roczne dziecko krzyżuje nóżki- objaw czego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-17, 09:06   #1
freudka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: opole też:)
Wiadomości: 119
Question

roczne dziecko krzyżuje nóżki- objaw czego?


Witam. Szperałam po forum ale nie znalazłam, więc zakładam nowy wątek. Otóż jak w tytule moja roczna siostrzenica krzyżuje nóżki, praktycznie cały czas: jak siedzi, jak sie ją bierze na ręce, albo jak sie stawia na podłodze. Nie jest to jakiś przykurcz, ponieważ jak np. siedzi i mama jej nóżki położy normalnie to wtedy siedzi z nóżkami ułożonymi prawidłowo. Jak się ją bierze na ręce to też trzeba jej nóżki ułożyć wokół ciała. Poza tym objawem nie zauważyłam niczego niepokojącego. Wczoraj po wizycie u lekarza pierwszego kontaktu mała dostała skierowanie do szpitala na badania, więc może coś się wyjaśni.
Nie mam żadnego doświadczenia w tych sprawach i liczę na Waszą pomoc drogie Wizażanki
freudka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 11:44   #2
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: roczne dziecko krzyżuje nóżki- objaw czego?

Krzyżuje od zawsze czy od niedawna?
Oprócz tego ma jakieś inne zmiany psychoruchowe (wyginanie, prężenia, zaciśnięte piąstki itp)?

Nie miała zdiagnozowanej dysplazji albo asymetrii? Moja córa miała, trzymała nóżki razem, bardzo blisko siebie i bardzo często je krzyżowała.

Bardzo dobrze, że pediatra skierowała ją na badania. Trzeba czekać co pokażą, nie warto gdybać, bo taki objaw może wróżyć wiele rzeczy... a jesli masz tak jak ja, od razu weźmiesz pod uwagę najgorsze, a może to być błaha sprawa wymagająca jedynie ćwiczeń.

Dopisze jeszcze profilaktycznie na wszelki wypadek, broń Boże nie stawiajcie jej na nóżki (niech nie "wisi" ze stópkami na podłodze), nie używa chodzika.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2010-03-17 o 14:04
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 15:08   #3
freudka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: opole też:)
Wiadomości: 119
Dot.: roczne dziecko krzyżuje nóżki- objaw czego?

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Krzyżuje od zawsze czy od niedawna?
Oprócz tego ma jakieś inne zmiany psychoruchowe (wyginanie, prężenia, zaciśnięte piąstki itp)?
Nóżki krzyżuje tak jakoś od miesiąca może troche dłużej. Co do innych objawów, ciężko mi coś powiedzieć, wydaje mi się, że nie/

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Nie miała zdiagnozowanej dysplazji albo asymetrii? Moja córa miała, trzymała nóżki razem, bardzo blisko siebie i bardzo często je krzyżowała.
Poki co nic takiego nie miało miejsca

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Bardzo dobrze, że pediatra skierowała ją na badania. Trzeba czekać co pokażą, nie warto gdybać, bo taki objaw może wróżyć wiele rzeczy... a jesli masz tak jak ja, od razu weźmiesz pod uwagę najgorsze, a może to być błaha sprawa wymagająca jedynie ćwiczeń.
Mam nadzieję, że to nic poważnego, ale lepiej dmuchać na zimne

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Dopisze jeszcze profilaktycznie na wszelki wypadek, broń Boże nie stawiajcie jej na nóżki (niech nie "wisi" ze stópkami na podłodze), nie używa chodzika.
Niestety rodzice kupili jej chodzik, ale mała nie jest nim zachwycona i rzadko z niego korzysta.
freudka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:33.