Potrzebuję natychmiastowej rady! Proszę pomóżcie!! :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-22, 10:26   #1
malatya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 98

Potrzebuję natychmiastowej rady! Proszę pomóżcie!! :(


Chodzi o to, że wczoraj o 22 połknęłam 5 tabletkę antykoncepcyjną YAZ, czyli znajduję się ona w pierwszym rzędzie blistra. O godz. 1 w nocy zaczęłam wymiotować. W ulotce jest nie jasno napisane co mam teraz zrobić a mianowicie:
"Co należy zrobić jeśli wystąpią wymioty lub ciężka biegunka?
Jeżeli wymioty wystąpiły w ciągu 3 do 4 godzin po przyjęciu jasnoróżowej tabletki zawierającej substancje czynne lub wystąpiła ciężka biegunka, istenieje ryzyko, że substancje czynne z tabletki nie zostały całkowicie wchłonięte do organizmu. Sytuacja jest podobna do zapomnienia przyjęcia tabletki. Po wymiotach lub biegunce trzeba możliwie szybko przyjąć jeszcze jedną jasnoróżową tabletkę z rezerwowego blistera. Jeżeli to możliwe, należy przyjąć ją w ciągu 12 godzin po normalnym czasie przyjmowania tabletki. Jeżeli nie jest to możliwe, lub upłynąło 12 godzin, należy postępować według porady podanej w rozdziale "Pominięcie zażycia leku YAZ".

Pominięto jedną tabletkę w 1-7 dniu (pierwszy rząd):
Przyjąć pominiętą tabletkę, tak szybko jak to możliwe, nawet jeżeli oznacza to, że trzeba przyjąć dwie tabletki na raz. Koljne tabletki znowu należy przyjmować o zwykłej porze i stosować dodatkowe zabezpieczenie przez następne 7 dni.



Co ja mam zrobić, jeśli nie mam jeszcze jednego blistra, żeby połknąć tą samą tabletkę jeszcze raz??? Minęło już 12 godzin, więc powinnam połknąć jakby "pominiętą tabletkę", ale ja jej nie mam, bo już ją połknęłam, tylko, że zwymiotowałam!!! Błagam pomóżcie mi, do ginekologa wybierałam się w piątek i dopiero w piątek mogę do niego iść!!!! Co mam zrobić?!
__________________
15.05 - powiedziałam NIE prostownicy

18.05 - dieta + ćwiczenia= zrzucam 3 kg i ujędrniam brzuch, nogi i pupę

18.05 - dbam o cerę, włosy i całe ciało


Kocham

malatya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 12:28   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Potrzebuję natychmiastowej rady! Proszę pomóżcie!! :(

Ja bym odpuscila i ew. zabezpieczala sie gumka do konca blistra dla swietego spokoju.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 13:09   #3
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Potrzebuję natychmiastowej rady! Proszę pomóżcie!! :(

Nie wiem czy da się prościej niż w ulotce, ale spróbuję...

Jeśli nie masz drugiego opakowania, łykasz następną w kolejce tabletkę CZYM PRĘDZEJ, a potem łykasz następną w normalnej porze, tak jak byś tej nie zwymiotowała.

A jeśli minęło 12 godz. to i tak musisz się dodatkowo zabezpieczać dla pewności.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 09:56   #4
ewelincia1107
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 6
Dot.: Potrzebuję natychmiastowej rady! Proszę pomóżcie!! :(

Witam!Mam problem,ktory powinnam zalatwic z lekarzem,ale teraz nie mam do niego dostepu,gdyz jestem za granica otoz biore tabletki yaz i zapomnialam wziac 2 tabletek... ;/ z 3 rzedu. zawsze biore wieczorem,ok 23, zapomnialam w srode i czwartek,rano mi sie przypomnialo ;/ zdenerwo9wana wzielam na raz te zapomniane tabletki i nie wiem czy dobrze zrobilam.byla ktoras z was w takiej sytuacji?pomozcie
ewelincia1107 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:47.