Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10 - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-31, 18:44   #4111
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Oliwka ja mam hashimoto i anty TPO miałam ponad 1000. Wydaje mi się, ze Twój wynik nie jest mocno zawyżony - ale może podpytasz gin?
Jak tsh i pozostałe wyniki w normie to nie masz niedoczynnosci.
__________________
Moja dziewczynka
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 19:08   #4112
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

BYou takie mam:

tsh 1,2490 norma 0,3500 - 4,9400
ft3 2,38 norma 1,71 - 3,71
ft4 1,03 norma 0,70 - 1,48
anty tpo 16,03 norma 0,00 - 5,61
anty tg 1,33 norma 0,00 - 4,11

Moderna dziękuję bo własnie nie wiedziałam jak mogą być wysokie te anty tpo ale że aż ponad 1000 to nie wiedziałam a jaka norma? bo też różne laboratoria różnie oznaczają
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 19:33   #4113
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
BYou takie mam:

tsh 1,2490 norma 0,3500 - 4,9400
ft3 2,38 norma 1,71 - 3,71
ft4 1,03 norma 0,70 - 1,48
anty tpo 16,03 norma 0,00 - 5,61
anty tg 1,33 norma 0,00 - 4,11

Moderna dziękuję bo własnie nie wiedziałam jak mogą być wysokie te anty tpo ale że aż ponad 1000 to nie wiedziałam a jaka norma? bo też różne laboratoria różnie oznaczają
az przeszukalam pudla z papierzyskami
dokladnie mialam 1260 U/ml przy normie <60

przy hashi nie ma leczenia oprocz corocznych kontroli USG i wynikow krwi, i ogranicza sie jod w pozywieniu - wiecej zalecen nie mialam - w ciazy bralam dodatkowo hormony, mimo, ze TSH bylo w normie
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 19:21   #4114
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Moderna dziękuję za odpowiedź jestem spokojniejsza
ponadto byłam dziś u kosmetyczki i rozmawiałam z nią bo ona też ma problemy i ona mi mówiła ze własnie przy normie do 5,61 ona miała 3400 coś tak więc moje są nieznacznie podwyższone

i tak sobie pomyślałam, że teraz byliśmy też dwa tygodnie nad morzem wiało dość od morza może za dużo jodu przyjęłam i to mogło delikatnie podwyższyć ? no jakoś tak sobie zaczęłam to tłumaczyć
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 08:41   #4115
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
jestem spokojniejsza
daj znac, jak po dzisiejszej wizycie

a Twoj post przypomnial mi, ze tez musze kontrolowac tarczyce i wczoraj bylam na pobraniu krwi


alez maz mnie dzisiaj wkurzyl
mam go w takich chwilach serdecznie dosc, szkoda, ze do mamy daleko

---------- Dopisano o 09:40 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------

Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość
Alez,sie tu dzieje...

Gratulacje:
- Moderna

Spokojnych ciąż!
dziekuje

---------- Dopisano o 09:41 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------

chyba musze juz kupic ciazowe ciuchy
najgorzej mam ze spodniami i stanikiem u mnie ciaze juz widac, nawet jak wciagne wbrzuch to mam wystajacy brzuszek na dole
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 14:47   #4116
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Moderna, cieszę się, że wszystko ok!
Byliście w końcu w Polsce na urlopie? Pisałaś chyba, ze może dacie radę.

Demeter, czekam na newsa testowałaś?

Aaaa i Małpka, Małpka- gratuluję! Odważna jesteś
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.

Edytowane przez corka_rosy
Czas edycji: 2017-09-05 o 14:54
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 16:22   #4117
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Cytat:
Napisane przez corka_rosy Pokaż wiadomość
Moderna, cieszę się, że wszystko ok!
Byliście w końcu w Polsce na urlopie? Pisałaś chyba, ze może dacie radę.

Demeter, czekam na newsa testowałaś?
nie, nie bylismy - jak wrocilismy z urlopu to juz sie zle czulam, no i dodatkowo tez mielismy jelitowke

tez czekam na newsa
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-05, 17:02   #4118
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

No więc dziewczyny...nie jestem
Przyszła @ w niedziele. No nie powiem,miałam stresa
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 20:28   #4119
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Demeter ... ale wiesz niektóre to podobno do 3 miesiąca nawet miesiączkują

Moderna dzisiejsza wizyta była bardzo krótka myślałam, że dziś będę miała prenatalne 10+5 niby 11 tydzień leci ale lekarz stwierdził że za wcześnie i jesteśmy umówieni na 26 września, Papp-a kazał mi teraz zrobić żebym nie chodziła się kilka razy kłuć niepotrzebnie a krew do badania pobiera się między 8 a 14 tygodniem tak więc mogą sobie teraz wyniki poleżeć.
wyniki wszystkie ok, stwierdził że podwyższone antyTPO too znak że w przeszłości było jakieś zapalenie tarczyc i kiedy bym nie robiła zawsze będzie delikatnie podwyższone mam się tym nie przejmować i nic z tym nie robimy bo odchylenie jest bardzo małe.
Przy tak dobrych wynikach żadnych witamin póki co mam nie łykać poza samym kwasem foliowym (w poprzedniej ciąży kazał mi witaminy brać dopiero po 16 tygodniu)

Dzidzię bardzo krótko widziałam - w związku z ciągłymi mdłościami ciągle jem i przed wizytą jadłam samego rogala plus w drodze 2 cukierki małe - więc dzieć tak fikał że trudno było go zmierzyć, nawet trudno było uchwycić bicie serduszka tak by pomiar był prawidłowy .... ale już się boję bo jak fika to może nieźle dać mi po narodzinach popalić Anielka zawsze grzecznie leżała, zawsze dała się ładnie zbadać z każdej strony nie pamiętam abym kiedyś na wizycie usłyszała i widziała żeby Anielka tak fikała jak to dziecię które mam obecnie w brzuszku
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 09:57   #4120
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Cytat:
Napisane przez Demeter Pokaż wiadomość
No więc dziewczyny...nie jestem
Przyszła @ w niedziele. No nie powiem,miałam stresa
uf uf

u mnie ta ciaza to same niepewnosci - duzo sie zamartwiam, czy dziecko bedzie zdrowe, bo do ciazy ja nie bylam w ogole przygotowana, nie bralam zadnych witamin czy kwasu foliowego

kupilam kilka ciazowych ubran, bo nie mialam juz co na pupe wlozyc, na jesien pozniej jeszcze dokupie ciepla bluze, kurtke, bluzke, rajstopy i sukienke i bede miec komplet

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
Demeter ... ale wiesz niektóre to podobno do 3 miesiąca nawet miesiączkują

Moderna dzisiejsza wizyta była bardzo krótka myślałam, że dziś będę miała prenatalne 10+5 niby 11 tydzień leci ale lekarz stwierdził że za wcześnie i jesteśmy umówieni na 26 września, Papp-a kazał mi teraz zrobić żebym nie chodziła się kilka razy kłuć niepotrzebnie a krew do badania pobiera się między 8 a 14 tygodniem tak więc mogą sobie teraz wyniki poleżeć.
wyniki wszystkie ok, stwierdził że podwyższone antyTPO too znak że w przeszłości było jakieś zapalenie tarczyc i kiedy bym nie robiła zawsze będzie delikatnie podwyższone mam się tym nie przejmować i nic z tym nie robimy bo odchylenie jest bardzo małe.
Przy tak dobrych wynikach żadnych witamin póki co mam nie łykać poza samym kwasem foliowym (w poprzedniej ciąży kazał mi witaminy brać dopiero po 16 tygodniu)

Dzidzię bardzo krótko widziałam - w związku z ciągłymi mdłościami ciągle jem i przed wizytą jadłam samego rogala plus w drodze 2 cukierki małe - więc dzieć tak fikał że trudno było go zmierzyć, nawet trudno było uchwycić bicie serduszka tak by pomiar był prawidłowy .... ale już się boję bo jak fika to może nieźle dać mi po narodzinach popalić Anielka zawsze grzecznie leżała, zawsze dała się ładnie zbadać z każdej strony nie pamiętam abym kiedyś na wizycie usłyszała i widziała żeby Anielka tak fikała jak to dziecię które mam obecnie w brzuszku
ciesze sie, ze wszystko w porzadku

ja na przeziernosc dostalam termin na 19-tego - to bedzie 13-ty tydzien - az sie boje..
juz nie pamietam, czy lekarz bedzie badal tylko przeziernosc, czy tez inne organy

Edytowane przez Moderna
Czas edycji: 2017-09-06 o 10:04
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 11:41   #4121
Malpka
Zakorzenienie
 
Avatar Malpka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 7 226
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość
Alez,sie tu dzieje...

Gratulacje:
- Moderna
- Olivka
- Malpka
- Dragusia
- OtakaJa

I Demeter???

Spokojnych ciąż!

Pozdrawiamy
dzieki

Cytat:
Napisane przez corka_rosy Pokaż wiadomość
Moderna, cieszę się, że wszystko ok!
Byliście w końcu w Polsce na urlopie? Pisałaś chyba, ze może dacie radę.

Demeter, czekam na newsa testowałaś?

Aaaa i Małpka, Małpka- gratuluję! Odważna jesteś
wcle nie jestem odważna, jestem zestresowana bardzo, wcale nie potrafię się nawet cieszyć z tej ciąży z tego stresu

Cytat:
Napisane przez Demeter Pokaż wiadomość
No więc dziewczyny...nie jestem
Przyszła @ w niedziele. No nie powiem,miałam stresa
ulżyło ci czy jednak troszkę miałaś nadzieje ze jednak ?
__________________
Ten znalazł swoje miejsce na ziemi, kto znalazł miejsce w sercu drugiego człowieka
05.07.2008
J http://www.suwaczek.pl/cache/ec6d661a82.png
K http://www.suwaczek.pl/cache/f2a2119f90.png
W http://www.suwaczek.pl/cache/ef8b004f6a.png
Malpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-06, 14:15   #4122
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
wcle nie jestem odważna, jestem zestresowana bardzo, wcale nie potrafię się nawet cieszyć z tej ciąży z tego stresu
a czym sie stresujesz ?

do mnie jeszcze tak naprawde nie dociera, ze urodzi sie drugie dziecko

ja jakos ta ciaza tez wcale nie potrafie sie cieszyc, moje plany sie pokomplikowaly - w koncu bylam w takim okresie, gdzie moglam znowu cos zaczac, dziecko juz duze..

no i maz mnie wcale nie wspiera - mecza mnie bardzo dolegliwosci ciazowe, oprocz tego w ciagu ostatnich tygodni bylam juz dwa razy chora - a on narzeka, ze dom zaniedbany, w podtekstach, ze symuluje swoje zle samopoczucie..
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 14:52   #4123
Malpka
Zakorzenienie
 
Avatar Malpka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 7 226
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
a czym sie stresujesz ?

do mnie jeszcze tak naprawde nie dociera, ze urodzi sie drugie dziecko

ja jakos ta ciaza tez wcale nie potrafie sie cieszyc, moje plany sie pokomplikowaly - w koncu bylam w takim okresie, gdzie moglam znowu cos zaczac, dziecko juz duze..

no i maz mnie wcale nie wspiera - mecza mnie bardzo dolegliwosci ciazowe, oprocz tego w ciagu ostatnich tygodni bylam juz dwa razy chora - a on narzeka, ze dom zaniedbany, w podtekstach, ze symuluje swoje zle samopoczucie..
Stresuje się tym że to 4 cięcie , które jest niebezpieczne jednak , a jeszcze mam łożysko na przedniej ścianie co tez po cięciu jest niebezpieczne :/ ogólnie to się boje żeby wszystko było dobrze

A wogole to wcześniej przeglądałam oferty pracy i nic nie było a teraz już kilka znalazłam co by mi pasowało , taki psikus losu

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka
__________________
Ten znalazł swoje miejsce na ziemi, kto znalazł miejsce w sercu drugiego człowieka
05.07.2008
J http://www.suwaczek.pl/cache/ec6d661a82.png
K http://www.suwaczek.pl/cache/f2a2119f90.png
W http://www.suwaczek.pl/cache/ef8b004f6a.png
Malpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 21:02   #4124
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
Demeter ... ale wiesz niektóre to podobno do 3 miesiąca nawet miesiączkują

Dzidzię bardzo krótko widziałam...
Eeej!
Fajnie, że wszystko dobrze!

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
u mnie ta ciaza to same niepewnosci - duzo sie zamartwiam, czy dziecko bedzie zdrowe, bo do ciazy ja nie bylam w ogole przygotowana, nie bralam zadnych witamin czy kwasu foliowego

kupilam kilka ciazowych ubran, bo nie mialam juz co na pupe wlozyc, na jesien pozniej jeszcze dokupie ciepla bluze, kurtke, bluzke, rajstopy i sukienke i bede miec komplet
Rozumiem...to chyba normalne dosyć, że sie martwisz. Przytulam
Ciuchy ciążowe to też osobny temat, ja wszystko sprzedałam

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
do mnie jeszcze tak naprawde nie dociera, ze urodzi sie drugie dziecko

ja jakos ta ciaza tez wcale nie potrafie sie cieszyc, moje plany sie pokomplikowaly - w koncu bylam w takim okresie, gdzie moglam znowu cos zaczac, dziecko juz duze..

no i maz mnie wcale nie wspiera - mecza mnie bardzo dolegliwosci ciazowe, oprocz tego w ciagu ostatnich tygodni bylam juz dwa razy chora - a on narzeka, ze dom zaniedbany, w podtekstach, ze symuluje swoje zle samopoczucie..
No wiesz co Masz prawo się gorzej czuć, tym bardziej, że to początek, powinien Ciebie wspierać.

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
Stresuje się tym że to 4 cięcie , które jest niebezpieczne jednak , a jeszcze mam łożysko na przedniej ścianie co tez po cięciu jest niebezpieczne :/ ogólnie to się boje żeby wszystko było dobrze

A wogole to wcześniej przeglądałam oferty pracy i nic nie było a teraz już kilka znalazłam co by mi pasowało , taki psikus losu
Bedzie dobrze, musi być

Małpko ja pół nocy nie spałam i martwiłam sie coto bedzie. Mąż za to się cieszył Ale ja nie chce,nie wyobrażam sobie póki co. Ja jestem tego typu, ze lubie mieć wszystko poukładane i zaplanowane więc wpadka mnie mało cieszyła.
Nie mam sił ostatnio, a dzieciaki mi już podrosły i są troche bardziej samodzielne jednak. No i finanse
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-07, 09:29   #4125
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
Demeter ... ale wiesz niektóre to podobno do 3 miesiąca nawet miesiączkują
złośliwiec

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
u mnie ta ciaza to same niepewnosci - duzo sie zamartwiam, czy dziecko bedzie zdrowe, bo do ciazy ja nie bylam w ogole przygotowana, nie bralam zadnych witamin czy kwasu foliowego
nie sądzę, że to, czy brałąś witaminy czy nie, ma jakiś realny wpływ na ciążę i dziecko... Dobrze się odżywiasz, to wystarczy. Ja do pierwszej ciąży w ogóle nie byłam przygotowana, a wszystko było ok. Jak ma być dobrze, to będzie.

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
wcle nie jestem odważna, jestem zestresowana bardzo, wcale nie potrafię się nawet cieszyć z tej ciąży z tego stresu


Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
ja jakos ta ciaza tez wcale nie potrafie sie cieszyc, moje plany sie pokomplikowaly - w koncu bylam w takim okresie, gdzie moglam znowu cos zaczac, dziecko juz duze..
A pracujesz? Bo niedawno zaczęłaś pracę, prawda?

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
A wogole to wcześniej przeglądałam oferty pracy i nic nie było a teraz już kilka znalazłam co by mi pasowało , taki psikus losu
Małpka, będzie dobrze!
A Ty wróciłaś do pracy?

Demeter, czyli nie będzie trójeczki? Jak w pracy, zadowolna jesteś?
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.

Edytowane przez corka_rosy
Czas edycji: 2017-09-07 o 09:30
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-07, 09:32   #4126
Malpka
Zakorzenienie
 
Avatar Malpka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 7 226
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Cytat:
Napisane przez corka_rosy Pokaż wiadomość
złośliwiec


nie sądzę, że to, czy brałąś witaminy czy nie, ma jakiś realny wpływ na ciążę i dziecko... Dobrze się odżywiasz, to wystarczy. Ja do pierwszej ciąży w ogóle nie byłam przygotowana, a wszystko było ok. Jak ma być dobrze, to będzie.





A pracujesz? Bo niedawno zaczęłaś prace, prawda?


Małpka, będzie dobrze!
A Ty wróciłaś do pracy?

Demeter, czyli nie będzie trójeczki? Jak w pracy, zadowolna jesteś?
Do pracy nie wróciłam bo najpierw miałam zwolnienie opieka na dziecko, trochę na siebie później odbierałam zaległy urlop z 2 lat i w międzyczasie szukałam nowej pracy bo tu średnio mam gdzie wrócić ale żadnych ciekawych ofert nie było , planowałam iść po urlopie trochę na wychowawczy zanim czegoś nie znajdę no ale nie zdążyłam

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka
__________________
Ten znalazł swoje miejsce na ziemi, kto znalazł miejsce w sercu drugiego człowieka
05.07.2008
J http://www.suwaczek.pl/cache/ec6d661a82.png
K http://www.suwaczek.pl/cache/f2a2119f90.png
W http://www.suwaczek.pl/cache/ef8b004f6a.png
Malpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-13, 12:43   #4127
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Hej

Kolezanka urodzila w zeszlym tygodniu coreczke, poszukuje prezentu - tym razem myslalam o czyms dla mamy - jak myslicie, co ucieszyloby swiezo upieczona mame?
Jakies drobiazd dla prawie 4-letniej siostry?

Czekam na Wasze pomysly

-------------

dzisiaj bylam u lekarza, bo juz trzeci tydzien kaszle, zatoki zapchane (chociaz tu juz zauwazam poprawe) - no i wyszly mi szmery na plucu wyrok antybiotyk!

ale mdlosci minely, jestem juz w koncowce pierwszego trymestru

BYOu panika gdzie sie podziewacie, smutno tu bez Was

---------- Dopisano o 13:37 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
Stresuje się tym że to 4 cięcie , które jest niebezpieczne jednak , a jeszcze mam łożysko na przedniej ścianie co tez po cięciu jest niebezpieczne :/ ogólnie to się boje żeby wszystko było dobrze

A wogole to wcześniej przeglądałam oferty pracy i nic nie było a teraz już kilka znalazłam co by mi pasowało , taki psikus losu
A co mowi lekarz? Uspokaja czy tez sie niepokoi?


ehh.. ja chcialam sie dalej ksztalcic, zaczac cos nowego - i tez mi plany sie pokrzyzowaly
Cytat:
Napisane przez Demeter Pokaż wiadomość
Ciuchy ciążowe to też osobny temat, ja wszystko sprzedałam
hehe.. ja nie mam chyba zupelnie nic po M. wszystko co male sprzedalam, znowu beda spore wydatki

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Cytat:
Napisane przez corka_rosy Pokaż wiadomość
nie sądzę, że to, czy brałąś witaminy czy nie, ma jakiś realny wpływ na ciążę i dziecko... Dobrze się odżywiasz, to wystarczy. Ja do pierwszej ciąży w ogóle nie byłam przygotowana, a wszystko było ok. Jak ma być dobrze, to będzie.


A pracujesz? Bo niedawno zaczęłaś pracę, prawda?
pewnie masz racje, tylko teraz w tej ciazy mi sie to wszystko tak naklada, szczerze to jestem po tym pierwszym trymestrze wykonczona, plus te chorobska

Z Marcelem nie chorowalam - a teraz a gdzie do konca..
Podjelam decyzje, ze jak nastepnym razem zaraze sie od M. to wypisuje go z przedszkola, bo jednak te choroby to za duze ryzyko - u innych dzieci konczy sie na 3-dniowym katarze - a my kaszlemy tygodniami, czesto z zakonczeniem zapalenie oskrzeli czy pluc

nie pracuje niestety

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

W poniedzialek u nas w Lidlu pojawily sie takie piekne ubranka dla najmlodszych z bio-bawelny - no i poszalalam wzielam takie w neutralnych kolorach, biel i bez

Edytowane przez Moderna
Czas edycji: 2017-09-13 o 13:47
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-13, 16:01   #4128
Malpka
Zakorzenienie
 
Avatar Malpka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 7 226
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
Hej

Kolezanka urodzila w zeszlym tygodniu coreczke, poszukuje prezentu - tym razem myslalam o czyms dla mamy - jak myslicie, co ucieszyloby swiezo upieczona mame?
Jakies drobiazd dla prawie 4-letniej siostry?

Czekam na Wasze pomysly

-------------

dzisiaj bylam u lekarza, bo juz trzeci tydzien kaszle, zatoki zapchane (chociaz tu juz zauwazam poprawe) - no i wyszly mi szmery na plucu wyrok antybiotyk!

ale mdlosci minely, jestem juz w koncowce pierwszego trymestru

BYOu panika gdzie sie podziewacie, smutno tu bez Was

---------- Dopisano o 13:37 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------


A co mowi lekarz? Uspokaja czy tez sie niepokoi?


ehh.. ja chcialam sie dalej ksztalcic, zaczac cos nowego - i tez mi plany sie pokrzyzowaly

hehe.. ja nie mam chyba zupelnie nic po M. wszystko co male sprzedalam, znowu beda spore wydatki

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------



pewnie masz racje, tylko teraz w tej ciazy mi sie to wszystko tak naklada, szczerze to jestem po tym pierwszym trymestrze wykonczona, plus te chorobska

Z Marcelem nie chorowalam - a teraz a gdzie do konca..
Podjelam decyzje, ze jak nastepnym razem zaraze sie od M. to wypisuje go z przedszkola, bo jednak te choroby to za duze ryzyko - u innych dzieci konczy sie na 3-dniowym katarze - a my kaszlemy tygodniami, czesto z zakonczeniem zapalenie oskrzeli czy pluc

nie pracuje niestety

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

W poniedzialek u nas w Lidlu pojawily sie takie piekne ubranka dla najmlodszych z bio-bawelny - no i poszalalam wzielam takie w neutralnych kolorach, biel i bez
Lekarka powiedziała że będzie się ze mną obchodzić jak z jajkiem , tak więc trochę też ja to niepokoi ale jakoś mocno nie dała mi tego odczuć

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka
__________________
Ten znalazł swoje miejsce na ziemi, kto znalazł miejsce w sercu drugiego człowieka
05.07.2008
J http://www.suwaczek.pl/cache/ec6d661a82.png
K http://www.suwaczek.pl/cache/f2a2119f90.png
W http://www.suwaczek.pl/cache/ef8b004f6a.png
Malpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-14, 12:46   #4129
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
Lekarka powiedziała że będzie się ze mną obchodzić jak z jajkiem , tak więc trochę też ja to niepokoi ale jakoś mocno nie dała mi tego odczuć
czyli musi byc dobrze! Nie ma innej opcji


-------------

Dzisiaj zadzwonila do mnie pani z hotelu, czy bylabym zainteresowana tym stanowiskiem na recepcji - chyba bede dzisiaj ryczec caly dzien, bo bardzo chcialam tam pracowac ale niestety ciaza komplikuje wszystko.

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

panika BYou jakas fajna ksiazka dla mamy, cos lekkiego, na umilenie czasu? Polecicie cos?
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-14, 14:31   #4130
BYou
MBZ♥
 
Avatar BYou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród;)
Wiadomości: 11 918
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Moderna jeszcze się trafi szansa na pracę
Czytam teraz cięższe rzeczy :/ muszę poszukać czegoś lzejszego w czytniku. Kiedyś lubiłam dla oderwania myśli serie książek Michalak.
Zdrowia!!!!!

Malpko będzie dobrze, musi być


My teraz same bedziemy:/ ale mam nadzieję na wypad do Wrocławia
__________________


BYou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 07:12   #4131
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość
Moderna jeszcze się trafi szansa na pracę
Czytam teraz cięższe rzeczy :/ muszę poszukać czegoś lzejszego w czytniku. Kiedyś lubiłam dla oderwania myśli serie książek Michalak.
Zdrowia!!!!!

My teraz same bedziemy:/ ale mam nadzieję na wypad do Wrocławia
eh mi czas ucieka, jestem coraz starsza, po 40. znalezc prace to pewnie bedzie jak wygrac w totka

Sprawdzilam ta Michalak, ale wyskoczylo mi 70 ksiazek hihi..

maz na delegacji?
Jak tam praca, juz macie organizacyjnie wszystko dograne? Zosia dobrze odnajduje sie w przedszkolu?

Ciekawa jestem jak Michas paniki w nowej grupie, mial zmieniac przedszkole od wrzesnia panika melduj sie!

---------- Dopisano o 08:08 ---------- Poprzedni post napisano o 08:07 ----------

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
moze przez cytat bedzie latwiej wywolac

---------- Dopisano o 08:12 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

malpka nic sie nie chwalisz?


ciekawe jak oliwka, czy mdlosci u niej tez odpuscily
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 07:50   #4132
klementyna1
Zakorzenienie
 
Avatar klementyna1
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 3 628
Wyślij wiadomość przez Yahoo do klementyna1 Send a message via Skype™ to klementyna1
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Hej,
I co małpka będzie ta dziewczynka?;p

Ja sie wypisuje z tego towarzystwa...dostałąm okres pierwszy po porodzie 10 sierpnia i nadal cisza....

Moderna zalezy od odpornosci czy jaki diabeł..., moj cała ciąże chodził do przedszkola, jak Emi była noworodkiem tez i nic nam nie było... a u Was zaraz azntybiotyki

Co do prezentu...hmmm sama nie wiem, ja raz tylko dostałam prezent od znajomych z okazji urodzin dzieckas- pudełko smakowych herbat i cieszylam sie jak glupia, ze ktos o mnie pomyslal
No nie licząc męża, który poszalalł w tym roku i na 30tke w dniu Chrztu Emilci dostałąm prezent 3w1;p na urodziny, za urodzenie Emilci i zaległy za urodzenie Kacpra, bo nie było
__________________
viagra femme et homme
klementyna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 09:06   #4133
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość
Ja sie wypisuje z tego towarzystwa...dostałąm okres pierwszy po porodzie 10 sierpnia i nadal cisza....

Moderna zalezy od odpornosci czy jaki diabeł..., moj cała ciąże chodził do przedszkola, jak Emi była noworodkiem tez i nic nam nie było... a u Was zaraz azntybiotyki

Co do prezentu...hmmm sama nie wiem, ja raz tylko dostałam prezent od znajomych z okazji urodzin dzieckas- pudełko smakowych herbat i cieszylam sie jak glupia, ze ktos o mnie pomyslal
No nie licząc męża, który poszalalł w tym roku i na 30tke w dniu Chrztu Emilci dostałąm prezent 3w1;p na urodziny, za urodzenie Emilci i zaległy za urodzenie Kacpra, bo nie było
hehe.. chcesz powiedziec, ze w ciaze zachodzi sie przez lacze internetowe?

te pierwsze meisiaczki moga byc takie nieregularne, no chyba, ze ty wiesz cos, o czym my jeszcze nie wiemy

ja nie wiem, co sie dzieje, mi musiala gdzies w ktoryms momencie pasc odpornosc, bo ja przez lata nie chorowalam w ogole

na razie antybiotyku mam nie brac, bo wyniki krwi sa dobre i nie wskazuja na zapalenie bakteryjne, biore leki wziewne

no wlasnie, prezenty zawsze sa dla dzieci, a mama taka zapomniana troche pomyslalam o ciekawej ksiazce, ale nie wiem zupelnie jaka

to co to za prezent 3w1 dostalas?

Edytowane przez Moderna
Czas edycji: 2017-09-15 o 09:11
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 09:17   #4134
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość

do mnie jeszcze tak naprawde nie dociera, ze urodzi sie drugie dziecko



Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
a on narzeka, ze dom zaniedbany, w podtekstach, ze symuluje swoje zle samopoczucie..
czasem mam ochotę kopnąć Twojego męża w szacowny zad

Cytat:
Napisane przez Demeter Pokaż wiadomość
pół nocy nie spałam i martwiłam sie coto bedzie.


Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
Kolezanka urodzila w zeszlym tygodniu coreczke, poszukuje prezentu - tym razem myslalam o czyms dla mamy - jak myslicie, co ucieszyloby swiezo upieczona mame?
Jakies drobiazd dla prawie 4-letniej siostry?
dostałam kosmetyki, szal. album.
mnie by ucieszyło coś nie dzieciowego :P

drobiazg dla 4latki a na co jest "moda" wśród koleżanek przedszkolnych Marcela?



Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość


panika BYou jakas fajna ksiazka dla mamy, cos lekkiego, na umilenie czasu? Polecicie cos?
raczej nie czytam lekkich książek
z lżejszych czytałam ostatnio wznowioną "Lalę" Dehnela.
kryminały lubię. ostatnio siedzę w Mrozie.


Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość
mam nadzieję na wypad do Wrocławia

na długo mąż wybywa?

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem jak Michas paniki w nowej grupie, mial zmieniac przedszkole od wrzesnia panika melduj sie!
aż za dobrze - zero tematu aklimatyzacji, zero problemu, zero emocji. on jest wrażliwiec, więc pewnie gdzieś w nim siedzi ta zmiana; wolałabym żeby komunikował swoje uczucia, a on nic

niestety ja, póki co, widzę same minusy przedszkola samorządowego

Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość
moj cała ciąże chodził do przedszkola, jak Emi była noworodkiem tez i nic nam nie było...
heh... podczas ciąży nic się nie działo. ale jak Ola była noworodko-niemowlakiem, to wszystko łapała od przedszkolnego brata :/ on miał lekki katar, a ona w szpitalu lądowała
także masz odporną córę

a co to za prezent 3w1?
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 12:51   #4135
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
czasem mam ochotę kopnąć Twojego męża w szacowny zad



dostałam kosmetyki, szal. album.
mnie by ucieszyło coś nie dzieciowego :P

drobiazg dla 4latki a na co jest "moda" wśród koleżanek przedszkolnych Marcela?

raczej nie czytam lekkich książek
z lżejszych czytałam ostatnio wznowioną "Lalę" Dehnela.
kryminały lubię. ostatnio siedzę w Mrozie.

aż za dobrze - zero tematu aklimatyzacji, zero problemu, zero emocji. on jest wrażliwiec, więc pewnie gdzieś w nim siedzi ta zmiana; wolałabym żeby komunikował swoje uczucia, a on nic

niestety ja, póki co, widzę same minusy przedszkola samorządowego

heh... podczas ciąży nic się nie działo. ale jak Ola była noworodko-niemowlakiem, to wszystko łapała od przedszkolnego brata :/ on miał lekki katar, a ona w szpitalu lądowała
także masz odporną córę
no jestes

no ja tez mam taka ochote

dzieki za propozycje prezentow, mam nadzieje, ze cos mi sie uda ladnego/fajnego znalezc

ja nie mam zupelnie pojecia czym interesuja sie dziewczynki w tym wieku - dzieci rzadko przynosza zabawki do przedszkola, stad nie wiem

zerkne na te Lale - moze klikne w ksiegarni

nic nie opowiada, ze teskni za kolegami?

a jakie roznice dostrzegasz? Chodzi o wychowanie dzieci, czy jedzenie, czy inne sprawy?

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

ciezarowki meldujcie sie malpka, OTJ, oliwka, dragusia
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 13:13   #4136
OtTakaJa
Zakorzenienie
 
Avatar OtTakaJa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 331
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Ja jestem po krzywej cukrowej i do tej pory czuję w gardle glukozę, blee :/ Poza tym trochę mi szkoda, że nie poszaleję z wyprawką, bo w sumie wszystko mam. No i jutro się pewnie dowiem jaka płeć, nie mogę się doczekać☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
'Jeśli jakaś kobieta jest w stanie odbić mojego mężczyznę - to ja go nie chcę'.

OtTakaJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 13:20   #4137
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Cytat:
Napisane przez OtTakaJa Pokaż wiadomość
Ja jestem po krzywej cukrowej i do tej pory czuję w gardle glukozę, blee :/ Poza tym trochę mi szkoda, że nie poszaleję z wyprawką, bo w sumie wszystko mam. No i jutro się pewnie dowiem jaka płeć, nie mogę się doczekać☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iiiii... ta glukoza jest obrzydliwa (i jak wyniki? ok?) ja mam nadzieje, ze dostane znowu recepte na sok winogronowy - duzo przyjemniej to wypic

hehe.. ciesz sie, ze wszystko masz to mozna poszalec z gadzetami hehe..

mnie przeraza to, ze musze wszystko kupic (i juz obmyslam plan z czego mozna zrezygnowac )

bede trzymac mocno kciuki to ktory to tydzien? Polowkowe juz?
Czujesz juz ruchy?

Ja mam jutro prenatalne o 15:30 ...
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 13:35   #4138
OtTakaJa
Zakorzenienie
 
Avatar OtTakaJa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 331
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
iiiii... ta glukoza jest obrzydliwa (i jak wyniki? ok?) ja mam nadzieje, ze dostane znowu recepte na sok winogronowy - duzo przyjemniej to wypic

hehe.. ciesz sie, ze wszystko masz to mozna poszalec z gadzetami hehe..

mnie przeraza to, ze musze wszystko kupic (i juz obmyslam plan z czego mozna zrezygnowac )

bede trzymac mocno kciuki to ktory to tydzien? Polowkowe juz?
Czujesz juz ruchy?

Ja mam jutro prenatalne o 15:30 ...
Wyniki dopiero wieczorem będę miała ale trochę się obawiam, bo z palca na czczo miałam na górnej granicy normy.

Niby się cieszę, że grube wydatki mam z głowy ale z drugiej strony teraz kupiłabym inny wózek na przykład, bo ten mi się opatrzył No ale rozum mi nie pozwala, bo ten co mam jest super i spisał się z A. na medal. Może będzie dziewczynka to poszaleję z ciuchami A Ty już teraz nauczona doświadczeniem łatwiej wymyślisz co jest niezbędne, a bez czego możesz się obyć

U mnie leci 21 tydzień i ruchy czuję już od jakiegoś czasu ale później poczułam niż z A., a niby w drugiej ciąży szybciej się czuje. Jutro o 17stej mam połówkowe, dzięki za kciuki, ja za Ciebie też będę trzymać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
'Jeśli jakaś kobieta jest w stanie odbić mojego mężczyznę - to ja go nie chcę'.

OtTakaJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 14:07   #4139
jolanT
Zadomowienie
 
Avatar jolanT
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 135
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Moderna- moze freundebuch?? U Ewy w przedszkolu teraz szał i każde dziecko ma.. No i Elsa i Ana- nie czaje tego jak jedna bajka potrafi zawładnąć całym przedszkolem..
Ewa kupiła ostatnio na urodziny koleżance zeszyty z naklejkami, z zagadkami, taśmy klejące z różnymi wzorami, puzle z alfabetem i grająca kartkę urodzinowa (kupiłam w Philippsie)

Gratuluję przy okazji Tobie i wszystkim brzuchatkom na forum!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
21.04.2013
EWA !


29.04.2015
OLAF !



http://fajnamama.pl/suwaczki/yvpga7q.png
jolanT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 14:55   #4140
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Moderna,

Dla dziewczynki może takie niewielkie playmobil:
https://www.ceneo.pl/40759839#mh=T7M...r9xyIryuswBnu0
https://www.ceneo.pl/49620957#mh=t7v...VIByIryuswBnu0

Ja mamom kupuję jakieś kosmetyki, np. ręcznie robione mydełka. "Lalę" i kryminały Mroza tez czytałam, polecam.

Mamy pierwszą w tym sezonie przedszkolną chorobę za nami. Pochodził 5 dni, to i tak lepiej niż w zeszłym roku, bo wtedy tylko 3 dni i choroba Czyli jednak pierwszy rok najgorszy haha
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-03 21:54:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:00.