Dodatkowo kwasy DHA - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-04, 12:34   #1
itka85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 377

Dodatkowo kwasy DHA


Moje drogie mam pytanie odnośnie dodatkowej suplementacji kwasami DHA w ciąży? Biore femibion natal 2 plus (zawiera 200mg DHA). Zastanawiam sie jednak czy nie kupic dodatkowych kapsułek wyłącznie kwasu DHA, konkretnie Pregna 250 DHA? Lekarz powiedzial ze 200 mg to troche mało i warto by było wzbogacić diete o dodatkowa dawkę. Mówił że dawka powinna być 500 mg ze względu na fakt iż jako Polacy spożywamy mało ryb i nasza dieta jest uboga w omega-3. CZy któraś z Was praktykuje taka diete suplementami? Piszcie prosze swoje odczucia i opinie
itka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 13:03   #2
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Dodatkowo kwasy DHA

Cytat:
Napisane przez itka85 Pokaż wiadomość
Moje drogie mam pytanie odnośnie dodatkowej suplementacji kwasami DHA w ciąży? Biore femibion natal 2 plus (zawiera 200mg DHA). Zastanawiam sie jednak czy nie kupic dodatkowych kapsułek wyłącznie kwasu DHA, konkretnie Pregna 250 DHA? Lekarz powiedzial ze 200 mg to troche mało i warto by było wzbogacić diete o dodatkowa dawkę. Mówił że dawka powinna być 500 mg ze względu na fakt iż jako Polacy spożywamy mało ryb i nasza dieta jest uboga w omega-3. CZy któraś z Was praktykuje taka diete suplementami? Piszcie prosze swoje odczucia i opinie
Ja zdecydowałam się brać kwasy III trymestrze. Zupełnie za to odstawiłam zwykłe witaminy dla kobiet w ciąży ("wszystkomające"), a zainwestowałam w kwasy, bo to prawda, że w PL za mało się je ryb, które je mają. Mój lekarz potwierdził i zaaprobował mój wybór.

Poczytaj tu:
http://wisenutrition.wordpress.com/2...ie-noworodkow/

Chyba najważniejsze z tego artykułu:
Na rynku obecne są suplementy wielu firm, jednak oprócz sugerowania się firmą, reklamą czy opakowaniem spójrzmy na % zawartość aktywnych związków w kapsułkach. Prawda jest taka, że producentów suplementów tak naprawdę jest kilku na świecie – oni zajmują się ekstrakcją, oczyszczaniem, stabilizowaniem. Później firmy kupują od nich produkt i sprzedają pod własną marką. W kapsułkach różnych firm tak naprawdę jest ten sam preparat a różnica w cenie potrafi sięgać 100%. Pierwszą rzeczą powinien być więc rzut oka na skład związków czynnych – musi to być EPA i DHA oraz inne kwasy omega 3 a ich stosunek powinien być zbliżony do odpowiednio 1,5 : 1 : 0,5. Czas na stężenie związków czynnych – preparaty poniżej zawartości 35% kwasów omega-3 powinnaś od razu odrzucić – w takich preparatach użyto tanich składników. Najlepiej szukać preparatów o stężeniu ~65% związków czynnych (EPA i DHA) – sam znam jedną firmę, która taki suplement sprzedaje na rynku polskim ale nie chcę być posądzany o reklamę.
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 23:18   #3
ulika12345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 197
Dot.: Dodatkowo kwasy DHA

zgadzam się z teorema. Witaminy wszystkomające to niezły syf. Po pierwsze słabo działają, a po drugie rozwalają żołądek. Omega jest super nawet jak się nie jest w ciąży, ale rzeczywiście należy przeanalizować skład. Zwykły tran niemarkowy ma dobrą cenę i lepszy skład. Dawkowanie dużo mówi o jakości preparatu.
ulika12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 08:43   #4
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Dodatkowo kwasy DHA

Cytat:
Napisane przez ulika12345 Pokaż wiadomość
zgadzam się z teorema. Witaminy wszystkomające to niezły syf. Po pierwsze słabo działają, a po drugie rozwalają żołądek. Omega jest super nawet jak się nie jest w ciąży, ale rzeczywiście należy przeanalizować skład. Zwykły tran niemarkowy ma dobrą cenę i lepszy skład. Dawkowanie dużo mówi o jakości preparatu.
Dokładnie tak, choć mogą się zdarzyć osoby, które -gdy zobaczą wielkość kapsulki - to zwątpia.... Najlepiej brać jedna dziennie, ale ja bym takiej nie przełknęła
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 15:53   #5
ulika12345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 197
Dot.: Dodatkowo kwasy DHA

podałabym nazwę jednego, ale boję się bana
ulika12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 12:36   #6
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Dodatkowo kwasy DHA

Cytat:
Napisane przez ulika12345 Pokaż wiadomość
podałabym nazwę jednego, ale boję się bana
Ja też, ale można to obejść, wpisując w googla: "~65% związków czynnych (EPA i DHA)"
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 19:09   #7
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Dodatkowo kwasy DHA

Jedz też orzechy włoskie.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-07, 00:54   #8
ulika12345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 197
Dot.: Dodatkowo kwasy DHA

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Ja też, ale można to obejść, wpisując w googla: "~65% związków czynnych (EPA i DHA)"
ulika12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 05:29   #9
Divalicious
Raczkowanie
 
Avatar Divalicious
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 42
Dot.: Dodatkowo kwasy DHA

Ja łykam od 2 dni Pregna 250 dha i mam mega mdłości ale nic poza tym i nwm co robić, wizyte u lekarza mam dopiero na następny tydzień.
__________________
Zapraszam na http://whitepulery.blogspot.com/



Divalicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 08:22   #10
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Dodatkowo kwasy DHA

uważam,że Olimp jest rewelacyjny, brałam nawet nie będąc w ciąży
w promocji można kupić w naprawdę dobrej cenie
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 22:51   #11
Graculka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 45
Dot.: Dodatkowo kwasy DHA

Moje odczucie jest takie, że DHA najważniejsze jest przed samą ciążą i w pierwszych miesiącach trwania. potem można sobie odpuścić jeżeli nadal chce się wierzyć, że pomaga to dziecku. Potem raczej DHA dla mamy jest bardziej przydatny niż dziecka, bo to już nie te organy się specjalizują )
Graculka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-01, 23:44   #12
Blaires
Raczkowanie
 
Avatar Blaires
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 404
Dot.: Dodatkowo kwasy DHA

Cytat:
Napisane przez Graculka Pokaż wiadomość
Moje odczucie jest takie, że DHA najważniejsze jest przed samą ciążą i w pierwszych miesiącach trwania. potem można sobie odpuścić jeżeli nadal chce się wierzyć, że pomaga to dziecku. Potem raczej DHA dla mamy jest bardziej przydatny niż dziecka, bo to już nie te organy się specjalizują )
Wg badań kwasy są głównie akumulowane u dzieci w 3 ostatnich miesiacach trwania ciąży oraz w pierwszych miesiacach po narodzinach DHA w trzecim właśnie trymestrze jest kluczowy dla rozwoju dziecka, kiedy rozwój mózgu jest najbardziej dynamiczny.
Blaires jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 12:02   #13
Graculka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 45
Dot.: Dodatkowo kwasy DHA

Z którego roku sa te badania?
Graculka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 18:39   #14
Blaires
Raczkowanie
 
Avatar Blaires
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 404
Dot.: Dodatkowo kwasy DHA

Cytat:
Napisane przez Graculka Pokaż wiadomość
Z którego roku sa te badania?
Ostatnio z 2014.
Blaires jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 14:08   #15
JOAQUILE
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 170
Dot.: Dodatkowo kwasy DHA

Szukam akurat informacji o tym dha. Jestem w 2 trymestrze ciąży i chciałabym zacząć konkretniejszą suplementację. Macie jakieś nowe dane na ten temat? No i jaki suplement lepiej brać? Samo dha czy coś bardziej złożonego? No chyba że w ogóle można sobie tego kwasu dostarczyć przez jedzenie ryb
JOAQUILE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 19:44   #16
Blaires
Raczkowanie
 
Avatar Blaires
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 404
Dot.: Dodatkowo kwasy DHA

Cytat:
Napisane przez JOAQUILE Pokaż wiadomość
Szukam akurat informacji o tym dha. Jestem w 2 trymestrze ciąży i chciałabym zacząć konkretniejszą suplementację. Macie jakieś nowe dane na ten temat? No i jaki suplement lepiej brać? Samo dha czy coś bardziej złożonego? No chyba że w ogóle można sobie tego kwasu dostarczyć przez jedzenie ryb
Jak najbardziej suplementować Przy dzisiejszym zanieczyszczeniu po rybach to tylko można w nocy świecić (rtęć!), wręcz niektórzy badacze/lekarze zalecają brak ryb w diecie nawet rok przed zajściem w ciążę. Polecam: http://nutritionfacts.org/video/preg...women-take-dha i http://nutritionfacts.org/video/shou...ing-pregnancy/ (wprawdzie z ukierunkowaniem na 'wegańską' ciążę, ale to nie ma większego znaczenia).
Blaires jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 12:36   #17
pssotkania
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 39
Dot.: Dodatkowo kwasy DHA

hmm, z tego co czytałam niektóre ryby są wręcz niewskazane w okresie ciąży, więc taka suplementacja raczej odpada. Wiem na pewno że nie powinno się jeść tuńczyka, bo zawiera rtęć, która może być niebezpieczna dla dziecka. Nie zaleca się też jedzenia wędzonych ryb, bo zawierają za dużo soli. Pozostaje chyba suplementacja jakimiś preparatami z dha ale nie wiem jak to dokładnie wygląda
pssotkania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 08:25   #18
pannazwanny
Rozeznanie
 
Avatar pannazwanny
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 930
Dot.: Dodatkowo kwasy DHA

Mi lekarka kazała brać minimum 600 mg kwasów w ciąży dziennie. Biorę pregna plus i tam jest tylko 20 mg, więc jeszcze dwie tabletki pregna dha 250, więc razem wychodzi 520, no więc staram się jeszcze jeść ryby dwa razy w tygodniu. lepsze są ponoć kwasy z alg morskich a nie z ryb, z tego co szukałam to są chyba w preparatach omegamed, więc może zmienię jak mi się skończy opakowanie.
te kwasy są chyba szczególnie ważne w II-III trymestrze ze względu na rozwój mózgu.
pannazwanny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-21, 09:12   #19
maJolie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 206
Dot.: Dodatkowo kwasy DHA

mi lekarz zalecal dodatkowa suplementacje dha ale w takim kompleksowym zestawie, wiec mialam w sumie wszystko w jednym. Nazywalo sie to chyba prenatal duo i oprocz dha byla tam tez cholina, wplywajaca na rozwoj mozgu dziecka, żelazo, te wszystkie witaminy b i d i chyba jod. Najlepiej sprawdz sobie ulotke. Jezeli z kolei chcesz suplementowac samo dha to takie preparaty tez bez problemu znajdziesz w aptece. Jest chyba nawet prenatal dha z jakas wieksza dawka tego kwasu
maJolie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-22, 23:39   #20
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Dodatkowo kwasy DHA

Suplementacja DHA jest konieczna (ja biorę takie z alg).
Co do zestawu witamin, to już zależy od tego jak się odzywiasz, jakie masz wyniki badań, itp.

I wbrew jednej z wcześniejszych opinii DHA są najbardziej potrzebne od 20. tygodnia ciąży, kiedy to mózg zaczyna się bardzo intensywnie rozwijać.
__________________

Edytowane przez Lea_ny
Czas edycji: 2016-06-22 o 23:48
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 15:23   #21
JOAQUILE
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 170
Dot.: Dodatkowo kwasy DHA

Ok, dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Nie miałam pojęcia, że w ciąży trzeba unikać niektórych ryb, tutaj pełne zaskoczenie. Myślałam właśnie że jest wręcz przeciwnie
JOAQUILE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 20:31   #22
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851
Dot.: Dodatkowo kwasy DHA

Bez przesady, trzeba by zjeść chyba ze 2 kg tuńczyka dziennie zeby ilośc rtęci była szkodliwa mozna spokojnie zjeść dwie puszki czy dwa steki z tuńczyka w tyodniu i dziecku to nie zaszkodzi tym bardziej ze do puszek sie daje małe tuńczyki a one mniej rtęci "łapią" z popularnych ryb odradzana jest chyba tylko panga, ale tuńczyki, łososie czy inne mintaje mozna jesc
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-25 21:31:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:07.