Usuwanie ósemek, szpary i inne problemy z zębami/ze szczęką - zbiorczy! - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-22, 18:05   #3811
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

mojej mamie rozwiązał się jeden szew, ale nic się złego przez to nie stało (poza tym, że ją gilgotało w policzek). Jeśli wytrzymasz do ściągnięcia szwów to spoko. Ja mamie przycinałam wyjałowionymi nożyczkami
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 00:57   #3812
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Jak się czułyście jakiś czas po usunięciu? Ja usuwałam dokładnie miesiąc temu i cały czas mam delikatnie odrętwiałą szczękę i boli mnie jak nacisnę ;/ I po usunięciu mam teraz za siódemką dziurę, taką rynienkę do której wpada mi jedzenie i strasznie ciężko je wyciągnąć stamtąd. Nie wiem czy tak jeszcze będzie parę miesięcy czy już do końca życia ;/

Wysłane z telefonu, jem ogórki i literki

---------- Dopisano o 01:57 ---------- Poprzedni post napisano o 01:46 ----------

W ogóle miałam przygody z tą ósemką :P Dostałam dwa razy więcej znieczulenia niż ustawa przewiduje bo nie reagowałam i widziałam że chirurg był serio wystraszony bo mówił że jeszcze takiego przypadku nie miał :P Dostałam chyba 5 zastrzyków a można dać maksymalnie 8 :P Nic mnie nie bolało, tylko raz podskoczyłam jak mi rozwiercał zęba żeby go wyciągnąć i dostałam jeszcze pół dawki znieczulenia. Myślę że wpływ na to miała miesiączka i trochę się zdziwiłam że chirurg o to nie pytał (jak wcześniej wyrywalam zęby to zawsze mnie o to pytano). Następne kilka dni przeżyłam tylko dzięki ketonalowi forte :P Mega opuchlizne miałam przez tydzień, lżejsza trzymała prawie trzy tygodnie i dlatego zwlekałam strasznie długo ze ściągnięciem szwów bo policzek był spuchnięty i nie było jak dostać się do rany. I niestety dwa szwy zaczęły wrastać ;/ Dentystka jakoś je wyciągnęła ale kawałek mi został w dziąśle ;/ Powiedziała że z czasem sam mi wypadnie

Wysłane z telefonu, jem ogórki i literki
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 10:34   #3813
ygerna
Zakorzenienie
 
Avatar ygerna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 585
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że już czuję się idealnie Czekam aż mi zarośnie dziura po zębie, bo wchodzi mi tam jedzenie Pani dentystka powiedziała mi na ściąganiu szwów, że jest taka prawidłowość, że jak jest skomplikowane wyrywanie ósemki (jak u mnie) to goi się szybko, a jak u kogoś wyrwanie trwa 5 min, to potem goi się ślamazarnie
Jednym słowem da się przeżyć, ale dobrze że resztę zębów mam idealnie zdrowe
__________________

ygerna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 10:32   #3814
halinagoniec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 5
Dot.: Chirurgiczne usuwanie osemek

Brzmi to nieciekawie ale aż tak źle nie jest Miałam usuwane w implant art 2 ósemki chirurgicznie i nie było tragedii. Bolało tylko jakieś 2-3 h po wyjściu z gabinetu ale zwykły ibuprom wystarczył, nie ma sie czego obawiać
halinagoniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 12:22   #3815
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Chirurgiczne usuwanie osemek

Ja jestem umówiona do zwykłego Stomatologa na leczenie zębów, potem ten sam ma mi wypisać skierowanie na Pantomogram, potem mamy to wszystko oglądnąć i potem jak dalej wszystko będzie wskazywać że boli mnie właśnie miejsce tam gdzie jest ząb "8", to usuwam ją chirurgicznie 20 maja tego roku.
W sumie nie wiem czy się bać, czy nie, opinie są podzielone, ale jak będzie znieczulenie to raczej powinno być dobrze. W znieczuleniu ja nic nie czuję, na mnie działa.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 17:22   #3816
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Chirurgiczne usuwanie osemek

Cytat:
Napisane przez Plotkarrra Pokaż wiadomość
witam, czy ktos tutaj usuwal osemki chirurgicznie, w prywatnym gabinecie? Ile placiliscie? czy mozna usunac 2 na jeden raz i czy sa potrzebne wizyty kontrolne? jak to u Was wygladalo?
Znam nawet osoby, które usuwały 4 jednego dnia. Ja usuwałam tylko jedną, ale w ogóle nie bolało. Za to po zabiegu ok. 10 dni bolało wieczorami.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 22:16   #3817
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Chirurgiczne usuwanie osemek

Już po usunięciu, boli i połknełam jakiegoś specjalnego ibuproma mocnego. Mówie słabo i cicho, nie otworzy się też szczęki na szerokość.
W trakcie zabiegu chirurg był ostoją spokoju.
Tak sprawnie usunięto że nie zauważyłam nawet jakimi narzędziami mi wyrywano, natomiast czułam szycie po usunięciu, ale to dziwne uczucie ale w znieczuleniu to nie bolało.
W sumie ok, nie ma się czego bać, czekam na wygojenie, i ślinianki pracują na pełnych obrotach, ciągle muszę przełykać. Jeść nie wolno jak najdłużej.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-30, 08:51   #3818
agnsk
Raczkowanie
 
Avatar agnsk
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 226
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

witajcie,byłam wczoraj u swojego dentysty poniewaz od kilku dni zmagam sie z ogromnym bolem promieniujacym do ucha, zatok, ogolnie cala polowa twarzy mnie boli dentysta zrobil zdjecie, okazalo sie, ze moja lewa dolna osemka rosnie poziomo, na reszte zebow, i stad ten bol. Sam jest chirurgiem,ale powiedzial, ze sie tego nie podejmie, a ze studiuję w Warszawie,to powiedzial,zebym szukala tam. Czy mozecie polecic jakiegos dobrego chirurga szczekowego z Warszawy? Myslalam, zeby isc do Szpitala Dzieciatka Jezus, czy w zwiazku z bolem, zrobiliby mi to szybciej na NFZ? czy szukac prywatnie? bo nie wyobrazam sobie czekac miesiac albo i dluzej...
Z gory dziekuje za odpowiedzi.
agnsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 13:02   #3819
Greta866
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 143
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

O matko ja dziś idę na wyrwanie ósemki i już drżę . Miałam już wyrywane 2 na górze. Jedna poszła bez problemu ale druga ... Drugą wyrywano mi prawie 3 godziny. Dano mi chyba 4 czy 4,5 dawki znieczulenia i jak dawano mi ostatnio to dentysta powiedział że jak po tej nie przestanie boleć to już nie może dać mi więcej i będzie musiał przepisać antybiotyk. Wargę też miałam całą rozharataną. A najlepsze jest to, że po mnie do gabinetu wchodziło jakieś dziecko i jak zobaczyło jak wyglądam (z tą wargą, potargana, wykończona) to miało przerażoną minę
Greta866 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 16:28   #3820
mila94
Raczkowanie
 
Avatar mila94
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 44
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Hej dziewczyny ,mam pytanie a mało czasu na czytanie całego wątku otóż planuje założyć aparat stały i zrobiłam zdięcia rtg i tam widac w dziąsłach ukryte potężne ósemki czy trzeba będzie je usunąć?? Cóż z tego że założe aparat jak mi powychodza to znowu wszystko się pokrzywi
mila94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 18:08   #3821
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez mila94 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ,mam pytanie a mało czasu na czytanie całego wątku otóż planuje założyć aparat stały i zrobiłam zdięcia rtg i tam widac w dziąsłach ukryte potężne ósemki czy trzeba będzie je usunąć?? Cóż z tego że założe aparat jak mi powychodza to znowu wszystko się pokrzywi
Ortodonta będzie o tym decydował - każdy przypadek jest inny
I oby nie, bo to sporo kasy, czasu i nerwów... Daj znać, co powie ortodonta koniecznie!
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.

Edytowane przez kat123
Czas edycji: 2015-09-19 o 18:11
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-27, 13:50   #3822
kudliczek
Rozeznanie
 
Avatar kudliczek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 608
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

dziewczyny orientujecie się ktory lekarz w Krakowie jest godny polecenia jezeli chodzi o zamykanie szpar miedzy zębami ??
kudliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-03, 23:37   #3823
imakaszu
Raczkowanie
 
Avatar imakaszu
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Mi ortodonta zalecił usunąć jedną ósemkę, ja w ogóle myślałam że ich nie mam a po zdjęciu rtg okazało się, że są aż 3 i siedzą głęboko w kości. Uznałam że w sumie skoro mogę usunąć na NFZ a miałam czekać tylko miesiąc, to usunę wszystkie i będę mieć problem z głowy raz na zawsze.

Właśnie jestem po ostatnim zabiegu - szósta doba po hardkorowym wyrwaniu górnej ósemki, chirurg męczył się niesamowicie bo byłam 'trudnym przypadkiem'. Opuchlizna nie schodzi, rana goi się najgorzej ze wszystkich, od ketonalu rozbolał mnie żołądek. Mam wielkie purpurowe lajpo pod okiem i cały zielony, gigantyczny policzek. Jak się budzę rano, to nie mogę nawet oka otworzyć - wyglądam jak potwór. Boli mnie gardło i ucho po stronie wyrwania, mam katar. Miała któraś z Was jakieś powikłania, rozszczelnienie zatok itp? Jestem dość zaniepokojona, bo tak źle buzia jeszcze mi się nie goiła.
__________________
.
! autostopem po świecie - www.podrozezajedenusmiech.pl !


Wszystko o Tanich Lotach - jak ich szukać? http://www.podrozezajedenusmiech.pl/...zukiwania.html
.
imakaszu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 09:01   #3824
sarcastic_
Zakorzenienie
 
Avatar sarcastic_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 6 368
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez mila94 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ,mam pytanie a mało czasu na czytanie całego wątku otóż planuje założyć aparat stały i zrobiłam zdięcia rtg i tam widac w dziąsłach ukryte potężne ósemki czy trzeba będzie je usunąć?? Cóż z tego że założe aparat jak mi powychodza to znowu wszystko się pokrzywi
Ja w takim wypadku musiałam usuwać ósemki, przede wszystkim dolne, bo miałam je położone poziomo i istniało ryzyko, że własnie pokrzywią zęby, gdy ściągnę aparat. O szczegóły musisz zapytać swojego ortodontę, on sam najlepiej określi jak jest w Twoim przypadku. Od siebie dodam, że ja nawet CHCIAŁAM usunąć te ósemki, bo jednak stały aparat to spory koszt i po prostu żal by mi było, gdyby wydane pieniądze i uzyskany efekt poszły do kosza przez dwa głupie zęby. Przynajmniej teraz mam spokój i nie muszę się niczym martwić.
Dodam tylko, że górne na początku zostawiłam ("szły" normalnie), ale gdy jedna zaczęła wychodzić i uciskac policzek to też po prostu ją usunęłam dla własnego komfortu, bo przeszkadzała.
I jak czytam ten wątek, to byłam szczęściarą, bo trafiłam na bardzo dobrego chirurga, zabiegi były praktycznie bezbolesne (no prawie ;d), a po tylko lekka opuchlizna, a zęby wcale nie były proste do usunięcia
__________________
studentka


"I chciałbym mieć dziś już pod nogami pewny grunt.
I żyć z Tobą, być przy Tobie, mieć coś, wiedzieć już."

sarcastic_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-28, 10:12   #3825
ColdDesert
West Coast
 
Avatar ColdDesert
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 169
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Witajcie dziewczyny. Wczoraj miałam usuwaną prawą górną ósemkę i chciałam podzielić się doświadczeniem oraz uspokoić panikujące.

Oczywiście naczytałam się w internecie mrożących krew w żyłach historii co doprowadziło do tego, że tydzień przez zabiegiem praktycznie nic nie jadłam bo z nerwów zacisnęło mi żałądek a w nocy przed owym sądnym dniem nie mogłam spać, bo dostałam takiego ataku paniki, że trzęsły mi się nie tylko ręce, ale także nogi oraz... żuchwa

Byłam pewna, że gdy znajdę się już w fotelu dostanę zawału z przerażenia a w nalepszych wypadku zemdleję. Zostałam poinformowana, że mam bardzo długie korzenie i mogą one znajdować się w zatoce (jeden z krwawych momentów o których czytałam na wizażach) więc ciśnienie już skoczyło. Jednak pani była przemiła, uspokoiła mnie, że dla mnie różnica jest tylko taka, że gdyby rzeczywiście tkwiły w zatoce, to po prostu dostanę specjalny antybiotyk.

Znieczulenie dostaje się dwukrotnie, nie jest to przyjemne uczucie jak zaczyna się takie puchnięcie, pęcznienie podniebienia, ale nic strasznego, sam zastrzyk to również tylko chwilka. Posiedziałam kilka minut i nagle pani podeszła, byłam pewna, że zajmuje się jakimś oczyszczaniem tego miejsca, ja patrzę, a ona w ręce...trzyma już wyciągnięty ząb Potem trzeba było powyciągać jakieś resztki, korzenie itd. Zabieg nic a nic nie boli ! Czujemy jedynie dotyk i słychać ten odgłos łamania kości, który jest naprawdę ledwo słyszalny, ja w ogóle się nie spodziewałam, że to już to Następnie miejsce zostało zaszyte i po wszystkim. Zabieg od momentu podania znieczulenia do zabierania się z fotela trwał około 20 minut. Moja ósemka mordowała mnie od kilku miesięcy, nie mogła się przebić przez dziąsło, ponieważ zahaczała o siódemkę, którą próbowała wypchnąć, rosła jakoś bardzo na górze i w stronę policzka, dodatkowo mam bardzo wąską szczękę (szykuje się leczenie ortodontyczne), więc bałam się jak pani chirurg się tam dostanie, ale obyło się bez żadnych problemów.

Zabieg wykonywałam prywatnie, koszt to 150 zł, uważam, że cena bardzo niska, ponieważ pani jest niezwykle profesjonalna, niedługo pozbywam się u niej kolejnej ósemki.

Gdy zaczęło puszczać znieczulenie wzięłam ibuprom... jeden. Nie nazwałabym tego bólem, czuje się raczej takie zaciskanie, dyskomfort, bo jednak są w buzi szwy, ale uwierzcie, jest to o wiele mniej dokuczliwy niż bolący,przebijający się ząb, który powoli zmieniał moje życie w koszmar i uniemożliwiał funcjonowanie.

Dzisiaj jest drugi dzień po zabiegu, czuje nadal zacisk i nie jest przyjemne, ale tabletek żadnych nie biorę. Buzia nie spuchła mi wcale. Staram się mało mówić i jeść rzeczy płynne, ale to by było na tyle jeżeli chodzi o jakieś utrudnienia. Cieszę się, że pokonałam strach przed wyrywaniem i uwolniłam się od tego okropnego zębiska.

Polecam wszystkim i NIE BÓJCIE SIĘ ! Zwłaszcza dziewczyny, które planują zakładać aparat- nie pozwólcie, żeby te zęby zniweczyły to co naprawi metal. Pozdrawiam.
__________________
Książki
2017: 30
2016: 44
2015: 37
2014: 40

Koncerty-moja miłość

OWF : 2014, 2016, 2017, 2018
KLF: 2017
Stadion Narodowy: Coldplay, Depeche Mode
Torwar: Lana del Rey, Ellie Goulding

Edytowane przez ColdDesert
Czas edycji: 2015-10-28 o 10:14
ColdDesert jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-28, 14:02   #3826
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Szczęściara Bo nie każdy ma tak lekko z ósemkami - ja jestem tego dowodem. Ale zgadzam się z tym, że nie ma się co bać. Ósemki to nie operacja na otwartym sercu Wszystko jest do przeżycia.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 12:22   #3827
miss_little_di
Raczkowanie
 
Avatar miss_little_di
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: BBa
Wiadomości: 126
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

To może ja się rownież podzielę wrażeniami po wyrywaniu ósemek
Miałam wyrywane 3 ósemki, dwie górne i jedną dolną
Wszystkie były zatrzymane. Widoczne tylko na zdjęciu rtg. Ułożenie nie było lekkie jak to Pani Chirurg nazwała wszystkie były dużymi zębami.
Znieczulenie wiadomo dwa zastrzyki przy górnych i podwójna dawka przy dolnej (bo większa, bardziej w kości)
Przyznaje ósemki to ciężkie zęby. U mnie za każdym razem Pani Doktor się siłowała. Musiała dużo odsłaniać kości, co niestety skutkowało za każdym razem mega opuchlizną.
Przy pierwszej górnej ósemce bardzo spuchłam ale to dlatego że była ciężka i za późno włączyłam antybiotyk . Szwy zniosłam dzielnie, jedziecie też. Po tygodniu miałam ściągane szwy i jakoś dochodziłam do siebie.
Przy drugiej ósemce było gorzej. Przy wyrywaniu ułamał się fragment ząbka, na szczęście tylko 2mm, Pani Doktor zadecydowała że nie będzie mi tego rozgrzebywać bo bardzo ten fragment jest bardzo blisko zatoki szczękowej i ryzykowałaby dużo chcąc to wyciągnąć. Ósemka była zdrowa także mógł zostać ten fragment. Do dzisiejszego dnia nie odczuwam skutków tego że coś tam może jeszcze być, a kontrolne zdjęcie mam zrobić za rok
Przy drugiej ósemce rownież standardowo szwy, ściągnięcie po 7 dniach, opuchlizna, antybiotyk,

Przy trzeciej dolnej ósemce ząb fajnie wyszedł bez komplikacji ) spodziewałam się że bedzie gorzej bo mówi się że zeby dolne gorsze do wyrywania.
I znowu zabawa ze szwami, antybiotykiem jedyne co to nie spuchłam tak bardzo jak przy wcześniejszych zabiegach ale niestety bardziej mnie bolało prawie cały miesiąc jechałam na ketonalu 100mg mimo że rana była fajnie zagojona. Obawiałysmy sie z Panią Doktor czy to nie suchy zębodół ale po miesiącu ból zelżał. Widocznie ósemka była bardzo głęboka i dużo kości było odsłoniętej.

Tydzien temu wyrywałam czwórkę dolną która poszła w trzy sekundy

Takze dziewczyny nie panikujemy , wybierajmy dobrego poleconego chirurga szczękowego. Wszystko da sie przeżyć.

Ja za każdym razem byłam pouczona co powinnam robić po zabiegu, jak ćwiczyć buzie by nie było dużego szczekościsku (notabene za każdym razem miałam ;/),

Wszystkie zęby oczywiście wyrywałam pod aparat i cieszę się że sie nie poddałam i powoli dazylam do celu, bo dziś jestem szczęśliwą posiadaczką dwóch pięknych metalowych łuków i nie mogę się nadziwić jak pięknie prostują się ząbki

Buziaki, dziewczyny!
miss_little_di jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 16:45   #3828
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kudliczek Pokaż wiadomość
dziewczyny orientujecie się ktory lekarz w Krakowie jest godny polecenia jezeli chodzi o zamykanie szpar miedzy zębami ??
Witam wszystkich i przyłączam się do pytania Zakończyłam właśnie kapitalny remont zębiszczy, ale została mi jeszcze ta nieszczęsna diastema. Chciałabym, żeby zajął się tym ktoś naprawdę doświadczony, bo jeśli coś pójdzie nie tak, to ciężko będzie to ukryć
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 12:37   #3829
dekra
Rozeznanie
 
Avatar dekra
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Dr Wentrych . Polecam z czystym sumeniem Sama nie dość ze jestem histeryczka to miałam ciężki przypadek.
dekra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-25, 08:59   #3830
Falca
Raczkowanie
 
Avatar Falca
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 132
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez miss_little_di Pokaż wiadomość
Przy drugiej ósemce było gorzej. Przy wyrywaniu ułamał się fragment ząbka, na szczęście tylko 2mm, Pani Doktor zadecydowała że nie będzie mi tego rozgrzebywać bo bardzo ten fragment jest bardzo blisko zatoki szczękowej i ryzykowałaby dużo chcąc to wyciągnąć. Ósemka była zdrowa także mógł zostać ten fragment. Do dzisiejszego dnia nie odczuwam skutków tego że coś tam może jeszcze być, a kontrolne zdjęcie mam zrobić za rok


Buziaki, dziewczyny!

Nie zostawia się fragmentów zęba w kości, ryzykujesz torbielą i wizytą na chirurgii szczękowo-twarzowej.
Falca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 09:13   #3831
miss_little_di
Raczkowanie
 
Avatar miss_little_di
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: BBa
Wiadomości: 126
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Falca Pokaż wiadomość
Nie zostawia się fragmentów zęba w kości, ryzykujesz torbielą i wizytą na chirurgii szczękowo-twarzowej.

Rozumiem że Ty jesteś chirurgiem szczękowym i znasz się na rzeczy

Każdy przypadek jest inny. Pani Doktor zadecydowała tak a nie inaczej ponieważ było ryzyko większych szkód gdyby chciała to wyciągnąć. A mianowicie blisko do zatoki szczękowej...
miss_little_di jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 12:48   #3832
Nathaliana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 10
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Zęby to kosztowna zabawa, ale warto Dodają więcej do urody niż ciuchy i kosmetyki. Co widać nawet po celebrytkach.
Nathaliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 16:40   #3833
Falca
Raczkowanie
 
Avatar Falca
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 132
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez miss_little_di Pokaż wiadomość
Rozumiem że Ty jesteś chirurgiem szczękowym i znasz się na rzeczy

Każdy przypadek jest inny. Pani Doktor zadecydowała tak a nie inaczej ponieważ było ryzyko większych szkód gdyby chciała to wyciągnąć. A mianowicie blisko do zatoki szczękowej...
Jestem asystentką chirurga twarzowo-szczękowego.
Lekarz powinien dokończyć ekstrakcję i usunąć wszystkie fragmenty zęba. W przypadku ewentualnego otwarcia zatoki, po prostu się ją zaszywa płatem śluzówkowo-okostnowym. I tyle.
Tak czy inaczej, to twoja ósemka, twoje ryzyko, twoje zdrowie
Falca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 10:31   #3834
miss_little_di
Raczkowanie
 
Avatar miss_little_di
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: BBa
Wiadomości: 126
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Falca Pokaż wiadomość
Jestem asystentką chirurga twarzowo-szczękowego.

Lekarz powinien dokończyć ekstrakcję i usunąć wszystkie fragmenty zęba. W przypadku ewentualnego otwarcia zatoki, po prostu się ją zaszywa płatem śluzówkowo-okostnowym. I tyle.

Tak czy inaczej, to twoja ósemka, twoje ryzyko, twoje zdrowie


Asystentka a lekarz całkiem coś innego sama jestem ,,prawie'' lekarzem

Życie zweryfikuje ktoś miał rację. Ja zaufałam swojej lekarce i nie odczuwam żadnych konsekwencji z tego tytułu.
miss_little_di jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 13:08   #3835
kanaa
Raczkowanie
 
Avatar kanaa
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 78
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Dla mnie wyrywanie ósemek to masakra - tzn. samo usunięcie było ok. Nic nie bolało, najgorszy był dźwięk łamanych kości. To co się działo później to dopiero tragedia - 10 dni na l4, plucie krwią, opuchlizna, próby jedzenia papek dla dzieci Mimo to przeżyłam wyrwanie dwóch Jeszcze zostały górne, które ponoć lepiej się znosi - mam taką nadzieję.
kanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 06:42   #3836
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Dziewczyny czy wszystko jest okay? Miałam wczoraj o 8:00 wyrywaną ósemkę. Musiałam ją wyrwać, bo zachciało jej się wychodzić i mnie bolała, szczególnie nocą. Ząb został wyrwany szybko. Podpisywanie papierów, wypełnianie ankiety, wyrywanie i szycie zajęło raptem 20 minut, nic nie bolało. O 11:00 wzięłam zapobiegawczo ketonal i teraz tak. Od wczoraj mam mega spuchniętą twarz od strony wyrwania i bardzo mnie boli przy połykaniu śliny. Dalej sączy mi się (z przerwami) krew. Muszę ślinę wypluwać, ponieważ
a) połykanie boli
b) jest jej dużo i jest gęsta, nie mogę jej do końca przełknąć.
Ogólnie nic jako tako mnie nie boli, żadnego promieniującego bólu nie mam, oprócz policzka i w trakcie tego przełykania. Martwi mnie jednak najbardziej to, że dostałam tak duży szczękościsk, że nie mogę nic mówić, a tabletki wpycham na siłę, bo buzię jestem w stanie góra na 1cm otworzyć. Czy to normalne, że aż tak, minie? Wczoraj zjadłam tylko jeden jogurt jeszcze nim ten szczękościsk mnie złapał i nie powiem czuję się słabo.
Od lekarza dostałam receptę na antybiotyk, na osłonę i na lek przeciwgrzybiczny.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2015-12-11 o 06:44
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 08:22   #3837
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Twój opis brzmi zupełnie jak opis moich dolegliwości po usuwaniu. Myślę, że wszystko jest ok.
Ja spod szwów w przypadku jednej z ósemek krwawiłam prawie tydzień, w przypadku drugiej - 2-3dni.
Szczękościsk minie , za kilka dni próbuj go rozćwiczyć,ale na razie daj ranie spokojnie się goić. Ból w gardle przy przełykaniu to też norma.
Spokojnie, fajnie, że Cię ogólnie nie boli

A szwy masz rozpuszczalne, czy idziesz zdjąć za tydzień?
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.

Edytowane przez kat123
Czas edycji: 2015-12-11 o 08:23
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 08:29   #3838
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Twój opis brzmi zupełnie jak opis moich dolegliwości po usuwaniu. Myślę, że wszystko jest ok.
Ja spod szwów w przypadku jednej z ósemek krwawiłam prawie tydzień, w przypadku drugiej - 2-3dni.
Szczękościsk minie , za kilka dni próbuj go rozćwiczyć,ale na razie daj ranie spokojnie się goić. Ból w gardle przy przełykaniu to też norma.
Spokojnie, fajnie, że Cię ogólnie nie boli

A szwy masz rozpuszczalne, czy idziesz zdjąć za tydzień?
Idę za tydzień na zdjęcie. Mam nadzieję, że ten szczękościsk trochę puści, bo kompletnie nic nie jestem w stanie zjeść. Wodę piję przez rurkę, bo inaczej się nie da.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 17:25   #3839
kanaa
Raczkowanie
 
Avatar kanaa
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 78
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wszystko jest okay? Miałam wczoraj o 8:00 wyrywaną ósemkę. Musiałam ją wyrwać, bo zachciało jej się wychodzić i mnie bolała, szczególnie nocą. Ząb został wyrwany szybko. Podpisywanie papierów, wypełnianie ankiety, wyrywanie i szycie zajęło raptem 20 minut, nic nie bolało. O 11:00 wzięłam zapobiegawczo ketonal i teraz tak. Od wczoraj mam mega spuchniętą twarz od strony wyrwania i bardzo mnie boli przy połykaniu śliny. Dalej sączy mi się (z przerwami) krew. Muszę ślinę wypluwać, ponieważ
a) połykanie boli
b) jest jej dużo i jest gęsta, nie mogę jej do końca przełknąć.
Ogólnie nic jako tako mnie nie boli, żadnego promieniującego bólu nie mam, oprócz policzka i w trakcie tego przełykania. Martwi mnie jednak najbardziej to, że dostałam tak duży szczękościsk, że nie mogę nic mówić, a tabletki wpycham na siłę, bo buzię jestem w stanie góra na 1cm otworzyć. Czy to normalne, że aż tak, minie? Wczoraj zjadłam tylko jeden jogurt jeszcze nim ten szczękościsk mnie złapał i nie powiem czuję się słabo.
Od lekarza dostałam receptę na antybiotyk, na osłonę i na lek przeciwgrzybiczny.
według mnie to normalne
nie pij przez słomkę - nie wolno tego robić po usunięciu zęba, to tylko podrażnia
kanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 19:26   #3840
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kanaa Pokaż wiadomość
według mnie to normalne
nie pij przez słomkę - nie wolno tego robić po usunięciu zęba, to tylko podrażnia
Przykro mi, ale mi nawet pół łyżeczki do buzi nie wchodzi, do tego dławię się gęstą śliną i tylko ze słomką daję radę. Czytałam, że jak nie da rady inaczej to można.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-02 01:41:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:07.