Blizny i krosty minął rok od użycia depilatora - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-15, 14:52   #1
carmona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 35

Blizny i krosty na łydkach po depilatorze


Witam wszystkich serdecznie.
Rok temu używałam depilatora przez ponad miesiąc, nie używałam wcale maszynki do golenia. Moim błędem było to że nie robiłam wtedy peelingów, ale używałam kremu pilarix. Włoski strasznie zaczęły mi wrastać, powstawały rany i krosty które wyciskałam żeby pozbyć się wrośniętych włosków. Potem zaczęłam używać szorstkiej gąbki do peelingu. Teraz minął rok a ja wciąż mam na nogach szpecące krosty i blizny po wrastających włoskach które wrastają do tej pory. Co robić? niedługo wakacje a moje nogi wyglądają jakbym klękła na mrowisku!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN1927.jpg (90,6 KB, 26 załadowań)

Edytowane przez carmona
Czas edycji: 2016-04-16 o 08:42
carmona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-17, 18:06   #2
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Blizny i krosty na łydkach po depilatorze

Cytat:
Napisane przez carmona Pokaż wiadomość
Witam wszystkich serdecznie.
Rok temu używałam depilatora przez ponad miesiąc, nie używałam wcale maszynki do golenia. Moim błędem było to że nie robiłam wtedy peelingów, ale używałam kremu pilarix. Włoski strasznie zaczęły mi wrastać, powstawały rany i krosty które wyciskałam żeby pozbyć się wrośniętych włosków. Potem zaczęłam używać szorstkiej gąbki do peelingu. Teraz minął rok a ja wciąż mam na nogach szpecące krosty i blizny po wrastających włoskach które wrastają do tej pory. Co robić? niedługo wakacje a moje nogi wyglądają jakbym klękła na mrowisku!
Regularne, delikatne peeelingi i kremy z alantoiną i pantenolem np. alantan dermo line, bądź sam alantan.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 17:43   #3
heureusement
Rozeznanie
 
Avatar heureusement
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 825
Dot.: Blizny i krosty na łydkach po depilatorze

Cytat:
Napisane przez carmona Pokaż wiadomość
Witam wszystkich serdecznie.
Rok temu używałam depilatora przez ponad miesiąc, nie używałam wcale maszynki do golenia. Moim błędem było to że nie robiłam wtedy peelingów, ale używałam kremu pilarix. Włoski strasznie zaczęły mi wrastać, powstawały rany i krosty które wyciskałam żeby pozbyć się wrośniętych włosków. Potem zaczęłam używać szorstkiej gąbki do peelingu. Teraz minął rok a ja wciąż mam na nogach szpecące krosty i blizny po wrastających włoskach które wrastają do tej pory. Co robić? niedługo wakacje a moje nogi wyglądają jakbym klękła na mrowisku!
Przepraszam, że to napiszę, ale tak się cieszę, że ktoś ma podobny problem
Chociaż, żeby Cię pocieszyć, to u mnie wygląda to gorzej. Byłam u dermatologa, stosowałam jakieś specyfiki i trochę pomogło, ale niestety włoski dalej wrastały i stany zapalne znów się robiły. Zdecydowałam się na depilację laserową. Wczoraj byłam na drugim zabiegu (niestety boli potwornie) i przy okazji zapytałam czy da się coś zrobić z tymi przebarwieniami i bliznami. Usłyszałam, że najpierw musimy uporać się z depilacją, a dopiero potem przyjdzie czas na walkę z bliznami. Kremy tu raczej niestety nie pomogą, przynajmniej ja próbowałam już kilka maści na blizny i nic one nie dały.
Myślę raczej nad kwasami, mikrodermabrazją lub czymś tego typu.
heureusement jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 14:18   #4
carmona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 35
Dot.: Blizny i krosty na łydkach po depilatorze

Miało być tak pięknie, włoski miały nie odrastać około miesiąca, i piękne gładkie nogi. Dość że depilacja strasznie boli to teraz mam nogi gorsze niż od podrażnień jakie miałam po golarce. Gdybym widziała, nigdy bym nie użyła depilatora Ile płacisz na depilację laserową? Czy nie lepiej najpierw usunąć blizny?
carmona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 06:18   #5
heureusement
Rozeznanie
 
Avatar heureusement
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 825
Dot.: Blizny i krosty na łydkach po depilatorze

Ja płacę 300 zł w Poznaniu.
Pani kosmetolog powiedziała, że najpierw włoski, a potem blizny.
Bezsensu byłoby zajmowanie się nimi teraz, bo mogłyby Ci jeszcze powstać nowe.
Ja od ponad roku mam nogi w tak strasznym stanie, całe zeszłe lato chodziłam w długich spodniach... Jakbym mogła cofnąć czas, to od razu poszłabym na laser, bo teraz kolejny zabieg dopiero pod koniec czerwca, więc kolejne lato raczej będę musiała przecierpieć
heureusement jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-27 07:18:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:46.