opadająca (naciągnięta) powieka?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-13, 20:34   #1
nice09
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 45

opadająca (naciągnięta) powieka??


Hej.
Nie wiem czy zadaje to pytanie w dobrej kategorii, ale dla mnie jest to problem bardziej intymny niż kosmetyczny... ponieważ nie szukam sposobu jak to "zamalować" czy jaki makijaż stosować.

Chodzi o to, że nie wiem jakie mam powieki i może któraś z wizażanek ma taką samą budowę oka bądź wie , że to jest coś nabytego i można jakoś to zminimalizować.

Mianowicie: mam dość duże oczy i długiee rzesy. Jednak opada mi powieka(?) .. nie wiem czy tak to można nazwać, bo przeglądając grafikę nie napotkałam takiego czegoś. Na grafice opadająca powieka to zazwyczaj kącik albo tak jakby oko (powieka ruchoma) chowało sie całe w oczodole.U mnie nie ma tego problemu, tylko pomiędzy powieką ruchomą a oczodołem, na ich granicy( praktycznie w tym rowku gdzie jest oczodół) tworzy się mi taka fałdka i to ta fałdka zasłania mi część powieki ruchomej ( w jednym oku jest większa w drugim mniejsza). Czasem zauważam , że jest większa i większą część powieki mi zasłania a czasem mniejszą część. Znika kiedy np.podnoszę brwi do góry. Nie jest to chyba aż tak widoczne ponieważ nikt nigdy nie zwrócił na to uwagi. Nie wiem czy od zawsze tak mam, bo ze zdjęć nie potrafię tego wywnioskować. Jednak ja to zauważyłam jakiś czas temu kiedy zaczęłam się malować więcej niż na co dzień, czyli cienie , blendowanie itp. Nie jest to jakoś bardzo uciążliwe, ale np nie moge narysować zbyt grubej kreski bo czasem ta fałdka może na nią lekko nachodzić, tak samo nie mogę np zaznaczyć załamania na bardzo ciemno, bo ta fałdka akurat jest w załamaniu i jak się obniży to wtedy automatycznie zamiast mieć jaśniejszy środek oka to ona nachodzi na część jaśniejszą i zmniejsza jej obszar.

Ma któraś z was może taki problem? Czy może to np być spowodowane, zmywaniem makijażu na dół i np naciągnięciem powieki ?
nice09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 23:29   #2
lolandra
Raczkowanie
 
Avatar lolandra
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 249
Dot.: opadająca (naciągnięta) powieka??

Miałam taki sam problem, powieki rozciagnely mi się od tarcia podczas zmywania makijażu :/ jestem na 100% pewna ze od tego, bo zmienilam sposb zmywana na bardziej "tracy" i po jakims czasie zauwazylam rozciagniecie. Zauważyłam to ok rok temu, a teraz mam wrazenie ze jsst duzo lepiej (albo sila przyzwyczajenia jest naprawdę wielka i juz tego nie zauważam ). Mam 20 lat, wiec myślę ze skora po prostu mogla mi sie zregenerować (przestalam trzec + kremy - pare razy uzylam takiego z volufilina, przywracajacego tkanke tłuszczową), dodatkowo problem nie byl jakis wielki. Na twoim miejscu na pewno sprobowalabym kremow/ekstraktu z centella asiatica (stymuluje prod kolagenu, teraz uzywam do ciala i widze duza roznice ) albo czegos innego stymulujacego produkcje kolagenu. Nie zalamuj sie na powiekach skóra jest bardzo cienka = dobre wchlanianie i szybkie efekty. Po tym volufiline efekty widzialam po trzech czy czterech uzyciach a na reszcie twarzy na mniej widoczne dluzej czekałam.

Sorry za brak polskich znaków miejscami, pisze z telefonu :p
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=747956 wymianka kosmetyczna
lolandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-14 00:29:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:18.