Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-28, 09:41   #1
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727

Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy?


Nie wiem, moze trafilam na jakis wyjatkowo agresywnych, albo glupich wegetarianow, ale ZAWSZE ale to ZAWSZE wrecz sila starali sie przekonac mnie, ze jedzenie miesa jest zle i spale sie w piekle. Nigdy nie spotkalam sie ze spokojna argumentacja, zawsze krzyki, darcie ryja, czasami rekoczyny...
Nigdy mi nie przeszkadzalo to, ze ktos nie je miesa. Jak nie chce jesc to nie. Ale dlaczego innym przeszkadza tak bardzo, ze jest krwisty steak ? I tak, wiem w jakich warunkach zyja te zwierzeta i jak sa zabijane, wiem co jest w parowkach i jakos mnie to nie rusza, nadal bede jadla mieso.
Dlaczego wegetarianie sa tacy nietolerancyjni ?
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 09:55   #2
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy?

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
Nie wiem, moze trafilam na jakis wyjatkowo agresywnych, albo glupich wegetarianow, ale ZAWSZE ale to ZAWSZE wrecz sila starali sie przekonac mnie, ze jedzenie miesa jest zle i spale sie w piekle. Nigdy nie spotkalam sie ze spokojna argumentacja, zawsze krzyki, darcie ryja, czasami rekoczyny...
Nigdy mi nie przeszkadzalo to, ze ktos nie je miesa. Jak nie chce jesc to nie. Ale dlaczego innym przeszkadza tak bardzo, ze jest krwisty steak ? I tak, wiem w jakich warunkach zyja te zwierzeta i jak sa zabijane, wiem co jest w parowkach i jakos mnie to nie rusza, nadal bede jadla mieso.
Dlaczego wegetarianie sa tacy nietolerancyjni ?
A to ponoć "padlinożercy-mięsożercy" są agresywni bo za dużo mięcha jedzą Tak wyczytałam w innym wątku
Mnie ich epitety,ani pisanie jakie to jedzenie mięsa jest fe,niezdrowe itp nie rusza.Ja uwielbiam mięsko
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 09:56   #3
CremaCatalana
Rozeznanie
 
Avatar CremaCatalana
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 857
Dot.: Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy?

Gdzie Ty ich spotykasz? Ja znam masę wegetarianów i nikt z nich nie jest agresywny, nawet mnie nie przekonują do niejadania mięsa.
__________________
"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem
Może coś przeoczyłem, a może nie znam sam siebie"
CremaCatalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 09:57   #4
NNaTT
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 703
Dot.: Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy?

Chyba źle trafiasz Mój TŻ od wielu lat jest wegetarianinem i jakoś mi nie zwraca uwagi na to co jem. Tylko czasem powie (jak np. coś się gotuje), że śmierdzi i tyle. Nigdy mnie nie umoralnia.

Mam też koleżankę wegankę i też nigdy nie słyszałam jakichś umoralniających mów. Np. na grillu wszyscy jedzą kiełbasę, a ona ma jakieś swoje potrawy.
NNaTT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 09:57   #5
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy?

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
czasami rekoczyny...
jak to?
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 09:59   #6
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy?

W każdej grupie ludzi znajdziesz takich i takich ludzi... po prostu trafiałaś na tych "gorszych". Mnie irytuje jak ktoś na siłę próbuje przekonać wegetarianina do zjedzenia mięsa bo przecież...
- takie dobre
- nic Ci nie będzie, od tego nie umrzesz itd
Sama jem mięso ale nie wyobrażam sobie takiego zmuszania. Skoro np nie chce, nie lubię flaków to jakim prawem ktoś mnie do tego zmusza?
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 10:01   #7
Paszczurek666
Zakorzenienie
 
Avatar Paszczurek666
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Piernikowo
Wiadomości: 4 262
Dot.: Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy?

Kocham uogólnienia Trafiasz widocznie na wariatów. Wszędzie się tacy trafiają. Są ludzie, którzy potrafią zrozumieć, że ktoś ma inne spojrzenie na świat, a są tacy, którym tego nawet młotkiem nie wyjaśnisz.
Ja wiecznie jestem namawiana przez niektórych do jedzenia mięsa, ale jakoś wszystkich mięsożerców nie oceniam źle z powodu paru marudzących osób.
__________________
Nie wydaję pieniędzy na głupoty (tysięczna para butów NIE JEST głupotą)
Miłośniczka butów wszelakich

Podskakuję z Mel B.
Joga

Jem czekoladę aż uszy mi się trzęsą.
----------------------------
Używasz poprawnie?
'Szlak prowadzi na wschód.'
'Szlag mnie trafia.'
Paszczurek666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-28, 10:04   #8
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy?

Niestety ja również mam podobne doświadczenia- większość wegetarianów, których znam to ludzie podający argumenty jak cierpią świnki aż do życzenia mi, by ktoś kiedyś zjadł moje psy

Inna rzecz- zawsze najbardziej w oczy rzucają się przedstawiciele danej grupy spolecznej, ktorzy robią coś niefajnego - takie czarne owce. Jestem pewna, że wsród znajomych mam normalnych wegetarian, tylko oni się z tym nie afiszują i nie wyzywają jedzących mieso - więc skąd wiedzieć, ze są?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 10:08   #9
Siejusia
Zadomowienie
 
Avatar Siejusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 1 838
Dot.: Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy?

Ja byłam wegetarianką ponad rok i powiem tak: Rozumiem obie strony. Wegetarianie ciągle siedzą w temacie, jak sama się tym zajmowałam, to dochodziły do mnie wiadomości, od których włosy jeżyły mi się na głowie i jest mi potwornie żal zwierząt hodowlanych, ale nie wytrzymałam presji. Jedna rzecz to to, że tęskniłam do mięsa, a druga, że mam za słabą psychikę żeby ciągle nakręcać się sytuacją jaka panuje w hodowlach. A jeśli chodzi o typy wegetarian, to nie zależy od tego czy są nimi czy nie, tylko jakimi są ludźmi. Jedni popadają w skrajności, drudzy nie dają się zwariować. Jak to w życiu. I powiem tak, jem mięso, choć nie jestem z tego dumna. Szanuję wegetarian bardzo mocno, rozumiem ich stanowisko i podziwiam za mnóstwo wspaniałych rzeczy jakich dokonali, ale nie będę hipokrytką i skoro mięso spożywam, to nie będę umoralniała. Każdy ma swoje sumienie i do niego należy decyzja.
__________________
http://shootsir.com/
Odświeżenie ulubionego serialu w kilka minut [/CENTER]
Siejusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 10:09   #10
Olivvek
Zadomowienie
 
Avatar Olivvek
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszczy wiejskie okolice :)
Wiadomości: 1 326
Dot.: Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy?

Uważam, że tytuł za bardzo uogólniony.
Fanatycy głoszący Jedyną Słuszną Prawdę to zjawisko sprzężone z KAŻDYM możliwym poglądem.
__________________
Przeniosłam się na nowe konto
Olivvek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 10:13   #11
Siejusia
Zadomowienie
 
Avatar Siejusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 1 838
Dot.: Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy?

Cytat:
Napisane przez Olivvek Pokaż wiadomość
Uważam, że tytuł za bardzo uogólniony.
Fanatycy głoszący Jedyną Słuszną Prawdę to zjawisko sprzężone z KAŻDYM możliwym poglądem.
Prawda? Gdybym była wegetarianką, zrobiłoby mi się przykro i zdenerwowałabym się. To tak jakbym rzuciła: Dlaczego rudzi są fałszywi? No litości...
__________________
http://shootsir.com/
Odświeżenie ulubionego serialu w kilka minut [/CENTER]
Siejusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-28, 10:14   #12
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy?

Nie wiem, ode mnie nie usłyszałabyś argumentów, bo mam gdzieś co jedzą inni ludzie . Ale znam wege i takich, i takich. Fanatyków się boję, więc nie wchodzę z nimi w dyskusje. Z żadnymi. Ani wege, ani katolikami, ani zwolennikami PiSu, PO, czy innych tworów. Po prostu to olewaj jako i ja olewam tych, co agresywnie wyśmiewają mój styl życia. Tak, tak, po stronie wszystkożernych też tacy są.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 10:16   #13
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy?

Cytat:
Napisane przez Olivvek Pokaż wiadomość
Uważam, że tytuł za bardzo uogólniony.
Fanatycy głoszący Jedyną Słuszną Prawdę to zjawisko sprzężone z KAŻDYM możliwym poglądem.
Bardzo mądrze powiedziane i myślę, że w tym temacie już wszystko jasne
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 10:22   #14
b_blue
Raczkowanie
 
Avatar b_blue
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 134
Dot.: Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy?

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
Nie wiem, moze trafilam na jakis wyjatkowo agresywnych, albo glupich wegetarianow, ale ZAWSZE ale to ZAWSZE wrecz sila starali sie przekonac mnie, ze jedzenie miesa jest zle i spale sie w piekle. Nigdy nie spotkalam sie ze spokojna argumentacja, zawsze krzyki, darcie ryja, czasami rekoczyny...
Nigdy mi nie przeszkadzalo to, ze ktos nie je miesa. Jak nie chce jesc to nie. Ale dlaczego innym przeszkadza tak bardzo, ze jest krwisty steak ? I tak, wiem w jakich warunkach zyja te zwierzeta i jak sa zabijane, wiem co jest w parowkach i jakos mnie to nie rusza, nadal bede jadla mieso.
Dlaczego wegetarianie sa tacy nietolerancyjni ?
Widzisz, ja będąc wegetarianką (weganką) zawsze spotykam się z odwrotną tendencją. Przykład z soboty. Jestem na imprezie, przy moim stoliku same gyrosy i tak dalej, więc podeszłam do sąsiedniego, bo tam stała sałatka bez mięsa i zaczęłam sobie ją nakładać. Ktoś obok zażartował 'nie krępuj się, bierz co chcesz', na co ja się uśmiechnęłam i powiedziałam 'ja po prostu nie jem mięsa, a u mnie przy stoliku nie ma nic dla mnie do jedzenia' i sobie poszłam. Do końca imprezy chodziła za mną dziewczyna z tego towarzystwa i rzucała tekstami 'Ty nie jesz mięsa a palisz?', 'Nie jesz mięsa a pijesz?' No co to w ogóle miały być za denne teksty?
I tak jest prawie zawsze gdzie grzecznie odmowie zjedzenia mięsa/nabiału/jajek bądź zamówie coś dla siebie to zbiera się wokół mnie grupka wszechwiedzących mięsożerców i uświadamia mnie o szkodliwości mojej diety. NIGDY nie zaczęłam sama w towarzystwie rozmowy na temat wegetarianizmu bo mnie to zwyczajnie nie interesuje co kto je, bądź czego nie je, za to ZAWSZE znajdzie się jakiś mięsożerca, który próbuje mnie uświadamiać, bądź ze mnie żartować ('zjadasz jedzenie mojemu jedzeniu', 'moje jedzenie s*** na twoją trawę', 'rośliny też cierpią') i tak dalej.
Ponadto w na różnych forach bądź czytając komentarze w Internecie też spotykam się z agresją osób jedzących mięso w stosunku do wegetarian, nigdy na odwrót, więc równie dobrze można by założyć wątek "Dlaczego mięsożercy są tacy wkurzający?"
Wszędzie znajdą się osoby, które na siłę będą chciały wcisnąć komuś swoje poglądy, ale proszę, żyjmy i dajmy żyć innym.
b_blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 10:25   #15
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy?

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Niestety ja również mam podobne doświadczenia- większość wegetarianów, których znam to ludzie podający argumenty jak cierpią świnki aż do życzenia mi, by ktoś kiedyś zjadł moje psy

Inna rzecz- zawsze najbardziej w oczy rzucają się przedstawiciele danej grupy spolecznej, ktorzy robią coś niefajnego - takie czarne owce. Jestem pewna, że wsród znajomych mam normalnych wegetarian, tylko oni się z tym nie afiszują i nie wyzywają jedzących mieso - więc skąd wiedzieć, ze są?
zawsze mozesz powiedziec, ze futro wchodzi strasznie miedzy zeby

Cytat:
Napisane przez Siejusia Pokaż wiadomość
Ja byłam wegetarianką ponad rok i powiem tak: Rozumiem obie strony. Wegetarianie ciągle siedzą w temacie, jak sama się tym zajmowałam, to dochodziły do mnie wiadomości, od których włosy jeżyły mi się na głowie i jest mi potwornie żal zwierząt hodowlanych, ale nie wytrzymałam presji. Jedna rzecz to to, że tęskniłam do mięsa, a druga, że mam za słabą psychikę żeby ciągle nakręcać się sytuacją jaka panuje w hodowlach. A jeśli chodzi o typy wegetarian, to nie zależy od tego czy są nimi czy nie, tylko jakimi są ludźmi. Jedni popadają w skrajności, drudzy nie dają się zwariować. Jak to w życiu. I powiem tak, jem mięso, choć nie jestem z tego dumna. Szanuję wegetarian bardzo mocno, rozumiem ich stanowisko i podziwiam za mnóstwo wspaniałych rzeczy jakich dokonali, ale nie będę hipokrytką i skoro mięso spożywam, to nie będę umoralniała. Każdy ma swoje sumienie i do niego należy decyzja.
widzisz... ja tez siedze w temacie bardzo mocno - ze wzgledu na kierunek studiow. bardzo czesto slysze o bestialskich zachowaniach ludzi - takich najchetniej skazalabym na stryczek. bo nasze prawo jest smieszne, czesto za zabicie jakiegos zwierzaka mozna dostac tylko kare grzywny.
wiem, jakie warunki panuja w roznych hodowlach zwierzat. sa odpowiednie wytyczne dotyczace dobrostanu. wiele rzeczy robi sie tak, zeby byly kompatybilne z ich behawiorem. ciekawe, ile tak na prawde ci wege wiedza. czy zdaja sobie sprawe, ze np. jaja od "szczesliwych kur" to bujda na resorach, bo okolo 50% kur nie wychodzi na wolny wybieg, BO TEGO NIE LUBI?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 10:29   #16
Siejusia
Zadomowienie
 
Avatar Siejusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 1 838
Dot.: Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
zawsze mozesz powiedziec, ze futro wchodzi strasznie miedzy zeby


widzisz... ja tez siedze w temacie bardzo mocno - ze wzgledu na kierunek studiow. bardzo czesto slysze o bestialskich zachowaniach ludzi - takich najchetniej skazalabym na stryczek. bo nasze prawo jest smieszne, czesto za zabicie jakiegos zwierzaka mozna dostac tylko kare grzywny.
wiem, jakie warunki panuja w roznych hodowlach zwierzat. sa odpowiednie wytyczne dotyczace dobrostanu. wiele rzeczy robi sie tak, zeby byly kompatybilne z ich behawiorem. ciekawe, ile tak na prawde ci wege wiedza. czy zdaja sobie sprawe, ze np. jaja od "szczesliwych kur" to bujda na resorach, bo okolo 50% kur nie wychodzi na wolny wybieg, BO TEGO NIE LUBI?
Mam wrażenie że Twój post ma na celu delikatne ośmieszenie wegetarian, więc sorry, nie będę wdawała się z Tobą w dyskusję, tym bardziej że wegetarianką nie jestem.
__________________
http://shootsir.com/
Odświeżenie ulubionego serialu w kilka minut [/CENTER]
Siejusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 10:30   #17
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
zawsze mozesz powiedziec, ze futro wchodzi strasznie miedzy zeby


widzisz... ja tez siedze w temacie bardzo mocno - ze wzgledu na kierunek studiow. bardzo czesto slysze o bestialskich zachowaniach ludzi - takich najchetniej skazalabym na stryczek. bo nasze prawo jest smieszne, czesto za zabicie jakiegos zwierzaka mozna dostac tylko kare grzywny.
wiem, jakie warunki panuja w roznych hodowlach zwierzat. sa odpowiednie wytyczne dotyczace dobrostanu. wiele rzeczy robi sie tak, zeby byly kompatybilne z ich behawiorem. ciekawe, ile tak na prawde ci wege wiedza. czy zdaja sobie sprawe, ze np. jaja od "szczesliwych kur" to bujda na resorach, bo okolo 50% kur nie wychodzi na wolny wybieg, BO TEGO NIE LUBI?
No bo tak jest. Dlatego ja kupuję jajka ze wsi od pani, która ma otwarty kurnik, kury chodzą sobie gdzie chcą. Bo lubią.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 10:33   #18
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy?

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
Nie wiem, moze trafilam na jakis wyjatkowo agresywnych, albo glupich wegetarianow, ale ZAWSZE ale to ZAWSZE wrecz sila starali sie przekonac mnie, ze jedzenie miesa jest zle i spale sie w piekle. Nigdy nie spotkalam sie ze spokojna argumentacja, zawsze krzyki, darcie ryja, czasami rekoczyny...
Widać trafiasz na takich. Jest wielu fajnych i pokojowo nastawionych wegetarian

Cytat:
Ale dlaczego innym przeszkadza tak bardzo, ze jest krwisty steak ? I tak, wiem w jakich warunkach zyja te zwierzeta i jak sa zabijane, wiem co jest w parowkach i jakos mnie to nie rusza, nadal bede jadla mieso.
No widzisz, Ciebie to nie rusza, a kogoś innego może ruszać, tak samo jak większość ludzi rusza zabijanie innych ludzi czy zwierząt domowych.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 10:34   #19
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy?

Cytat:
Napisane przez Siejusia Pokaż wiadomość
Mam wrażenie że Twój post ma na celu delikatne ośmieszenie wegetarian, więc sorry, nie będę wdawała się z Tobą w dyskusję, tym bardziej że wegetarianką nie jestem.
to nie jest kwestia osmieszenia tylko USWIADOMIENIA. czesto mam wrazenie, ze ludzie powtarzaja utarte/zaslyszane slogany, samemu nie bardzo orientujac sie w temacie.

spotkalam sie tez z wege-fanatykami, ktorzy potrafili powtorzyc tylko to, co ktos im powiedzial. nic wiecej poza temat nie potrafili sie wypowiedziec.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-28, 10:36   #20
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ciekawe, ile tak na prawde ci wege wiedza. czy zdaja sobie sprawe, ze np. jaja od "szczesliwych kur" to bujda na resorach, bo okolo 50% kur nie wychodzi na wolny wybieg, BO TEGO NIE LUBI?
Jak masz jakieś ciekawe informacje na temat hodowli kur i zwierząt mlecznych, to zawsze możesz to napisać w jakimś wątku dla wegetarian. Sama staram się nie dać się manipulacji mediów i konkretnych hodowców, ale niestety, specjalistką od wszystkich zwierząt nie jestem i nie jestem w stanie sprawdzić jak faktycznie mają się kury, których jajka oznaczone są zerem.
Co masz na myśli mówiąc, że kury nie lubią być na wolnym wybiegu? Jest to taka ogólnokurza cecha? Chyba nie... Chodzi tylko o te kury hodowlane? To znaczy hodowane w większych zakładach, a nie przy domu na potrzeby gospodarza? Bo takich wolno biegających kur to sporo widziałam
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)

Edytowane przez Chatul
Czas edycji: 2012-05-28 o 10:40 Powód: dopisek
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 10:38   #21
Siejusia
Zadomowienie
 
Avatar Siejusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 1 838
Dot.: Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
to nie jest kwestia osmieszenia tylko USWIADOMIENIA. czesto mam wrazenie, ze ludzie powtarzaja utarte/zaslyszane slogany, samemu nie bardzo orientujac sie w temacie.

spotkalam sie tez z wege-fanatykami, ktorzy potrafili powtorzyc tylko to, co ktos im powiedzial. nic wiecej poza temat nie potrafili sie wypowiedziec.
Czasem tak jest, ale podobnie jak tytuł tej dyskusji jest paskudnym uogólnieniem, tak samo można odebrać ton Twojej wypowiedzi. Ludzie, szanujmy się nawzajem. Kurcze, czy nie da się porozmawiać w spokoju, bez miotania bolesnych oskarżeń?
__________________
http://shootsir.com/
Odświeżenie ulubionego serialu w kilka minut [/CENTER]
Siejusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 10:39   #22
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
spotkalam sie tez z wege-fanatykami, ktorzy potrafili powtorzyc tylko to, co ktos im powiedzial. nic wiecej poza temat nie potrafili sie wypowiedziec.
Ja znałam też takich fanatyków po stronie jedzących mięso. Mieli zakodowane w głowie, że bez mięsa żyć się nie da, i koniec. A jak ich pytałam dlaczego, to już nie potrafili powiedzieć.
No niestety, fanatycy są w każdej grupie. Fanatycy żywieniowi, religijni, polityczni...
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 10:41   #23
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy?

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
Nie wiem, moze trafilam na jakis wyjatkowo agresywnych, albo glupich wegetarianow, ale ZAWSZE ale to ZAWSZE wrecz sila starali sie przekonac mnie, ze jedzenie miesa jest zle i spale sie w piekle. Nigdy nie spotkalam sie ze spokojna argumentacja, zawsze krzyki, darcie ryja, czasami rekoczyny...
(...)
Ale w jakich sytuacjach Ci się to zdarzało? Zaczynałaś z kimś rozmowę / ktoś zaczynał z Tobą rozmowę na ten temat i nagle agresja z tej drugiej strony? Byłaś nagabywana w szkole / pracy / na przystanku autobusowym? Podaj jakieś przykłady jak to dokładnie wyglądało.

Może problemem jest towarzystwo / środowisko w jakim się obracasz, a nie bandy agresywnych wegetarian (żeby nie było - kocham jeść mięso) grasujące po świecie?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 10:46   #24
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy?

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Jak masz jakieś ciekawe informacje na temat hodowli kur i zwierząt mlecznych, to zawsze możesz to napisać w jakimś wątku dla wegetarian. Sama staram się nie dać się manipulacji mediów i konkretnych hodowców, ale niestety, specjalistką od wszystkich zwierząt nie jestem i nie jestem w stanie sprawdzić jak faktycznie mają się kury, których jajka oznaczone są zerem.
Co masz na myśli mówiąc, że kury nie lubią być na wolnym wybiegu? Jest to taka ogólnokurza cecha? Chyba nie... Chodzi tylko o te kury hodowlane?
jeden z doktorow, ktory specjalizuje sie w drobiu mowil, ze:
- ok. polowy kur korzysta tylko z wolnego wybiegu. dlaczego? trudno stwierdzic, ale prawdopodobnie to jak z ludzmi - jedni lubia np. szpinak, a drudzy nie
- ceny jajek wzrosna przez to, ze hodowcy musza zakupic wieksze klatki - mowil nam o tym kilka miesiecy wczesniej. szkoda tylko, ze tak niewielka roznica w wielkosci klatki nie ma znaczenia dla kury. wazniejsze jest to, ze ma gdzie grzebac, bo to jest zgodne z jej behawiorem.

szczerze mowiac nie mam sily i ochoty prowadzic "krucjaty", bo mogloby sie to tak wlasnie zakonczyc poza tym musialabym miec konkretny argument, zeby sie z nim zgodzic lub zaprzeczyc.

jesli ktos narzeka na warunki, w jakich zyja u nas krowy to lepiej, zeby sie zapoznal, co sie dzieje ze swietymi krowami w Indiach. dla mnie to jest hardcore.
Cytat:
Napisane przez Siejusia Pokaż wiadomość
Czasem tak jest, ale podobnie jak tytuł tej dyskusji jest paskudnym uogólnieniem, tak samo można odebrać ton Twojej wypowiedzi. Ludzie, szanujmy się nawzajem. Kurcze, czy nie da się porozmawiać w spokoju, bez miotania bolesnych oskarżeń?
mam dziwne wrazenie, ze jestes przewrazliwiona. ja nikogo nie oskarzam, stwierdzam fakty.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 10:49   #25
Siejusia
Zadomowienie
 
Avatar Siejusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 1 838
Dot.: Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
mam dziwne wrazenie, ze jestes przewrazliwiona. ja nikogo nie oskarzam, stwierdzam fakty.
Oczywiście
__________________
http://shootsir.com/
Odświeżenie ulubionego serialu w kilka minut [/CENTER]
Siejusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 10:59   #26
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
(...)
- ceny jajek wzrosna przez to, ze hodowcy musza zakupic wieksze klatki - mowil nam o tym kilka miesiecy wczesniej. szkoda tylko, ze tak niewielka roznica w wielkosci klatki nie ma znaczenia dla kury. wazniejsze jest to, ze ma gdzie grzebac, bo to jest zgodne z jej behawiorem.
(...)
Na szczęście dzięki temu cyrkowi z klatkami, jajka pochodzące od kur wolnobiegających stają się coraz łatwiej dostępne i atrakcyjne cenowo (bo w sumie niewiele droższe). Kiedyś miałam problem z kupieniem takich jajek, a teraz widzę, że pojawiły się w wielu marketach w cenie ok. 7-8 zł - czyli podobnej do "trójek".
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 11:13   #27
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy?

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Co masz na myśli mówiąc, że kury nie lubią być na wolnym wybiegu? Jest to taka ogólnokurza cecha? Chyba nie... Chodzi tylko o te kury hodowlane? To znaczy hodowane w większych zakładach, a nie przy domu na potrzeby gospodarza? Bo takich wolno biegających kur to sporo widziałam
Jak zielononóżki stłoczysz w klatce i nie wypuścisz na zewnątrz, pozdychają. One nie mogą żyć w zamknięciu.

Natomiast jeśli chodzi o nasze polskie czerwone kury (nie wiem jak one się fachowo nazywają ), to one będą już po 16 z powrotem w kurniku, bo dla nich robi się ciemno, a większość i tak będzie siedzieć w ciągu dnia na grzędach i przysypiać.

Nie można uogólniać, jest za dużo gatunków

Skazana, o jakim profesorze mówisz? Z ciekawości pytam, wiem że przyjeżdżasz do Wrocławia na studia, to poznasz naszą sławę z UP ciągle pamiętam pewien egzamin ustny, mimo że to było 4 lata temu, oj ciężko było


Jeśli chodzi o wegetarian, to po wyjeździe za ocean ciągle nie mogę wyjść ze zdumienia, co tu oznacza to słowo. Dla większości ludzi kurczak to nie mięso , a dopiero weganizm znaczy to, co u nas wegetarianizm. Jak chciałam polemizować, zostałam zakrzyczana, więc dałam sobie spokój
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 11:19   #28
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy?

[1=a298662d510bb0f537bc3b0 c2466fe273199e5e8_64a898f 2369c4;34362926]Jak zielononóżki stłoczysz w klatce i nie wypuścisz na zewnątrz, pozdychają. One nie mogą żyć w zamknięciu.

Natomiast jeśli chodzi o nasze polskie czerwone kury (nie wiem jak one się fachowo nazywają ), to one będą już po 16 z powrotem w kurniku, bo dla nich robi się ciemno, a większość i tak będzie siedzieć w ciągu dnia na grzędach i przysypiać.

Nie można uogólniać, jest za dużo gatunków

Skazana, o jakim profesorze mówisz? Z ciekawości pytam, wiem że przyjeżdżasz do Wrocławia na studia, to poznasz naszą sławę z UP ciągle pamiętam pewien egzamin ustny, mimo że to było 4 lata temu, oj ciężko było


Jeśli chodzi o wegetarian, to po wyjeździe za ocean ciągle nie mogę wyjść ze zdumienia, co tu oznacza to słowo. Dla większości ludzi kurczak to nie mięso , a dopiero weganizm znaczy to, co u nas wegetarianizm. Jak chciałam polemizować, zostałam zakrzyczana, więc dałam sobie spokój [/QUOTE]
- trzeba zaznaczyc, ze w PL bardzo czesto sie oszukuje i czesto opychane sa zwykle jajka jako te od zielononozek

mowie o doktorze fajny kolo a u nas specem, profesorem do drobionu jest nasz dziekan... takze tego - klekajcie narody

tak, wroclaw na mnie czeka - mieszkanie mam juz zaklepane
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 11:24   #29
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy?

Ja tez znam "wegetarianke" ktora "nie je miesa, tylko kurczaka, nabial i warzywa"
no i tez trafilam kilka razy na wegetarian ktorzy atakowali mnie swoimi argumentami i niemal nakazywali natychmiastowe porzucenie miesa, raz uslyszala, ze przez takich jak ja to pandy wygina (nie wiem dlaczego - przeciez pandy nie sa w moim menu)

ale w blizszym towarzystwie mam pare wegetarian - oni mi nic nie narzucaja, ja im tez nie - gdy nas odwiedzaja to przygotowuje im dania bezmięsne

a codo tych kur i jaj - ja znam tylko takie ktore lubia sobie po podworku chodzic i jako dziecko czesto musialam zaganiac kury do kurnika na noc, za to rano jak otwieralam im kurnik to musialam szybko sie uchylac, bo one niemalze wyfruwaly z niego
jajka jemy tylko takie z mojej rodzimej wsi(co za szczescie) i dobrze wiem ze te kury no to jak kury, raz maja dobry dzien, innym razem bardziej sterusajacy bo je jakis kot pogania albo wlascielka jak jej w kwiatkvch grzebia
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.


Edytowane przez NibyNic
Czas edycji: 2012-05-28 o 11:29
NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 11:34   #30
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: Dlaczego wegetarianie sa tacy wkurzajacy?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
- trzeba zaznaczyc, ze w PL bardzo czesto sie oszukuje i czesto opychane sa zwykle jajka jako te od zielononozek
Czytałam kiedyś artykuł na ten temat: 85% jaj było zafałszowanych
Było to może dwa lata temu, więc może coś się poprawiło.


Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Ja tez znam "wegetarianke" ktora "nie je miesa, tylko kurczaka, nabial i warzywa"
Jakiś nowy szczep wegetarian chyba
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:51.