Norwegia.Jest tu ktoś??? - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-18, 17:34   #1081
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez angeells Pokaż wiadomość
blondi1041 ze swoich doświadczeń najpierw umowa o pracę z tą umową i paszportem na policję po wcześniejszym zarejestrowaniu się na stronie UDI selfservice.udi.no. Kiedy dostanie pozwolenie na pobyt udaje się do skattekontor również z umową o pracę i paszportem i tam wypełnia podanie o kartę podatkową panie powiedzą mu co i jak jak dostanie skattekort a to troszkę trwa może iść do banku (ja mam w sparebank1) z pozwoleniem na pobyt paszportem i umową o pracę i to chyba tyle? Niech mnie ktoś poprawi ^^
Niestety nie pamietam jak to sie odbywa... Ja chyba poszlam na policje z umowa o prace i wypelnialam tam formularze, a pozwolenie dostalam pozniej poczta. Na poczatku korzystalam z konta bankowego TZa za upowaznieniem, potem zrobilam sobie swoje. Skattekort koniecznie, zeby nie placic 50% podatku!


PS. ZDALAM BERGENSTEST
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 19:12   #1082
angeells
Rozeznanie
 
Avatar angeells
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: BERGEN
Wiadomości: 972
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

jenta gratulacje kochana
__________________
Zapuszczam włosy ^^
17cm(27.12.11)->
19cm(27.01.12)

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 19:18   #1083
blondi1041
Rozeznanie
 
Avatar blondi1041
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stąd..ale juz niedługo..
Wiadomości: 678
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

dzieki
a wlasnie , o co chodzi z tym podatkiem ? myslalam ze to kazdy musi placic ? moj tz tylko wspominal ze mozna by to obejsc jedynie, jesli my jako malzenstwo bylibysmy zameldowani w Polsce pod wspolnym adresem , jesli jednak tak nie jest to niestety bedzie musial placic ten podatek, czy tak faktycznie jest ?
__________________

blondi1041 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 20:14   #1084
angeells
Rozeznanie
 
Avatar angeells
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: BERGEN
Wiadomości: 972
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

blondi1041 chodzi Ci o podatek w Norwegii? Ja i mój Tż mamy 36% podatek tyle że tu w Norwegii możesz dostać tabelę Kiedy pracowałam w hotelu i zdarzało się że moja wypłata była w wysokości 3.000Nok to nie płaciłam żadnego podatku przy małych kwotach podatek jest niewielki ale im jest wyższy tym podatek też rośnie

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

teraz Tż się dowiedział że dla imigrantów jest podatek 21% także w przyszłym roku będziemy się o niego starać zobaczymy
__________________
Zapuszczam włosy ^^
17cm(27.12.11)->
19cm(27.01.12)

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 20:18   #1085
blondi1041
Rozeznanie
 
Avatar blondi1041
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stąd..ale juz niedługo..
Wiadomości: 678
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

no chodzi mi o ten w norwegii , nie wiem jak jest skonstruowana umowa ale bedzie mial cos kolo 20tys nok/mies.
no wlasnie a co z podatkiem w Polsce ? placi sie ?ile? jestem zielona w tym temacie ..
__________________

blondi1041 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 21:04   #1086
angeells
Rozeznanie
 
Avatar angeells
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: BERGEN
Wiadomości: 972
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

blondi powiem Ci że ja sama jeszcze tego problemu nie rozważyłam co z tym podatkiem w PL ? Musze się rozliczyć tylko z tego roku bo w Norge jestem od sierpnia, ale raczej nie mam zamiaru powiadamiać nikogo w PL o zarobkach w Norwegii, jeszcze tego brakowało w końcu uciekłam z PL żeby tych podatków nie płacić ^^ A Ty z Tż się tu przeprowadzasz czy jak to będzie?

podatek w Norge dostajesz standardowo 36% no ale jest kalkulator na pewnej stronie i tam dokładnie wylicza pracodawca ile ma zabrać podatku od danej kwoty
__________________
Zapuszczam włosy ^^
17cm(27.12.11)->
19cm(27.01.12)

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 21:10   #1087
blondi1041
Rozeznanie
 
Avatar blondi1041
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stąd..ale juz niedługo..
Wiadomości: 678
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

wiec u mnie to jest tak, ze tż od marca tego roku jezdzi do norwegii, teraz jest od sierpnia do swiat i wlasnie sie doczekal umowy, dostal narazie na pol roku. plan jest taki , ze odkladamy kase zeby tam wynajac mieszkanie(depozyt ) , wiec moze za rok dolacze do niego z corka, ja narazie pracuje w PL ...
wiec jemu pewnie chodzilo o ten podatek 36 %w Nor. tylko czemu mi wspominal o tym meldunku ? podobno chodzi o cos tam, ze zwracaja ten podatek jesli rodzina siedzi w Polsce a on pracuje legalnie tam w Norwegii ?? a moze sie myle...
__________________

blondi1041 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-18, 21:58   #1088
syla39
Wtajemniczenie
 
Avatar syla39
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 639
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez blondi1041 Pokaż wiadomość
wiec u mnie to jest tak, ze tż od marca tego roku jezdzi do norwegii, teraz jest od sierpnia do swiat i wlasnie sie doczekal umowy, dostal narazie na pol roku. plan jest taki , ze odkladamy kase zeby tam wynajac mieszkanie(depozyt ) , wiec moze za rok dolacze do niego z corka, ja narazie pracuje w PL ...
wiec jemu pewnie chodzilo o ten podatek 36 %w Nor. tylko czemu mi wspominal o tym meldunku ? podobno chodzi o cos tam, ze zwracaja ten podatek jesli rodzina siedzi w Polsce a on pracuje legalnie tam w Norwegii ?? a moze sie myle...
Chodzi o to że jeśli twój tż jest w norwegii a ty w pl to w kwietniu rozlicza się z podatku jako "pendler". Dostaje jakieś zwroty i ulgi ale nie ma tak że nie płaci podatku Zwracają za wyjazdy do pl, wyliczają jakieś diety, rozląkowe czy coś w tym stylu Mogą zwrócic sporo kaski pod warunkiem że mieszkacie razem i ty nie pracujesz. Nie wiem jak jest jeśli ty pracujesz ja musiałam brac zaświadczenie z urzędu skarbowego że nie odprowadziłam żadnego podatku w pl czyli że byłam na jego utrzymaniu.
__________________
Nasze szczęście Lenka ur.18.08.2009


Edytowane przez syla39
Czas edycji: 2011-11-18 o 21:59
syla39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 22:00   #1089
angeells
Rozeznanie
 
Avatar angeells
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: BERGEN
Wiadomości: 972
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

blondi coś słyszałam o tym, ale nie bardzo mogę Ci pomóc bo po prostu nie mam pojęcia jak to jest ja tu przyjechałam ze swoim Tż więc ta kwestia jest mi obca, ale pewnie dziewczyny będą modły się na ten temat wypowiedzieć troszkę dłużej tu siedzą więc myślę lada chwila ktoś Ci napisze co i jak
__________________
Zapuszczam włosy ^^
17cm(27.12.11)->
19cm(27.01.12)

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 19:39   #1090
santom
Zakorzenienie
 
Avatar santom
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: tam gdzie diabel mowi dobranoc;D
Wiadomości: 5 424
GG do santom Send a message via Skype™ to santom
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

dawno mnie tu nie bylo... tez macie tak, ze ta norweska "swoboda" zaczela Wam czasem doskwierac? kurde bolek, mieszkamy na totalnym odludzi, brakuje mi zwyczajnie kontaktu z ludzmi...
__________________





NA ZAWSZE W SERCU...
santom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 17:03   #1091
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez santom Pokaż wiadomość
dawno mnie tu nie bylo... tez macie tak, ze ta norweska "swoboda" zaczela Wam czasem doskwierac? kurde bolek, mieszkamy na totalnym odludzi, brakuje mi zwyczajnie kontaktu z ludzmi...
dawno mnie na tym wątku nie było. Santom wiem dokladnie o czym mówisz. Teraz w listopadzie mijają 3 lata odkąd wyprowadziłam sie z Norwegii, a mieszkałam 2,5 roku na totalnym odludziu i czulam sie kompletnie wyobcowana, jedyne co mi pozostawało to mówienie do noworodka Decyzja o odpuszczeniu Norwegii była moja najlepszą decyzją i wcale jej nie żałuję i za żadne pieniądze już bym nie wróciła.
Norwegia jak dla mnie jest piękna i cudowna, ale jako do zwiedzania. Ja sie w niej nie odnalazłam. Może to na zasadzie, że albo się ją pokocha albo znienawidzi?
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-01, 07:52   #1092
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez jenta Pokaż wiadomość
PS. ZDALAM BERGENSTEST
gratulowac Jenta, brawo

Cytat:
Napisane przez angeells Pokaż wiadomość
teraz Tż się dowiedział że dla imigrantów jest podatek 21% także w przyszłym roku będziemy się o niego starać zobaczymy
taki podatek mozna miec przez 3 lata ale traci sie wtedy prawo do innych ulg. Ja tez place 36% podatku ale ze jestesmy malzenstwem ,ja zarabiam duzo mniej niz maz, mamy kredyt na dom a i ja mialam dojazdy do pracy to dostalam 15000 nok zwrotu za zeszly rok. Wiec trzeba sprawdzic co sie bardziej oplaca. Bo np jesli masz dzieci i jestes bezrobotna albo masz bardzo male dochody twoj malzonek ma prawo do odliczen i to calkiem sporych. Nadplata podatku w NOrwegii nie jest jego strata bo jesli sie nie przekroczy danego progu podatkowego to dostajesz te pieniadze z powrotem do reki - czyli jest to fajna metoda oszczedzania bo wlasciwie te co miesieczne kwoty podatku jakie nadplacasz wielkie nie sa i latwo je przejesc. Czyli to 21% podatku jest wlasciwie bzdura bo zamykasz sobie droge do innych ulg. Co do podatkow w Polsce - by nie placic go trzeba w danym roku podatkowym osiagnac 0 dochodu w Polsce. Jesli go nie osiagasz wysylasz formularz na podatek zerowy. Albo by miec ten problem z glowy - wymeldowujesz sie z polskiego urzedu podatkowego. Trzeba przedstawic papier ze jest sie mieszkancem terenu Norwegii - czyli posiadanie norweskiego numeru personalnego i pozwolenie na pobyt.

Cytat:
Napisane przez santom Pokaż wiadomość
dawno mnie tu nie bylo... tez macie tak, ze ta norweska "swoboda" zaczela Wam czasem doskwierac? kurde bolek, mieszkamy na totalnym odludzi, brakuje mi zwyczajnie kontaktu z ludzmi...
ja mieszkalam 3 lata na zadpiu i sie przeprowadzilsmy na troche mniejsze zadupie nienawidze Norwegii Z kazdym rokiem coraz bardziej ... i niestety z kazdym rokiem coraz bardziej zaczynam wsiakac w ten kraj. Po 5 latach Polska zaczyna byc bardzo egzotyczna kiedy np masz kupic bilet na stacji PKP alboz na takowej zapytac sie w informacji o godziny odjzadu i nagle slyszysz - slepa pani, nie widzi ze wisi na tablicy!! Ale 21 grudnia jade do Polski na caly tydzien
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 10:19   #1093
Kasiulka__
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka__
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: PL-NO
Wiadomości: 5 993
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Norka ale Ci fajnie! My z mężem w tym roku postanowilismy po raz pierwszy zostac w Norwegii na święta Ogółem to daleko masz do Bergen? Często tu bywasz?

Ale dziś u mnie sztorm szalał, na szczęscie na razie się uspokoiło.
Kasiulka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 10:49   #1094
santom
Zakorzenienie
 
Avatar santom
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: tam gdzie diabel mowi dobranoc;D
Wiadomości: 5 424
GG do santom Send a message via Skype™ to santom
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

u nas z niedzieli na poniedzialek strasznie wialo pradu na wieczor nie mielismy; przyszedl gdzies w nocy, bo musialam wstawac i pogasic swiatla za to mily wieczor przy swieczkach z Tz spedzilismy
__________________





NA ZAWSZE W SERCU...
santom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 11:03   #1095
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Pozdrawiam z Warszawy Dobrze zrobic sobie przerwe od Norwegii.
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 11:08   #1096
santom
Zakorzenienie
 
Avatar santom
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: tam gdzie diabel mowi dobranoc;D
Wiadomości: 5 424
GG do santom Send a message via Skype™ to santom
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

oj jak Ci dobrze ja do Pl jade dopiero w lutym, bo musze slubne formalnosci pozalatwiac
__________________





NA ZAWSZE W SERCU...
santom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 14:55   #1097
annaKot
Raczkowanie
 
Avatar annaKot
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wawa - Solec
Wiadomości: 173
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Mam kolezanke w Oslo. Ma świetna i dobrze płatna pracę - jest stewardessą. Bardzo chwali sobie Norwegie jako kraj do mieszkania i życia. Sama zaczynam się zastanawiać nad emigracja, ale narazie to tylko takie myśli, bo nie bardzo wiem co mogłabym tam robic....
Cięzko z pracą? Jakie macie doswiadczenia?
annaKot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 18:13   #1098
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ja się przyłączam do pytania i może jeszcze dorzucę coś od siebie
A mianowicie studiowała któraś z was w Norwegii? W Bergen najlepiej?
plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 14:44   #1099
angeells
Rozeznanie
 
Avatar angeells
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: BERGEN
Wiadomości: 972
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

W Bergen ostatnio pogoda była nie do zniesienia grad, błskawiczne burze masakra.... ja też dopiero w lutym planuje powrót do kraju ale na 2 tygodnie ^^

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------

prawdę mówiąc :/ mieszkam w Bergen a kompletnie nie ma tu do kogo gęby otworzyć ^^ tyle co zna się parę osób ehhh... tęskno za krajem i znajomymi twarzami... ale teraz na pewno nie zdecydowała bym się na powrót do PL :/ takie cyrki jakie się tam wyprawiają... szkoda słów
__________________
Zapuszczam włosy ^^
17cm(27.12.11)->
19cm(27.01.12)

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-02, 21:38   #1100
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

O proszę. Nie ma do kogo gęby otworzyć? A mnie znajomy Norweg (urodzony w Bergen) polecał właśnie to miasto. Stanowczo zaś odradzał Oslo
plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 10:06   #1101
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Jesli ktos lubi mix kulturowy to sie swietnie odnajdzie w Oslo. Moim zdaniem jest tam niebezpiecznie. Z drugiej strony jest tam raczej najwieksza szansa na prace.

Ja sie przymierzam do studiowania ekonomii, chetnie na UMB w Aas. Skorzystam z tego ze jestem w Polsce i zaniose swiadectwa do tlumacza przysieglego. Bergenstest juz mam, co za ulga ufff
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 10:34   #1102
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Właśnie o to,że jest tam niebezpiecznie chodziło
Ile Ci zajęła nauka do Bergentestu?
Kurcze,od dawna myślę o studiach w Norwegii.. Ale jak to zrobić żeby zdać Bergentest kiedy cały czas się siedzi w Polsce? -,-
plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 14:01   #1103
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hmm tak pod katem testu zaczelam sie uczyc prawie rok przed podejsciem. Przerobilam zadania ze Stein paa Stein, wszystkie cwiczenia online na stronie Cappelen Damm, potem Norsk Grammatikk - norsk som andre spraak Kirsti MacDonald, bo czulam sie slaba z gramatyki. Pisalam sobie wypracowania na rozne tematy w formie 5 czesci testu, moj facet mi sprawdzal bledy. Oprocz tego intensywnie TV i gazety. Na koniec rozwiazalam sobie eksempeltest noo i podeszlam Nie ukrywam, napracowalam sie, ale mysle ze bez tego byloby slabo
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 18:51   #1104
soleil1985
Raczkowanie
 
Avatar soleil1985
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Fredrikstad
Wiadomości: 447
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

też myślę,żeby podejść ale..........może za jakieś dwa lata,gubi mnie to,że siedzę w domu i mam mało kontaktu z językiem tak"na żywo" może po nowym roku coś się zmieni
soleil1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 08:28   #1105
angeells
Rozeznanie
 
Avatar angeells
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: BERGEN
Wiadomości: 972
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

plastikowabiedronko kochana ^^ jak się pracuje a w weekendy wychodzi do ludzi to jest inaczej zawsze sie kogoś pozna ja mam jedynie znajomego norwega a tak siedze w domu a do pubów nie ma za bardzo z kim wyjść mam nadzieje że wniedługim czasie coś się zmieni tak to ogólnie w Bergen mi się podoba pogoda jak pogoda ale urocze miasteczko raczej nie zamieniła bym go na Oslo
__________________
Zapuszczam włosy ^^
17cm(27.12.11)->
19cm(27.01.12)

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 14:10   #1106
madzik_190
Przyczajenie
 
Avatar madzik_190
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez angeells Pokaż wiadomość
plastikowabiedronko kochana ^^ jak się pracuje a w weekendy wychodzi do ludzi to jest inaczej zawsze sie kogoś pozna ja mam jedynie znajomego norwega a tak siedze w domu a do pubów nie ma za bardzo z kim wyjść mam nadzieje że wniedługim czasie coś się zmieni tak to ogólnie w Bergen mi się podoba pogoda jak pogoda ale urocze miasteczko raczej nie zamieniła bym go na Oslo
Zgadzam się z Tobą kochana. Mnie Bergen też się podoba, a byłoby już zupełnie miło gdyby śnieg poleżał troszkę dłużej niż jeden dzień
madzik_190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 21:02   #1107
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Mam ochote na wycieczke do Bergen ale moj maluszek jest jeszcze za malutki na takie wyprawy
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 22:27   #1108
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

hej dziewczyny a czy znacie jakieś stronki do nauki norweskiego dla początkujących i średnio zaawansowanych? Bo ja już teraz nie będę chodzić na kurs, a samemu to ciężko się uczyć jednak, ale ja jestem tu kilkanaście miesięcy dopiero więc poziom musiałby być niezbyt wysoki
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 23:00   #1109
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Znalazłam dziś jedno forum,na którym było mnóstwoooo odnośników do innych stron z kursami,ale teraz nie mogę znaleźć ;s jutro pogrzebię w historii

Dziewczęta. Jeśli wyjadę do Bergen,to na studia. A tam chyba nie powinnam mieć problemu z brakiem ludzi,czy się mylę ?
Byłam świadoma,że żeby dostać prawo do stałego pobytu muszę udowodnić że mam 45000 NOK na koncie,jednak dziś mi w oczy gdzieś wpadło że od tego roku to się zmieniło,że dla obywateli państw UE to zostało zniesione. Wiadomo wam o tym coś?
plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 09:11   #1110
angeells
Rozeznanie
 
Avatar angeells
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: BERGEN
Wiadomości: 972
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

plastikowabiedronko myślę że nie będziesz w takim wypadku zawiedziona wystarczy przebywać z ludźmi powinno Ci się spodobać

---------- Dopisano o 10:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:11 ----------

Madzia ^^ masz racje śnieg nie poleżał za długo a szkoda wole śnieg niż pluchę...
__________________
Zapuszczam włosy ^^
17cm(27.12.11)->
19cm(27.01.12)

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-04 18:57:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:34.