bóle porodowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-08, 16:19   #1
Ararauna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 204

bóle porodowe


Dobra,wiem że to dziwny temat, ale leżę sobie chora w łóżku i dziwne rzeczy chodzą mi po głowie, więc zakładam
Drogie wizażanki (te, które wiedzą) - do czego można porównać ból podczas rodzenia? Jest to najgorsza rzecz jaka spotkała was w życiu (w sensie fizycznym) czy niekoniecznie?
Ararauna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 16:29   #2
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: bóle porodowe

To taka najgorsza miesiączka razy 1000 .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 16:32   #3
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: bóle porodowe

Napiszę tak: miałam znieczulenie, i w jego trakcie NIE czułam żadnych bóli porodowych, za to czułam francowatą rwę kulszową

A jak już czułam to... takie wrażenie, jakbyś chciała wypchnąć z siebie MEGA GIGANTYCZNĄ KUPĘ i nie mogła ogromne, zaskakujące parcie na odbyt - bezsensowne zresztą, bo nie tyłkiem rodzisz
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 16:33   #4
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: bóle porodowe

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;36970523]Napiszę tak: miałam znieczulenie, i w jego trakcie NIE czułam żadnych bóli porodowych, za to czułam francowatą rwę kulszową

A jak już czułam to... takie wrażenie, jakbyś chciała wypchnąć z siebie MEGA GIGANTYCZNĄ KUPĘ i nie mogła ogromne, zaskakujące parcie na odbyt - bezsensowne zresztą, bo nie tyłkiem rodzisz [/QUOTE]
ojej
__________________
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 16:35   #5
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: bóle porodowe

Ja miałam znieczulenie, ale mi chyba za późno podali, bo tylko troszkę zniwelowało bóle. A to z parciem na odbyt, zgadzam się. W dodatku, jak ktoś nie oddał dwójeczki przed porodem, to jest duuuże prawdopodobieństwo, że to zrobi mimowolnie w trakcie porodu .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 16:39   #6
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: bóle porodowe

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Ja miałam znieczulenie, ale mi chyba za późno podali, bo tylko troszkę zniwelowało bóle. A to z parciem na odbyt, zgadzam się. W dodatku, jak ktoś nie oddał dwójeczki przed porodem, to jest duuuże prawdopodobieństwo, że to zrobi mimowolnie w trakcie porodu .


o matko
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 16:40   #7
Lencia00
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: bóle porodowe

Ja miałam cesarkę więc nie doświadczyłam tego, za to miałam mega kolki nerkowe które ponoć są bólem podobne a mogą być nawet gorsze ( i to przez nie miałam CC) :/
Lencia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-08, 16:41   #8
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: bóle porodowe

Ojej... aż się boję mieć cesarki w przyszłości. Ale lepsze to od wyciągania dziecka za pomocą "odkurzacza" czy innych kleszczy.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 16:47   #9
Lencia00
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: bóle porodowe

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Ojej... aż się boję mieć cesarki w przyszłości. Ale lepsze to od wyciągania dziecka za pomocą "odkurzacza" czy innych kleszczy.
Powiem Ci tak mi mnie o CC poinformowali dzień wcześniej więc nie miałam czasu na zastanowienie
Jak dla mnie to najlepsze rozwiązanie jakie mogło mnie czekać, bałam się tego że nie będę współpracować z lekarzem poza tym mam np wąskie biodra więc pewnie rodziłabym kilkanaście godzin, a tak po 5min od rozcięcia dzidzie mi wyciągnęli i 40min pozostałych szyli. Później przynajmniej okrakiem nie chodziłam (wyjście do łazienki musi należeć do b. nieprzyjemnych) Bardzo szybko doszłam do siebie, wolno chodziłam ale chodziłam bo słyszałam że dużo dziewczyn wstać nie da rady z bólu itp
Lencia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 16:51   #10
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: bóle porodowe

Mi się zaczęło o 6 rano a córa wyszla o 19:37 . Mam szerokie biodra, współpracowałam, ale nie chciało iść rozwarcie. Za to mnie ładnie pozszywali, nic mnie potem nie bolało i nie chodziłam okrakiem. Widocznie w tej kwestii miałam szczęście.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 16:51   #11
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: bóle porodowe

nie straszcie, bo nie zajdę nigdy w ciążę
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-08, 16:56   #12
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: bóle porodowe

Autorka chciała odpowiedzi od osób w temacie, więc dostała. Nie ma co owijać w lukier . Poza tym, jest to do przeżycia. Bez paniki.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 17:00   #13
Lencia00
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: bóle porodowe

Bałam i do tej pory boję się naturalnego rodzenia

MonikaFaustyna- to jeszcze nie tak bardzo długo ja padłam jak mi koleżanka mówiła że rodziła 24h a powinna mieć CC bo było wiadomo że rodzi b. duże dziecko ponad 4kg
Lencia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 17:03   #14
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: bóle porodowe

Cytat:
Napisane przez Lencia00 Pokaż wiadomość
Bałam i do tej pory boję się naturalnego rodzenia

MonikaFaustyna- to jeszcze nie tak bardzo długo ja padłam jak mi koleżanka mówiła że rodziła 24h a powinna mieć CC bo było wiadomo że rodzi b. duże dziecko ponad 4kg
U mnie w sumie tak na serio to rozkręciło się dopiero o 15-16 godzinie. Najgorsze są skurcze co 3 minuty, bo nie wiadomo, co ze sobą za bardzo zrobić. No... ale najważniejsze jest oddychanie i brak paniki. Gdyby nie mój mąż, to bym tam totalnie spanikowała.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 17:09   #15
Lencia00
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: bóle porodowe

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
U mnie w sumie tak na serio to rozkręciło się dopiero o 15-16 godzinie. Najgorsze są skurcze co 3 minuty, bo nie wiadomo, co ze sobą za bardzo zrobić. No... ale najważniejsze jest oddychanie i brak paniki. Gdyby nie mój mąż, to bym tam totalnie spanikowała.
Ja powiem Ci z perspektywy czasu cieszę się że tak wyszło, ostatnie 4 tyg ciąży chodziłam jak nawiedzona bałam się że dorwie mnie w najmniej oczekiwanym momencie i wgl jak to będzie bo jestem taką mała panikarą Wystarczyły mi nie spodziewane pobyty w szpitalu przez nerki
Lencia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 17:17   #16
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: bóle porodowe

Nie mogłam panikować, bo poród miałam po angielsko-holendersku i musiałam opanować panikę i jeszcze myśleć po obcemu. Szał .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 17:29   #17
dodocia
Rozeznanie
 
Avatar dodocia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 743
Dot.: bóle porodowe

Zgodzę się ze stwierdzeniem, ze bóle porodowe to taki mega wielki okres
jak rodziłam syna, to w nocy mnie złapało, myślałam,z ę to przepowiadające ;] wzięłam prysznic, połaziłam trochę, pocvzytałam, póxniej w łazience krew znalazłam no to spokojnie obuidziłam kogo trzeba, spakowałam resztę rzeczy i do szpitala. w sumie niecałe 4 godziny od pobudki mi to zajęło. parcie okropne ale do pzreżycia

przy córci też w nocy i uparłam się że wytrzymam do rana, bo po co syna budzić, panikę wszczynać? stresu mu robić? jak się rano obudził, to jeszcze śniadanko mu dałam. ale jak już odwoziliśmy go do dziadków to w samochodzie po "suficie" chodziłam. jak dojechaliśmy do szpitala to już 8 cm miałam
__________________
Zakochana w rodzinie
Uzależniona od Avon
Stęskniona za haftowaniem
dodocia@buziaczek.pl
dodocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 17:41   #18
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: bóle porodowe

Cytat:
Napisane przez Lencia00 Pokaż wiadomość
Powiem Ci tak mi mnie o CC poinformowali dzień wcześniej więc nie miałam czasu na zastanowienie
Jak dla mnie to najlepsze rozwiązanie jakie mogło mnie czekać, bałam się tego że nie będę współpracować z lekarzem poza tym mam np wąskie biodra więc pewnie rodziłabym kilkanaście godzin, a tak po 5min od rozcięcia dzidzie mi wyciągnęli i 40min pozostałych szyli. Później przynajmniej okrakiem nie chodziłam (wyjście do łazienki musi należeć do b. nieprzyjemnych) Bardzo szybko doszłam do siebie, wolno chodziłam ale chodziłam bo słyszałam że dużo dziewczyn wstać nie da rady z bólu itp
Nie rodziłam, ale leżał w szpitalu na jednej sali z dziewczyną, która była świeżo po cesarce. Sama byłam przekonana, że jeśli jednak bede chciała mieć dziecko, to tylko CC. Ale jak zobaczyłam, jak się dochodzi do siebie, ten cewnik, potem podciaganie się na pasku, robienie max 4 kroków na drugi dzień i to, na co ta dziewczyna się skarżyła, czyli pierwszy prysznic dopiero na drugą dobę. Ja jestem przewrażliwiona na punkcie higieny i byłoby mi ciężko. No i jeszcze zakaz picia i jedzenia
Chyba jednak wolałabym dostać znieczulenie i urodzić bez ingerencji skalpela. Żebym tylko nie miała tyle ''szczęścia'', co moja kuzynka, która najpierw się męczyła 11 godzin, a potem jednak lekarz zdecydował o CC
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 17:48   #19
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: bóle porodowe

Bóle porodowe mnie nie bolały jak na okres wogóle, nie sa takie okropne o ile nie trwają po kilkanascie godz. albo i dłużej. Zgodzę się z Szajabają co do odczuwania, dziecko naciska głową na krocze i odczuwa się to jakby chciało ee... tyłkiem wyjść Ja bym to okresliła jako męczące bardziej niż bolesne.
Pomiędzy skurczami są okresy luzu, zapomnienia o bólu i odpoczynku, a nawet żarcików
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-08, 17:55   #20
123pyskata
Przyczajenie
 
Avatar 123pyskata
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Świecie
Wiadomości: 29
Dot.: bóle porodowe

ja tak właśnie miałam, że męczyłam się kilkanaście godzin a później zrobili mi cesarke. o 2 odeszły mi wody o wpół do dostałam bóli a o 16.50 robili mi cesarke. 2 i pół godziny męczyłam się z bólami partymi. Położne się na mnie wydzierały że za słabo pre, więc nie byłam im dłużna i powiedziałam że jak sobie nie mogą poradzić to niech zawołają kogoś bardziej kompetentnego (znaczy się lekarza). Co się okazało mimo ciągłego parcia nie było żadnego postępu. Lekarz zdecydował o cesarce. Jak później przyszedł na obchód to powiedział że jeszcze tak owiniętego pępowiną dziecka nie widział. Córcia miała całą noge owiniętą trzykrotnie, pępowina zrobiła się za krótka i po prostu nie mogła "wyjść". Koszmar!

Edytowane przez 123pyskata
Czas edycji: 2012-10-08 o 17:56
123pyskata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 17:58   #21
Lencia00
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: bóle porodowe

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Nie rodziłam, ale leżał w szpitalu na jednej sali z dziewczyną, która była świeżo po cesarce. Sama byłam przekonana, że jeśli jednak bede chciała mieć dziecko, to tylko CC. Ale jak zobaczyłam, jak się dochodzi do siebie, ten cewnik, potem podciaganie się na pasku, robienie max 4 kroków na drugi dzień i to, na co ta dziewczyna się skarżyła, czyli pierwszy prysznic dopiero na drugą dobę. Ja jestem przewrażliwiona na punkcie higieny i byłoby mi ciężko. No i jeszcze zakaz picia i jedzenia
Chyba jednak wolałabym dostać znieczulenie i urodzić bez ingerencji skalpela. Żebym tylko nie miała tyle ''szczęścia'', co moja kuzynka, która najpierw się męczyła 11 godzin, a potem jednak lekarz zdecydował o CC
Cewnik to dla mnie nie nowość bo przy pierwszej kolce dostałam dwie na raz także to jest dopiero masakra (w szczególności jak chamski lekarz wpycha na siłę, nerka boli, i wziernikowanie, czyszczenie solą fizjologiczną wtedy to już ryczałam bo ból był taki jakby miało mi tą nerkę rozsadzić, na co lekarz stwierdził że ma dość i wyjdzie zaraz ) U mnie żadnego podciągania nie było, kazali mi chodzić i to jak najwięcej, ja się śmiałam bo to było sunięcie jak na nartach a nie chodzenie, z resztą wyjścia nie miałam wyciągnęły mi cewnik to musiałam jakoś doczołgać się do łazienki. Prysznic faktycznie dopiero na drugi dzień ale ja nie miałam siły wcześniej o tym myśleć bo byłam jeszcze znieczulona przeciwbólowymi i spałam cały dzień. Gorsze dla mnie było że małą dali po ponad 24h i już przyzwyczaiła się do butli i była katorga z karmieniem a to już długa nie zbyt przyjemna historia.
Lencia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 17:59   #22
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: bóle porodowe

Moje bóle porodowe to był pikuś,sięgały 50-60 % a ja sobie leżałam i nie czułam,o przepraszam jedynie co czułam jak za każdym skurczem wody mi wylatują
Lecz w związku,że się bałam co potem,dostałam znieczulenie które i tak podziałało połowicznie.Tzn jedna strona sztywna nie czułam nic,z drugiej tak czułam bóle-takie mocniejsze okresowe.
Moge tak rodzić
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 18:02   #23
Lencia00
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: bóle porodowe

Cytat:
Napisane przez 123pyskata Pokaż wiadomość
ja tak właśnie miałam, że męczyłam się kilkanaście godzin a później zrobili mi cesarke. o 2 odeszły mi wody o wpół do dostałam bóli a o 16.50 robili mi cesarke. 2 i pół godziny męczyłam się z bólami partymi. Położne się na mnie wydzierały że za słabo pre, więc nie byłam im dłużna i powiedziałam że jak sobie nie mogą poradzić to niech zawołają kogoś bardziej kompetentnego (znaczy się lekarza). Co się okazało mimo ciągłego parcia nie było żadnego postępu. Lekarz zdecydował o cesarce. Jak później przyszedł na obchód to powiedział że jeszcze tak owiniętego pępowiną dziecka nie widział. Córcia miała całą noge owiniętą trzykrotnie, pępowina zrobiła się za krótka i po prostu nie mogła "wyjść". Koszmar!
O jezu współczuję a mówi się że już porody są bardzo bezpieczne. Ostatnio mówili w Uwadze że przez lekarza i położną dziecko które byłoby w 100% zdrowe wg badań urodził się chłopczyk upośledzony bo coś spartaczyli właśnie w trakcie porodu
Lencia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 18:07   #24
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: bóle porodowe

A i zapomniałam dodać,że od pełnego rozwarcia do urodzenia mineły dwie godziny Do szpitala przybyłam,a po zbadaniu okazało się,że mam-miałam dwa centymetry rozwarcia i potem poszło szybko
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 18:09   #25
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: bóle porodowe

Cieszę się, że nie rodziłam w PL .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 18:09   #26
Bacardi_
Wtajemniczenie
 
Avatar Bacardi_
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2 464
Dot.: bóle porodowe

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Ja miałam znieczulenie, ale mi chyba za późno podali, bo tylko troszkę zniwelowało bóle. A to z parciem na odbyt, zgadzam się. W dodatku, jak ktoś nie oddał dwójeczki przed porodem, to jest duuuże prawdopodobieństwo, że to zrobi mimowolnie w trakcie porodu .
To nie robią każdej kobiecie przed porodem lewatywy?

Edytowane przez Bacardi_
Czas edycji: 2012-10-08 o 18:16
Bacardi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 18:12   #27
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: bóle porodowe

Mi nie robili.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 18:16   #28
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: bóle porodowe

chyba nie ma reguly, jesli chodzi o szerokie biodra. Moja przyjaciolka jest chuda jakby z oswiecimia wyszla. Zadnych bioder nie widac. Dwa razy rodzila. Jeden porod trwal okolo 3h drugi okolo 4. Oczywiscie silami natury, nawet znieczulenia nie miala. Lekarz mowil, ze ona to jest stworzona do porodu.

Natomiast...jedna z corek znajomej (dokladnie klientki), zaczela rodzic w sylwester. Niestety trafila na pania anestozjolog, ktora wczesniej sobie po kieliszeczku dała. Wymagana w trakcie porodu byla rurka w tchawicy. I anestozjolog drżącymi lapami ( w koncu miala %), przebila kobiecie tchawice. Matka niestety zmarla:/

Niestety, bywa i tak.

Sama jeszcze nie rodzilam, ale baardzo bym chciala
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 18:19   #29
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: bóle porodowe

Ja 1 raz w szpitalu byłam o 19 (odesłali mnie do domu). Potem o 2 w nocy wróciłam ze skurczami co 5-7 min. O 12 urodziłam. Ja miałam tylko bóle krzyżowe, które mogę przyrównać do normalnego silnego skurczu (np. łydki) tyle, że w krzyżu. Na początku do wytrzymania, ale po całej nocy takich skurczy miałam już dosyć - zasypiałam między skurczami.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 18:22   #30
Ararauna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 204
Dot.: bóle porodowe

Chyba nigdy nikogo nie urodzę
Ararauna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:58.