wystarczy troche pouczyc sie biologii <ja zdawalam rozszerzoną na maturze wiec duzo sie uczylam> by wiedzieć, że jest to akcja propagandowa, nie informacyjna)
Szkoda tylko ze takie drogie! u mnie najtaniej to czasem uda sie za 8 zł kupić, a zwykle za 11,90 :/
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 20:32   #6
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Mleko sojowe

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Ja jeśli piję mleko to tylko sojowe. Krowie czasem dodaje w małych ilościach do zup jedynie. Też wlaśnie Alprosoya pije. Nie mam po nim zadnych problemów. Pozatym jest zdrowsze od krowiego, bo krowie raz ze zawiera nietrawioną przez człowieka kazeinę, dwa laktozę, na którą duża liczba osob ma uczulenie, trzy, że mleko krowie ze sklepu to jest mieszanka zdełych bakterii i cztery, że picie krowiego mleka zaburza gospodarkę wapniową, co prowadzić może do osteoporozy (wbrew propagandzie ''pij mleko, będziesz wielki'', wystarczy troche pouczyc sie biologii <ja zdawalam rozszerzoną na maturze wiec duzo sie uczylam> by wiedzieć, że jest to akcja propagandowa, nie informacyjna)
Szkoda tylko ze takie drogie! u mnie najtaniej to czasem uda sie za 8 zł kupić, a zwykle za 11,90 :/
W Biedronce jest za 3,99 Golden Soya.
Mnie nic po nim nie jest, po krowim tylko w dużych ilościach.
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 20:49   #7
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Mleko sojowe

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
W Biedronce jest za 3,99 Golden Soya.
Mnie nic po nim nie jest, po krowim tylko w dużych ilościach.
A jaka ilosc? bo widzialam tez takie w małych buteleczkach, jeśli to te to nie widze powodu by sprawdzić, ale jeśli 3,99 za litr, to na pewno wybróbuję. Zatem to są litrowe czy takie małe? Mnie krowie zawsze przeczyszcza, jak sie napije to zaraz lecę do ubikacji... w dziecinstwie mialam na nie uczulenie, i musialam pic sojowe.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-01, 21:08   #8
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Mleko sojowe

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
A jaka ilosc? bo widzialam tez takie w małych buteleczkach, jeśli to te to nie widze powodu by sprawdzić, ale jeśli 3,99 za litr, to na pewno wybróbuję. Zatem to są litrowe czy takie małe? Mnie krowie zawsze przeczyszcza, jak sie napije to zaraz lecę do ubikacji... w dziecinstwie mialam na nie uczulenie, i musialam pic sojowe.
Litr Jak coś to stoją na wejściu, za pieczywem a przed czy tam obok jajek i normalnego mleka chyba
Ja zawsze mam tak ciężko w żołądku jak wypiję dużo krowiego ale nie zniechęcało mnie to do wcinania z nim płatków jako dziecko
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 06:41   #9
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Mleko sojowe

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Litr Jak coś to stoją na wejściu, za pieczywem a przed czy tam obok jajek i normalnego mleka chyba
Ja zawsze mam tak ciężko w żołądku jak wypiję dużo krowiego ale nie zniechęcało mnie to do wcinania z nim płatków jako dziecko
ok, dzieki, na pewno przetestuje to mleko mam nadzieje ze sklad i smak bedzie dobry, bo placenie za litr 4 zl, zamiast 11 to duza roznica.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 07:40   #10
kikimora_6
Rozeznanie
 
Avatar kikimora_6
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 654
Dot.: Mleko sojowe

Ja już przerzuciłam się na sojowe (tudzież inne roślinne) na stałe, i faktycznie- czuję się dużo lepiej niż po krowim.
Nie wiedziałam, że to z Biedry takie tanie! Pamiętam tylko, że kiedyś zerknęłam na skład i odłożyłam zaraz karton z przerażeniem. Może zweryfikuję ten skład jeszcze raz, może się przekonam? Najtańsze mleko sojowe jakie znałam i kupowałam dotąd, to Natumi za 6,45zł.
kikimora_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 07:51   #11
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Mleko sojowe

Cytat:
Napisane przez kikimora_6 Pokaż wiadomość
Ja już przerzuciłam się na sojowe (tudzież inne roślinne) na stałe, i faktycznie- czuję się dużo lepiej niż po krowim.
Nie wiedziałam, że to z Biedry takie tanie! Pamiętam tylko, że kiedyś zerknęłam na skład i odłożyłam zaraz karton z przerażeniem. Może zweryfikuję ten skład jeszcze raz, może się przekonam? Najtańsze mleko sojowe jakie znałam i kupowałam dotąd, to Natumi za 6,45zł.
Jak chcecie to mogę przepisać później skład bo mam je w lodówce
Tylko kiedyś było inne to mleko pamiętam jak kupowałam, nie wiem czy zmienił się producent czy tylko opakowanie, a na składach się niestety nie znam żeby wiedzieć czy jest ok
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-02, 09:23   #12
altai
Rozeznanie
 
Avatar altai
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kioto
Wiadomości: 745
Dot.: Mleko sojowe

Guma gellan to zagęstnik, który stosowany jest bardzo często w produktach mlecznych (jogurt, mleko, kefir), galaretkach/dżemach. Domyślam się, że jest stosowany zamiast żelatyny wieprzowej.

Najlepiej znaleźć mleko sojowe bez dodatku tego zagęstnika. W sam w sobie nie jest niebezpieczny, ale lepiej wybierać produkty bez takich dodatków.

Żadnych rewelucji żołądkowych po mleku sojowym nie miałam, prędziej mi się zdarzały po mleku krowim
__________________
Niczego nie należy pozostawiać przypadkowi. Niczego nie pomijać. Należy uwzględniać sprzeczne informacje. Nie spieszyć się z wyciąganiem wniosków.
altai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 11:00   #13
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Mleko sojowe

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Jak chcecie to mogę przepisać później skład bo mam je w lodówce
Tylko kiedyś było inne to mleko pamiętam jak kupowałam, nie wiem czy zmienił się producent czy tylko opakowanie, a na składach się niestety nie znam żeby wiedzieć czy jest ok
o byloby super! zanim pofatyguję się specjalnie do biedronki :P hehe
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 11:12   #14
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Mleko sojowe

Cytat:
Napisane przez kikimora_6 Pokaż wiadomość
Mi się po krowim nic nie dzieje... Tylko na wieczór pić nie mogę, zwłaszcza ciepłego, bo jakoś tak mi długo na żołądku ciąży. Chciałabym spróbować sojowego, bo lubię nowe smaki. Piłam już mleko owsiane i orkiszowe, były bardzo pyszne, ale gumy gellan w składzie nie miały... Stąd te obawy. Chyba jednak machnę na to ręką, dzięki
z tego co pamiętam (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę) mają dużo więcej wartości odżywczych niż mleko sojowe także nawet dobrze jeśli byś została przy nich, albo chociaż piła je od czasu do czasu

polecam też mleko ryżowe i z orzechów (mniaaaam!!)

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Cytat:
Napisane przez kikimora_6 Pokaż wiadomość
Ja już przerzuciłam się na sojowe (tudzież inne roślinne) na stałe, i faktycznie- czuję się dużo lepiej niż po krowim.
Nie wiedziałam, że to z Biedry takie tanie! Pamiętam tylko, że kiedyś zerknęłam na skład i odłożyłam zaraz karton z przerażeniem. Może zweryfikuję ten skład jeszcze raz, może się przekonam? Najtańsze mleko sojowe jakie znałam i kupowałam dotąd, to Natumi za 6,45zł.
ja podobnie, nie bez powodu to biedronkowe jest tańsze :/no chyba że coś się już zmieniło...
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 12:06   #15
Tam Dao
Raczkowanie
 
Avatar Tam Dao
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: London, UK
Wiadomości: 357
Dot.: Mleko sojowe

A nie ma jeszcze w Polsce produktow firmy Alpro? Robia najlepsze mleka sojowe pod sloncem w wielu wersjach (np light, wanilia etc). Pije je od lat bo mam nietolerancje laktozy. Wydaje mi sie ze widzialam produkty Alpro w zeszlym roku w markecie REAL, ale byc moze cos mi sie przewidzialo.
__________________
FUNDACJA EMIR - Pomoz Psinie!!!
http://fundacja-emir.pl/index.htm

None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free.
Johann Wolfgang von Goethe



EVOL
Tam Dao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 13:21   #16
firstfasolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 25
Dot.: Mleko sojowe

A ja kupiłam kiedyś mleko sojowe tak "na spróbowanie" bo namówiła mnie koleżanka wegetarianka. Powiedziała, że najlepsze jest czekoladowe. Miała rację oczywiście mowa o mleku z biedronki
firstfasolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 13:37   #17
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Mleko sojowe

Cytat:
Napisane przez Tam Dao Pokaż wiadomość
A nie ma jeszcze w Polsce produktow firmy Alpro? Robia najlepsze mleka sojowe pod sloncem w wielu wersjach (np light, wanilia etc). Pije je od lat bo mam nietolerancje laktozy. Wydaje mi sie ze widzialam produkty Alpro w zeszlym roku w markecie REAL, ale byc moze cos mi sie przewidzialo.
Jest alprosoya, wlasnie mam je w lodowce. Ale są strasznie drogie, 11,90 za litr w większości sklepów :/! A te mleko ryzowe czy orzechowe to jakiej firmy? I w jakim sklepie? Chętnie wypróbuję
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 14:50   #18
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Mleko sojowe

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Jest alprosoya, wlasnie mam je w lodowce. Ale są strasznie drogie, 11,90 za litr w większości sklepów :/! A te mleko ryzowe czy orzechowe to jakiej firmy? I w jakim sklepie? Chętnie wypróbuję
orzechowe (z orzechów laskowych i migdałów) kupowałam w Almie, ryzowe też ale na pewno widziałam je też w innych sklepach...

http://www.misiontek.pl/product/imag...ch-migda--.jpg
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 15:38   #19
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Mleko sojowe

A czy ta soja to przypadkiem nie jest GMO ?
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-02, 16:08   #20
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Mleko sojowe

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
A czy ta soja to przypadkiem nie jest GMO ?
Większość soji na rynku to GMO jednak jeśli kupujesz w dziale zdrowej żywności (gdzie np. są mleka sojowe alprosoya) to nie powinno być tam produktów GMO.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 16:19   #21
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Mleko sojowe

Ok piszę Wam skład:
baza sojowa 96,3% (woda, soja 7,2%), cukier, węglan wapnia, substancja zagęszczająca: guma gellan, sól morska, regulator kwasowości: fosforan dipotasowy, witamina E, witamina B2, witamina B12, aromaty

To wersja naturalna, jest jeszcze waniliowa i czekoladowa ale ich nie mam
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 16:38   #22
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Mleko sojowe

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Większość soji na rynku to GMO jednak jeśli kupujesz w dziale zdrowej żywności (gdzie np. są mleka sojowe alprosoya) to nie powinno być tam produktów GMO.
Na tvn był taki program o zywnsci GMO i info,że w Polsce nie jest własciwie znakowana ;/ ale widziałam produkty sojowe gdzie było wyrazne zaznaczone, że bez GMO i chyba tylko takie bym kupiła.
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 18:08   #23
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Mleko sojowe

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
Na tvn był taki program o zywnsci GMO i info,że w Polsce nie jest własciwie znakowana ;/ ale widziałam produkty sojowe gdzie było wyrazne zaznaczone, że bez GMO i chyba tylko takie bym kupiła.
akurat Alpro szczyci się tym,że nie używa GMO... więc bez obaw
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 11:59   #24
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: Mleko sojowe

Mleko sojowe można zrobić samemu, nie jest to nawet trudne ani spcjalne czasochłonne. Jest też tanie. No i takie domowe mleko sojowe raczej nie jest GMO (o ile zaopatrujecie się w soję w jakimś innym miejscu niż supermarkety - my na przykład na bazarku).
Przy okazji - przy produkcji mleka, otrzymuje się również tofu i takie 'odpadki' które można wykorzystać na pasztet sojowy lub kotlety.

Korzystaliśmy z tej instrukcji: http://weganizm.blox.pl/2010/07/Jak-...-sposobem.html
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 07:21   #25
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Mleko sojowe

Cytat:
Napisane przez milionmalychkawalkow Pokaż wiadomość
Mleko sojowe można zrobić samemu, nie jest to nawet trudne ani spcjalne czasochłonne. Jest też tanie. No i takie domowe mleko sojowe raczej nie jest GMO (o ile zaopatrujecie się w soję w jakimś innym miejscu niż supermarkety - my na przykład na bazarku).
Przy okazji - przy produkcji mleka, otrzymuje się również tofu i takie 'odpadki' które można wykorzystać na pasztet sojowy lub kotlety.

Korzystaliśmy z tej instrukcji: http://weganizm.blox.pl/2010/07/Jak-...-sposobem.html
Ja slyszalam z doswiadczen znajomych, ze mleko sojowe domowej roboty jest ohydne :P dlatego nie probowalam. Wiem tez, ze sa specjalne maszyny do robienia mleka sojowego w cenach okolo 300zł
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 13:10   #26
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: Mleko sojowe

No... Ja się opieram na mojej własnej opinii I domowe mleko, które robi mój chłopak, jest o niebo lepsze niż biedronkowe (tego używam tylko do jakichś ciast, bo ma okropny, chemiczny posmak). Smakuje inaczej niż alpro, ale też jest o niebo tańsze, więc jakos to znoszę, zwłaszcza, że poza wypiekami, używam go tylko do kawy.
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 17:47   #27
Bellamy
Zadomowienie
 
Avatar Bellamy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 092
Dot.: Mleko sojowe

Jakiś czas temu wymieniłam mleko krowie na właśnie sojowe - kupuję to w miarę tanie za 6,99 - o najlepszym wg mnie składzie - bez żadnych dodatków, tylko soja i woda. To jakaś hiszpańska firma, białe opakowanie, zielony napis (jest też wersja z niebieskim napisem - dodają do niego wapń i fruktozę)

Pytanie, skąd mam wiedzieć, czy to już GMO? Ostatnio dużo się o tym naczytałam i szczerze powiem że popadłam w obsesję żywności nie genetycznie modyfikowanej
Dla zainteresowanych artykuł http://alexirin.wordpress.com/2010/0...aby-zrozumiec/
__________________
don't leave me here my guiding light
'cause I wouldn't know where to begin..
Bellamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 18:32   #28
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Mleko sojowe

"Niektórzy producenci do chleba dodają startą bułkę, czasem gips i kreatynę otrzymywaną z ludzkich włosów, kupowanych w zakładach fryzjerskich."
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 20:54   #29
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Mleko sojowe

dziewczyny teraz w rossmannie jest sojowe za 5.99 - ja co prawda nie pije, ale kupial ryżowe i owsiane; spisałam skład: woda, soja (11.2%), cukier trzcinowy, weglan wapnia, sol morska
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 07:56   #30
kikimora_6
Rozeznanie
 
Avatar kikimora_6
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 654
Dot.: Mleko sojowe

W moim Rossmannie pewnie nie będzie Ale sprawdzę, dzięki za cynk.
kikimora_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:49.