Jak to połaczyć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-15, 07:38   #1
musiacek
Raczkowanie
 
Avatar musiacek
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 227

Jak to połaczyć?


Hej
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad przyszłością, studiami jestem w klasie maturalnej. Wiem, że chcę swoją przyszłość związać z językiem angielskim, tyle, że obserwując sytuację, nietrudno zauważyć, że bardzo dużo osób wybiera ten kierunek.
Moja wychowawczyni i zarazem nauczycielka j. ang. chwali moją systematyczność i dokładność w nauce, podkreśla, że powinnam prócz filologii wybrać jeszcze jakiś kierunek studiów, od II roku przykładowo. Widzę, że pochodzi bardzo indywidualnie do każdego ucznia i chce mu jak najlepiej doradzić. Jestem w klasie o 2 językach (ang i niem.) na poziomie rozszerzonym i mimo początkowych trudności dobrze radzę sobie z językiem niemieckim.
Zastanawiam się nad filologią mieszaną ( ang+niem), tyle tylko, że studia te pozwalają jedynie na podjęcie pracy nauczyciela...

Po tych dwóch latach żałuję, że nie przyłożyłam się do matematyki, którą lubię, tak, żeby ją zdawać na poziomie r. Po maturze próbnej wiem, że nie mam braków, wiem co trzeba dopracować. Na początku 3kl. zaczęłam chodzić na fakultety z tego przedmiotu w poszerzonym zakresie, ale przepaść była tak ogromna, że byłoby mi bardzo ciężko, musiałabym wybrać: albo języki, albo matematyka.

Zastanawiam się cały czas nad ekonomią, wiem, że jest dużo takich, którzy startowali z matematyką podstawową i dobrze sobie radzą.
Nie wiem czy dobrym pomysłem byłoby studiowanie fil. ang. dziennie i od 2 roku ekonomii zaocznie?
Nie wiem jak to ugryźć, bo chciałabym dobrze połączyć studia, żeby nie zostać z samą filologią. Myślę, że dałabym radę na dwóch kierunkach, tylko nie wiem, jakie wyjście będzie najbardziej korzystne.
Proszę o jakieś rady, wasze doświadczenia
__________________
❤ ❤ ❤ ❤ Kocham... ❤ ❤❤ ❤

musiacek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 10:28   #2
Zaczarowana18
Rozeznanie
 
Avatar Zaczarowana18
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 547
Dot.: Jak to połaczyć?

Hej Właśnie jeśli myślisz nad dwoma kierunkami,to najlepiej ten drugi zacząć od drugiego roku. Przez pierwszy rok zorientujesz się,czy masz wystarczająco dużo czasu,by pójść na drugi. Tylko czy podołasz finansowo? Piszesz,że ekonomię chciałabyś studiować zaocznie,a za to się przecież płaci niemałe pieniądze. Z całego serca życzę Ci powodzenia
__________________
"Nie narzekaj,że masz pod górę,skoro wspinasz się na szczyt"
Zaczarowana18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 11:09   #3
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Jak to połaczyć?

ekonomia sama w sobie nie jest jakims super atrakcyjnym kierunkiem. duzo osob co roku konczy ten kierunek i ma problem ze znalezieniem pracy. a nie myslalas o lingwistyce?
zastanow sie dobrze, co chcialabys robic po studiach. wtedy latwiej bedzie sprecyzowac jaki drugi kierunek ewentualnie mozesz podjac
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 12:40   #4
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Jak to połaczyć?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ekonomia sama w sobie nie jest jakims super atrakcyjnym kierunkiem. duzo osob co roku konczy ten kierunek i ma problem ze znalezieniem pracy.
nie do końca się zgodzę dużo zależy od tego w jakim mieście szuka się pracy. na przykład w Warszawie absolwenci kierunków ekonomicznych obok informatyków mają największe wzięcie i nie mają większych problemów ze znalezieniem pracy (szczególnie w korporacjach). zapewne w innych dużych miastach typu Wrocław czy Kraków jest podobnie

musiacek, myślę, że połączenie studiów ekonomicznych (niekoniecznie czystej ekonomii) z filologią to bardzo dobry pomysł ja osobiście ekonomię wybrałabym jako pierwszy kierunek i studiowałabym go dziennie, natomiast filologię zaocznie.
natomiast jeśli chodzi o matematykę - wszystko zależy od konkretnej uczelni. na jednych jest na nią kładziony duży nacisk i może być ciężko bez matury na poziomie rozszerzonym, na innych można sobie poradzić z matematyką na poziomie podstawowym
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 14:08   #5
MaRcIuLkA
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: szukam swojego miejsca na ziemi
Wiadomości: 887
Dot.: Jak to połaczyć?

ja na twoim miejscu uderzyłabym w języki. Jestem właśnie na etapie poszukiwania pracy i ciągle widzę ogłoszenia że potrzebują osób z doskonałym angielskim lub niemieckim. Nie mówię tu tylko o szkołach, ale różnych firmach, korporacjach. To że skończysz filologię nie ogranicza cię do uczenia w szkole. Istnieje wiele możliwości, ja skończyłam 2 kierunki i nie mam pracy przez to że nie mówię po angielsku i właśnie zamierzam to zmienić. Szlifuj języki a jak będziesz na II, III roku to może będziesz już bardziej zorientowana co chcesz robić w życiu i rozpoczniesz kolejny kierunek.
MaRcIuLkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:52.