Podrażniona skóra twarzy po Normadermie na noc. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-16, 23:40   #1
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607

Podrażniona skóra twarzy po Normadermie na noc.


Witam, niedawno zaczęły mi się doskwierać problemy z cerą, powychodziły mi jakieś krostki ale tylko na policzkach, myślę, że miało to związek z odstawieniem tabletek z witaminą A i E, ale mogę się mylić, ponieważ szybko zaczęłam je brać ponownie a poprawy nie widać.. W aptece dostałam Normaderm na noc i posmarowałam nim buzię, która zaczęła mnie strasznie piec, po prostu nie do wytrzymania, zasnąć nie mogłam więc zmyłam to paskudztwo a rano i tak miałam podrażnioną skórę Mam pytanie: czy mogę smarować buzię kremem nawilżającym lub nawet maścią z witaminą A potem, kiedy Normaderm już wsiąknie? Czy jest może delikatniejszy krem niż Normaderm Vichy o podobnym działaniu? Wizytę u dermatologa mam za trzy tygodnie, nie chcę pogoszyć sytuacji do tej pory, poradźcie..

I ciekawi mnie dlaczego te zmiany wystąpiły tylko na policzkach

---------- Dopisano o 00:40 ---------- Poprzedni post napisano o 00:31 ----------

Przed chwilą przeczytałam post, w którym ktoś pisze o podobnych objawach a dermatolog zdiagnozował to jako "późny trądzik grudkowy" To straszne!

Edytowane przez maiia
Czas edycji: 2009-05-16 o 23:46
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 07:42   #2
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Podrażniona skóra twarzy po Normadermie na noc.

Zdecydowanie nie używaj na twarz czegoś, co Cię tak mocno podrażnia!
A już tym bardziej, jeśli nie zalecił tego lekarz, tylko farmaceuta z przypadku.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 20:50   #3
martaikuba1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 31
Dot.: Podrażniona skóra twarzy po Normadermie na noc.

w aptece - bez recepty dostaniesz preparaty na podrazniona skórę. Podpytaj farmaceutkę. Na skórę zaczerwienioną , podrażnioną dobrze działają preparaty emolium. Używam sama - polecił mi dermatolog na problemy, które mam ze skórą życzę powodzenia i owocnej wizyty u dermatologa - daj znać jaką diagnozę postawił.
martaikuba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 21:55   #4
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Podrażniona skóra twarzy po Normadermie na noc.

Przez trzy dni nie wychodziłam z domu, po tym Normadermie skóra schodziła mi płatami - po jednej aplikacji!!! Używałam na przemian maści z witaminą A i kremu Alantan plus - już jest wspaniale nawet krostki zniknęły! Co prawda nie do końca znany jest mi powód dlaczego się pojawiły ale skoro już ich nie ma to chyba zrezygnuję z wizyty..

Swoją drogą po tym alantanie mam miękciutką skórkę na buzi jak nigdy dotąd Chyba zacznę używać regularnie
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 08:35   #5
KATona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 402
Dot.: Podrażniona skóra twarzy po Normadermie na noc.

ogólnie normaderm nie radzi sobie zupełnie z cerą trądzikową, używałam go długo a żadnych efektów nie było widać w dodatku ma on działanie rozjaśniające (nie umyłam rąk po kremie i wytarłam w ręcznik, który sie odbarwił w białe plamy !!!) tak wiec normaderm na dzień stoi u mnie w szafce ponieważ jest bezużyteczny, postanowiłam wtedy ze spróbuję normadermu na noc...następnego dnia że wkurzyłam sie to byłoby mało powiedziane...całą twarz miałam w drobniuteńkich na niecałe milimetry pęcherzykach, które pękały gdy przejeżdżałam paznokciem po twarzy, schodziło mi to ponad tydzień SZKODA WYRZUCONYCH PIENIĘDZY NA NORMADERM !!!
KATona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 23:10   #6
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Podrażniona skóra twarzy po Normadermie na noc.

Miałam dokładnie takie same pęcherzyki po przedawkowaniu maseczek nawilżających A co do ceny Normadermu to za tę kwotę faktycznie powinien czynić cuda. Do tego jeszcze ten opis działania, szkoda, że nie ma nic wspólnego z prawdą. KATona Ciebie nie podrażnił w ogóle? Mnie po prostu wypalił twarz mam chyba strasznie wrażliwą skórę o co bym się zupełnie nie podejrzewała... Szukam teraz niezapychających maseczek nawilżających bo chyba to było przyczyna wysypu. Ehh..
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 10:52   #7
LilyMunster123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32
Dot.: Podrażniona skóra twarzy po Normadermie na noc.

Normaderm na noc to beznadziejny krem. Żałuję, że wyrzuciłam tyle kasy w błoto. Po zużyciu pierwszej tubki (starczyła mi na okolo 2 miesiące) nie chciałam się zrażać i znowu zainwestowałam w kolejną. Pory jak były tak są nadal, a "niedoskonałości" nadal wyskakują. Pic na wode. Szkoda kasy. Teraz postawiłam na dogłębne oczyszczanie skóry, czyli dokładne pozbywanie się makijażu i innych "brudów" i od razu pory są mniej "zapchane".
Zawiodłam się ogólnie na Vivhy bo to już nie pierwszy produkt, ktory im nie wyszedł...
LilyMunster123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:23.