Amla- indyjskie olejki do włosów - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-14, 13:14   #931
Alimera
Raczkowanie
 
Avatar Alimera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 81
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
Alimera a nie myslalas w takim przypadku o waxie?
Waxa też zaczęłam używać. Ale jestem dopiero po 4-5 aplikacjach. Piję też pokrzywę. Mam nadzieję, że zmasowany atak na moje włosy na coś się zda. Ostatnie zakupy specyfików almo-wych kosztował mnie ponad 100zl więc chciałabym, żeby jednak dało to jakieś efekty Jak każda z nas zresztą
Alimera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 15:11   #932
brzozka88
Zadomowienie
 
Avatar brzozka88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 879
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

A ja dostałam maila od helfy, ze juz jest sesa w sprzedazy
no i akurat wtedy, gdy akurat miałam oszczedzac
aach.
ostatnio potrzebuje czegos extra dla wloskow.
W sumie ostatnio zywilam je olejkiem rycynowym.
Bo znow mi wlosieta bledna...
kolor naturalny czarny robi mi sie brazowy, a ludzie mowia mi ze mam sliczny farbowany brazik
brzozka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 20:05   #933
agaaga111
Raczkowanie
 
Avatar agaaga111
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 100
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Muszę pochwalić Helfy. W poniedziałek późnym wieczorem zamawiałam, a dzisiaj rano już była paczka. W środku też mała niespodzianka - saszetka szamponu odżywczego Sesa. Szkoda tylko, że pośpieszyłam się z zamówieniem, bo jest już dostępny olejek
Sesa, na którym mi zależało. Ale nic straconego, bo pewnie niedługo ponownie wezmę pudry i z nimi kolejny olejek. Może jeszcze skuszę się na jakiś szampon.
Trochę przeraża mnie kolor olejku Bhringaraj. Właśnie ze względu na zielony kolor nie wzięłam Amli Dabur, a tu taka niespodzianka W dodatku na dole buteleczki jest mnóstwo białych grudek. Mam nadzieję, że dobrze rozumuję i jest to olej kokosowy, który rozpuści się pod wpływem ciepła?
Za to pudry wygladają bardziej przyjaźnie Tylko mam mały dylemat, bo na opakowaniach jest napisane, zeby Amlę trzymać 30-45 minut, a Brahmi 15-20 minut, a ja zamierzałam zrobić sobie mieszankę z obu pudrów. Zdaję się na waszą wiedzę i doświadczenie, czy zmieszac oba i trzymać niecałą godzine, czy lepiej stosować każdy osobno i trzymać się czasu podanego na opakowaniu? I z jaką wodą rozrobić - ciepłą czy zimną (nic nie pisze na ten temat).
Jeszcze mam wątpliwości dotyczące olejku. Na jakie włosy to nakładać - wilgotne czy suche, umyte czy nieumyte?
Na razie to tyle marudzenia nowicjuszki Jutro zaczynam od olejowania i pewnie znajdą się jeszcze jakieś wątpliwości do wyjasnienia.
agaaga111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 20:16   #934
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez agaaga111 Pokaż wiadomość
Jeszcze mam wątpliwości dotyczące olejku. Na jakie włosy to nakładać - wilgotne czy suche, umyte czy nieumyte?
zazwyczaj oleje kladzie sie na wlosy suche, nieumyte
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 20:17   #935
Oliwkaaa80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 264
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Ja też z zamówieniem dostałam próbkę szamponu Sesa.
No i użyłam dziś Amli i jestem zadowolona, po zmyciu włoski wyglądają ładnie, lśnią i wydają się grubsze i mocne.
Oliwkaaa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 22:05   #936
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Czy też tak macie,że po użyciu amli lub innych maseczek pudrowych włosy źle się rozczesują i są takie jakby szorstkie?
Nie używam do tych mieszkanek olejków, może to dlatego?
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 22:17   #937
Alimera
Raczkowanie
 
Avatar Alimera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 81
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

O ile pamiętam, dziewczyny tłumaczą to tym, że amla w pudrze oczyszcza włosy a w rzeczywistości bez żadnych jedwabiów i silikonów są one po prostu szorstkie.
Alimera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-15, 07:21   #938
usiakons
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 327
GG do usiakons
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Skoro nie z allegro to z jakiesj stronki najlepiej zamowic ?? jakies propozycje ?
A Ty Alimera zadwolona ze swoich kosmetyków ?
__________________
Proszę odpowiadać u mnie
usiakons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 07:24   #939
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez usiakons Pokaż wiadomość
Skoro nie z allegro to z jakiesj stronki najlepiej zamowic ?? jakies propozycje ?
moze byc helfy.pl (chociaz mają drogo) lub http://www.aspirante.pl/Pielegnacja-wlosow-Olejki-24
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 09:19   #940
Alimera
Raczkowanie
 
Avatar Alimera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 81
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez usiakons Pokaż wiadomość
Skoro nie z allegro to z jakiesj stronki najlepiej zamowic ?? jakies propozycje ?
A Ty Alimera zadwolona ze swoich kosmetyków ?
Z pierwszych, takich zupełnie powierzchownych efektów bardzo zadowolona jestem. A na jakieś większe efekty - czyli powstrzymanie wypadania - pewnie przyjdzie jeszcze trochę zaczekać. Chociaż wydaje mi się, że gdy nie suszę suszarką no i używam tych wszystkich specyfików to jednak trochę mniej ich leci. Niewykluczone jednak, że to moja autosugestia
Jeszcze mam jedno pytanie, bodajże amla ma też właściwości zapobiegające siwieniu, czy któraś z Was może się na ten temat wypowiedzieć? Problem polega na tym, że mam 23 lata i ostatnio strasznie dużo siwych włosów mi się pojawiło. A w kontekście tego, że chciałabym w końcu przestać farbować włosy, żeby dać im odpocząć, to troche średnio z tymi siwuchami na głowie Chyba, że macie jakies inne sposoby na to, ale o tym zapewne nie w tym wątku...
Alimera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 09:54   #941
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Alimera Pokaż wiadomość
Z pierwszych, takich zupełnie powierzchownych efektów bardzo zadowolona jestem. A na jakieś większe efekty - czyli powstrzymanie wypadania - pewnie przyjdzie jeszcze trochę zaczekać. Chociaż wydaje mi się, że gdy nie suszę suszarką no i używam tych wszystkich specyfików to jednak trochę mniej ich leci. Niewykluczone jednak, że to moja autosugestia
Jeszcze mam jedno pytanie, bodajże amla ma też właściwości zapobiegające siwieniu, czy któraś z Was może się na ten temat wypowiedzieć? Problem polega na tym, że mam 23 lata i ostatnio strasznie dużo siwych włosów mi się pojawiło. A w kontekście tego, że chciałabym w końcu przestać farbować włosy, żeby dać im odpocząć, to troche średnio z tymi siwuchami na głowie Chyba, że macie jakies inne sposoby na to, ale o tym zapewne nie w tym wątku...
Ja też słyszałam o tym zapobieganiu siwieniu . Teoretycznie amla stosowana regularnie przyciemnia trochę włosy (a właściwie pogłębia naturalny kolor). Ale jak konkretnie to robi to nie wiem .
A co do farbowania, możesz spróbować naturalne farby ziołowe (henna, indygo), bo sama amla myślę, że nie zlikwiduje już powstałych siwych włosów (może opóźni trochę pojawienie się następnych, ale tych co już masz raczej nie zlikwiduje)
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 10:06   #942
Alimera
Raczkowanie
 
Avatar Alimera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 81
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
A co do farbowania, możesz spróbować naturalne farby ziołowe (henna, indygo), bo sama amla myślę, że nie zlikwiduje już powstałych siwych włosów (może opóźni trochę pojawienie się następnych, ale tych co już masz raczej nie zlikwiduje)
Nigdy nie używałam takich specyfików, narazie jeszcze trochę poczekam z farbowaniem w ogóle. Moje odrosty nie są tak jeszcze widoczne.
Też uważam, że amla zapewne nie zlikwiduje istniejących już siwych włosów, nie ma się co łudzić

Czy któraś z Was wie coś więcej o tych właściwościach amli??
Alimera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 11:22   #943
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Alimera Pokaż wiadomość
O ile pamiętam, dziewczyny tłumaczą to tym, że amla w pudrze oczyszcza włosy a w rzeczywistości bez żadnych jedwabiów i silikonów są one po prostu szorstkie.
Dzięki, tak to pewnie przez to, ale po wyschnięciu są już normalne

motylek1007

Jestem w szoku, amla za 10,50zł a w helfy 15zł. Ceny szamponów są porównywalne ale maseczki o wiele tańsze.
Muszę poszukać jeszcze innych sklepów
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 11:26   #944
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Muszę poszukać jeszcze innych sklepów
jak cos znajdziesz to sie podziel
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 22:36   #945
agaaga111
Raczkowanie
 
Avatar agaaga111
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 100
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Muszę się z wami podzielić wrażeniami bo nie wytrzymam. Dzisiaj użyłam po raz pierwszy olejku i jestem zachwycona. Trzymałam go nieco ponad 2 godziny i jest widoczny efekt. Włosy łatwo się zmyły i są takie mięciutkie, gładziutkie, milusie... Rozczesały się bez problemu i nie musiałam użyć żadnej odżywki ani jedwabiu. Nabrały puszystości i sprawiają wrażenie jakby ich było 2 razy więcej. Aż chce się ich cały czas dotykać Nie chcę myśleć co to będzie jak zacznę systematycznie używać olejków i pudrów, bo chyba wpadnę w niebiański zachwyt nad moimi cienkimi, delikatnymi i rzadkimi włoskami
agaaga111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 22:38   #946
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez agaaga111 Pokaż wiadomość
Muszę się z wami podzielić wrażeniami bo nie wytrzymam. Dzisiaj użyłam po raz pierwszy olejku i jestem zachwycona. Trzymałam go nieco ponad 2 godziny i jest widoczny efekt. Włosy łatwo się zmyły i są takie mięciutkie, gładziutkie, milusie... Rozczesały się bez problemu i nie musiałam użyć żadnej odżywki ani jedwabiu. Nabrały puszystości i sprawiają wrażenie jakby ich było 2 razy więcej. Aż chce się ich cały czas dotykać Nie chcę myśleć co to będzie jak zacznę systematycznie używać olejków i pudrów, bo chyba wpadnę w niebiański zachwyt nad moimi cienkimi, delikatnymi i rzadkimi włoskami

a jaki olejek uzyłas, kokosowy?
ja pare minut temu nałozyłam własnie kokosowy i mam zamiar trzymac całą noc.
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 06:38   #947
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

domi7ks i jak efekt dzis na włosach?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 12:55   #948
Alimera
Raczkowanie
 
Avatar Alimera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 81
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

To ja mam jeszcze jedno pytanie - mianowicie czy puder amla stosujecie jako maska/odzywka czy jako coś do mycia włosów? bo nie wiem, czy mam najpierw umyć wlosy szamponem, poźniej nałożyć puder, czy najpierw puder, później tylko odżywkę czy w ogóle zrezygnować z odżywki? W kontekście elektryzujących się włosów po amli trochę sobie nie wyobrażam żeby nie nałożyć odżywki, dlatego pytam jakie Wy stosujecie taktyki
dzięki za pomoc
Alimera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 13:22   #949
Oliwkaaa80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 264
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Miałam kiedyś puder Amli i stosowałam ją jak maskę. Po umyciu włosów, nakładałam błotko na włosy, a potem normalnie spłukiwałam
Oliwkaaa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 13:24   #950
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
domi7ks i jak efekt dzis na włosach?
własnie niedawno mi włosy wyschły i efekt...2x więcej włosów, błysk, ale...nie mogłam rozczesać może dlatego, że zmyłam szamponem Evy potrójna moc ziół. Potem nic nie nakładałam, tylko jak podeschły, to zaczełam rozczesywać, a pod spodem to miałam kołtun, aż się przeraziłam
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 18:07   #951
agaaga111
Raczkowanie
 
Avatar agaaga111
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 100
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez domi7ks Pokaż wiadomość
a jaki olejek uzyłas, kokosowy?
ja pare minut temu nałozyłam własnie kokosowy i mam zamiar trzymac całą noc.
Mam olejek Bhringaraj (jest na bazie oleju kokosowego).


Cytat:
Napisane przez domi7ks Pokaż wiadomość
własnie niedawno mi włosy wyschły i efekt...2x więcej włosów, błysk, ale...nie mogłam rozczesać może dlatego, że zmyłam szamponem Evy potrójna moc ziół. Potem nic nie nakładałam, tylko jak podeschły, to zaczełam rozczesywać, a pod spodem to miałam kołtun, aż się przeraziłam
Ja najpierw umyłam Timotei wiśniowym do włosów farbowanych, a potem drugi raz dołączonym do zamówienia szamponem odżywczym Sesa. Całkiem wydajna ta Sesa i saszetka starczy mi co najmniej na 4 razy. I fajnie się pienił

Edytowane przez agaaga111
Czas edycji: 2009-01-16 o 18:14
agaaga111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 19:43   #952
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Alimera Pokaż wiadomość
To ja mam jeszcze jedno pytanie - mianowicie czy puder amla stosujecie jako maska/odzywka czy jako coś do mycia włosów? bo nie wiem, czy mam najpierw umyć wlosy szamponem, poźniej nałożyć puder, czy najpierw puder, później tylko odżywkę czy w ogóle zrezygnować z odżywki? W kontekście elektryzujących się włosów po amli trochę sobie nie wyobrażam żeby nie nałożyć odżywki, dlatego pytam jakie Wy stosujecie taktyki
dzięki za pomoc

Ja myję włoski naturalnym szamponem, później nakładam amlę. Więcej odżywek nie używam, bo boję się obciążenia włosów. Tylko czasami na końcówki stosuję serum.
Jeśli elekryzują Ci się włosy to może używaj jakiegoś specyfiku w sprayu.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 20:05   #953
Alimera
Raczkowanie
 
Avatar Alimera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 81
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Ja myję włoski naturalnym szamponem, później nakładam amlę. Więcej odżywek nie używam, bo boję się obciążenia włosów. Tylko czasami na końcówki stosuję serum.
Jeśli elekryzują Ci się włosy to może używaj jakiegoś specyfiku w sprayu.
dzięki za odpowiedź jutro będzie test
Alimera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 21:11   #954
Aleksandra 2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kędzierzyn
Wiadomości: 122
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Znalazłam troche tych olejków do włosów, ale mam pewnien problem który z nich wybrac. Mam włosy prawie do łopatek, sklonne do przytłuszcznia sie, nie męcze ich jednak suszarką czy tez prostownicą. Możecie mi zatem pomóc w doborze jakiegos olejku? Bardzo prosze o pomoc.
Aleksandra 2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 22:12   #955
agaaga111
Raczkowanie
 
Avatar agaaga111
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 100
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Ja też mam włosy przetłuszczające się (zasadniczo myję co 2 dni, a bywa że czasami codziennie), ale szukałam pod kątem wypadania. Wybrałam sobie Bhringaraj i Sesa. Wczoraj użyłam po raz pierwszy olejku i dzisiaj rano byłam pozytywnie zaskoczona wyglądem moich włosów. Nigdy nie myję włosów wieczorem, bo rano wyglądają gorzej niż po całym dniu, a dzisiaj rano wyglądały świeżutko i nie były przyklapnięte. Mam nadzieję, że zawsze po olejkach tak będzie. Jutro z rana robię pudrami i zobacymy jaki będzie efekt.
agaaga111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 22:19   #956
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Moje włosy z kolei sa bardzo gęste teraz i takie mocne sie wydaja po tym olejku, podoba mi sie to
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 00:05   #957
usiakons
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 327
GG do usiakons
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

A co sądzicie o tym zestawie AMLI ??
olejek + proszek..35 zł...??

http://www.helfy.pl/zestaw-amla-blys...dzywione-wlosy
__________________
Proszę odpowiadać u mnie
usiakons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 09:42   #958
Alimera
Raczkowanie
 
Avatar Alimera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 81
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Dżiiiiiizas.... ten puder to jest jakaś porażka... tzn jego nakładanie :/ już czytałam nieraz u Was, że się to paskudnie nakłada, ale nie wiedziałam, że aż takie dziadostwo! Efektem się jeszcze nie podzielę, bo narazie trzymam ręcznik na głowie a pod spodem amla... Za godzinkę powiem co i jak I mam nadzieję, że te udręki z nakładaniem będą warte tych efektów :P
Alimera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 09:43   #959
Oliwkaaa80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 264
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Myślę, że tyle samo by wyniosło gdyby kupic te dwie rzeczy osobno olejek kosztuje chyba ok 20 zł, a puder 15
Oliwkaaa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 09:54   #960
agaaga111
Raczkowanie
 
Avatar agaaga111
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 100
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Jestem po pierwszym razie z pudrami. Zrobiłam sobie mieszankę z łyżki Amli i Brahmi i łyżeczki miodu. Wyszło tego trochę za dużo i zrobiłam zbyt gęste, ale przynajmniej nakładało się rewelacyjnie (jak krem). Wbrew instrukcjom na pudełkach trzymałam to godzinę (czyli dłużej). Mam wrażenie że mój blond zrobił się trochę popielaty, ale może to tylko złudzenie, bo włosy są sztywne, matowe i wydają się jakby przesuszone. Miałam problem z rozczesaniem przez tą sztywność i szorstkość i nawet jedwab Biosilku nie pomógł. Mimo to włosy ładnie się układają i wydaje się że mają większą objętość.
Jak na razie jestem zadowolona i mam nadzieję że będą jakieś efekty kuracji. Chociaż muszę przyznać, że miałam pewne obawy co do użycia tych specyfików, zwłaszcza że niektóre z was twierdzą, że po amli zaczęły bardziej wypadać włosy. U mnie na szczęście i po olejku i po pudrach nic takiego się nie działo, a nawet wyraźniej dużo mniej włosów wyszło podczas czesania. Pewnie to przypadek, bo nie sądzę żeby jeden raz tak zadziałał, ale przynajmniej ma to pozytywny wpływ na psychikę.

EDIT:
Włosy wysuszone i ułożone i jednak mają zdecydowanie inny kolor. Nie jest źle, tylko szkoda że tydzień temu wydalam tyle kasy na fryzjera, a teraz to popsułam. Świeżo zrobione odrosty z jaśniutkiego blondu stały się blondem sporo ciemniejszym, takim "brudnym" w popielato-piaskowym odcieniu, natomiast stare blondy zrobiły się wręcz rudawe. Liczę na to, że ten kolor się wypłucze przy najbliższym myciu i będę z powrotem miała swoje jasne pasma.

Edytowane przez agaaga111
Czas edycji: 2009-01-17 o 12:12
agaaga111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-11 21:38:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:10.