Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3 - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-21, 18:33   #4711
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ale tu nie musi być albo-albo, albo zakaz poprawiania, albo dozwolone poprawianie i pyskówki. Można by to jakoś sensowniej załatwić.

A co do tekstów, że „nie umiesz pisać po polsku, to znaczy, że Twoja opinia się nie liczy”, to, że nikt tak wprost nie napisze, nie znaczy, że osoba wpuszczająca do posta stado byków, jest traktowana poważnie.
Jeśli ktoś robi pełno literówek i błędów ortograficznych, a do tego pisze skrótami i źle formatuje tekst, to ja zwyczajnie nie tracę czasu na czytanie jego wiadomości. Bo i dlaczego miałabym tracić czas na czytanie tego, co ktoś podał mi w tak ohydnej formie?
Oczywiście, inaczej (gorzej) odbieramy osoby, które piszą w niechlujny, niepoprawny sposób, ale zawsze można, tak jak wspomniałaś, nie czytać danego postu lub ignorować osoby, które piszą tak, że czytanie ich przyprawia o ból głowy Zwracanie uwagi na błędy wprowadziłoby tylko niepotrzebnego offtopa i nieprzyjemną atmosferę. Nie potrafię sobie wyobrazić jaka miałaby być ta pośrednia droga pomiędzy rozwiązaniem zastosowanym na tym forum, a przyzwoleniem na wypominanie błędów.
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 18:33   #4712
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
A mnie strasznie wkurza zachowanie koleżanek z byłej klasy. Spotykamy się czasem w 4, i uwaga - wszystkie piszą sms. Do tego samego chłopaka. Jest on chłopakiem np. Kasi. Kasia z nim pisze. Asia, czyli druga, zawsze jeździ do tego chłopaka z Kasią na imprezy. A Basia, trzecia, na te imprezy nie jest zapraszana, więc ciągle się popisuje, że oni to z jednej miejscowości pochodzą. I one tak potrafią godzinami, jeszcze w szkole tak było. No wyobraźcie sobie, że siedzicie z 3 dziewczynami, i dwie z nich piszą do waszego TŻ. Ja bym szału dostała. Siedziałyśmy w KFC w galerii, i powiedziałam po prostu, że skoro mają tak pisać i nic nie mówić, to ja idę połazić po sklepach. i po godzinie one tam jeszcze siedziały!
Masz Ty te koleżanki... Przecież to takie dziecinne.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 18:39   #4713
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wy aby nie przesadzacie? Nie ma w tym żadnej ideologii, nie ma żadnych nazaków religijnych co do ortografii. Pisownia słowa bóg określają po prostu zasady ortografii. W chrześcijaństwie nie ma innego imienia Boga niż Bóg, a nazwy własne piszemy wielką literą, w innym znaczeniu, kiedy nie używamy tego słowa jako imienia piszemy małą literą. Bóg chrześcijański ma na imię Bóg, bóg żydowski ma na imię Jahwe, a muzułmański Allah. Bogowie greccy nie mają na imię Bóg, tylko Zeus, Dionizos itd.

Szczerze wkurza mnie takie dorabianie ideologii tam gdzie jej nie ma i takie sztuczne zmienianie języka. Jestem językowym purystą i nie lubię, jak ktoś próbuje zmieniać ortografię, bo ma widzimisię.
Ideologia jest wszędzie tam, gdzie jest wiara w siłę wyższą. Nie rozumiem dlaczego nie przemawia do ciebie fakt, że kiedy ktoś pisze, że "nie wierzy w boga", to nie ma na myśli tylko Jahwe (żydowki i chrześlijański to ten sam), ale każdego innego boga. Zasady ortografii w tej kwestii wklejała tu Asji. Moja pisownia jak najbardziej jest zgodna z ortografią.

Cytat:
Wolna wola, możesz uznać, że ponieważ nie szanujesz Moniki Kowalskiej będziesz zapisywać jej imię i nazwisko monika kowalska. Ale dla mnie będziesz tylko osobą, która robi błędy ortograficzne, tak jak ten, który pisze ktury.

Czy ktoś jest ateistą, katolikiem, satanistą, feministką czy kurą domową, ortografia jest jedna!
Monika Kowalska to imię i nazwisko jak wiadomo, a te zawsze pisze się wielką literą. Bóg jako określenie czegoś nadprzyrodzonego to niekoniecznie imię.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 18:42   #4714
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez TheKey Pokaż wiadomość
Nie potrafię sobie wyobrazić jaka miałaby być ta pośrednia droga pomiędzy rozwiązaniem zastosowanym na tym forum, a przyzwoleniem na wypominanie błędów.
Plusiki i minusiki pod postami? To działa na wielu forach.

Albo też ustalenie, że można zwracać uwagę na błędy, ale w sposób kulturalny. Przecież teraz też poprawia się błędy, które użytkowniczki zrobią, tyle, że nie błędy ortograficzne, a merytoryczne. I jakoś da się to zrobić w sposób kulturalny.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 18:49   #4715
blondi1041
Rozeznanie
 
Avatar blondi1041
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stąd..ale juz niedługo..
Wiadomości: 678
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;34249549]

Monika Kowalska to imię i nazwisko jak wiadomo, a te zawsze pisze się wielką literą. Bóg jako określenie czegoś nadprzyrodzonego to niekoniecznie imię.[/QUOTE]
ehem.. wtrace sie do dyskusji , bo troche mnie to rozwala..
podany przyklad Monika Kowalska.. ok,pisane duza litera, bo Monika Kowalska istnieje i nie mu zadnego znaczenia szacunek do niej lub jego brak..
moze osoby wierzace zrozumieja wreszcie , po co pisac o kims wielka litera , skoro ateisci w ogole nie wierza w istnienie tej osoby ?? moge miec szcunek dla osob wierzacych, ale skoro uwazam ze nie ma zadnego boga , to z jakiej racji mam pisac slowo bog wielka litera ? nie rozumiem takiego myslenia..
__________________

blondi1041 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 19:00   #4716
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Plusiki i minusiki pod postami? To działa na wielu forach.
Plusiki za poprawność ortograficzną, minusiki za błędy? Trochę dziecinne moim zdaniem. Jeśli byłaby taka opcja, to oczekiwałabym raczej, że użytkownicy będą oceniać zawartość wypowiedzi pod kątem jej treści, a nie formy.

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Albo też ustalenie, że można zwracać uwagę na błędy, ale w sposób kulturalny. Przecież teraz też poprawia się błędy, które użytkowniczki zrobią, tyle, że nie błędy ortograficzne, a merytoryczne. I jakoś da się to zrobić w sposób kulturalny.
Wydaje mi się, że ciężko byłoby wyznaczyć granicę pomiędzy kulturalnym a nie kulturalnym zwróceniem uwagi na błąd. No i oczywiście znalazłyby się całe rzesze osób, które pisałyby posty tylko po to, żeby wytknąć komuś błąd, choćby w najmilszy sposób. Tak jak niektórzy lubią zacytować pierwszą wiadomość w wątku, napisać "Cytuję dla potomności" i nie dodać nic od siebie, ot tylko posta nabić.
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 19:08   #4717
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez TheKey Pokaż wiadomość
Plusiki za poprawność ortograficzną, minusiki za błędy? Trochę dziecinne moim zdaniem. Jeśli byłaby taka opcja, to oczekiwałabym raczej, że użytkownicy będą oceniać zawartość wypowiedzi pod kątem jej treści, a nie formy.
Można by też w regulaminie napisać, że za regularne robienie błędów, brzydkie formatowanie tekstu itd., będą punkty karne, bo takie pisanie świadczy o braku szacunku do innych osób oraz zaburza czytelność forum

Cytat:
Wydaje mi się, że ciężko byłoby wyznaczyć granicę pomiędzy kulturalnym a nie kulturalnym zwróceniem uwagi na błąd.
No a jak jest teraz, gdy ktoś napisze w jakimś wątku coś, co jest niezgodne z prawdą? Inne osoby takiego kogoś poprawiają, i zwykle jednak żadnych ataków czy walk forumowych nie ma.

Cytat:
No i oczywiście znalazłyby się całe rzesze osób, które pisałyby posty tylko po to, żeby wytknąć komuś błąd, choćby w najmilszy sposób.
Tak samo może być teraz, gdy ktoś napisze coś, co nie jest prawdą

Cytat:
Tak jak niektórzy lubią zacytować pierwszą wiadomość w wątku, napisać "Cytuję dla potomności" i nie dodać nic od siebie, ot tylko posta nabić.
Akurat takie działanie na intymnym jest bardzo sensowne, bo tam wiele osób usuwa swoje posty, jak się okaże, że odpowiedzi Wizażanek nie są takie, jakich ta osoba oczekiwała. I wtedy dobrze jak ktoś zacytował cały post, a nie np. tylko jego fragment.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-21, 19:28   #4718
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Wg mnie kulturalne poprawianie wyglądałoby tak, np:
[nazwa użytkownika, który źle napisał]: wyraz napisany błędnie - wyraz bez błędu
I to np. na szaro, żeby nie zakłócało wyglądu posta.
np.
ciri15: wogule- w ogóle
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 20:10   #4719
kreaturkka
Wtajemniczenie
 
Avatar kreaturkka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 169
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez Laurelindorenan Pokaż wiadomość
Choćby dlatego, że nie każdy studiuje język obcy przede wszystkim po to, żeby się dogadać za granicą, a wiele osób nie potrafi tego zrozumieć Ja studiowałam filologię angielską i też wszyscy mnie pytali, czy byłam w Anglii i dlaczego nie byłam w Anglii, albo wręcz mówili, że taki wyjazd to w moim przypadku konieczność. Tak, wiem, że zetknięcie z żywym językiem bardzo pomaga w nauce. Ale ja szłam na studia bardziej z nastawieniem na czytanie książek w oryginale, tłumaczenia pisemne, a także większe możliwości w internecie jeśli chodzi o rozumienie tekstów na temat innych moich zainteresowań - a komunikacja była na znacznie dalszym miejscu. No i nie każdemu miałam ochotę się tłumaczyć z tego, że mam pilniejsze wydatki niż wyjazd zagraniczny.
Nie chodzi nawet o dogadanie się ,ale o to że jeśli ktoś studiuje filologię angielską, to interesuje się tym krajem również, a nie tylko językiem. Przynajmniej tak w moim odczuciu to powinno wyglądać, jeśli nie wygląda - spoko. Ja nie widzę problemu w odpowiedzi.
Zresztą sytuacja do której się odnosiłam dotyczyła tego,że autorka jedzie do innego kraju,a więc ma kasę, tylko przeznacza ją na inny wyjazd. I ja do tego nic nie mam, ale też bym zapytała "a nie myślałaś żeby do Anglii jechać?". I ta osoba odpowie, że nie ,bo woli jechać ze znajomymi gdzieś "do ciepłych krajów" żeby odpocząć albo, że planuje wyjazd do Anglii w przyszłości - cokolwiek. Nie chodzi o tłumaczenie się, tylko zwyczajną rozmowę
Jakby się każdy musiał zastanawiać czy kogoś nie urazi takim pytaniem,to cienko z komunikacją międzyludzką by było

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ja nie rozumiem wtryniania się w życie innych. Rozumiem, że ktoś woli zgodnie z planem robić studia, i potem szybko je skończyć i szybko iść do pełnoetatowej pracy. Jak najbardziej popieram. Ale co ludziom do tego, kiedy inni ludzie skończą swoje studia? Jeśli się ociągają, ciągle robią sobie lata przerwy itd., to najwyżej sobie zaszkodzą.
Inna sprawa, że akurat mnie dziwi takie wiecznie rzucanie kierunków, robienie roku przerwy itd. Jak ktoś co roku rzuca kierunek i tak od 3-4 lat, to przy jakiejś rozmowie na ten temat, skomentuję to. Moim zdaniem to kompletna głupota. Co nie zmienia faktu, że jak ktoś ma możliwości i chęci do takich działań, to niech je sobie uskutecznia.
zgadzam się z każdym słowem

Cytat:
Napisane przez blondi1041 Pokaż wiadomość
ehem.. wtrace sie do dyskusji , bo troche mnie to rozwala..
podany przyklad Monika Kowalska.. ok,pisane duza litera, bo Monika Kowalska istnieje i nie mu zadnego znaczenia szacunek do niej lub jego brak..
moze osoby wierzace zrozumieja wreszcie , po co pisac o kims wielka litera , skoro ateisci w ogole nie wierza w istnienie tej osoby ?? moge miec szcunek dla osob wierzacych, ale skoro uwazam ze nie ma zadnego boga , to z jakiej racji mam pisac slowo bog wielka litera ? nie rozumiem takiego myslenia..
Nawet jeśli chrześcijański Bóg jest dla Ciebie postacią fikcyjną, to jest to imię tej postaci.
Jeśli piszesz o Małej Mi (z Muminków), to piszesz z dużej litery,mimo, że wiesz, że taka postać nie istnieje, prawda? A przynajmniej powinnaś
Z kolei bogowie mitologiczni mają imiona typu Zeus, Hera. Jeśli napiszesz "bóg" to będę myślała właśnie o innych religiach (np. pogańskich), jeśli "Bóg" - wiem, że chodzi Ci o chrześcijańskiego.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post34053713 ->Majowa nowa wymiana !


in my past life I was a dancer, I danced my life away ...
kreaturkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 10:06   #4720
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Można by też w regulaminie napisać, że za regularne robienie błędów, brzydkie formatowanie tekstu itd., będą punkty karne, bo takie pisanie świadczy o braku szacunku do innych osób oraz zaburza czytelność forum
Nie zawsze to świadczy o braku szacunku. Co jeśli ktoś ma ustawiony język przeglądarki inny niż j. polski i nie podkreśla mu błędów? Ma przed każdym słowem konsultować się ze słownikiem ortograficznym?

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
No a jak jest teraz, gdy ktoś napisze w jakimś wątku coś, co jest niezgodne z prawdą? Inne osoby takiego kogoś poprawiają, i zwykle jednak żadnych ataków czy walk forumowych nie ma.
Ale to jest zupełnie coś innego - poprawianie dotyczy treści, a nie formy. Po to czytamy wypowiedzi innych, żeby poznać ich zdanie lub się czegoś dowiedzieć, a nie po to, żeby sobie pooglądać pięknie zapisane słowa Ciekawa jestem czy jak z kimś rozmawiasz na żywo, to zanim mu odpowiesz zwracasz mu uwagę, że jakieś słowo źle wymówił. A jeśli używa np. gwary śląskiej to już w ogóle najlepiej takiej osoby nie słuchać? No bo w końcu mogłaby się wysilić i "okazać szacunek" poprzez mówienie formalną polszczyzną.

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Tak samo może być teraz, gdy ktoś napisze coś, co nie jest prawdą
Jak wyżej - poprawienie wypowiedzi która wprowadza w błąd czytelników jest jak najbardziej wskazane. Poprawienie błędu ortograficznego nic do tematu nie wnosi. Poza takim nieprzyjemnym odczuciem, że ktoś się wywyższa...

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Akurat takie działanie na intymnym jest bardzo sensowne, bo tam wiele osób usuwa swoje posty, jak się okaże, że odpowiedzi Wizażanek nie są takie, jakich ta osoba oczekiwała. I wtedy dobrze jak ktoś zacytował cały post, a nie np. tylko jego fragment.
Sensowne by było, gdyby za takim zacytowaniem szło coś więcej. A zdarzają się osoby, które kompletnie nie mają nic do powiedzenia w danym temacie, ale muszą koniecznie wyjść przed szereg i zacytować wiadomość, od razu zakładając, że autor/ka będzie na tyle niepoważny/a, by swój post kasować. Sorry, ale to jest traktowanie kogoś z góry. Tym bardziej jeśli temat zakłada osoba z jakimś już stażem na forum, a nie nowicjusz.
Wyobraź sobie, że zakładasz temat, bo masz poważny problem i oczekujesz jakichś rad/dobrego słowa. Spostrzegasz, że ktoś odpowiedział w Twoim wątku, klikasz, a tam co? - Żadnej rady, żadnej opinii, tylko przemądrzałe "Cytuję dla potomności. " No ręce opadają.
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 10:13   #4721
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez reverse Pokaż wiadomość
Prawdę mówiąc, jak przeczytałam pierwsze zdanie (podkreślone), to poczułam się jak przedszkolak skarcony przez mamę
Wybacz, po prostu wychodzę z założenia, że co w języku to w głowie.


Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ludzie, którzy zaczynają jakiś kierunek, a potem po roku się poddają i tak po kilka razy, też mnie dziwią... Ja wiem, że można się pomylić, nie trafić z kierunkiem, cokolwiek, ale takie marnowanie kilku lat jest dla mnie zwyczajnie głupie.
Mówisz jak moja babcia, "jak zaczęłaś to skończ". Pytanie tylko po co? Czy licencjat z jakiegoś beznadziejnego kierunku w czymś mi w życiu pomoże, czy tylko zabierze jeszcze dwa lata z życia? I kto powiedział, że marnujesz, rozwijasz się, poznajesz nowe rzeczy, można trochę popracować w trakcie. Poza tym to też nie do końca wina studentów, że im się kierunki nie podobają i kombinują. Często kierunek, który z opisu jest interesujący okazuje się porażką, zrobioną przez wykładowców na odwal się.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;34249549]Ideologia jest wszędzie tam, gdzie jest wiara w siłę wyższą. Nie rozumiem dlaczego nie przemawia do ciebie fakt, że kiedy ktoś pisze, że "nie wierzy w boga", to nie ma na myśli tylko Jahwe (żydowki i chrześlijański to ten sam), ale każdego innego boga. Zasady ortografii w tej kwestii wklejała tu Asji. Moja pisownia jak najbardziej jest zgodna z ortografią.

Monika Kowalska to imię i nazwisko jak wiadomo, a te zawsze pisze się wielką literą. Bóg jako określenie czegoś nadprzyrodzonego to niekoniecznie imię.[/QUOTE]

Czytaj ze zrozumieniem. Jeśli nie używasz słowa bóg jako nazwy własnej, w znaczeniu Boga chrześcijańskiego, a bogów w ogóle to należy pisać to słowo z małej litery. Nawet jeśli można mieć wątpliwości, czy Bóg (w znaczeniu chrześcijańskim) jest imieniem, to na pewno jest nazwą własną. Nazwy własne to nie tylko imiona i nazwiska i nie tylko imiona i nazwiska piszemy z wielkiej litery. Zakład Ubezpieczeń Społecznych też.

Cytat:
Napisane przez blondi1041 Pokaż wiadomość
ehem.. wtrace sie do dyskusji , bo troche mnie to rozwala..
podany przyklad Monika Kowalska.. ok,pisane duza litera, bo Monika Kowalska istnieje i nie mu zadnego znaczenia szacunek do niej lub jego brak..
moze osoby wierzace zrozumieja wreszcie , po co pisac o kims wielka litera , skoro ateisci w ogole nie wierza w istnienie tej osoby ?? moge miec szcunek dla osob wierzacych, ale skoro uwazam ze nie ma zadnego boga , to z jakiej racji mam pisac slowo bog wielka litera ? nie rozumiem takiego myslenia..
Istnienie a nieistnienie nie ma tu nic do rzeczy. Wszystkie nazwy własne piszemy wielką literą. Kubuś Puchatek też, a nie istnieje.

P.S. Wybacz blondi złośliwość, ale jak już chcesz się wypowiadać o ortografii to z łaski swojej ją zastosuj. Twoja wypowiedź aż roi się od literówek, a wielkich liter w ogóle tam nie uraczysz. Może w ogóle bojkotujesz wielkie litery? Albo nie wierzysz w polskie znaki?

Przepraszam za złośliwości, ale interesuję się językiem i językoznawstwem i uważam, że nie ma niczego bardziej szkodliwego niż zmienianie go na siłę przez ideologię. Już PRL próbował i wyszła z tego nowomowa. Jakby każdy chciał pisać według tego w co wierzy, a w co nie, to by wyszedł z tego wielki burdel. I nie lubię tego, tak jak nie lubię wymyślania na siłę żeńskich form nazw. Bo niedługo się okaże, że pani drukarz to drukarka.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-22, 10:23   #4722
blondi1041
Rozeznanie
 
Avatar blondi1041
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stąd..ale juz niedługo..
Wiadomości: 678
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość

Istnienie a nieistnienie nie ma tu nic do rzeczy. Wszystkie nazwy własne piszemy wielką literą. Kubuś Puchatek też, a nie istnieje.

P.S. Wybacz blondi złośliwość, ale jak już chcesz się wypowiadać o ortografii to z łaski swojej ją zastosuj. Twoja wypowiedź aż roi się od literówek, a wielkich liter w ogóle tam nie uraczysz. Może w ogóle bojkotujesz wielkie litery? Albo nie wierzysz w polskie znaki?

Przepraszam za złośliwości, ale interesuję się językiem i językoznawstwem i uważam, że nie ma niczego bardziej szkodliwego niż zmienianie go na siłę przez ideologię. Już PRL próbował i wyszła z tego nowomowa. Jakby każdy chciał pisać według tego w co wierzy, a w co nie, to by wyszedł z tego wielki burdel. I nie lubię tego, tak jak nie lubię wymyślania na siłę żeńskich form nazw. Bo niedługo się okaże, że pani drukarz to drukarka.
nie przepraszaj za zlosliwosci, wyrazilam swoje zdanie na temat pisania slowa bog wielka lub mala litera (tak, boga), a to ze nie uzywam polskich znakow to juz odrebny temat , nie bede sie wybielac , to po prostu lenistwo. polonistka tez nie jestem , wiec zapewne popelniam sporo bledow, wybacz
__________________

blondi1041 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 11:06   #4723
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Czytaj ze zrozumieniem.
I kto to mówi Gdybyś zrozumiała od począku mój wywód o nazywaniu boga, to nie byłoby tej dyskusji.
Cytat:
Jeśli nie używasz słowa bóg jako nazwy własnej, w znaczeniu Boga chrześcijańskiego, a bogów w ogóle to należy pisać to słowo z małej litery. Nawet jeśli można mieć wątpliwości, czy Bóg (w znaczeniu chrześcijańskim) jest imieniem, to na pewno jest nazwą własną. Nazwy własne to nie tylko imiona i nazwiska i nie tylko imiona i nazwiska piszemy z wielkiej litery. Zakład Ubezpieczeń Społecznych też.
Skoro zacytowałaś moje posta przed zarzutem o nieznajomości ortografii, to domyślam się, że mi tą nieznajomość zarzucasz. Od początku piszę w jakim kontekście używam słowa bóg (nigdy jako nazwy własnej), a ty od początku zarzucasz mi (i innym) niezrozumienie zasad ortografii i usiłujesz tłumaczyć rzeczy, które od dawna wiem.
Cytat:
Przepraszam za złośliwości, ale interesuję się językiem i językoznawstwem i uważam, że nie ma niczego bardziej szkodliwego niż zmienianie go na siłę przez ideologię. Już PRL próbował i wyszła z tego nowomowa. Jakby każdy chciał pisać według tego w co wierzy, a w co nie, to by wyszedł z tego wielki burdel. I nie lubię tego, tak jak nie lubię wymyślania na siłę żeńskich form nazw. Bo niedługo się okaże, że pani drukarz to drukarka.
A ja uważam, że wprowadzenie form żeńskich bardzo by się przydało. Bo niby dlaczego nie? Obecna forma języka wywodzi się z czasu, kiedy kobiety nie miały nic do powiedzenia. Czasy się zmieniły, język też może się zmienić.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 11:07   #4724
lara
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: road paved in gold
Wiadomości: 872
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Czytaj ze zrozumieniem. Jeśli nie używasz słowa bóg jako nazwy własnej, w znaczeniu Boga chrześcijańskiego, a bogów w ogóle to należy pisać to słowo z małej litery. Nawet jeśli można mieć wątpliwości, czy Bóg (w znaczeniu chrześcijańskim) jest imieniem, to na pewno jest nazwą własną. Nazwy własne to nie tylko imiona i nazwiska i nie tylko imiona i nazwiska piszemy z wielkiej litery. Zakład Ubezpieczeń Społecznych też.

Istnienie a nieistnienie nie ma tu nic do rzeczy. Wszystkie nazwy własne piszemy wielką literą. Kubuś Puchatek też, a nie istnieje.
Zgadzam się, nigdy nie mogłam zrozumieć argumentów typu "nie wierzę, to mogę używać innego słowa, czy raczej znaku, megamag popraw jeśli to niewłaściwe językoznawczo określenie (bo "bóg" to co innego niż "Bóg"). Może prościej mówić "nie wierzę w żadnego boga"? To naprawdę różnica, czy ktoś rzuci "nigdy nie byłem nad morzem" czy "nigdy nie byłem nad Morzem Czarnym".
lara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 11:24   #4725
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;34260741]
A ja uważam, że wprowadzenie form żeńskich bardzo by się przydało. Bo niby dlaczego nie? Obecna forma języka wywodzi się z czasu, kiedy kobiety nie miały nic do powiedzenia. Czasy się zmieniły, język też może się zmienić.[/QUOTE]
Nie zawsze żeńska forma brzmi dobrze-np. psycholożka,politolożka.. .dla mnie to poczwarki językowe i nie podoba mi się to,po prostu.
[żeńska forma wyrazu "pielgrzym"-"pielgrzymka" ]
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 11:26   #4726
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 11:31   #4727
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez Aninek Pokaż wiadomość
Nie zawsze żeńska forma brzmi dobrze-np. psycholożka,politolożka.. .dla mnie to poczwarki językowe i nie podoba mi się to,po prostu.
[żeńska forma wyrazu "pielgrzym"-"pielgrzymka" ]
Ani trochę nie dziwi mnie psycholożka i podobne formy. Wieloznaczność też nie jest przeszkodą. Mamy masę wyrazów wieloznacznych i zawsze można się połapać o co chodzi po kontekście wypowiedzi. Poza tym brzmi dobrze to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Dla mnie na przykład język francuski brzmi brzydko, a czeski śmiesznie, ale nie jest to powód, aby tych języków nie używać.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 11:49   #4728
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Na przykład.

Nie podoba mi się to,co ja zrobię.Można używać przecież formy "pani psycholog", "pani minister" to, że język ewoluuje,nie jest tożsame z tym,że zmiany są dobre.
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 11:56   #4729
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

"Dobry" to pojęcie względne. Dla mnie ministra czy psycholożka to lepszy pomysł.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-22, 12:10   #4730
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;34260741]A ja uważam, że wprowadzenie form żeńskich bardzo by się przydało. Bo niby dlaczego nie? Obecna forma języka wywodzi się z czasu, kiedy kobiety nie miały nic do powiedzenia. Czasy się zmieniły, język też może się zmienić.[/QUOTE]
Zgadzam się. O ile nowa forma nie brzmi jakoś tragicznie.

Cytat:
Napisane przez Aninek Pokaż wiadomość
Nie podoba mi się to,co ja zrobię.Można używać przecież formy "pani psycholog", "pani minister" to, że język ewoluuje,nie jest tożsame z tym,że zmiany są dobre.
Pod warunkiem, że w przypadku gdy funkcję tę pełni mężczyzna mówiłoby się zawsze "pan psycholog", "pan minister" itd. Tak, by słowo samo w sobie nie nasuwało automatycznego skojarzenia, że chodzi o osobnika płci męskiej, lecz by dopiero doprecyzowanie pan/pani stawiało sprawę jasno.

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Aninek Pokaż wiadomość
Nie zawsze żeńska forma brzmi dobrze-np. psycholożka,politolożka.. .dla mnie to poczwarki językowe i nie podoba mi się to,po prostu.
[żeńska forma wyrazu "pielgrzym"-"pielgrzymka" ]
Te dwie pierwsze są ok. Co do pielgrzyma to ja bym myślała, że formą żeńską jest pielgrzymini, ale okazuje się, że nie ma takiego słowa
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 12:38   #4731
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez Aninek Pokaż wiadomość
Nie zawsze żeńska forma brzmi dobrze-np. psycholożka,politolożka.. .dla mnie to poczwarki językowe i nie podoba mi się to,po prostu.
[żeńska forma wyrazu "pielgrzym"-"pielgrzymka" ]
Mi też się to bardzo nie podoba, źle brzmi. Ostatnio czytałam artykuł jednej pani profesor z uniwersytetu, wieeelkiej feministki, w którym użyła nazwy "kryminolożka". Aż mnie zemdliło.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2012-05-22 o 12:40
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 13:43   #4732
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Przypomniało mi sie jak na początku liceum była spora dyskusja religijno-polonistyczna. Mieliśmy omawiać na lekcji polskiego przypowieści biblijne, co no jeden kolega oświadczył, ze "w Biblię nie wierzy" i nie będzie omawiał tekstów religijnych. Na nic przekonywania o wartościach uniwersalnych, o podwalinach kultury, wreszcie o znaczeniu literackim. Uparł sie chłopak chmurny i durny i koniec
Potem jednak rozeszło sie po kościach i sprawa ucichła.
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 14:17   #4733
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez TheKey Pokaż wiadomość
Nie zawsze to świadczy o braku szacunku.
A o czym innym może świadczyć taka niechlujność językowa?

Cytat:
Co jeśli ktoś ma ustawiony język przeglądarki inny niż j. polski i nie podkreśla mu błędów? Ma przed każdym słowem konsultować się ze słownikiem ortograficznym?
Włączenie polskiego słownika chyba nie przekracza możliwości tej osoby? Ja mam FF po angielsku, ale mam włączony polski słownik.

Cytat:
Po to czytamy wypowiedzi innych, żeby poznać ich zdanie lub się czegoś dowiedzieć, a nie po to, żeby sobie pooglądać pięknie zapisane słowa
Ale forma jest istotna, bo to dzięki tej formie udaje się przekazać treść. I jeśli ta treść zaburza przekaz, to coś jest nie tak. To tak jakby na ulicy do mnie ktoś podszedł, zaczął coś mówić i jednocześnie sobie frytki gryzł. Pewnie bym go zrozumiała, ale jakoś tak niemiło by było

Cytat:
A jeśli używa np. gwary śląskiej to już w ogóle najlepiej takiej osoby nie słuchać? No bo w końcu mogłaby się wysilić i "okazać szacunek" poprzez mówienie formalną polszczyzną.
Kogoś, kto mówi prawdziwą gwarą śląską to bym pewnie nawet nie zrozumiała, więc rozmowa by długo nie trwała.

Cytat:
Poprawienie błędu ortograficznego nic do tematu nie wnosi. Poza takim nieprzyjemnym odczuciem, że ktoś się wywyższa...
Do tematu może i nie wnosi, ale
  • daje osobie, która zrobiłą błąd, szansę na jego poprawienie;
  • jeśli poprawi błąd, to poprawi estetykę swojej wypowiedzi i tym samym samego forum;
  • najważniejsze — nie wprowadzi innych w błąd. Mało to osób teraz ma problemy z ortografią, bo na forach zamiast ładnych wypowiedzi są stada byków?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Mówisz jak moja babcia, "jak zaczęłaś to skończ". Pytanie tylko po co? Czy licencjat z jakiegoś beznadziejnego kierunku w czymś mi w życiu pomoże, czy tylko zabierze jeszcze dwa lata z życia? I kto powiedział, że marnujesz, rozwijasz się, poznajesz nowe rzeczy, można trochę popracować w trakcie. Poza tym to też nie do końca wina studentów, że im się kierunki nie podobają i kombinują. Często kierunek, który z opisu jest interesujący okazuje się porażką, zrobioną przez wykładowców na odwal się.
Niech sobie inni robią w tej kwestii, co chcą, na moje zdanie patrzeć nie muszą.
Zresztą, ja nie mówię o tym, że jak się zaczęło jedne studia, to trzeba je skończyć, albo chociaż do licencjata dojść. Rozumiem, że ludzie nawet i dwa razy zmienią kierunek, ale jak ktoś zmienia 3 razy, 4 razy albo jeszcze więcej, to moim zdaniem jest to głupota, bo tylko się marnuje lata — studiów się nie kończy, zawodu się nie ma, a i czasu jest mniej, bo się studiuje, a można by w tym czasie pracować.

To moje zdanie, ktoś może się z nim nie zgadzać. Jak ktoś chce to niech sobie i 40 kierunków zaczyna i nie kończy, byle nie za moje pieniądze. I niech nie wymaga żebym ja to uznawałą za mądre
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 15:03   #4734
Klementyna12
Zadomowienie
 
Avatar Klementyna12
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 197
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

U mnie jedna szkoła wyższa reklamowała się na plakatach: "Zostań inżynierem! Zostań inżynierką!". Śmiesznie to brzmi jak dla mnie
Klementyna12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 15:31   #4735
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
A o czym innym może świadczyć taka niechlujność językowa?
Np. o nieprzywiązywaniu wagi do tak trywialnych spraw, o innym podejściu do języka - język jako środek służący przekazywaniu treści, a nie jako wyznacznik kultury osobistej czy statusu społecznego.

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Włączenie polskiego słownika chyba nie przekracza możliwości tej osoby? Ja mam FF po angielsku, ale mam włączony polski słownik.
Powiem Ci szczerze, że ja na przykład bym nie umiała tak z miejsca powiedzieć gdzie i jak się to włącza. Poszperałam trochę w opcjach i znalazłam, ale jest mi łatwo wyobrazić sobie, że nie dla każdego jest to proste. No i na zmienianie ustawień można sobie pozwolić na swoim własnym komputerze itp., a już korzystając z cudzego nie bardzo pasuje tak się szarogęsić.

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ale forma jest istotna, bo to dzięki tej formie udaje się przekazać treść. I jeśli ta treść zaburza przekaz, to coś jest nie tak. To tak jakby na ulicy do mnie ktoś podszedł, zaczął coś mówić i jednocześnie sobie frytki gryzł. Pewnie bym go zrozumiała, ale jakoś tak niemiło by było
Zgadzam się, jeśli zaburza przekaz to już nie jest OK. Jeśli ktoś np. używa słów niezgodnie z ich znaczeniem, przez co myli rozmówców, to należałoby go poprawić.

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Kogoś, kto mówi prawdziwą gwarą śląską to bym pewnie nawet nie zrozumiała, więc rozmowa by długo nie trwała.
No takiej to ja bym też nie zrozumiała, ale chodziło mi o to, że nie można kogoś skreślać tylko dlatego, że wypowiada się inaczej niż uczono nas w szkole. Akceptowanie rozmówcy takiego jakim jest - m.in. z jego niepoprawnością językową - to wyraz naszego szacunku do niego jako do osoby.
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 18:32   #4736
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Oglądam dzisiaj w H&M trójpaki stringów. Oglądam, spodobał mi się jeden komplet i szukam swojego rozmiaru. Znalazłam, ale zamiast trzech sztuk była... jedna. Aż spojrzałam na podłogę, czy gdzieś coś nie odpadło- o dziwo, nie było nic, żadnego chaosu typowego dla H&M. Aż mi się słabo zrobiło na myśl o tym, że niektórzy ludzie kradną nawet stringi
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 18:38   #4737
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 18:42   #4738
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez TheKey Pokaż wiadomość
Np. o nieprzywiązywaniu wagi do tak trywialnych spraw, o innym podejściu do języka - język jako środek służący przekazywaniu treści, a nie jako wyznacznik kultury osobistej czy statusu społecznego.
Tyle, że to wszystko łączy się ze sobą. Każde zaburzenie formy, czy to błędy ortograficzne, czy to błędny szyk zdania, czy też niepoprawne formatowanie tekstu, sprawia, że przekazanie treści staje się trudniejsze.

Co innego przeczytać tak sformatowaną wiadomość,
a coinnego przeczytac wiadomosc ,którom ktoś wt aki sposub skonsrtuował ,prawda?

Efekt jest taki, że nadawca pisze jak chce, byle szybciej, bo on nie ma czasu, a potem odbiorca musi poświęcić sporo czasu na przeczytanie komunikatu nadawcy To naprawdę tak, jakby ktoś mówił do mnie i sobie żuł gumę albo jadł jakieś kluski. Jemu tak wygodniej, bo nie traci czasu, a ja się muszę dłużej zastanawiać o co mu chodzi.
To nie świadczy o tym, że rozmówca nas szanuje. Wręcz pokazuje, że nas nie szanuje.

Cytat:
Powiem Ci szczerze, że ja na przykład bym nie umiała tak z miejsca powiedzieć gdzie i jak się to włącza. Poszperałam trochę w opcjach i znalazłam, ale jest mi łatwo wyobrazić sobie, że nie dla każdego jest to proste.
No niestety, tutaj trzeba dać coś od siebie Aby pisać na forum należy mieć jakąś podstawową wiedzę informatyczną.
Tak, podstawową. Myślę, że w XXI wieku rozumny człowiek nie ma problemów z dotarciem do informacji o tym, jak włączyć polski słownik. Od czego mamy wyszukiwarki, fora internetowe i pomoc znajomych, którzy używają tej samej przeglądarki, z której i my korzystamy?

Cytat:
No i na zmienianie ustawień można sobie pozwolić na swoim własnym komputerze itp., a już korzystając z cudzego nie bardzo pasuje tak się szarogęsić.
Ale też na stałe chyba rzadko kto pisze z cudzego komputera. Jak to komputer kogoś bliskiego, to można poprosić tę osobę o utworzenie dla nas osobnego konta, na którym przeglądarka miałaby nasze ustawienia.

Cytat:
No takiej to ja bym też nie zrozumiała, ale chodziło mi o to, że nie można kogoś skreślać tylko dlatego, że wypowiada się inaczej niż uczono nas w szkole. Akceptowanie rozmówcy takiego jakim jest - m.in. z jego niepoprawnością językową - to wyraz naszego szacunku do niego jako do osoby.
Szanuję swoich rozmówców, wiem, że wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i błędy nam się po prostu zdarzają. Niemniej co innego jak ktoś sporadycznie zrobi błąd, a co innego jak ktoś robi same błędy i ma gdzieś sposób, w jaki się wypowiada. W takiej sytuacji ja się czuję zwyczajnie źle potraktowana, bo mój rozmówca nie dba o to, by mówić do mnie w sposób poprawny.

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Klementyna12 Pokaż wiadomość
U mnie jedna szkoła wyższa reklamowała się na plakatach: "Zostań inżynierem! Zostań inżynierką!". Śmiesznie to brzmi jak dla mnie
Mnie też to dobrze nie brzmi, zwłaszcza, że inżynierka, to raczej potoczna nazwa pracy inżynierskiej...
Z drugiej strony, ponoć kiedyś „nauczycielka”, „lekarka” i „pielęgniarka” brzmiały ludziom dziwnie, a dzisiaj chyba nikogo nie rażą.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 18:44   #4739
Niambie
Zadomowienie
 
Avatar Niambie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 485
A dzieci w podstawowce zaczna sie buntowac przeciwko czytaniu "Sierotki Marysi i Kransoludkow"(czy to dalej jest lektura obowiazkowa? , bo w krasnoludki nie wierza :-D
Cytat:
Napisane przez BioIvO Pokaż wiadomość
Przypomniało mi sie jak na początku liceum była spora dyskusja religijno-polonistyczna. Mieliśmy omawiać na lekcji polskiego przypowieści biblijne, co no jeden kolega oświadczył, ze "w Biblię nie wierzy" i nie będzie omawiał tekstów religijnych. Na nic przekonywania o wartościach uniwersalnych, o podwalinach kultury, wreszcie o znaczeniu literackim. Uparł sie chłopak chmurny i durny i koniec
Potem jednak rozeszło sie po kościach i sprawa ucichła.
Niambie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 18:55   #4740
kreaturkka
Wtajemniczenie
 
Avatar kreaturkka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 169
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Oglądam dzisiaj w H&M trójpaki stringów. Oglądam, spodobał mi się jeden komplet i szukam swojego rozmiaru. Znalazłam, ale zamiast trzech sztuk była... jedna. Aż spojrzałam na podłogę, czy gdzieś coś nie odpadło- o dziwo, nie było nic, żadnego chaosu typowego dla H&M. Aż mi się słabo zrobiło na myśl o tym, że niektórzy ludzie kradną nawet stringi
a czym się różni kradzież stringów od kradzieży czegoś innego?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post34053713 ->Majowa nowa wymiana !


in my past life I was a dancer, I danced my life away ...
kreaturkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:45.