Czekolada - skład - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-09, 05:14   #1
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423

Czekolada - skład


Jakie uwielbiacie czekolady ? Czy te co ja lubię są nawet nawet względem składu ? Czy sama chemia ?

Alpen Gold Gorzka wiśniowa Czekolada

Czekolada z nadzieniem mlecznym o smaku wiśniowym (22%) i owocowym nadzieniem wiśniowym (18%)
Masa kakaowa w czekoladzie minimum 46%.
Oprócz tłuszczu kakaowego zawiera tłuszcze roślinne.

Składniki cukier, miazga kakaowa, owocowe nadzienie wiśniowe [syrop glukozowy, cukier, przecier wiśniowy (9%), substancja utrzymująca wilgoć (sorbitol), koncentrat soku czarnej marchwi, regulatory kwasowości (kwas cytrynowy, kwas winowy), koncentrat soku aronii), aromat, substancja zagęszczająca (pektyna)], tłuszcze roślinne, serwatka w proszku, tłuszcz mleczny, śmietanka w proszku, odtłuszczone mleko w proszku, maltodekstryna, emulgatory (lecytyna sojowa, E 476), proszek wiśniowy (0,2%), aromaty

Goplana deserowa Orange Margarita



Czekolada nadziewana kremem o smaku Orange Margarita.
Skład: cukier, miazga kakaowa, tłuszcz roślinny, tłuszcz kakaowy, jogurt w proszku, syrop glukozowy, kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu, sorbitol, spirytus 1,4%, tłuszcz mleczny, proszek pomarańczowy 0,7%, lecytyna sojowa, polirycynooleinian poliglicerolu, inwertaza, aromaty.
Masa kakaowa w czekoladzie min. 45%
Masa netto: 90 g
Wartość energetyczna w 100 g: 491 kcal
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 09:07   #2
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Czekolada - skład

O ludziska, temat dla mnie!

Po pierwsze, każda czekolada, nawet ta najtańsza z najbardziej podłym nadzieniem - w małych ilościach, od czasu do czasu - nie zaszkodzi. Na co jednak zwracać uwagę, gdy chce się wybrać jak najzdrowszą czekoladę?

Najzdrowsza jest oczywiście gorzka. Im więcej % masy kakaowej (miazga kakaowa + tłuszcz kakaowy), tym lepsza. Taka informacja jest podana na opakowaniu. Co do składu, ideałem jest, gdy miazga kakaowa znajduje się na 1szym miejscu, a cukier dopiero dalej. Generalnie ja wychodzę z założenia, że im prostszy skład czekolady, tym zazwyczaj jest ona najlepsza .

Przy czekoladach mlecznych i białych, które nie są tak prozdrowotne jak gorzka (cukier jednak praktycznie zawsze wiedzie prym... A masy kakaowej też jest mniej - w mlecznych zazwyczaj ok. 30%, a w białych jest to sam tłuszcz kakaowy), ważny jest również jak najprostszy skład. Przykład wzorowego składu białej czekolady: cukier, tłuszcz kakaowy, mleko w proszku, lecytyna sojowa, wanilia.

Warto zwracać uwagę na udział cukrów prostych w całkowitym udziale węglowodanów - najlepiej, gdy jest on mały. Niestety, czekolady marek Milka i Alpen Gold, mają w sobie mnóstwo cukrów prostych...

Kolejny warty uwagi składnik to tłuszcze roślinne. Jedynym tłuszczem roślinnym w dobrej czekoladzie powinien być tłuszcz kakaowy! Ciężko utrzymać tą zasadę przy produkcji czekolad nadziewanych, których to wnętrze często gęsto składa się głównie z tłuszczy roślinnych... Na szczęście zdarzają się i pyszne czekolady nadziewane o bardziej esencjonalnym składzie, niż tylko dosładzana margaryna pełna sztucznych aromatów i barwników .

Alpen Gold ma generalnie dość chemiczne nadzienia... Nasza krajowa Goplana jest jednak lepsza pod tym względem
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 10:17   #3
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Dot.: Czekolada - skład

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
O ludziska, temat dla mnie!

Po pierwsze, każda czekolada, nawet ta najtańsza z najbardziej podłym nadzieniem - w małych ilościach, od czasu do czasu - nie zaszkodzi. Na co jednak zwracać uwagę, gdy chce się wybrać jak najzdrowszą czekoladę?

Najzdrowsza jest oczywiście gorzka. Im więcej % masy kakaowej (miazga kakaowa + tłuszcz kakaowy), tym lepsza. Taka informacja jest podana na opakowaniu. Co do składu, ideałem jest, gdy miazga kakaowa znajduje się na 1szym miejscu, a cukier dopiero dalej. Generalnie ja wychodzę z założenia, że im prostszy skład czekolady, tym zazwyczaj jest ona najlepsza .

Przy czekoladach mlecznych i białych, które nie są tak prozdrowotne jak gorzka (cukier jednak praktycznie zawsze wiedzie prym... A masy kakaowej też jest mniej - w mlecznych zazwyczaj ok. 30%, a w białych jest to sam tłuszcz kakaowy), ważny jest również jak najprostszy skład. Przykład wzorowego składu białej czekolady: cukier, tłuszcz kakaowy, mleko w proszku, lecytyna sojowa, wanilia.

Warto zwracać uwagę na udział cukrów prostych w całkowitym udziale węglowodanów - najlepiej, gdy jest on mały. Niestety, czekolady marek Milka i Alpen Gold, mają w sobie mnóstwo cukrów prostych...

Kolejny warty uwagi składnik to tłuszcze roślinne. Jedynym tłuszczem roślinnym w dobrej czekoladzie powinien być tłuszcz kakaowy! Ciężko utrzymać tą zasadę przy produkcji czekolad nadziewanych, których to wnętrze często gęsto składa się głównie z tłuszczy roślinnych... Na szczęście zdarzają się i pyszne czekolady nadziewane o bardziej esencjonalnym składzie, niż tylko dosładzana margaryna pełna sztucznych aromatów i barwników .

Alpen Gold ma generalnie dość chemiczne nadzienia... Nasza krajowa Goplana jest jednak lepsza pod tym względem
Też tak uważam, że czekolada z firmy Goplana jest lepsza od Alpen Gold. A co z czekoladą z firmy Wedel ? np. gorzka z advokato ?
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 10:47   #4
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Czekolada - skład

Cytat:
Napisane przez Nati2017 Pokaż wiadomość
Też tak uważam, że czekolada z firmy Goplana jest lepsza od Alpen Gold. A co z czekoladą z firmy Wedel ? np. gorzka z advokato ?
Moim zdaniem Wawel ma lepszą deserową czekoladę z nadzieniem adwokatowym . Ale nie ma co ukrywać, zarówno Wawel jak i Wedel biją IMO na głowę jakością przesłodzoną Milkę i Alpen Gold. Choć tak jak pisałam, ja wyżej cenię sobie słodycze z Wawelu niż z Wedla.
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2013-01-09 o 10:49
Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 12:49   #5
saakdasadadsad
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 445
Dot.: Czekolada - skład

W mojej szafce aktualnie leży Wawel DARK czekolada gorzka 90%
skład: mazga kakaowa, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu, cukier, tłuszcz kakaowy, emulgatory. Masa kakaowa min. 90%.

Kiedyś nie mogłam tego przełknąć, ale odkąd zmieniłam trochę sposób żywienia zaczęłam kupować gorzkie czekolady (70% ze skórką pomarańczy - kocham ). 90% ciężko mi było znaleźć, ale wczoraj w końcu ją wypatrzyłam i chciałam znowu spróbować. O dziwo, zasmakowała mi i jak to tłumaczyłam tżowi, przynajmniej czuć czekoladę a nie cukier

Jednak jest pewna czekolada, do której mam słabość i jest pyszna(nawet lepsza niż Rittery), słodka, mega kaloryczna i oczywiście teraz nie dałabym rady zjeść więcej niż kilka kostek, bo mi za słodko . Całe szczęście, że jest niemiecka i nie mam do niej normalnego dostępu . Jak pierwszy raz spróbowałam jej u tża (jego tata pracuje w Niemczech i oczywiście przywozi tony słodyczy) to przepadłam. Biała, z drobniutkimi orzeszkami i do tego kokosowa .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0821.jpg (66,8 KB, 82 załadowań)
saakdasadadsad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 17:19   #6
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Dot.: Czekolada - skład

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Moim zdaniem Wawel ma lepszą deserową czekoladę z nadzieniem adwokatowym . Ale nie ma co ukrywać, zarówno Wawel jak i Wedel biją IMO na głowę jakością przesłodzoną Milkę i Alpen Gold. Choć tak jak pisałam, ja wyżej cenię sobie słodycze z Wawelu niż z Wedla.
Wawel ma czekoladę deserową o smaku advokato ?
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 08:26   #7
kokokox2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 127
Dot.: Czekolada - skład

wątek na czasie dla mnie moja kochana czekolada!
znalazłam ostatnimi czasy w Lidlu czekoladę 74% kakao: miazga kakaowa, cukier, tłuszcz kakaowy, kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu, lecytyna słonecznikowa, nat. aromat wanilii,. Jest naprawdę smaczna. Ostatnio dietuję i ta czekolada pozostała w moim menu. Osobiście nie zrezygnuję z czekolady - ze względu na przyjemność, jaką odczuwam podczas jedzenia
kokokox2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-28, 09:23   #8
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Czekolada - skład

Gorzkiej nie lubię, jem tylko mleczną
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 15:59   #9
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Czekolada - skład

Cytat:
Napisane przez Nati2017 Pokaż wiadomość
Jakie uwielbiacie czekolady ? Czy te co ja lubię są nawet nawet względem składu ? Czy sama chemia ?

Alpen Gold Gorzka wiśniowa Czekolada

Czekolada z nadzieniem mlecznym o smaku wiśniowym (22%) i owocowym nadzieniem wiśniowym (18%)
Masa kakaowa w czekoladzie minimum 46%.
Oprócz tłuszczu kakaowego zawiera tłuszcze roślinne.

Składniki cukier, miazga kakaowa, owocowe nadzienie wiśniowe [syrop glukozowy, cukier, przecier wiśniowy (9%), substancja utrzymująca wilgoć (sorbitol), koncentrat soku czarnej marchwi, regulatory kwasowości (kwas cytrynowy, kwas winowy), koncentrat soku aronii), aromat, substancja zagęszczająca (pektyna)], tłuszcze roślinne, serwatka w proszku, tłuszcz mleczny, śmietanka w proszku, odtłuszczone mleko w proszku, maltodekstryna, emulgatory (lecytyna sojowa, E 476), proszek wiśniowy (0,2%), aromaty

Goplana deserowa Orange Margarita



Czekolada nadziewana kremem o smaku Orange Margarita.
Skład: cukier, miazga kakaowa, tłuszcz roślinny, tłuszcz kakaowy, jogurt w proszku, syrop glukozowy, kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu, sorbitol, spirytus 1,4%, tłuszcz mleczny, proszek pomarańczowy 0,7%, lecytyna sojowa, polirycynooleinian poliglicerolu, inwertaza, aromaty.
Masa kakaowa w czekoladzie min. 45%
Masa netto: 90 g
Wartość energetyczna w 100 g: 491 kcal
Pierwsza ma dużo chemii, jak chcesz gorzką z dodatkami to polecam ze skórką pomarańczową Lindt lub Wawel - obie są bardzo dobre (jednak Lindt chyba jest lepsza, wydaje mi się, że jedna ma więcej pomarańczy).
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 23:23   #10
kokokox2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 127
Dot.: Czekolada - skład

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Gorzkiej nie lubię, jem tylko mleczną
a ja znów lubię każdą. obecnie jem tylko gorzką
kokokox2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 07:44   #11
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Czekolada - skład

Cytat:
Napisane przez kokokox2 Pokaż wiadomość
a ja znów lubię każdą. obecnie jem tylko gorzką
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-13, 13:16   #12
irtama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2
Dot.: Czekolada - skład

To może któraś z Was zna firmę produkującą czekoladę taką 100% zdrową - bez cukru i z maksymalną zawartością kakao. Ja od jakiegoś czasu szukam szukam i większość z nich ma cukier...
irtama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 15:46   #13
saakdasadadsad
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 445
Dot.: Czekolada - skład

Cytat:
Napisane przez irtama Pokaż wiadomość
To może któraś z Was zna firmę produkującą czekoladę taką 100% zdrową - bez cukru i z maksymalną zawartością kakao. Ja od jakiegoś czasu szukam szukam i większość z nich ma cukier...
bo czekolada musi mieć cukier
Chyba, ze jakiś wyrób czekoladopodobny typu "light" gdzie cukier zastąpiony jest aspartamem.
Wiem, że są też czekolady z cukrem trzcinowym.
saakdasadadsad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 14:45   #14
Liriell
Przyczajenie
 
Avatar Liriell
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1
Dot.: Czekolada - skład

Jeśli chodzi o czekoladę, to nawet w składzie Lindta 99% jest cukier.
Osobiście nie umiem się zdecydować, która jest dla mnie najsmaczniejsza. Lindt 90% - dobry skład + wanilia, ale za to typowa "lindowa" maślana konsystencją, za którą nie przepadam.
Dolfin 88% - najlepsza czekolada pod względem konsystencji, wyrazisty smak kakao, ale bez wanilii.
Z tego co wiem, najlepsza czekolada jest taka, gdzie jest najmniejsza ilość składników. Zwłaszcza bez "E" i innych ulepszaczy - lecytyna sojowa, czy słonecznikowa też się w nich zawiera, ale bez niej jest trudno o jakąkolwiek czekoladę, nawet spośród tych, z "wyższej półki".

A czy tylko mi się wydaje, że Wawel 90% ma kwaśny posmak, którego chyba nie powinno być?
Liriell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 18:08   #15
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Czekolada - skład

Cytat:
Napisane przez Liriell Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o czekoladę, to nawet w składzie Lindta 99% jest cukier.
Osobiście nie umiem się zdecydować, która jest dla mnie najsmaczniejsza. Lindt 90% - dobry skład + wanilia, ale za to typowa "lindowa" maślana konsystencją, za którą nie przepadam.
Dolfin 88% - najlepsza czekolada pod względem konsystencji, wyrazisty smak kakao, ale bez wanilii.
Z tego co wiem, najlepsza czekolada jest taka, gdzie jest najmniejsza ilość składników. Zwłaszcza bez "E" i innych ulepszaczy - lecytyna sojowa, czy słonecznikowa też się w nich zawiera, ale bez niej jest trudno o jakąkolwiek czekoladę, nawet spośród tych, z "wyższej półki".

A czy tylko mi się wydaje, że Wawel 90% ma kwaśny posmak, którego chyba nie powinno być?
W sklepach ekologicznych bez problemu kupisz czekolady bez lecytny i innych dodatków, np. Vivani 71% (masa kakaowa*, surowy cukier trzcinowy *, masło kakaowe*), 85% (masa kakaowa*, masło kakaowe *, surowy cukier trzcinowy *), 92% (masa kakaowa*, masło kakaowe*, cukier kokosowy*).
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 22:54   #16
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Czekolada - skład

Wawel 90% ma jakiś niefajny posmak i E476 w składzie dopiero zaczynam przygodę z gorzkimi czekoladami ale pyszna i z dobrym składem jest J.D.Gross 81% kakao.z Lidla
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 18:19   #17
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Czekolada - skład

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Wawel 90% ma jakiś niefajny posmak i E476 w składzie dopiero zaczynam przygodę z gorzkimi czekoladami ale pyszna i z dobrym składem jest J.D.Gross 81% kakao.z Lidla
Możesz podać skład tej czekolady J.D.Gross?
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 21:27   #18
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Czekolada - skład

Wyrzuciłam przedwczoraj pudełko Jak będę w Lidlu to na pewno kupię i napiszę
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 12:33   #19
lulamae
Raczkowanie
 
Avatar lulamae
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 274
Dot.: Czekolada - skład

lidlowe czekolady też bardzo lubię smaczne są też niemieckie czekolady Rausch. kupuję je w Kauflandzie, nie wiem czy są gdzieś jeszcze dostępne. skład też mają dobry, np. 75% kakao - masa kakaowa, cukier trzcinowy, tłuszcz kakaowy
lulamae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-19, 20:23   #20
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Czekolada - skład

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Wyrzuciłam przedwczoraj pudełko Jak będę w Lidlu to na pewno kupię i napiszę
Będę czekać. Dziękuję
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 14:57   #21
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Czekolada - skład

A no własnie-podajcie jakąś zjadliwą dobrą składem czekoladę mleczną lub białą najlepiej bez nadzienia(może być z bakaliami), która jest dostępna w większości supermarketów. Bo moja ukochana to Milka ale niestety skład nie powala,a Wedla nienawidzę.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 19:26   #22
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Czekolada - skład

Mam i kupiłam też gorzką 75% z Kauflanda, czeka w kolejce na wypróbowanie - z jednej strony skład ma lepszy, ale z drugiej kakao mniej = więcej cukru... to ja chyba wolę lecytynę od cukru.
J. D. Gross (Lidl) 81% kakao, 4,99 za 125g
Skład: miazga kakaowa, cukier, kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu, emulgator: lecytyna słonecznikowa, ekstrakt z wanilii.

Z mlecznych osobiście uwielbiam Ritter Sport 35% kakao, na składach mlecznych się nie znam ale w sumie nie ma żadnych E, tłuszczu roślinnego ani sztucznych aromatów więc może nie jest źle, nie wiem.
Skład: cukier, tłuszcz kakaowy, śmietanka w proszku (13%), miazga kakaowa, mleko odtłuszczone w proszku (5%), laktoza (z mleka), tłuszcz mleczny, emulgator: lecytyna sojowa, aromat naturalny.
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 21:44   #23
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Czekolada - skład

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Mam i kupiłam też gorzką 75% z Kauflanda, czeka w kolejce na wypróbowanie - z jednej strony skład ma lepszy, ale z drugiej kakao mniej = więcej cukru... to ja chyba wolę lecytynę od cukru.
J. D. Gross (Lidl) 81% kakao, 4,99 za 125g
Skład: miazga kakaowa, cukier, kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu, emulgator: lecytyna słonecznikowa, ekstrakt z wanilii.

Z mlecznych osobiście uwielbiam Ritter Sport 35% kakao, na składach mlecznych się nie znam ale w sumie nie ma żadnych E, tłuszczu roślinnego ani sztucznych aromatów więc może nie jest źle, nie wiem.
Skład: cukier, tłuszcz kakaowy, śmietanka w proszku (13%), miazga kakaowa, mleko odtłuszczone w proszku (5%), laktoza (z mleka), tłuszcz mleczny, emulgator: lecytyna sojowa, aromat naturalny.
nie podoba mi się w tych czekoladach lecytyna słonecznikowa i ta śmietanka w proszku (to dopiero chemia!) i mleko w proszku.

W mojej opinii z wszystkich typowo marketowych czekolad na 1 miejscu jest LINDT (gorzka, najsmaczniejsza nawet dla łakomczuchów bedzie 70-tka, bo nie jest aż tak bardzo gorzka, za to ma intensywny kakaowy smak, czuć lekko wanilię, no i zamiast cudacznych tłuszczów jest tłuszcz kakaowy i masło- czyli to, co powinno być w prawdziwej czekoladzie), natomiast za Lindtem jest dłuuuugo nic...i potem Milka 300g z całymi orzechami (już tłumaczę dlaczego- ma najmożliwszy skład jak na mleczną czekoladę, a przy tym całkiem sporo orzechów laskowych, które uważam, za zdrowe. No i nie ma koszmarka e-476 poliocty....coś tam coś tam który (jak wmawia Wedel) jest niezbędny aby czekolada miała własciwą konsystencję
Bardzo lubiłam jeszcze własnie Wedlowską "Jedyną" czyli taki miks czekolady gorzkiej z mleczną (zawartość kakao coś ok.50%) niestety odkąd Wedel dodaje do wszystkiego E-476 juz nic od nich nie kupię. Niech sami jedzą tą chemię.
Alpen gold to juz w ogóle chemia z chemią

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
A no własnie-podajcie jakąś zjadliwą dobrą składem czekoladę mleczną lub białą najlepiej bez nadzienia(może być z bakaliami), która jest dostępna w większości supermarketów. Bo moja ukochana to Milka ale niestety skład nie powala,a Wedla nienawidzę.
milka czysta albo milka 300g z całymi orzechami może nie powala skladem, ale też nie bedziesz po zjedzeniu tej czekolady świecić w nocy
Według mnie milka to mniejsze zło i z czekolad mlecznych chyba najlepszy wybór (jesli chodzi o marketowy asortyment).
Co do Wedla- w mojej opinii słusznie.
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 22:07   #24
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Czekolada - skład

Dla mnie Milka jest okropna, taki cukrowy ulep, ja tam nie czuję kakao tylko ten cukier, fuj. Skład praktycznie ten sam co podany przeze mnie Ritter a różnica ogromna, no ale każdy ma inny smak Też nie lubię mleka w proszku, unikam go jak ognia w kefirach, jogurtach itp, w słodyczach już odpuszczam bo nie kojarzę czekolady mlecznej bez niego, tak samo z lecytyną - w ogóle co to jest?
Btw Lindta też nie lubię nie rozumiem skąd to ogólne uwielbienie właśnie dla Lindta i Milki Osobiście kocham Rttery, gorzki 60% z orzechami albo biały też z orzechami ale tu już nie ma się co pocieszać, że choć trochę zdrowe...
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 22:21   #25
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Czekolada - skład

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Dla mnie Milka jest okropna, taki cukrowy ulep, ja tam nie czuję kakao tylko ten cukier, fuj. Skład praktycznie ten sam co podany przeze mnie Ritter a różnica ogromna, no ale każdy ma inny smak Też nie lubię mleka w proszku, unikam go jak ognia w kefirach, jogurtach itp, w słodyczach już odpuszczam bo nie kojarzę czekolady mlecznej bez niego, tak samo z lecytyną - w ogóle co to jest?
Btw Lindta też nie lubię nie rozumiem skąd to ogólne uwielbienie właśnie dla Lindta i Milki Osobiście kocham Rttery, gorzki 60% z orzechami albo biały też z orzechami ale tu już nie ma się co pocieszać, że choć trochę zdrowe...
Lindt ma najporządniejszy (o ile można tak w ogóle powiedzieć o slodyczach) skład z ogólnodostępnych czekolad, więc pewnie stąd uwielbienie dla niego.
Co do Milki- jest slodka aż do obrzygu, prawda to.
Ale czasem czlowiek musi się zasłodzić do zemdlenia i wtedy też dobrze wiedzieć co wybrać, zeby nie było koszmarne w składzie.
Osobiście lubię słodycze z orzechami, więc milka ta z całymi orzechami jest dla mnie ok. No i nie ma tych wszystkich smietan/smietanek/mleka w proszku w składzie.
Ja nie piszę o tym co mi bardziej smakuje (bo to kwestia na tyle indywidualna, że lepiej nie dyskutować), piszę o składzie. Który lepszy, który gorszy.
Smakowo w temacie słodyczy, to ja preferuję czosnek marynowany z gorzką czekoladą (nie jestem w ciąży), ale przecież nikogo nie będę namawiać do jedzenia takich miksów
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...

Edytowane przez la'Mbria
Czas edycji: 2014-03-22 o 22:22
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 22:38   #26
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Czekolada - skład

Ale te gorzkie z Lidla, Kauflanda, Rossmanna itp mają bardzo podobny skład, a prawie 2x niższą cenę No ja też może nie będę pisać o smaku, bo nie lubię części najpopularniejszych drogich słodyczy, za to też miewam dziwne połączenia Akurat Milka z całymi orzechami to jedyna, którą od nich zjem, orzechy zawsze spoko
W kwestii zasłodzenia to tak szczerze, czekolada 70% też jest mocno słodka.. jakby nie patrzeć, ma pewnie te 30% cukru. Niby często słychać, że gorzkie są zdrowe ale jak się pomyśli, że prawie 1/3 tabliczki to cukier.... cóż, lepiej sobie już kakao w kubku strzelić
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 08:30   #27
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Czekolada - skład

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Mam i kupiłam też gorzką 75% z Kauflanda, czeka w kolejce na wypróbowanie - z jednej strony skład ma lepszy, ale z drugiej kakao mniej = więcej cukru... to ja chyba wolę lecytynę od cukru.
J. D. Gross (Lidl) 81% kakao, 4,99 za 125g
Skład: miazga kakaowa, cukier, kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu, emulgator: lecytyna słonecznikowa, ekstrakt z wanilii.
Bardzo Ci dziękuję
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 08:39   #28
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Czekolada - skład

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Ale te gorzkie z Lidla, Kauflanda, Rossmanna itp mają bardzo podobny skład, a prawie 2x niższą cenę
Dokładnie. Kauflandzka KATY 74% kosztuje niecałe 3 zł za 100g. Ma w składzie 32 g węglowodanów, więc nie jest aż tak słodka.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."

Edytowane przez akot80
Czas edycji: 2014-03-23 o 08:40
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 20:05   #29
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Czekolada - skład

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Ale te gorzkie z Lidla, Kauflanda, Rossmanna itp mają bardzo podobny skład, a prawie 2x niższą cenę No ja też może nie będę pisać o smaku, bo nie lubię części najpopularniejszych drogich słodyczy, za to też miewam dziwne połączenia Akurat Milka z całymi orzechami to jedyna, którą od nich zjem, orzechy zawsze spoko
W kwestii zasłodzenia to tak szczerze, czekolada 70% też jest mocno słodka.. jakby nie patrzeć, ma pewnie te 30% cukru. Niby często słychać, że gorzkie są zdrowe ale jak się pomyśli, że prawie 1/3 tabliczki to cukier.... cóż, lepiej sobie już kakao w kubku strzelić
Gorzkie z Lidla mają w składzie lecytyne sojową/slonecznikowa, mają śmietanke lub mleko w proszku, wanilinę zamiast wanilii. Część z nich ma też syrop glukozowo-fruktozowy czy cukier inwertowany (czyli jeden syf), a zdarzają się i cudaki z olejem palmowym (w Lidlu była taka,nie wiem czy nadal jest). ponieważ ilościowo nie jem czekolady dużo, wolę sobie kupic 1tabliczke Lindta za te 7-8 zeta, niż 2 czy 3 tabliczki o gorszym składzie.
Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 21:04   #30
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Czekolada - skład

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Gorzkie z Lidla mają w składzie lecytyne sojową/slonecznikowa, mają śmietanke lub mleko w proszku, wanilinę zamiast wanilii. Część z nich ma też syrop glukozowo-fruktozowy czy cukier inwertowany (czyli jeden syf), a zdarzają się i cudaki z olejem palmowym (w Lidlu była taka,nie wiem czy nadal jest). ponieważ ilościowo nie jem czekolady dużo, wolę sobie kupic 1tabliczke Lindta za te 7-8 zeta, niż 2 czy 3 tabliczki o gorszym składzie.
Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
Przecież wkleiłam kilka postów temu skład, jedyne co to ma faktycznie lecytynę, ta z Kaufa nie ma, obydwie kosztują 5zł. I jeśli piszesz o smakowych (bo niesmakowe gorzkie z L miałam 2 i żadna nie miała np syropu g-f) to Lindt też ma różne dodatki, choćby sztuczne aromaty.
A syf z tłuszczem roślinnym i innymi dodatkami to wiadomo, że jest w większości sklepów ale to raczej nie wątek o najgorszych czekoladach Każdy kupuje co chce, mnie nie jest szkoda kasy np na Rittera zamiast jakiegoś Wedla czy Milki ale nie widzę powodu żeby 'jechać' po tańszych czekoladach, skoro potrafią być naprawdę dobrej jakości.
A właśnie, co z lecytyną, skoro unikasz to wiesz coś więcej na jej temat?
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-22 14:08:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:52.