Wziąłem ślub z teściami... - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-12-13, 21:58   #91
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Wziąłem ślub z teściami...

Cytat:
Napisane przez inko_gnito Pokaż wiadomość
@Ellen_Ripley musisz jeszcze raz przeczytać wątek. Tylko ze zrozumieniem.


@autorze musisz jeszcze raz przemyśleć swoje postępowanie, ono ma konsekwencje. Tylko ze zrozumieniem.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-13, 21:59   #92
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Wziąłem ślub z teściami...

Cytat:
Napisane przez inko_gnito Pokaż wiadomość
@Ellen_Ripley musisz jeszcze raz przeczytać wątek. Tylko ze zrozumieniem.
Patrzę na Twoje komentarze w wątku i coraz mniej mnie dziwi, że ani z żoną ani z teściami nie umiesz się dogadać.

Chłopie, sam zagadałeś i poprosiłeś o rady, a potem tylko "czytaj ze zrozumieniem" i "czytaj ze zrozumieniem". Może skoro nikt Twoim zdaniem nie "przeczytał ze zrozumieniem" to może problem nie leży w naszej umiejętności czytania tylko w Twojej umiejętności komunikacji, hę?

__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-13, 22:02   #93
d3e919e0e54b9500ffc4579bddf1b8e1b6f2b292_606ce7f24472e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 105
Dot.: Wziąłem ślub z teściami...

To chyba jakiś królewicz
d3e919e0e54b9500ffc4579bddf1b8e1b6f2b292_606ce7f24472e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-13, 22:04   #94
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wziąłem ślub z teściami...

To jeszcze tylko pytanie kto finansuje budowę domu?
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-13, 22:13   #95
inko_gnito
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 15
Dot.: Wziąłem ślub z teściami...

Hultaj ja i żona finansujemy budowę.
inko_gnito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-13, 22:19   #96
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Wziąłem ślub z teściami...

Kochasz jeszcze żonę? Czy problemem i powodem do rozwodu jest wyłącznie Wasza sytuacja teraz, czy już nie masz o kogo walczyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-13, 22:24   #97
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Wziąłem ślub z teściami...

Przytaczam wątek.

Wcale nie zaczęło się od spraw związanych z organizacją ślubu i wesela- bo się nie upierałem, wiec automatycznie nie mialem i co ustepowac, bo u nas tak i tak jest taka tradycja i było mi to praktycznie obojętne. Później rozmawialiśmy z zona przed ślubem, że będziemy budować dom, bo w poblizu zona kupila dzialke. To była świetna działka, kupiona za niezłe pieniądze, położona w super lokalizacji. Sprzedaż takiej nieruchomości to by był strzał w kolano. Żona tez niezaleznie przekonywała swojego brata żeby ten został z rodzicami na co on nawet nie bardzo się wahał. Jej brat bal się z żoną brać kredyt na dom/mieszkanie, wiadomo czasy trudne i różnie może być z pracą. Dlatego nie trzeba go było bardzo przekonywać i dlatego tez nie moglo byc zadnej wojny, bo i o co? Zaczęła się budowa domu i nagle problemy- usłyszałem z czego mam budować dom, jakie wstawić okna, jakie inne rozwiązania zastosować... Do tego cała masa drobniejszych uwag, wytycznych i pretensji. Gdy zaczynam rozmowę o problematycznych teściach, to słyszę żebym ustąpił albo że się czepiam.

Żona już planuje kolejne dziecko, ale ona nie wie, ze ja juz tylko się zastanawiam jak ewentualny rozwód wpłynie na naszego pierworodnego. Tylko dziecko powstrzymuje mnie przed rozwodem i rozgrzebana budowa domu, na którą poszło dużo pieniędzy.
Dlaczego o tym piszę? Przede wszystkim chcę się wygadać. Może przy okazji znajdę dobrą radę.

Czy ktos zrozumiał inaczej?
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-12-13, 22:28   #98
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Wziąłem ślub z teściami...

Cytat:
Napisane przez inko_gnito Pokaż wiadomość
Hultaj ja i żona finansujemy budowę.
Jak mamy "czytać ze zrozumieniem" skoro nie dajesz jednoznacznych odpowiedzi. "Ja i żona finansujemy budowę może oznaczać:
1. Wzięliśmy wspólnie kredyt na budowę.
3. Żona miała odłożoną kasę i ja też i to przeznaczyliśmy na budowę
2. Żona dostała pieniądze od teściów, a ja mam pieniądze z X (dowolne) i z tego budujemy.

We wszystkich trzech przypadkach oznacza to, że "żona i Ty finansujcie budowę", ale chyba rozumiesz, że w przypadku nr 3 teściowie (lub/i żona) mogą uważać, że fakt, że dali córce pieniądze oznacza, że mają coś do powiedzenia.

Podobnie jest z działką. Jeśli kupiła za swoje, łatwo ograniczyć wtrącanie się innych. Ale jeśli kupiła za kasę od rodziców albo starzy dołożyli się do kupna - wtedy mogą sądzić, ze mają prawo uczestniczyć w budowie. Albo ona może sądzić, że mają, bo czuje się wobec nich zobowiązana - bez nich nie miałaby działki.

I to są zupełnie inne sytuacje i te niuanse wiele zmieniają. To samo jest przecież z weselem - sam płacisz to sam organizujesz. Ale jeśli rodzice wykładają kasę to normą jest, że bierzesz pod uwagę ich zdanie.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-13, 23:40   #99
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Wziąłem ślub z teściami...

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Patrzę na Twoje komentarze w wątku i coraz mniej mnie dziwi, że ani z żoną ani z teściami nie umiesz się dogadać.

Chłopie, sam zagadałeś i poprosiłeś o rady, a potem tylko "czytaj ze zrozumieniem" i "czytaj ze zrozumieniem". Może skoro nikt Twoim zdaniem nie "przeczytał ze zrozumieniem" to może problem nie leży w naszej umiejętności czytania tylko w Twojej umiejętności komunikacji, hę?

Do-kła-dnie. Przeczytałam wątek, ale widać jeżeli nie najeżdżam na żonę i teściów, to dla Autora zawsze będzie "och bez zrozumienia". Masz rację, chłopie, nie rozumiem planowania po cichu rozstania jeżeli naprawdę dobitnie się nie pogadało, nie dało drugiej stronie czasu na przetrawienie plus tyle rzeczy samemu zrobiło z dziwnej strony. Brzmisz tak, jakbyś po prostu już nie miał ochoty być w tym związku.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2020-12-14 o 02:19
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 01:17   #100
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Wziąłem ślub z teściami...

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-05 o 04:58
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 08:30   #101
splawik123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 28
Dot.: Wziąłem ślub z teściami...

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Do-kła-dnie. Przeczytałam wątek, ale widać jeżeli nie najeżdżam na żonę i teściów, to dla Autora zawsze będzie "och bez zrozumienia". Masz rację, chłopie, nie rozumiem planowania po cichu rozstania jeżeli naprawdę dobitnie się nie pogadało, nie dało drugiej stronie czasu na przetrawienie plus tyle rzeczy samemu zrobiło z dziwnej strony. Brzmisz tak, jakbyś po prostu już nie miał ochoty być w tym związku.
Po prostu nie czytasz ze zrozumieniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
splawik123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-14, 09:02   #102
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Wziąłem ślub z teściami...

Cytat:
Napisane przez inko_gnito Pokaż wiadomość
Taki pikuś, że stanowi 20-30% kosztów budowy domu. Dasz mi takiego pikusia? Chętnie go przygarnę.
A nie można tej działki z budową sprzedać? Przecież jest żony. Chciałbyś? Czy chcesz tam całe życie mieszkać? Dzieciakom wcale nie będzie dobrze jak podrosną i zobaczą, że rodzice się nie kochają.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 09:44   #103
inko_gnito
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 15
Dot.: Wziąłem ślub z teściami...

Problemem nie jest nieruchomość tylko:

1. Podejscie żony do stylu bycia swoich rodziców.

2. Styl bycia moich teściów (czyt. wtrącanie się w prywatne sprawy).

Rozwiązując problem nr 1 automatycznie znika problem nr 2.
inko_gnito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 09:49   #104
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wziąłem ślub z teściami...

Autorze - po pierwsze to, że jest "tradycja" nie Ona za, że trzeba ją wypełniać. Ja i mąż za swoje wesele płaciliśmy sami w 100% i nikt nam nic nie narzucał. A że facetom się zwykle nie chce planować wesela, no to niestety fakt, olałeś, teściowie i córeczka wybrali. Chciałeś przyjść na gotowe, to przyszedłeś. Pretensje są moim zdaniem nieuzasadnione.
Budowanie domu na działce żonki obok wscibskich teściów - no strzał w kolano. Tak, lepsza opcja byłoby kupić mieszkanie w bloku i żyć samemu, sprzedać "super działkę w świetnej okolicy" za dobrą kasę i kupić w innym miejscu.
No ale podobnie jak z weselem - było za darmo, to czemu nie wykorzystać.


Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 09:51   #105
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Wziąłem ślub z teściami...

Cytat:
Napisane przez splawik123 Pokaż wiadomość
Po prostu nie czytasz ze zrozumieniem
Jasne. Może Autor nie pisze z sensem? Może nie jest do końca szczery. Dla mnie brzmi jak ktoś, kto już podjął decyzję o zostawieniu żony i teraz szuka winnych.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2020-12-14 o 09:54
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 09:59   #106
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Wziąłem ślub z teściami...

Cytat:
Napisane przez inko_gnito Pokaż wiadomość
Problemem nie jest nieruchomość tylko:

1. Podejscie żony do stylu bycia swoich rodziców.

2. Styl bycia moich teściów (czyt. wtrącanie się w prywatne sprawy).

Rozwiązując problem nr 1 automatycznie znika problem nr 2.
A co twoja żona robi w związku z pkt. 1? Ślepo słucha się rodziców, czy ma w poważaniu co mówią, na zasadzie "a niech se gadają"?

Natomiast problem z pkt. 2 rozwiąże się jak przestaniecie (nawet pośrednio) być zależni od tesciow i wyprowadzicie się na swoje gdzieś far, far away.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 10:08   #107
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Wziąłem ślub z teściami...

Cytat:
Napisane przez inko_gnito Pokaż wiadomość
Problemem nie jest nieruchomość tylko:

1. Podejscie żony do stylu bycia swoich rodziców.

2. Styl bycia moich teściów (czyt. wtrącanie się w prywatne sprawy).

Rozwiązując problem nr 1 automatycznie znika problem nr 2.
Moim zdaniem nawet gdyby żona nie słuchała rodziców, mieszkanie obok trudnych teściów byłoby uciążliwe. Magicznie by się nie zmienili, ale skoro tak twierdzisz.

Tobie jeszcze zależy na żonie, kochasz ją? Bo twierdzisz, że tylko dziecko i budowa trzymają Cię w małżeństwie. Skoro tak źle Wam się układa, ale nie planujecie się rozstać, to może warto rozważyć jakąś terapię małżeńską? Wiele par sobie bardzo chwali.

Edytowane przez wlosomaniaczkaaa
Czas edycji: 2020-12-14 o 10:09
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 10:43   #108
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Wziąłem ślub z teściami...

Teściów sobie trzeba wychować - tym bardziej takich, jakich Ty masz, czyli chcących decydować za młodych, a Ty nie zrobiłeś z tym nic. Widziałeś chyba przed ślubem jak funkcjonuje rodzina Twojej żony, już wtedy można było wysnuć jak będzie wyglądać Wasza przyszłość. Teście myśleli, że Ciebie urobią pod własną tutkę i prawie im się to udało, dopiero po ślubie z dzieciakiem na koncie, ogarnąłeś, że niezbyt Ci się to podoba. Czy do tej pory byłeś ślepy? A Twojej żonie podoba się takie wnikanie rodziców w Wasze życie?
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 11:00   #109
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wziąłem ślub z teściami...

moja historia? tak symptomy były wcześniej,ale obiecanki były przed ślubem inne,a życie po ślubie inne. Zawiła historia.
Na szczęście dla mnie poroniłam (dzięki teściowej) - to była dla mnie tragedia, z perspektywy- DAR LOSU, BÓG TAK CHCIAŁ? bym pewnie wylądowała u czubków
+Też historia z domem i budową domu- nie chcę mówić nic TYLKO: Spłukali się moi rodzice, faktury były na niego. Nie ważne, mój tato jak zobaczył jak mnie traktują i co mówią zabrał mnie z tego GÓWNA. Byłam w depresji prawdopodobnie i MYŚLAŁAM,ŻE TAK MA BYĆ!!!! bo mąż starszy i tak mówił mi, wbijali mi do głowy straszne rzeczy, aż w to uwierzyłam-,że jestem głupia (skończyłam prawo i inny kierunek na państwowej uczelni) a teściowa mądrzejsza po 6 klasach podstawówki, bo ona życie zna itp. itd. Najeżdżali na mnie textami "jesteś ☠☠☠☠☠☠☠nięta" dosłownie i ja w to wierzyłam, więc był horror. Nie znam innej osoby po takim linczu psychicznym.

WNIOSKI: ŻONA MUSI STAĆ PO TWOJEJ STRONIE, JEST CÓRECZKĄ RODZICÓW,POWINNA BRONIĆ CIĘ, JEŚLI MACIE WSPÓLNE ZDANIE CO DO DOMU ITP.
JEŚLI WASZE PODEJŚCIE JEST ROZBIEŻNE I NIE MA JAK TEGO POGODZIĆ- NIEJASNO TO WIDZĘ.
dla mnie rozwód był końcem świata kiedyś, a w efekcie wybawieniem!
Porozmawiaj ze swoimi bliskimi, chociaż moi nie wierzyli mi,że takie rzeczy przeżyłam. Twój wybór i Twoje życie. Szkoda dzieciaczka, i 2gie w drodze....
Moim zdaniem to wina żony, ona powinna utemperować teściów.
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-14, 11:20   #110
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Wziąłem ślub z teściami...

Cytat:
Napisane przez inko_gnito Pokaż wiadomość
Witam wszystkich.

Jak w tytule- okazało się, że wziąłem ślub nie tylko Elizą (wszystkie imiona zmienione), ale też z jej rodzicami. Już przed ślubem próbowali wpływać na nasze decyzje. Żona to widziała i była zła tak samo jak ja, nie chciała się godzić na wszystko czego oni od nas oczekiwali, śmiała się że są specyficzni i trzeba to przeczekac. Teraz, po ślubie, coraz częściej słyszę że problem leży po mojej stronie, że trzeba ustąpić, zrobić tak jak oni chcą. Teściowie niestety ingerują coraz bardziej... Zaczęło się od spraw związanych z organizacją ślubu i wesela- tutaj ustąpiłem, bo było mi to praktycznie obojętne. Później ŻĄDALI żebyśmy z nimi zamieszkali, bo oni tak sobie wymyślili, że ich córka zostanie z nimi w domu rodzinnym. W tej sprawie była wojna, ja nie zgodziłem się na to rozwiązanie. Zaczęła się budowa domu i znowu problemy- usłyszałem z czego mam budować dom, jakie wstawić okna, jakie inne rozwiązania zastosować... Do tego cała masa drobniejszych uwag, wytycznych i pretensji.

Żona już planuje kolejne dziecko, a ja się zastanawiam jak ewentualny rozwód wpłynie na naszego pierworodnego. I tylko to mnie powstrzymuje przed rozwodem- dziecko i rozgrzewana budowa domu, na którą poszło dużo pieniędzy.
Autorze:
1. Skoro przed ślubem widziałeś że rodzice Twojej małżonki lubią wtrącać się w nie swoje sprawy to dlaczego zdecydowałeś się na budowę domu po sąsiedzku?
2. Dlaczego nie potrafisz zignorować uwag teściów w zakresie budowy domu? Nie zabronisz mieć komuś swojego zdania natomiast od Ciebie zależy czy je uwzględnisz czy też nie. Teść może sobie chcieć budować w technologii NASA a Ty możesz sobie i tak zamówić materiał jaki uważasz za słuszny.
3. Czy porozmawiałeś z żoną na temat tego jak jej rodzice wpływają na wasze małżeństwo? Czy powiedziałeś jej że ta sytuacja przytłacza Cię na tyle ze realnie pod uwagę bierzesz rozwód?
Porozmawiaj w końcu ze swoja żoną i daj jej szansę się określić czy chce ratować małżeństwo czy ważniejsi są rodzice a nie stawiaj przed faktem dokonanym. Wygląda to tak jakbyś szukał potwierdzenia że w waszym związku nie ma co ratować i cichaczem chciał się z tego małżeństwa wymiksować.
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 11:33   #111
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Wziąłem ślub z teściami...

Sa 3 podmioty

1 tesciowie
2 ich corka / twoja zona
3 ty

Wszyscy sa tutaj dorosłymi ludzmi z uksztaltowanymi osobowosciami i ze swoimi stylami bycia i zycia.

Nie wierze, zeby ktos z tej historii miał trwale i do konca zrezygnować z siebie na rzecz drugiej.

I zapewniam, ze przeczytałam ze zrozumieniem.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 11:40   #112
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Wziąłem ślub z teściami...

jezeli kochasz zone to walcz o wasze malzenstwo.

najpierw rozmowa z zona. uswiadomienie jej ze jest problem, ze tobie jest z tym zle i konsekwencje nierozwiazania beda powazne. Jezeli nie umiecie sie porozumiewac ( bardzo mozliwe) umow was do terapeuty ktory pomoze poprowadzic rozmowe itd.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 12:03   #113
splawik123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 28
Dot.: Wziąłem ślub z teściami...

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Jasne. Może Autor nie pisze z sensem? Może nie jest do końca szczery. Dla mnie brzmi jak ktoś, kto już podjął decyzję o zostawieniu żony i teraz szuka winnych.
Nie pisałem poważnie Po prostu bawi mnie autor który jest ciepłą kluchą i nie potrafił zwyczajnie bez krzyku powiedzieć jedno słowo - NIE. Nawet mieszkając nie z teściami, a w tak bliskiej odległości wiedząc jacy są to nie trzeba być wybitnie gramotnym by przewidzieć co to będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
splawik123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 13:43   #114
d3e919e0e54b9500ffc4579bddf1b8e1b6f2b292_606ce7f24472e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 105
Dot.: Wziąłem ślub z teściami...

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Sa 3 podmioty

1 tesciowie
2 ich corka / twoja zona
3 ty

Wszyscy sa tutaj dorosłymi ludzmi z uksztaltowanymi osobowosciami i ze swoimi stylami bycia i zycia.

Nie wierze, zeby ktos z tej historii miał trwale i do konca zrezygnować z siebie na rzecz drugiej.

I zapewniam, ze przeczytałam ze zrozumieniem.
dokladnie, autor nigdzie nie napisal ze rozmawial z tesciami. Dlaczego to jego żona ma z nimi rozmawiać, przecież to jemu wszystko przeszkadza. Zachowuje się jak jakieś dziecko, czy królewicz. Pieniądze wziąl, działkę wziął a nagle wszystko mu nie pasuje.

Chlopie czego Ty od siebie wymagasz? Chyba niczego! To tobie nie pasuje wiec porozmawiaj z tesciami, ponadto na pewno chcą dla Ciebie najlepiej, wiec moze docen to, że nie mają Cię w nosie.

Wystarczy na spokojnie porozmawiac tak jak i w związku i powiedzieć że to ty tam bedziesz mieszkac i dlatego Ty chcesz podejmowac decyzje. Natomiast ja bym sie na pewno nie zamykala na wszelkie rady i dyskusje, byc moze tesciowie znaja sie lepiej na budowlance niz Ty.

No i zacznij być szczery z Twoimi bliskimi oraz dawac a nie tylko brać.
d3e919e0e54b9500ffc4579bddf1b8e1b6f2b292_606ce7f24472e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 13:47   #115
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Wziąłem ślub z teściami...

[1=d3e919e0e54b9500ffc4579 bddf1b8e1b6f2b292_606ce7f 24472e;88360005]dokladnie, autor nigdzie nie napisal ze rozmawial z tesciami. Dlaczego to jego żona ma z nimi rozmawiać, przecież to jemu wszystko przeszkadza. Zachowuje się jak jakieś dziecko, czy królewicz. Pieniądze wziąl, działkę wziął a nagle wszystko mu nie pasuje.



Chlopie czego Ty od siebie wymagasz? Chyba niczego! To tobie nie pasuje wiec porozmawiaj z tesciami, ponadto na pewno chcą dla Ciebie najlepiej, wiec moze docen to, że nie mają Cię w nosie.



Wystarczy na spokojnie porozmawiac tak jak i w związku i powiedzieć że to ty tam bedziesz mieszkac i dlatego Ty chcesz podejmowac decyzje. Natomiast ja bym sie na pewno nie zamykala na wszelkie rady i dyskusje, byc moze tesciowie znaja sie lepiej na budowlance niz Ty.



No i zacznij być szczery z Twoimi bliskimi oraz dawac a nie tylko brać.[/QUOTE]Skąd pewność, że teściowie chcą dla niego najlepiej?
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 14:03   #116
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Wziąłem ślub z teściami...

[1=d3e919e0e54b9500ffc4579 bddf1b8e1b6f2b292_606ce7f 24472e;88360005]

Chlopie czego Ty od siebie wymagasz? Chyba niczego! To tobie nie pasuje wiec porozmawiaj z tesciami, ponadto na pewno chcą dla Ciebie najlepiej, wiec moze docen to, że nie mają Cię w nosie.[/QUOTE]
Dobre!
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 14:13   #117
d3e919e0e54b9500ffc4579bddf1b8e1b6f2b292_606ce7f24472e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 105
Dot.: Wziąłem ślub z teściami...

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;88360020]Skąd pewność, że teściowie chcą dla niego najlepiej?[/QUOTE]

Zakladam ze nie chcą żeby się rozwiodl z ich corka. I też nie czytaja w jego myslach.

Tylko psychopata by narzucał swoje zdanie gdyby mial zakomunikowane że 2ga osoba sobie tego nie życzy. On nigdzie nie napisal ze z nimi dyskutowal, jasno sie okreslil.

Autor napisal że tesciowie mu pomogli w organizacji wesela i ze machnal na to reka.
Machnal? Czy w ogole sie nic nie odzewal?

Wkurza mnie taka postawa.... co innego gdyby z nimi rozmawial a tak krolewicz wielce uwaza ze to jego zona powinna rozwiazac jego problem.

Edytowane przez d3e919e0e54b9500ffc4579bddf1b8e1b6f2b292_606ce7f24472e
Czas edycji: 2020-12-14 o 14:20
d3e919e0e54b9500ffc4579bddf1b8e1b6f2b292_606ce7f24472e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 14:23   #118
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Wziąłem ślub z teściami...

[1=d3e919e0e54b9500ffc4579 bddf1b8e1b6f2b292_606ce7f 24472e;88360096]Zakladam ze nie chcą żeby się rozwiodl z ich corkami. I też nie czytaja w jego myslach.

Tylko psychopata by narzucał swoje zdanie gdyby mial zakomunikowane że 2ga osoba sobie tego nie życzy.

Autor napisal że tesciowie mu pomogli w organizacji wesela i ze machnal na to reka.

Machnal? Czy w ogole sie nic nie odzewal?

Wkurza mnie taka postawa.... co innego gdyby z nimi rozmawial a tak krolewicz wielce uwaza ze to jego zona powinna rozwiazac jego problem.[/QUOTE]
To może być błędne założenie, bo równie dobrze mogą chcieć, żeby zięć zawsze robił co i m pasuje, co niekoniecznie zbiega się z jego oczekiwaniami.

a skad wiesz, że nie rozmawiał? "Później ŻĄDALI żebyśmy z nimi zamieszkali, bo oni tak sobie wymyślili, że ich córka zostanie z nimi w domu rodzinnym. W tej sprawie była wojna, ja nie zgodziłem się na to rozwiązanie."
To jest fajna rozmowa ze strony teściów

nie przeczę, że tutaj było sto znaków ostrzegawczych, które Autor zignorował mniej lub bardziej świadomie, ale znowu wieszanie na nim psów, nazywanie "królewiczem", "ciepłymi kluchami" itd. jest chyba odrobinę na wyrost jeśli a) wcześniej rozmawiał o tym z żoną, ale go zbywała (fakt może nie był odpowiednio zdecydowany) b) w sprawie na której mu zależało umiał się postawić

Dla mnie równie dużym problemem co postawa Autora jest postawa jego żony, bo chyba powinno się być lojalnym w związku i umieć wypośrodkować gdzieś interesy każdej strony, a nie zbywać tekstami "oni tak mają, czepiasz się" + zbywanie śmiechem. Nieco to lekceważące jeśli zwracasz się do bliskiej osoby z problemem, chccesz go przedyskutować, a dostajesz tylko to.

Przy czym tak sobie dywaguję, bo jak dla mnie wciąż jest tu mało informacji o postawie, zachowaniu i reakcji żony na to co się dzieje.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 14:24   #119
inko_gnito
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 15
Dot.: Wziąłem ślub z teściami...

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
moja historia? tak symptomy były wcześniej,ale obiecanki były przed ślubem inne,a życie po ślubie inne. Zawiła historia.
Na szczęście dla mnie poroniłam (dzięki teściowej) - to była dla mnie tragedia, z perspektywy- DAR LOSU, BÓG TAK CHCIAŁ? bym pewnie wylądowała u czubków
+Też historia z domem i budową domu- nie chcę mówić nic TYLKO: Spłukali się moi rodzice, faktury były na niego. Nie ważne, mój tato jak zobaczył jak mnie traktują i co mówią zabrał mnie z tego GÓWNA. Byłam w depresji prawdopodobnie i MYŚLAŁAM,ŻE TAK MA BYĆ!!!! bo mąż starszy i tak mówił mi, wbijali mi do głowy straszne rzeczy, aż w to uwierzyłam-,że jestem głupia (skończyłam prawo i inny kierunek na państwowej uczelni) a teściowa mądrzejsza po 6 klasach podstawówki, bo ona życie zna itp. itd. Najeżdżali na mnie textami "jesteś ☠☠☠☠☠☠☠nięta" dosłownie i ja w to wierzyłam, więc był horror. Nie znam innej osoby po takim linczu psychicznym.

WNIOSKI: ŻONA MUSI STAĆ PO TWOJEJ STRONIE, JEST CÓRECZKĄ RODZICÓW,POWINNA BRONIĆ CIĘ, JEŚLI MACIE WSPÓLNE ZDANIE CO DO DOMU ITP.
JEŚLI WASZE PODEJŚCIE JEST ROZBIEŻNE I NIE MA JAK TEGO POGODZIĆ- NIEJASNO TO WIDZĘ.
dla mnie rozwód był końcem świata kiedyś, a w efekcie wybawieniem!
Porozmawiaj ze swoimi bliskimi, chociaż moi nie wierzyli mi,że takie rzeczy przeżyłam. Twój wybór i Twoje życie. Szkoda dzieciaczka, i 2gie w drodze....
Moim zdaniem to wina żony, ona powinna utemperować teściów.
Dużo przeszłaś. To co u mnie się dzieje to pikuś w porównaniu z Twoją sytuacją. Dobrze, że to już za Tobą.
Co do domu mamy wspólne zdanie, tylko moja żona nie zna się na tych sprawach i gubi się, gdy ja mówię jedno a teść drugie. Ona przed ślubem temperowała wyskoki teściów, teraz chyba chce w spokoju wychować dziecko i mieć dobre stosunki z dziadkami. Na szczęście nie widujemy się z nimi na co dzień. Drugie dziecko nie jest w drodze, to tylko plany.
inko_gnito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 14:26   #120
d3e919e0e54b9500ffc4579bddf1b8e1b6f2b292_606ce7f24472e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 105
Dot.: Wziąłem ślub z teściami...

mysle ze gdyby z nimi dyskutowal to by o tym wspomnial a on caly czas pisze o zonie, ze to ona powinna sie postawic.

poza tym sorry ale co to znaczy zażadali zeby z nimi mieszkali, serio? a co oni kalasznikowa mu przylozyli do skroni?

mysle ze to typ roszczeniowy, zreszta widac po jego odpowiedziach...
d3e919e0e54b9500ffc4579bddf1b8e1b6f2b292_606ce7f24472e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-15 11:39:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:25.