brak pewności siebie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-19, 13:16   #1
Ankhi
Rozeznanie
 
Avatar Ankhi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 503

brak pewności siebie


Od zawsze mam taki problem, że brakuje mi pewności . Ostatnio zrobiłam postęp, ale nie jestem z siebie zadowolona. Bez przerwy porównuję się do innych dziewczyn, zwłaszcza tych, o których myślę, że wyglądają lepiej ode mnie. Mam 16 lat i wiem, że jestem ładna, a do tego inteligentna,ale nie wiem czy się podobam innym chłopakom. Wiem, że na to jeszcze jest czas, ale mam wrażenie, że gustują tylko w wysokich i bardzo chudych. Jestem co prawda szczupła(udał mi się schudnąć), ale nie chuda i wieczorem mam "problem" z brzuszkiem bo nie jest płaski po jedzeniu, Zawsze mi się wydaje, że wszyscy to widzą. Uwielbiam jeść, ale próbuję się powstrzymywać i codziennie ćwiczę. Próbuję być z siebie zadowolona, ale kiedy widzę jakąś piękną dziewczynę, to jestem przygnębiona. Co zrobić?
Ankhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 13:24   #2
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: brak pewności siebie

Skoro wiesz, że jesteś ładna i inteligentna, to co najmniej połowa sukcesu Niepotrzebnie się porównujesz do innych dziewczyn i niepotrzebnie się zastanawiasz czy podobasz się chłopcom. Nie musisz się podobać ogółowi. Na szczęście każdy z nas jest inny i każdemu co innego się podoba. Wyglądamy też różnie, a nie jak stado klonów.
Dbaj o siebie, tuszuj to co uważasz za mankamenty i podkreślaj swoje atuty. I przede wszystkim jak najczęściej powtarzaj sobie, że jesteś jedyna w swoim rodzaju
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 14:40   #3
MaRcIuLkA
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: szukam swojego miejsca na ziemi
Wiadomości: 887
Dot.: brak pewności siebie

Nikt nie jest idealny i może ci się wydawać że te piękne i szczupłe dziewczyny nie mają kompleksów. Uwierz każdy je ma. Na pewno nie raz jakaś dziewczyna zazdrościła ci twojej figury, inteligencji, poczucia humoru. Nie upodabniaj się do innych i bądź sobą. A z chłopakami to bywa różnie, może akurat nie trafiłaś na jakiegoś wartościowego. W tym wieku chłopakom buzują hormony i być może wolą sztuczne i puste lalki barbie, ale szybko to im minie. Dbaj o siebie, o swój wygląd bo to zwiększa pewność siebie. Najważniejsze-nie udawaj kogoś kim nie jesteś. Też byłam kiedyś nieśmiała, ale to przeszło kiedy wyprowadziłam się na studia. O każdą błahostkę musiałam zadbać, sprawy urzędowe, mieszkaniowe pozałatwiać. Nauczyłam się samodzielności i pewności siebie. Musisz wychodzić do ludzi i przełamywać swoją nieśmiałość.
MaRcIuLkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:09.