Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-07, 15:19   #1
kasiamniam
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiamniam
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: De
Wiadomości: 2 527
Cool

Tabletki Belara któraś brała????


Witam!
Od kilku dni biorę 1 w swoim zyciu tabletki antykoncepcyjne Belara(dostępne w Niemczech-gdyz tu mieszkam).Chciałabym się dowiedziec czy ktoras z Was bierze bądź brała takie tabletki? jak na Was wpływały?jakieś skutki uboczne? wiem ze kazdy organizm reaguje inaczej, ale bardzo chciałabym się dowiedziec coś na ich temat!
I jesli taki wątek juz był lub jest (nie znalazlam jednakze) to bardzo proszę o przeniesienie! Pozdrawiam!
kasiamniam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 16:43   #2
wituska
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 28
Arrow Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Dziewczynki dziś ginekolog przepisał mi pigułki madinette. Są to dwuskładnikowe tabletki, ale syntetycznym progesteronem jest substancja, której nie mają żadne pigułki dostępne w Polsce-nie znam się za bardzo na tym, tym bardziej że to moje pierwsze pigułki.
A chciałabym spytać czy może któraś z Was je brała, bo jestem ciekawa jak na Was one działały.
wituska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 13:11   #3
blondyneczka83
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 18
Dot.: Madinette

Cytat:
Napisane przez wituska Pokaż wiadomość
Dziewczynki dziś ginekolog przepisał mi pigułki madinette. Są to dwuskładnikowe tabletki, ale syntetycznym progesteronem jest substancja, której nie mają żadne pigułki dostępne w Polsce-nie znam się za bardzo na tym, tym bardziej że to moje pierwsze pigułki.
A chciałabym spytać czy może któraś z Was je brała, bo jestem ciekawa jak na Was one działały.

Ja co prawda ich nie brałam, ale słyszałam już o tych pigułkach, oraz o ich działaniu. Leczą one trądzik, łojotok czy wypadające włosy, czyli mają działanie antyandrogenne, chociaż można powiedzieć, że łysienie androgenowe to domena mężczyzn :P Niemniej jednak tabletki te zapewne będą ratunkiem dla kobiet pragnących nie tylko skutecznej antykoncepcji ale i borykających się z problemami dermatologicznymi.
No i są one dostępne już od początku tego roku.
blondyneczka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 14:32   #4
wituska
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 28
Dot.: Madinette

No fajnie brzmi, bo o tym że cera robi się ładniejsza po pigułkach to wiedziałam, ale żeby działały dobrze na włosy to pierwsze słyszę.
Zaczęłam je brać, nic mnie nie boli jak na razie wszystko jest w porządku. Lekarz niby mówił, że początki mogą być trudne, ale mam nadzieję że pójdzie gładko.
Gdzieś widziałam program o tym, że kobiety też czasami maja problem z łysieniem, te nasze geny to mnie czasami zaskakują.
wituska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 15:14   #5
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Madinette

te pigułki zawierają od dość dawna znaną i stosowaną dotychczas w HTZ odmianę progesteronu (nie bać się, "nowoczesna" Qlaira też ma hormony wcześniej stosowane tylko w HTZ). Nie jest to żaden nowy wynalazek, a pigułki z tym progestagenem są od 20 lat stosowane np. we Francji.
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/

Edytowane przez annan_
Czas edycji: 2011-03-14 o 15:15
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 10:02   #6
Kanela
Przyczajenie
 
Avatar Kanela
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 22
Dot.: Madinette

A jak z ich ceną i dostępnością, są w aptekach? Kosztują tyle ile na "nowość" przystało?
Kanela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 10:08   #7
wituska
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 28
Dot.: Madinette

Z tego co wiem, to w Niemczech są też bardzo popularne.
Kosztują 33zł, w tej aptece w której byłam nie było ich ale to żaden problem bo Pani robi zamówienie i na drugi dzień po nie przyszłam.
wituska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-16, 12:06   #8
Kanela
Przyczajenie
 
Avatar Kanela
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 22
Dot.: Madinette

No to cena całkiem znośna, jak na nowo wchodzące tabletki. Ciekawa jestem czy też wybuchnie na nie takie bum jak na yasminelle, itd.

A ma ktoś jeszcze jakieś informacje o tym progesteronie, poza tym, że jest już od dawna stosowany w HTZ?
Kanela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 12:47   #9
wituska
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 28
Dot.: Madinette

Czyli, że ten syntetyczny progesteron zawarty w madinette-chloromadinon (CMA) jest też w innych pigułkach, które mamy w Polsce? czy są to pierwsze pigułki z tym CMA?
Ja taka mądra nie jestem jak by to wyglądało z powyższego zdania, przepisałam z ulotki nazwy.
wituska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 14:35   #10
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Madinette

Cytat:
Napisane przez wituska Pokaż wiadomość
Czyli, że ten syntetyczny progesteron zawarty w madinette-chloromadinon (CMA) jest też w innych pigułkach, które mamy w Polsce? czy są to pierwsze pigułki z tym CMA?
Ja taka mądra nie jestem jak by to wyglądało z powyższego zdania, przepisałam z ulotki nazwy.
w PL kilka preparatów hormonalnych zawiera tę substancję, ale tylko madinette jest preparatem o działaniu antykoncepcyjnym.
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 18:26   #11
wituska
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 28
Dot.: Madinette

Wzięłam już połowę opakowania i nie zauważyłam żadnych nieprawidłowości. I wydaje mi się, że mniej mi się włosy i skóra twarzy tłuszczą.
Ogólnie mówiąc jestem bardzo zadowolona, bo prawdę powiedziawszy jak naczytałam się o początkach brania pigułek i tym całym rozstroju organizmu u niektórych to włosy dęba mi stawały.
A jeszcze jak w necie nic na temat tych pigułek nie mogłam znaleźć, co fora kobiece aż huczą na tematy różnych pigułek to już w ogóle dziwnie mi się zrobiło.
wituska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-29, 11:33   #12
blondyneczka83
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 18
Dot.: Madinette

Cytat:
Napisane przez wituska Pokaż wiadomość
Wzięłam już połowę opakowania i nie zauważyłam żadnych nieprawidłowości. I wydaje mi się, że mniej mi się włosy i skóra twarzy tłuszczą.
Ogólnie mówiąc jestem bardzo zadowolona, bo prawdę powiedziawszy jak naczytałam się o początkach brania pigułek i tym całym rozstroju organizmu u niektórych to włosy dęba mi stawały.
A jeszcze jak w necie nic na temat tych pigułek nie mogłam znaleźć, co fora kobiece aż huczą na tematy różnych pigułek to już w ogóle dziwnie mi się zrobiło.
Wituska,

Według mnie jeszcze za krótko bierzesz tabletki antykoncepcyjne, aby nie bać się już wystąpienia skutków ubocznych typu np. plamienia śródcykliczne, niemniej jednak póki co gratuluje dobrej tolerancji madinette
A skoro o działaniu antyandrogennym mowa.... wcześniej pisałam, że łysienie androgenowe to domena mężczyzn i ma to podobno związek z testosteronem (jak piszę głupoty to mnie poprawcie). W takim razie skąd to (łysienie) bierze się u kobiet?
blondyneczka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 09:18   #13
wituska
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 28
Dot.: Madinette

No bo własnie u kobiet może występować nadmiar testosteronu-często objawia się to na przykład nadmiernym owłosieniem na twarzy czy innych częściach twarzy. A czy to łysienie ma związek z testosteronem to nie wiem, wiem że z pewnością ma podłoże genetyczne.
Na razie skończyłam opakowanie, mam drugi dzień 7-dniowej przerwy, krwawienie się nie pojawiło, ale na razie jest dobrze.
Zadnych plamień ani innych cudów nie zauważyłam w czasie pierwszego opakowania, oby tak dalej
wituska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 12:44   #14
blondyneczka83
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 18
Dot.: Madinette

Cytat:
Napisane przez wituska Pokaż wiadomość
No bo własnie u kobiet może występować nadmiar testosteronu-często objawia się to na przykład nadmiernym owłosieniem na twarzy czy innych częściach twarzy. A czy to łysienie ma związek z testosteronem to nie wiem, wiem że z pewnością ma podłoże genetyczne.
Na razie skończyłam opakowanie, mam drugi dzień 7-dniowej przerwy, krwawienie się nie pojawiło, ale na razie jest dobrze.
Zadnych plamień ani innych cudów nie zauważyłam w czasie pierwszego opakowania, oby tak dalej
Okres z odstawienia z pewnością dostaniesz na dniach, o ile już nie dostałaś Natomiast piszesz, że plamienia śródcykliczne nie wystąpiły przy pierwszym opakowaniu, co jednak nie oznacza, że nie wystąpią takowe podczas drugiego opakowania. Wszystko bowiem może się zdarzyć podczas pierwszych 3-4 opakowań tabletek, ale bądźmy dobrej myśli
blondyneczka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 15:32   #15
wituska
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 28
Dot.: Madinette

Jest ok, faktycznie krwawienie pojawiło się w 4 dzień
Ale normalnie ani pół pryszcza mi nie wyskoczyło, nawet przed krwawieniem, w ogóle mam wrażenie że cera jakaś ładniejsza się zrobiła i świecę się jak księżyc w pełni już w południe.
wituska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 14:12   #16
blondyneczka83
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 18
Dot.: Madinette

A jak tam u ciebie z łojotokiem przy stosowaniu madinette? Zmniejszył się, czy dalej z nim walczysz?
Pamiętaj również, aby stosować kosmetyki bez dodatku żadnego alkoholu, bo one wysuszają skórę, a wcale nie pomagają w walce z łojotokiem.
blondyneczka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 12:36   #17
wituska
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 28
Dot.: Madinette

No oczywiście w poprzednim poście miałam na myśli, że nie świecę się jak księżyc, czyli z przetłuszczającą się cerą jest o wiele lepiej. Może, nie jest tak że jestem matowa aż do wieczora, ale tak do popołudnia od rana daje radę co wcześniej było wręcz niemożliwe.
Wiem, że alkohol nie jest wskazany, a i na matujące kremy i podkłady trzeba uważać bo zapychają pory. W sumie najlepiej jest szukać rozwiązania u źródła, bo łojotok jest związany właśnie ze złą gospodarka hormonalna i teraz mam nadzieję że unormują mi się te hormony w czasie brania madinette i problem przetłuszczania nie będzie aż tak uciążliwy.
wituska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 13:36   #18
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Madinette

Cytat:
Napisane przez wituska Pokaż wiadomość
No oczywiście w poprzednim poście miałam na myśli, że nie świecę się jak księżyc, czyli z przetłuszczającą się cerą jest o wiele lepiej. Może, nie jest tak że jestem matowa aż do wieczora, ale tak do popołudnia od rana daje radę co wcześniej było wręcz niemożliwe.
Wiem, że alkohol nie jest wskazany, a i na matujące kremy i podkłady trzeba uważać bo zapychają pory. W sumie najlepiej jest szukać rozwiązania u źródła, bo łojotok jest związany właśnie ze złą gospodarka hormonalna i teraz mam nadzieję że unormują mi się te hormony w czasie brania madinette i problem przetłuszczania nie będzie aż tak uciążliwy.

Własnie dlatego w sprawach związanych z hormonami warto chodzić do ginekologa-endokrynologa, a nie tak, jak chodzi większość kobiet do ginekologa-położnika. Wbrew pozorom i to i to ginekolog, ale inna specjalizacja.
Poza tym nieprawidłową pracę hormonów trzeba leczyć, a tabletki antykoncepcyjne - w tym przypadku madinette - pomagają w tym leczeniu niezaprzeczalnie, no i chronią przed niechcianą ciążą.
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 11:15   #19
wituska
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 28
Dot.: Madinette

Szczerze powiedziawszy to ja zawsze chodziłam i nadal chodzę do ginekologa położnika, a do endokrynologa tez chodzę ale to już z innego powodu.
No cudnie działają te pigułki, nie mam żadnych skutków ubocznych a tak strasznie się bałam, bo to co niektórym dziewczynom dzieje się po pigułkach to włosy mi dęba stawały jak opowiadały.
Cera jest ok, nawet podkładu nie muszę używać, lekki puderek i jest lux
wituska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-09, 12:49   #20
eriksonka
Raczkowanie
 
Avatar eriksonka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Miasto festiwali ;)
Wiadomości: 41
Dot.: Madinette

moja Pani doktor powiedziała, że są to tabletki które nie powodują spadku libido. ciekawa jestem ile w tym prawdy hmm ... przy następnej wizycie ma mi je przepisać. mam nadzieje że będzie lepiej, bo teraz biore yaz i wszystko jest w porządku, oprócz zerowego libido, czuje sie jak kawałek drewna
__________________
Czas na brzegu szklanki tkwi póki co...
eriksonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 12:57   #21
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Madinette

kurcze, te tabletki z opisu wydaja sie idealne dla mnie cenowo tez nie jest zle, tylko ta kiepska dostepnosc
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 17:42   #22
sweet88
Raczkowanie
 
Avatar sweet88
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 328
Dot.: Madinette

Ja pytałam mojego gina o te tabletki, bo obecnie biorę novynette, ale ze względu na zerowe libido i parę innych rzeczy, chcę je zmienić. Powiedział mi, że to jest następca novynette i że ma ten sam skład...z tego co sama czytałam i z tego co Wy piszecie to jest zupełnie inaczej W końcu wcisnął mi nuva ring, bo stwierdził, że tabletki wszystkie tak samo działają i mam spróbować tego...
__________________
  • Prawko zdane!!!!
sweet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 10:01   #23
wituska
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 28
Dot.: Madinette

Eriksonka no ja kończę drugie opakowanie i jak na razie libido ok, ale wiadomo to dopiero drugie opakowanie. Jednak jestem dobrej myśli, bo pozytywne myślenie przyciąga dobro
Truskawkowawiosna ale z tą dostępnością jest coraz lepiej, coraz częściej lekarze zaczną przepisywać te pigułki to i w aptekach będą na stanie. A poza tym jak nie ma ich w aptece to pani zamawia i u mnie na drugi dzień, lub tego samego dnia jeszcze są.
wituska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 07:36   #24
Sandra_92
Raczkowanie
 
Avatar Sandra_92
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 293
Dot.: Madinette

.

Edytowane przez Sandra_92
Czas edycji: 2011-06-14 o 09:19
Sandra_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 10:35   #25
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Madinette

Cytat:
Napisane przez Sandra_92 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny,
Wczoraj ginekolog przepisał mi Madinette. Mam podwyższony testosteron i dzięki nim ma mi on spasc a włosy mają przestac leciec. Są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne i mam nadzieję, że mi pomogą i nie zaszkodzą mojemu organizmowi a co na sam temat tych pigułek to wydaję mi się, że są one naprawdę dobre, gdyż poprosiłam wczoraj mojego lekarza o przepisanie mi NAPRAWDĘ DOBRYCH tabletek, zapewnił mnie on, że będę zadowolona teraz czekam tylko na okres. Jeżeli wystąpią u mnie jakieś skutki uboczne, to będę informowała Was na bierząco

Jedynym minusem tych tabletek jest jednak cena - zapłaciłam za nie prawie 42 zł.

To drogo zapłaciłaś. Czytałam, że dziewczyny płaca za Madinette w granicach 39-34 zł.

Natomiast myślę, że nie ma problemu z ich dostępnością, ponieważ nawet w przypadku kiedy w danej aptece nie ma tych pigułek, to prosisz o nie farmaceutkę, a ona je sprowadza. Łaski nie robi - jak nie w jednej aptece, to w drugiej dostaniesz

Natomiast co do wylatujących włosów, to z pewnością te pigułki Ci pomogą, bo wykazują działanie antyandrogenne. Zmniejszą również łojotok. No, ale na efekty trzeba poczekać przynajmniej 3 miesiące.
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 15:30   #26
Sandra_92
Raczkowanie
 
Avatar Sandra_92
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 293
Dot.: Madinette

.

Edytowane przez Sandra_92
Czas edycji: 2011-06-14 o 09:15
Sandra_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 20:58   #27
wituska
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 28
Dot.: Madinette

Oczywiście, że możesz je traktować jako antykoncepcyjne, już od pierwszej pigułki jesteś zabezpieczona.
wituska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 08:25   #28
Sandra_92
Raczkowanie
 
Avatar Sandra_92
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 293
Dot.: Madinette

.

Edytowane przez Sandra_92
Czas edycji: 2011-06-14 o 09:15
Sandra_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 12:48   #29
wituska
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 28
Dot.: Madinette

A nie ma za co
A zaczęłaś je już brać? jak się po nich czujesz?
wituska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 14:27   #30
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Madinette

To, że Madinette wykazują działanie antyandrogenne nie oznacza, że antykoncepcja jest zachwiana. Jeżeli będziesz je przyjmować regularnie, to nie ma mowy o żadnej wpadce. I naprawdę tym się nie przejmuj, bo nie po to kobiety "trują się" hormonami, aby jeszcze stresować się wpadkami (ale mi się zrymowało ).
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-03 13:53:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:23.