Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-04, 08:50   #1
semprebambino
Wtajemniczenie
 
Avatar semprebambino
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 219

Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych.


Może pomyśli ktoś z was że jestem złym człowiekiem ale wkurza mnie to. I nie chodzi mi o odpieluszkowe zapalenie mózgu, bo bywam tam i inne tematy są poruszane, niestety.
Może mi ktoś wyjaśnić czemu dziecko jest ważniejsze od dorosłych ludzi? Czemu przy wypadku najpierw się ratuje dzieci, a dopiero potem dorosłych ludzi, czemu jest multum fundacji dla małych pocieszek, a dla dorosłych ludzi jest o wiele mniej?
No nie rozumiem, czemu osobę dorosłą, która ma ułożone życie, wykształcenie, prace a może i dzieci właśnie pod opieką stawia się niżej niż dziecko. I nie chodzi mi o to, że to dziecko jest mniej ważnym człowiekiem, ale chyba powinna być większa równowaga a nie pogląd: "poświęce wszystko dla dzieciątka". Na wizażu raczej tego nie spotykam bo od mzk trzymam się daleko, ale w życiu się takich ludzi i takie zachowania spotyka zbyt często i mnie osobiście doprowadza to do białej gorączki i jeszcze to bezstresowe wychowanie, nie można krzyknąć na dzieciątko bo się biedactwo zestresuje, obudziłeś dziecko więc wynocha z mojego domu. A może to jest normalne, a ja nie jestem, musiałam wyrzucić z siebie frustrację
__________________
Sempre zaczyna się malować taki tam nowy, kosmetyczny blog
semprebambino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 09:22   #2
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych.

Ja nie widzę takich zachowań w moim otoczeniu. Dzieci traktuje się jak ludzi - wiadomo, dba się o to, żeby dziecko nie obudzić, ale jak dziecko kuzynki wpada w histerię, bo on nie wyjdzie do przedszkola w niebieskich bucikach, to mu się tłumaczy, że owszem, wyjdzie. Jak starsza "podlotka" chce siedzieć cały dzień i grać w Simsy, a zawala szkołę, to jej się daje szlaban na kompa i ma się uczyć. No nie wiem, jakieś takie normalne podejście widzę u swojej rodziny/znajomych - dziecko to dziecko, trzeba o nie dbać i dobrze wychować, ale ani się z tymi dziećmi nie cackają jakoś specjalnie, ani ich nie rozpieszczają, ani nie rezygnują ze swojego życia "BO DZIECKO".

Co do ratowania najpierw dzieci - no nie wiem, pewnie dlatego, że dorosły ma szansę się sam uratować, a dziecko nie? Bo dorosły więcej wytrzyma, niż dziecko? Bo ewolucja i przedłużenie gatunku?
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 09:25   #3
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych.

Cóż, dziecko jest istotą słabszą i potrzebującą bardziej opieki niż dorosła osoba więc to normalne, że to właśnie dzieci ratuje się w pierwszej kolejności. Też bym w pierwszej kolejności ratowała jakieś dziecko, a nie dorosłego, to chyba wręcz instynktowne, choć sama jeszcze nie mam dzieci.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 09:25   #4
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych.

śmiem się z Tobą zgodzić - chory dorosły lub dorosły z wypadku też potrzebuje pomocy - bo na utrzymanie tych dzieciątek zarabia. dziecko jrest słabsze to- fakt, ale ponoć się ratuje od najbardziej do najmniej poszkodowanego. Ale każdy chce żyć i być uratowany.
Jak się obudzi dzieciątko to pretensje/p olicja/afera itp, ale dzieciątko sobie dalej zaśnie i będzie spało do południa, a jak np. jakieś debile drą japy na klatce od 23.00 do 4.00 w nocy i dorosły się obudzi to już ok - bo to dorosłego wina że mieszka w bloku albo nie ma stoperów do uszu! A niewyspany dorosły to niewydajny w pracy dorosły!
I bezstresowe wychowanie też mnie wkurza! i nieszczepienie dzieciątek też!

Edytowane przez 2016070953
Czas edycji: 2014-12-04 o 09:27
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 09:28   #5
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych.

To pewnie wynika z tego, jak generalnie ssaki podchodzą do wychowywania potomstwa
Nie spotykam się z tym za bardzo, bo nie lubię dzieci i nie przebywam w ich towarzystwie. Ale i tak widziałam kilka razy sytuację, kiedy rodzice nie reagują jak ich dzieci demolowały czyjś dom.
Za to bardzo irytuje mnie, kiedy dla kogoś "dziecko" zaczyna się od stadium płodu i ten płód próbuje "ochraniać" czepiając się cudzych macic. To jest skrajny przypadek kultu dzieciątka.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 09:42   #6
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych.

W sumie w kwestii pomocy chorym to sie zgadzam ze to straszne ze do osiemnastki jedt spora pomoc a potem zaczyna sie dopiero jazda. Okropnie to przykre
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 09:42   #7
86lola
Rotmistrz
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Köln
Wiadomości: 2 530
Dot.: Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych.

Heh, z tym ratowaniem I fundacjami to chyba jest na zasadzie, ze dziecko niewinne jest, bezbronne, slabe I go poprostu szkoda. Tez chyba kazdy rodzic w jakiejs sytuacji zagrozenia bedzie prosil aby najpierw ratowac jego dziecko.

Co do bezsstresowego wychowania-glupota jakich malo. Wymysl leniwych rodzicow, ktorym niechce sie dziecka wychowywac, bo trzeba w to wlozyc wysilek I poswiecic na to czas.

Ja tez niecierpie rozwydrzonych bachorow. Nawet potrafie urwac z kims kontakt jesli takie potomstwo posiada.
Dodam, ze sama mam troje.
86lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-04, 09:46   #8
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych.

Doroslego tez szkoda. 19 latek tak jak i 17 latek wynaga opieki a czasem przekracza sie magiczna osiemnastke i leczenie nie jest takie kolorowe :/
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 10:21   #9
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych.

Cytat:
Napisane przez semprebambino Pokaż wiadomość
Może pomyśli ktoś z was że jestem złym człowiekiem ale wkurza mnie to. I nie chodzi mi o odpieluszkowe zapalenie mózgu, bo bywam tam i inne tematy są poruszane, niestety.
Może mi ktoś wyjaśnić czemu dziecko jest ważniejsze od dorosłych ludzi? Czemu przy wypadku najpierw się ratuje dzieci, a dopiero potem dorosłych ludzi, czemu jest multum fundacji dla małych pocieszek, a dla dorosłych ludzi jest o wiele mniej?
No nie rozumiem, czemu osobę dorosłą, która ma ułożone życie, wykształcenie, prace a może i dzieci właśnie pod opieką stawia się niżej niż dziecko. I nie chodzi mi o to, że to dziecko jest mniej ważnym człowiekiem, ale chyba powinna być większa równowaga a nie pogląd: "poświęce wszystko dla dzieciątka". Na wizażu raczej tego nie spotykam bo od mzk trzymam się daleko, ale w życiu się takich ludzi i takie zachowania spotyka zbyt często i mnie osobiście doprowadza to do białej gorączki i jeszcze to bezstresowe wychowanie, nie można krzyknąć na dzieciątko bo się biedactwo zestresuje, obudziłeś dziecko więc wynocha z mojego domu. A może to jest normalne, a ja nie jestem, musiałam wyrzucić z siebie frustrację
Też to zauważam. Najbardziej mnie złości, jak gdzieś piszą, że w jakimś tam ataku zginęło ileś tam osób, "w tym kobiety i dzieci". Aha. Super. Czyli jakby wychodzi na to, że nieuzbrojeni mężczyźni giną na porządku dziennym w różnych atakach terrorystycznych i nikt po nich nie płacze.

Albo zbieranie kasy na dzieci, które są praktycznie w terminalnym stanie. Nie, no oczywiście, że zbierajmy, przecież każde życie jest życiem. Ale ile ostatnio widziałyście akcji zbierania pieniędzy na prywatną operację stawu biodrowego dla siedemdziesięcioletniej pani Halinki (bo na NFZ poczeka 10 lat)? Zero? A pani Halinka może pożyć jeszcze 20 lat i więcej. W dobrym zdrowiu. Bez codziennego bólu. Dziecko wow wow takie bezbronne wow. A pani Halinka uzbrojona po zęby po prostu.

Albo aborcja. Proboszcz tłucze paniom do głów, że jakby się okazało, że ciąża zagraża życiu, to pani ma dwa wybory. Albo świętość wielką, donosić ciążę, kopnąć w kalendarz i polecieć prosto do aniołków, skąd można wygodnie obserwować nieziemsko szczęśliwego tatusia, sprawnie zmieniającego pieluszki w przerwach między śledzeniem przebiegu procesu beatyfikacyjnego a gorliwą modlitwą, albo ohydną zbrodnię, umazanie krwią niewinnego i wieczne potępienie. No, bo to dziecko takie bezbronne i taki człowiek gotowy praktycznie. A dla szanownej mamusi albo kubeł pomyj na głowę, albo prestiż post mortem.

A już tak na serio to myślę, że jako społeczeństwo cierpimy na niedobór wrażliwości. Po prostu dzieciątka i kociaczki to ostatnie punkty zaczepienia. Jeszcze czasem przystaniemy i rzucimy groszem albo kiwniemy palcem, kiedy trzeba pomóc czemuś uroczemu, mięciutkiemu (a jak puchatemu to już w ogóle), czemuś, co jest słodkie i ma takie śmieszne małe łapki. Cierpienie dorosłych jest mniej estetyczne. A cierpienie starych ludzi przyjmujemy jako coś oczywistego i mało kogo interesuje fakt, że starzy ludzie mogą prowadzić bogate, interesujące i satysfakcjonujące pod każdym względem życie.

---------- Dopisano o 11:01 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

Cytat:
Napisane przez hardgirl123 Pokaż wiadomość
Jak się obudzi dzieciątko to pretensje/p olicja/afera itp, ale dzieciątko sobie dalej zaśnie i będzie spało do południa, a jak np. jakieś debile drą japy na klatce od 23.00 do 4.00 w nocy i dorosły się obudzi to już ok - bo to dorosłego wina że mieszka w bloku albo nie ma stoperów do uszu! A niewyspany dorosły to niewydajny w pracy dorosły!
I bezstresowe wychowanie też mnie wkurza! i nieszczepienie dzieciątek też!
Policję interesuje tylko fakt, że jakieś homo neanderthalensis urządza mamucią fetę w środku tygodnia o godzinie drugiej w nocy, a nie to, kogo homo neanderthalensis obudziło. Wiem, bo dzieci nie mam, a mnie obudziło, dzwoniłam, przyjechali, uciszyli.

Rodzice nie szczepiący swoich dzieci, to piękne bardzo, tak. Te dzieci to pasożyty na zdrowej (=nie chorującej na polio) tkance społeczeństwa, zawdzięczające fakt niechorowania temu, ze rodzice innych dzieci byli mądrzejsi.

A mnie bezstresowe wychowanie nie wkurza i w ogóle nie wiem, jak kogokolwiek może wkurzać. Co mnie wkurza, to brak wychowania. Ale różnica między wychowaniem bezstresowym i brakiem wychowania jest tak duża, jak różnica między papieżem a kremówką.

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Cytat:
Napisane przez 86lola Pokaż wiadomość

Co do bezsstresowego wychowania-glupota jakich malo. Wymysl leniwych rodzicow, ktorym niechce sie dziecka wychowywac, bo trzeba w to wlozyc wysilek I poswiecic na to czas.
Co Wy macie z tym znakiem równości między wychowaniem bezstresowym a brakiem wychowania?

Poniżej proponuję definicje różnych modeli wychowania:

"Stresowe", zwane inaczej tresurą - dajesz szlaban na wszystko, dajesz klapsy, drzesz japę. Liczysz, że nie wyrośnie z niego psychopata.

Bezstresowe - czyli uczysz dziecko rozumieć, pytać, słuchać. Słuchasz. Rozmawiasz. Nie drzesz się. Stawiasz dobrze umotywowane granice. Sobie też. Podsycasz jego ciekawość świata. Nie narzucasz swoich aspiracji. Nie gnoisz, gdy mu coś nie wyjdzie. Nie przenosisz na dzieciaka swoich frustracji. Bierzesz pod uwagę jego zdanie. Liczysz, że nie wyrośnie z niego psychopata.

Brak wychowania - Dajesz hajs, jak drze japę - dajesz więcej hajsu. Wszystko ci jedno, co z niego wyrośnie, ale wolisz, żeby to nie był psychopata.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 10:21   #10
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych.

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Doroslego tez szkoda. 19 latek tak jak i 17 latek wynaga opieki a czasem przekracza sie magiczna osiemnastke i leczenie nie jest takie kolorowe :/
Ale nieee, przecież to dzieci są słodkie i rozczulają, podbijają serca tłumów. Co one winne, że zachorowały? Same sobie nie poradzą, społeczeństwo musi pomóc.

A dorośli? A... dorośli to już nie.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 10:22   #11
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych.

i jeszcze kult dzieciątek nienarodzonych
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-04, 10:26   #12
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych.

podobnież - nie mam nic do tego ale zwróćcie uwagę jaka bzdura - ciężarna kobieta tak jak i dziecko (nawet innej narodowości) ma darmowe leczenie wszędzie. jedna znajoma była wniebowzięta że w ciąży sobie porobi to czego nie zdążyła nigdy wcześniej, poza tym, ciąża = często priorytet. a ktoś sobie na ten okres odłożył wiele innych badań.

bez sensu.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 10:28   #13
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych.

Cytat:
Napisane przez hardgirl123 Pokaż wiadomość
Jak się obudzi dzieciątko to pretensje/p olicja/afera itp, ale dzieciątko sobie dalej zaśnie i będzie spało do południa, a jak np. jakieś debile drą japy na klatce od 23.00 do 4.00 w nocy i dorosły się obudzi to już ok - bo to dorosłego wina że mieszka w bloku albo nie ma stoperów do uszu! A niewyspany dorosły to niewydajny w pracy dorosły!
I bezstresowe wychowanie też mnie wkurza! i nieszczepienie dzieciątek też!
Zawsze można zadzwonić na policje, nie wiem w czym problem.

Nie wiem, czy faktycznie jest taki kult, ale szczerze to zaczyna mnie irytować epatowanie chorymi dziećmi w reklamach fundacji. Wiem, może nie ładnie i powinnam się wstydzić.

Zastanawiające tez jest podawanie w wiadomosciach wszelkij maści, że gdzies zginęły kobiety i dzieci, a faceci to jakis podgatunek czy jak?


I faktycznie pomoc jest do 18 r.ż, a potem co? Jest to dobrze widoczne na przykladzie domów dziecka, kop w tyłek i co taki człowiek może zrobić bez wsparcia i pomocy? Cyzm sie różni od dziecka 17 letniego?
Wiem, może nie ładnie i powinnam się wstydzić.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 10:32   #14
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych.

a potem jest źle. dorośli chorzy ludzie (głównie z upośledzeniem czy porażeniem częściowym) lepią figurki kolczyki i wianuszki i sprzedają na jarmarkach jako fundacja, bo chory dorosły nie tyka za serduszko jak dziecko i muszą zarabiać w każdy możliwy sposób na jaki im zdrowie pozwala. w kupie raźniej. ale to i tak fajnie że mają warsztaty terapie i zajęcia, nie wszyscy dorośli mają takie szczęście że ktoś choć częściowo się nimi zajmuje
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 10:35   #15
semprebambino
Wtajemniczenie
 
Avatar semprebambino
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 219
Dot.: Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych.

Nosferatku - ale rodzice nie wychowujący dzieci nazywają to wychowaniem bezstresowym.

rodzice mojego tz vs ich wnuczka - szatańskie dziecko męczy kota, szarpie za uszy, ciągnie za ogon dusi ALE NIE ZABIORĘ BO MOJA POCIESZKA się zdenerwuje.

A co do tego 18roku życia to jest taka granica bardziej oficjalnie, na ludzi działa młode słodkie dzieciątko :p
__________________
Sempre zaczyna się malować taki tam nowy, kosmetyczny blog
semprebambino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 10:36   #16
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych.

tak tak, ja rozumiem o czym mówisz, ale mnie mimo wszystko bardziej oburza to że 17 a 19 latek jest w świetle prawa i zdrowia inaczej rozliczany... to jest paranoja, sposób pomocy...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 10:37   #17
summer_overture
Zadomowienie
 
Avatar summer_overture
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 392
Dot.: Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych.

Zgadzam się z Nosferatku i podpisuję pod wszystkim, co napisała.

A do autorki - też mnie drażni kult dzieciątek i czuję straszną niesprawiedliwość w imieniu ludzi starszych, którzy "i tak za chwilę umrą", więc nikt nie przejmuje się nimi, ba, wręcz demonizuje się ludzi starszych, utożsamiając ich z wyznawcami Rydzyka, wtrącającymi się, nikomu niepotrzebnymi, upierdliwymi i złośliwymi ludźmi.
Problem naszego społeczeństwa to brak empatii - tj. ktoś tu wspomniał, to, co ładne, bezbronne, puchate, budzi litość. Ludzie starzy, bezdomni, dorośli niepełnosprawni umysłowo - dużo, dużo mniej.
Ja lubię dzieci, choć własnych niekoniecznie pragnę, i takie mam odczucie, że demonizuje się również osławione już wychowanie bezstresowe. Jak dziecior rozkrzyczany, rozpieszczony no to na pewno efekt wychowanie "bezstresowego". Często myli się ignorancję rodziców, brak zainteresowania dzieckiem z owym wychowaniem bezstresowym.
Sama ostatnio byłam u znajomych - mają 2-3-letnie dziecko, które rządziło całym towarzystwem, domagało się bycia w centrum uwagi, rzucało jedzeniem i skakało dosłownie po suficie. Rodzice raczej nie reagowali. Pytam: "on nie spadnie z tej szafki?", "Ano, może spaść". I tu rodzi się moje pytanie: wychowanie bezstresowe czy ignorowanie dzieciaka dla wygody? Nie wiem, ale takich dzieci i takiego zachowania rodziców nie znoszę. I generalnie trochę unikam ludzi z małymi dziećmi, bo spotykałam się najczęściej z tym, że podczas spotkania rozmawiać trzeba tylko o dziecku, a ludzi bezdzietnych traktuje się trochę z pobłażaniem, no bo co oni wiedzą o życiu...
__________________
Kocham czytać

Zapraszam na czytelniczą rozmowę

Wymiana KSIĄŻEK
summer_overture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 10:40   #18
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych.

Stosunek do dzieci i starców świadczy o poziomie ucywilizowania społeczeństwa.
Bo sż to osobniki słabsze i nie produktywne, dodatkowo wymagające opieki.

"Dzicz" traktuje takie jednostki przedmiotowo, odstawia praktyki w stylu eksterminacji niemowląt mniej pożądanej płci, czy zostawiania staruszków (zbędne gęby do żywienia) na pastwę losu.

Niestety to co widzę w koło to nie kult dzieci, ale coraz liczniejsze przejawy dziczenia współczesnych społeczeństw.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 10:40   #19
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych.

kolejny motyw który mnie też drażni - matka w akademiku. często ma więcej przywilejów i pierwszeństwo przed niepełnosprawnymi, chorymi, bądź doktorantami...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-04, 10:41   #20
summer_overture
Zadomowienie
 
Avatar summer_overture
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 392
Dot.: Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość

Nie wiem, czy faktycznie jest taki kult, ale szczerze to zaczyna mnie irytować epatowanie chorymi dziećmi w reklamach fundacji. Wiem, może nie ładnie i powinnam się wstydzić.
.
O to to... Każdy kanał, wszędzie widzę chore dzieci - to jakaś plaga?! Ostatnio mój TŻ parsknął śmiechem, oglądając reklamę jakiejś fundacji i powiedział, że ogarnia go pusty śmiech, jak widzi wciąż i wciąż te reklamy. I chyba coraz więcej osób uodparnia się na coś takiego, no bo jak widzisz to dzień w dzień, to prędzej ogarnie cię irytacja niż po raz setny przelejesz na konto fundacji złotówkę.
__________________
Kocham czytać

Zapraszam na czytelniczą rozmowę

Wymiana KSIĄŻEK
summer_overture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 10:41   #21
semprebambino
Wtajemniczenie
 
Avatar semprebambino
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 219
Dot.: Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych.

No ale,19 latek jest dorosły w końcu, musi sobie radzić sam

Też mam dość chorych dzieci, one są wszędzie
__________________
Sempre zaczyna się malować taki tam nowy, kosmetyczny blog

Edytowane przez semprebambino
Czas edycji: 2014-12-04 o 10:42
semprebambino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 10:43   #22
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych.

Cytat:
Napisane przez semprebambino Pokaż wiadomość
Nosferatku - ale rodzice nie wychowujący dzieci nazywają to wychowaniem bezstresowym.
A ja mam brzydkiego kota i mówię na niego "moje śliczności".
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 10:45   #23
_Mia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 121
Dot.: Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych.

Dzieci jak dzieci, ratowanie ich najpierw da się wytłumaczyć tym, że słabsze, że instynkt. Mnie bardziej zastanawia zawsze kwestia ratowania kobiet przed mężczyznami To jest już wartościowanie życia ludzkiego.

A jeśli idzie o dzieci, denerwuje mnie dość kult dziecka i matki cierpiącej- matka nie ma prawa ponarzekać, zapłakać, zrobić coś dla siebie, bo zaraz się słyszy, że powinna siedzieć w domu z dzieciakiem, bo on jest teraz najważniejszy, a jej życie jako człowieka się już skończyło- teraz ma tylko funkcję 'matka'
_Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 10:46   #24
summer_overture
Zadomowienie
 
Avatar summer_overture
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 392
Dot.: Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych.

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
A ja mam brzydkiego kota i mówię na niego "moje śliczności".
A ja mam brzydkiego psa i mówię do niego "ty paskudo", ale jak ktoś się ośmiela powiedzieć, że jest pokraczny to zieję ogniem i zza pleców wyciągam kałacha

__________________
Kocham czytać

Zapraszam na czytelniczą rozmowę

Wymiana KSIĄŻEK
summer_overture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 10:48   #25
semprebambino
Wtajemniczenie
 
Avatar semprebambino
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 219
Dot.: Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych.

Oo właśnie, do mojej kuzynki ostatnio wyjechała z pretensjami teściowa że śmiała sobie kupić buty ze swojej własnej wypłaty zamiast zabawki dziecku, a dziecko wszystko ma nawet za dużo. Aż uszy bolą
__________________
Sempre zaczyna się malować taki tam nowy, kosmetyczny blog
semprebambino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 10:49   #26
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych.

Cytat:
Napisane przez _Mia Pokaż wiadomość
Dzieci jak dzieci, ratowanie ich najpierw da się wytłumaczyć tym, że słabsze, że instynkt. Mnie bardziej zastanawia zawsze kwestia ratowania kobiet przed mężczyznami To jest już wartościowanie życia ludzkiego.

A jeśli idzie o dzieci, denerwuje mnie dość kult dziecka i matki cierpiącej- matka nie ma prawa ponarzekać, zapłakać, zrobić coś dla siebie, bo zaraz się słyszy, że powinna siedzieć w domu z dzieciakiem, bo on jest teraz najważniejszy, a jej życie jako człowieka się już skończyło- teraz ma tylko funkcję 'matka'
No slabsze. Ale gdy dziecko i dorosly facet są w tyn samym stanie, to i tak najpierw ratowane jest dziecko, co mi się juz strasznie z logika rozmija, bo ze tak powiem, kto z tej dwojki jest batdziej uzyteczny dla spoleczenstwa?
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 10:51   #27
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych.

Cytat:
Napisane przez harleyka Pokaż wiadomość
No slabsze. Ale gdy dziecko i dorosly facet są w tyn samym stanie, to i tak najpierw ratowane jest dziecko, co mi się juz strasznie z logika rozmija, bo ze tak powiem, kto z tej dwojki jest batdziej uzyteczny dla spoleczenstwa?
mów mi adolf ale mam te same mysli. organizm doroslego zazwyczaj jest silniejszy i lepiej rokuje
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 10:54   #28
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych.

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
mów mi adolf ale mam te same mysli. organizm doroslego zazwyczaj jest silniejszy i lepiej rokuje
Wlasnie tak zostalam nazwana kiedy powiedzialam cos takiego siedząc z rodzicami.
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 10:57   #29
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych.

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Ale nieee, przecież to dzieci są słodkie i rozczulają, podbijają serca tłumów. Co one winne, że zachorowały? Same sobie nie poradzą, społeczeństwo musi pomóc.

A dorośli? A... dorośli to już nie.
Chyba po to leczy się dzieci, jako dzieci, żeby nie trzeba ich było ich leczyć jako dorosłych.

Ja mam chorego 9-latka. Z wszystkimi badaniami, diagnozami i leczeniem powinnam czekać do 18 ?
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 11:00   #30
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Kult dzieciątka - dzieci ważniejsze od dorosłych.

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;49204459]Chyba po to leczy się dzieci, jako dzieci, żeby nie trzeba ich było ich leczyć jako dorosłych.

Ja mam chorego 9-latka. Z wszystkimi badaniami, diagnozami i leczeniem powinnam czekać do 18 ?[/QUOTE]
Jezu. Nie. Nie powinnas czekac. Za to ja tylko czekalam, az wpadna tu matki chorych dzieci i wszystko przekreca. Skad ty wzielas ten wniosek?
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-15 01:48:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:05.