Luźna pochwa :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-23, 12:18   #1
maJolie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 206

Luźna pochwa :(


Hej dziewczyny mój problem jest dla mnie dość wstydliwy, mianowicie mam problem z luźną pochwą Czy są jakieś ćwiczenia czy inne metody... może jakieś zabiegi? (Kraków). Czy ktoś się z tym boryka?
maJolie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 12:45   #2
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Luźna pochwa :(

Ćwiczyć mięśnie dna miednicy. Kiedy chce ci się siku i powstrzymujesz to, bo nie ma toalety to właśnie zamykasz te mięśnie. Trzeba się to nauczyć robić ot tak.
Warto też wiedzieć, że moczu nie wolno powstrzymywać za długo, bo wtedy to właśnie te mięśnie osłabia.
Polecam pójść na pilates (tylko błagam wybrać porządnego instruktora, bo o takich naprawdę trudno), bo tam się ćwiczy zamykając mięśnie dna miednicy.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2015-04-23 o 12:46
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 13:42   #3
maJolie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 206
Dot.: Luźna pochwa :(

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ćwiczyć mięśnie dna miednicy. Kiedy chce ci się siku i powstrzymujesz to, bo nie ma toalety to właśnie zamykasz te mięśnie. Trzeba się to nauczyć robić ot tak.
Warto też wiedzieć, że moczu nie wolno powstrzymywać za długo, bo wtedy to właśnie te mięśnie osłabia.
Polecam pójść na pilates (tylko błagam wybrać porządnego instruktora, bo o takich naprawdę trudno), bo tam się ćwiczy zamykając mięśnie dna miednicy.
Dziękuję Ci za wskazówkę!
maJolie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 11:34   #4
panna chichotka
Raczkowanie
 
Avatar panna chichotka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 155
Dot.: Luźna pochwa :(

U mnie na studiach (kosmetologia) wspominali o laserowym obkurczaniu pochwy ale co do szczegółów niestety nie wiem za wiele. Pogrzeb w necie, na pewno coś znajdziesz.
panna chichotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 20:45   #5
Lexiana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Średni Śląsk
Wiadomości: 8
Dot.: Luźna pochwa :(

Kulki Gejszy - są to takie kuleczki z ciężarkami w środku, które wkłada się do pochwy, a wówczas mięśnie Kegla (z którymi najprawdopodobniej masz problem) zaciskają się na nich w czasie ruchu. Kiedyś można je było kupić w aptece, teraz niestety głównie przez internet (najczęściej w sex-shopie).

Uwaga: link prowadzi do strony sexshopu, dlatego nie polecam otwierać w pracy, czy gdy ktoś może nam zajrzeć przez ramię
To najlepszy poradnik, jaki znalazłam, krok po kroku pomaga dobrać odpowiednie kulki: https://www.kinkywinky.pl/blog/porad...ki-gejszy.html
Oczywiście, możesz kupić tańsze na allegro, ale muszą być zrobione z silikonu medycznego.
Lexiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 10:41   #6
panna chichotka
Raczkowanie
 
Avatar panna chichotka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 155
Dot.: Luźna pochwa :(

Ciekawe te kulki ale jakoś bym się bała no i czy to daje efekty?

A ja sama pogrzebałam trochę o laserowym obkurczaniu pochwy
Podsyłam linki, może coś Cię zaciekawi
http://vesuna.pl/pl/ginekologia/lase...rczanie-pochwy
http://www.mamazone.pl/artykuly/mama...y-laserem.aspx
panna chichotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 12:13   #7
maJolie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 206
Dot.: Luźna pochwa :(

Dziękuję dziewczynki!
Póki co ćwiczę sobie te mięśnie, zobaczymy czy coś to da.

A te artykuły bardzo ciekawe, nie wiedziałam, że coś takiego istnieje w ogóle
maJolie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-29, 10:13   #8
Lexiana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Średni Śląsk
Wiadomości: 8
Dot.: Luźna pochwa :(

Cytat:
Napisane przez panna chichotka Pokaż wiadomość
Ciekawe te kulki ale jakoś bym się bała no i czy to daje efekty?
Mam swoje, ale od niedawna, więc o efektach się póki co nie wypowiem Kupiłam pod wpływem chwili, po traumie, jaką była rozmowa podczas pewnego babskiego wieczoru - koleżanka, której mama jest położną zaczęła nas straszyć historiami poporodowymi, typu wypadająca macica. Taaak... xd

Wracając do kulek: samo noszenie nie jest jakieś nieprzyjemne, zwykle nie pamiętam, że je mam (trochę jak tampon). Kupiłam podwójne (dokładnie Lelo Luna Noir) z opcją rozłączenia. Próbowałam w nich biegać, ale moje mięśnie chyba jeszcze są za słabe, bo pierwsza kulka zaczęła się wysuwać. Za to jedną jestem w stanie spokojnie utrzymać

Ja ćwiczyłam zaciskanie mięśnie bez kulek jakieś pół roku przed zakupem, ale komuś, kto dopiero zaczyna polecałabym jakiś zestaw progresywny, np. Lelo Luna Mini. Kosztują 153zł za 4 kulki, trochę drogo w porównaniu z cenami na allegro, ale wyrób jest porządny.

A jeśli się boisz, to może faktycznie jakieś ćwiczenia? Yoga? Na youtube'ie jest sporo filmików.

Natknęłam się też na taki komentarz pod jednym z filmików:
"Dużo bardziej efektywna jest elektrostymulacja, szczególnie przy dużym osłabieniu mięśni. Kulki albo stożki dopochwowe są oczywiście również pomocne, przy czym warto sprawdzić, czy są dopuszczone do obrotu jako produkt medyczny. Stosowanie rozwiązań bez atestów może być przyczyną poważnych zakażeń układu rodnego lub urazów mechanicznych czy chemicznych (barwniki i lakiery)".

Daj znać, na co się zdecydowałaś i jak efekty
Lexiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 12:41   #9
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Luźna pochwa :(

Witam

Ja mam problem z nietrzymaniem moczu i też próbowałam ćwiczeń Mięśni kegla. Kupiłam tez te kulki. Problem w tym, że jak ćwiczę jak mi się nie chce siku to od razu mi się chce. A jak zaczynam ćwiczyć jak mi się chce to od razu mocz sam mi leci. miałam badanie urodynamiczne ale wyniki dopiero 7 maja. Ale zastanawiam się jaki lekarz w końcu się zajmuje tym, bo myślała ze urolog, a badanie miałam w przychodni przy szpitalu gin, a teraz wyniki odbieram w poradni uroginekologicznej, i będę miała też badanie ginekologiczne (u mojego ginekologa byłam na początku marca, wiec wątpię żeby była taka potrzeba, ale jak takie mają przepisy to trudno). Wiec w końcu urolog czy ginekolog?
__________________
2.03.2015 - 84 kg
16.06.2015 - 67 kg
17.07.2015 - 62,5 kg
31.08.2015 - 60 kg

17.08.2016 57 kg
Cel : 52 kg

powoli, ale do przodu
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 13:09   #10
szecherezada999
Przyczajenie
 
Avatar szecherezada999
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 27
Dot.: Luźna pochwa :(

Cytat:
Napisane przez basikagniezno Pokaż wiadomość
Witam

Ja mam problem z nietrzymaniem moczu i też próbowałam ćwiczeń Mięśni kegla. Kupiłam tez te kulki. Problem w tym, że jak ćwiczę jak mi się nie chce siku to od razu mi się chce. A jak zaczynam ćwiczyć jak mi się chce to od razu mocz sam mi leci. miałam badanie urodynamiczne ale wyniki dopiero 7 maja. Ale zastanawiam się jaki lekarz w końcu się zajmuje tym, bo myślała ze urolog, a badanie miałam w przychodni przy szpitalu gin, a teraz wyniki odbieram w poradni uroginekologicznej, i będę miała też badanie ginekologiczne (u mojego ginekologa byłam na początku marca, wiec wątpię żeby była taka potrzeba, ale jak takie mają przepisy to trudno). Wiec w końcu urolog czy ginekolog?
Ja zaczęłam od ginekologa, bo mam również problem z "obniżeniem narządów rodnych" po drugim dość ciężkim porodzie. Jestem w trakcie kuracji farmakologicznej. Są dwa rodzaje nietrzymania moczu wysiłkowe i samoistne, oprócz tego z nietrzymaniem moczu wiążą się również inne objawy, których ty sama nie zauważysz ( osłabienie ścian pochwy, obniżenie lub wypadanie macicy, nie domykanie się cewki moczowej itp.) stąd te kompleksowe badania.
szecherezada999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 13:24   #11
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Luźna pochwa :(

Mi się zaczęło pół roku po operacji ginekologicznej. Miałam przeciety nerw pod macica.
Jak Cię leczyli?
Mnie mój ginekolog wysłał do urologa, żeby zrobili badania urodynamiczne. Urolog kazał zrobić to badanie, ale nie miał kontraktu z NFZ , więc podał mi namiary na poradnie i swojego kolegę, który to robi, tylko terminy były na październik a prywatnie 500 zł. Znalazłam dużo szybciej na polnej w. Poznaniu, ale teraz jeszcze te gin badania
__________________
2.03.2015 - 84 kg
16.06.2015 - 67 kg
17.07.2015 - 62,5 kg
31.08.2015 - 60 kg

17.08.2016 57 kg
Cel : 52 kg

powoli, ale do przodu
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-13, 13:12   #12
Hipnotyzujaca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 31
Dot.: Luźna pochwa :(

Ciekawy temat...

Jeżeli ktoś jeszcze boryka się z problemem luźnej pochwy niech się wypowie!

Coś mi się wydaje, że dotyczy to więcej kobiet niż się spodziewałam, szczególnie po urodzeniu dzidziusia...
Hipnotyzujaca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 17:15   #13
nattania
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 184
Dot.: Luźna pochwa :(

Cytat:
Napisane przez panna chichotka Pokaż wiadomość
Ciekawe te kulki ale jakoś bym się bała no i czy to daje efekty?

A ja sama pogrzebałam trochę o laserowym obkurczaniu pochwy
Podsyłam linki, może coś Cię zaciekawi
http://vesuna.pl/pl/ginekologia/lase...rczanie-pochwy
http://www.mamazone.pl/artykuly/mama...y-laserem.aspx
O kurcze, powiem szczerze, że nie spodziewałam się, że medycyna tak poszła do przodu... ciekawe!
nattania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 20:45   #14
kaczita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
Dot.: Luźna pochwa :(

Obkurczanie pochwy brzmi dość szokująco, czy to na pewno bezpieczna sprawa...?
kaczita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 15:57   #15
hopeLOVE
Raczkowanie
 
Avatar hopeLOVE
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 31
Dot.: Luźna pochwa :(

Wszystko pewnie zależy od wyboru kliniki i lekarza, warto sprawdzić miejsce, do którego się udajesz, poczytać opinie, przyjść, zobaczyć... A powinno być w porządku.
Dobry risercz przede wszystkim
hopeLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 08:29   #16
maJolie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 206
Dot.: Luźna pochwa :(

"hopeLOVE, poszukałam informacji o Vesunie. Ma wiele dobrych opinii. Chcę umówić się na konsultacje.

Od dłuższego czasu ćwiczenia wykonuję regularnie, jednak problem ciągle występuje… To laserowe obkurczanie pochwy wydaje się być najlepszą metodą. "
maJolie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 13:34   #17
Hipnotyzujaca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 31
Dot.: Luźna pochwa :(

Ostatnio trafiłam na ciekawy artykuł. Podobno takie ćwiczenia powinna wykonywać każda z nas od najmłodszych lat...

http://natemat.pl/142889,cwiczenie-m...rzymaniu-moczu
Hipnotyzujaca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 18:32   #18
mariannna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 72
Dot.: Luźna pochwa :(

Hej, ja miałam problem z luźną pochwą, po urodzeniu dziecka. Generalnie też szukałam w internecie, co z tym zrobić i trafiłam na te laserowe cuda. Poszłam na zabieg i jestem bardzo zadowolona, trwał może 15 minut, nic nie bolało, po zabiegu też nie odczuwałam jakiegoś większego dyskomfortu. A teraz o ile lepiej jest! polecam wam kobietki, ja robiłam we Wrocławiu, u doktora Michalika (ginekolog-michalik.pl)

Edytowane przez mariannna
Czas edycji: 2015-06-25 o 18:34
mariannna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 10:38   #19
maJolie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 206
Dot.: Luźna pochwa :(

Hej Dzięki za opinię ale wolałabym wykonać taki zabieg na miejscu - w Krakowie.
Musiałaś zostać po zabiegu w klinice?
maJolie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-08, 08:31   #20
litatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3
Dot.: Luźna pochwa :(

zabiegi jakieś są na bank. ale może serio najpierw warto spróbować wyćwiczyć mięśnie Kegla przed inną ingerencją?
litatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 14:12   #21
Wilmaa
Przyczajenie
 
Avatar Wilmaa
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 13
Dot.: Luźna pochwa :(

Cytat:
Napisane przez maJolie Pokaż wiadomość
Hej Dzięki za opinię ale wolałabym wykonać taki zabieg na miejscu - w Krakowie.
Musiałaś zostać po zabiegu w klinice?
wystarczyło wpisać laserowe obkurczanie pochwy i wyskoczył link: http://ginekologia-estetyczna-krakow.pl/ xD Ja tez borykam się z tym problemem, ale u mnie to bardziej genetyczne... nawet największe tampony są dla mnie za male, nie mowiac już o przyjemnościach z seksu, daltego zastanawiam sie nad laserem. Skoro dziewczyny na forach polecaja, to co mi szkodzi?
Wilmaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 14:17   #22
maJolie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 206
Dot.: Luźna pochwa :(

Cytat:
Napisane przez Wilmaa Pokaż wiadomość
wystarczyło wpisać laserowe obkurczanie pochwy i wyskoczył link: http://ginekologia-estetyczna-krakow.pl/ xD Ja tez borykam się z tym problemem, ale u mnie to bardziej genetyczne... nawet największe tampony są dla mnie za male, nie mowiac już o przyjemnościach z seksu, daltego zastanawiam sie nad laserem. Skoro dziewczyny na forach polecaja, to co mi szkodzi?
Heh, wchodze na wizaz, żeby podzielić się swoimi wrażeniami, a tu akurat link do vesuny Własnie ostatecznie wybrałam Vesunę. Mieli najszybsze terminy, no i ich gabinet w Bonarce naprawdę zrobił na mnie wrażenie. Pani Doktor szczegółowo mi wszystko wyjaśniła, nawet to, w jaki sposób laser mi obkurczy mięśnie, no i ... stało się Jestem tydzień po zabiegu. Trwal on krótko, mialam kilka obostrzeń, aby się nie nadwyrężać, nie uprawiać seksu przez miesiąc etc., ale poza tym obyło się w sumie bez większych sensacji. Samego zabiegu w ogóle nie czulam, ale z niecierpliwością czekam na pierwsze efekty!
maJolie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 06:46   #23
hiss
Raczkowanie
 
Avatar hiss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Daleki Wschód
Wiadomości: 166
Dot.: Luźna pochwa :(

KULKI GEJSZY - otóż ja używałam po dwóch tygodniach noszenia już czuć poprawę niestety dłużej nie nosiłam, miałam mrożona nadżerkę i nie mogłam tam sobie przez długi czas nic wkładać, a potem wyjechałam za granicę i zapomniałam ich zabrać... ale niedługo wracam do PL i codziennie będę nosić! Nie polecam w nich siadać czy coś bo się przesuwają i może być niewygodnie, ale chodzenie, ćwiczenia (robiłam z nimi Chodakowską :P), bieganie, zakupy, cokolwiek kiedy się ruszasz bardzo polecam. Kulki mają w środku metalowe kulki które się przesuwają i "uderzają" w mięśnie, a mięśnie żeby utrzymać ciężar w środku się zaciskają.
hiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 10:43   #24
Paaulaa909
Przyczajenie
 
Avatar Paaulaa909
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 13
Dot.: Luźna pochwa :(

Cytat:
Napisane przez hiss Pokaż wiadomość
KULKI GEJSZY - otóż ja używałam po dwóch tygodniach noszenia już czuć poprawę niestety dłużej nie nosiłam, miałam mrożona nadżerkę i nie mogłam tam sobie przez długi czas nic wkładać, a potem wyjechałam za granicę i zapomniałam ich zabrać... ale niedługo wracam do PL i codziennie będę nosić! Nie polecam w nich siadać czy coś bo się przesuwają i może być niewygodnie, ale chodzenie, ćwiczenia (robiłam z nimi Chodakowską :P), bieganie, zakupy, cokolwiek kiedy się ruszasz bardzo polecam. Kulki mają w środku metalowe kulki które się przesuwają i "uderzają" w mięśnie, a mięśnie żeby utrzymać ciężar w środku się zaciskają.
Świetny patent. A jakie są rozmiary kulek? Ja mam problem tzw. luźnej pochwy, dziedziczony niestety (ostatnio zauważam, że istenoije sporo kobiet z tym problemem) i dlatego boję się, że takie małe kulki by mi wypadły. Chiałabym tez przejść się do dobrego ginekologa z tym problemem. Możecie jakiegoś polecić w Krakowie? Nie chcę, zeby mnie wyśmiał...
Paaulaa909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 14:49   #25
ludwikaemilia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 8
Dot.: Luźna pochwa :(

trzeba ćwiczyć mięśnie kegla , jakoś je napinając. Ja też miałam luźną pochwę , ale jak zaczęłam ćwiczyć regularnie brzuszki , to się polepszyło o wiele. Poza tym wiem ,że mięśnie kegla ćwiczysz też jak delikatnie wstrzymujesz mocz . Ktoś pisał kiedyś coś takiego.
ludwikaemilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 16:05   #26
bawiaczk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 6
Dot.: Luźna pochwa :(

No dziewczyny całkowicie mają rację. Najważniejsze to systematyczne ćwiczenie mięsni kegla albo po prostu uciskaniem/ściskaniem mięśni jak np. zachciewa Ci się do łazienki albo zakupienie takich kulek - ponoć są bardzo skuteczne.
Jedna z Was napisała o laserowym leczeniu nietrzymania moczu w skutek właśnie luźnej pochwy - owszem jest teraz bardzo dużo gabinetów gdzie wykonują takiego zabiegi.
xxx
Aczkolwiek w Twoim wypadku sądzę, że poćwiczysz, młodziutka jesteś i przy systematycznej pracy poprawisz mięśnie.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-08-28 o 15:42 Powód: reklama
bawiaczk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 14:44   #27
Paaulaa909
Przyczajenie
 
Avatar Paaulaa909
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 13
Dot.: Luźna pochwa :(

Cytat:
Napisane przez ludwikaemilia Pokaż wiadomość
trzeba ćwiczyć mięśnie kegla , jakoś je napinając. Ja też miałam luźną pochwę , ale jak zaczęłam ćwiczyć regularnie brzuszki , to się polepszyło o wiele. Poza tym wiem ,że mięśnie kegla ćwiczysz też jak delikatnie wstrzymujesz mocz . Ktoś pisał kiedyś coś takiego.
nie wiedziałam, że ćwiczenie brzuszków może coś dać! w takim razie muszę zacząć. Na razie zakupiłam kulki, ale mi wciąż wypadają...

Byłam u ginekologa, który mi powiedział, że w zasadzie dopóki nie urodzę, nie warto zwężac pochwy, bo będzie mi się łatwiej rodziło. Natomiast później jak najbardziej poleca mi laserowe obkurczanie Myślę, że jest w tym trochę racji, ale na innym forum dowiedziałam się też, że dziewczyny decydują się na taki zabieg właśnie kiedy sa młode, bo np. seks nie sprawia im przyjemności, albo mają problemy z utrzymaniem tamponu.

Co o tym myślicie?
Paaulaa909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 14:12   #28
nattania
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 184
Dot.: Luźna pochwa :(

Też nie wpadłam na to, że brzuszki mogą mieć wpływ.. ale w sumie wtedy się całe napinamy to i pewnie dzieje się tak z mięśniami, o których nie mamy pojęcia
Mój ginekolog mówił to samo, że to jest problem głównie kobiet po porodach, które nie zadbały o to zawczasu. Ale w większości przypadków szybko można wrócić do formy. U mnie chyba wszystko w porzadku w tym temacie. Ale chyba z ciekawości sięgnę po te kulki, może później bardziej się przydadzą
nattania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-30, 13:59   #29
Binoche
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 180
Dot.: Luźna pochwa :(

Cytat:
Napisane przez nattania Pokaż wiadomość
Też nie wpadłam na to, że brzuszki mogą mieć wpływ.. ale w sumie wtedy się całe napinamy to i pewnie dzieje się tak z mięśniami, o których nie mamy pojęcia
Mój ginekolog mówił to samo, że to jest problem głównie kobiet po porodach, które nie zadbały o to zawczasu. Ale w większości przypadków szybko można wrócić do formy. U mnie chyba wszystko w porzadku w tym temacie. Ale chyba z ciekawości sięgnę po te kulki, może później bardziej się przydadzą
A te kulki nie maja przypadkiem jeszcze innego działania niż tylko wzmacniającego? Nie bez powodu są w "E" sklepach, ale może się mylę?
Binoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-01, 20:08   #30
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: Luźna pochwa :(

Cytat:
Napisane przez Binoche Pokaż wiadomość
A te kulki nie maja przypadkiem jeszcze innego działania niż tylko wzmacniającego? Nie bez powodu są w "E" sklepach, ale może się mylę?
Wzmacniają mięśnie pochwy co może powodować łatwiejsze szczytowanie, silniejsze orgazmy, ogólnie przyjemniejszy seks. Oprócz tego pomagają przy nietrzymaniu moczu czy opadajacej macicy i podobno poród jest łatwiejszy a po nim szybciej pochwa wraca do formy. Gdyby jeszcze zmywaly naczynia i prasowały pranie to byłyby idealne ;p

Edytowane przez aKatia
Czas edycji: 2015-12-01 o 20:10
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-03 19:19:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:35.