trądzik! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-19, 21:11   #1
monika0999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2
Exclamation

trądzik!


Trądzik... temat wałkowany już tutaj od dawna, ale naprawde mam z nim spory problem.
mam młodzienczy trądzik, najwiecej jest go na czole, sporadycznie pojawia sie tez na innych czesciach twarzy.
borykam sie z tym problemem od dwóch lat.
kiedy zaczal byc bardzo widoczny poszlam do dermatologa, ktory przepisał mi zineryt. pomagał, ale drażnił cere. po ok. pół roku przestał pomagać, dlatego odstawiłam go. postanowilam nie meczyc skóry tak silnymi srodkami i narazie myje twarz zelem na tradzik z garniera, jednak sam zel niewiele pomaga.
myslalam nad oczyszczaniem twarzy u kosmetyczki, ale nie wiem czy to dobry pomysl... stosowanie masci cynkowej, tabletek visaxinum czy kremow do skory z tradzikiem nie pomoze, poniewaz mam dosc duzo pryszczy.
co proponujecie????
pozdrawiam
ps. mam tłustą cerę.
monika0999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 22:23   #2
classic_chic
Zadomowienie
 
Avatar classic_chic
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: L.A.
Wiadomości: 1 904
Dot.: trądzik!

Niewiele mogę ci pomóc...
Również mam cerę tłustą i objawy podobne jak opisujesz, ale ja nigdy nie brałam leków. Zawsze stosowałam doraźne metody.

Polecę ci więc tylko to, co u mnie się sprawdza.

Do oczyszczania twarzy Alterra Waschcreme

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...kiej-rozy.html

Do matowienia skóry (krem idealny jako baza pod puder, a czasami nawet zastępuje mi puder i trochę zmniejsza blizny) - Siarkowa Moc

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...recenzja662329

I jeszcze kiedyś stosowałam to (ale polecam tylko na noc, a po nocy twarz dokładnie oczyścić) - Care & Control Antybakteryjna - krem

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...#review-664388

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam i coś przypadnie ci do gustu.

Pozdrawiam!
classic_chic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 14:17   #3
Agatusiek
Raczkowanie
 
Avatar Agatusiek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: daleki wschód
Wiadomości: 470
GG do Agatusiek
Dot.: trądzik!

jeszcze tydzien temu mialam czerwona od wypryskow twarz, nawet podklad po kilku godzinach tego nie maskowal. od niedzieli zaczelam stosowac krem Sudocrem punktowo na wypryski. efekty sa REWELACYJNE. przede wszystkim twarz nie jest juz czerwona tylko jasna, matowa w jednolitym odcieniu. wypryski tez zostaly super wyleczone.. co prawda z bialymi kropkami na twarzy chodze praktycznie caly dzien (z ok godzinnymi przerwami), rowniez smaruje twarz na noc. sa wakacje, nigdzie nie wychodze wiec moge sobie na to pozwolic. dla takich efektow warto, wczoraj mialam zamiar wyjsc do ludzi bez podkladu, jednak sie nie skusilam. ale malo brakowalo. polecam
__________________
To, co dziś jest rzeczywistością, wczoraj było nierealnym marzeniem.

Agatusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 18:58   #4
Frootka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 32
Dot.: trądzik!

Podobno te Garniery, Nivea itepe nie działaja ani nie pomagają, wręcz przeciwnie. Do skóry trądzikowej najlepiej używać czegoś delikatnego. Ja mogę Ci zaproponować olejek z drzewa herbacianego (ja używam z firmy KEJ) pomaga na krostki, możesz posmarować całe czoło, ale cudów nie wiadomo jakich nie oczekuj wiadomo, ze z dnia na dzień tego nie pokonasz i ważne w pielęgnacji cery trądzikowej jest nawilżanie, bo jak zaczniesz przesuszać skórę to zacznie ona produkawać więcej łoju, co może spowodować zatkaniem porów, a to powoduje powstawanie krost więc nawilżanie jest bardzo ważną sprawą
ode mnie to w sumie tyle, napisałam, co wiedziałam, może Ci się przydac, ale nie musi
Frootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 14:13   #5
aduskaxdxd
Raczkowanie
 
Avatar aduskaxdxd
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Devon
Wiadomości: 473
Dot.: trądzik!

Cytat:
Napisane przez monika0999 Pokaż wiadomość
Trądzik... temat wałkowany już tutaj od dawna, ale naprawde mam z nim spory problem.
mam młodzienczy trądzik, najwiecej jest go na czole, sporadycznie pojawia sie tez na innych czesciach twarzy.
borykam sie z tym problemem od dwóch lat.
kiedy zaczal byc bardzo widoczny poszlam do dermatologa, ktory przepisał mi zineryt. pomagał, ale drażnił cere. po ok. pół roku przestał pomagać, dlatego odstawiłam go. postanowilam nie meczyc skóry tak silnymi srodkami i narazie myje twarz zelem na tradzik z garniera, jednak sam zel niewiele pomaga.
myslalam nad oczyszczaniem twarzy u kosmetyczki, ale nie wiem czy to dobry pomysl... stosowanie masci cynkowej, tabletek visaxinum czy kremow do skory z tradzikiem nie pomoze, poniewaz mam dosc duzo pryszczy.
co proponujecie????
pozdrawiam
ps. mam tłustą cerę.
Ja z trądzikiem borykam się 6 lat i niestety jest on nie do pokonania, używałam MASE kremów! śmiesznych tabletek typu Vizaxinum etc. Jedyną pomocą było branie tabletek anty. I faktycznie POMOGŁO, cere miałam czyściuśką, jak i plecy, tylko problem nawrócił, gdy je odłożyłam. Według mnie nie ma innej lepszej opcji na trądzik niż anty. A i żel z garniera odłóż, kup coś w aptece, polecam żel do twarzy la roche posay, rewelacja! a jeśli masz skórę tłustą to kup sobie krem matujący z Avene Cleanance, do tanich nie należy ale jest bardzo wydajny, 2 ziarenka grochu na całą twarz i kremik wystarcza na miesiąc również kosmetyki clarena są dość fajne np. serum
__________________
"We can live without religion and meditation, but we cannot survive without human affection"
aduskaxdxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 14:16   #6
Stysiaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 84
Dot.: trądzik!

Jeśli moge coś polecić https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=638962

Mi pomogło, może warto spróbować..
Stysiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 14:24   #7
Modliszka12345
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Dot.: trądzik!

A co myłsicie o stosowaniu Derma Rollera na trądzik? Czytałam, że działa.
Modliszka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-29, 11:56   #8
MartitBandit
Raczkowanie
 
Avatar MartitBandit
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 153
Dot.: trądzik!

Rollery to chyba na blizny sie robi. Dziewczyny a gdzie kupujcie ten olejek z drzewa herbacianego? W aptece czy drogerii?
Miałam juz w miarę normalna skore- w sensie dużo zaskornikow, ale mozna z tym żyć...a tu ostatnio jakaś masakra!
Nie wiem o co chodzi twarz i dekold cały w małych czerwonych rożnych krostach....
Jestem załamana ;((
__________________
Staram sie ćwiczyć z Mel B
Marzec 2015- dostałam nowe życie z nowym nosem
MartitBandit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-29 12:56:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:28.