Dietetyk - źle ułożona dieta? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-27, 18:24   #61
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Dietetyk - źle ułożona dieta?

Ja jakimś cudem świata nie jestem i wcale do końca z siebie zadowolona nie jestem, kombinuję jak mogę żeby wyjść z domu na dwie godziny bo mam małe dziecko i mi ciężko to jakoś ogarnąć ale bardzo chcę. Tłuszczu mam jeszcze sporo ale już mam jakąś wiedzę, układałam dietę, układałam, poprawiałam dzieki Dotce między innymi i gubię ten cholerny tłuszcz. Naprawdę trzeba się otworzyć na rady innych i przemielić je na własny rozum a później próbować. Dietę trzeba dostosować pod siebie a nie ślepo trzymać się wytycznych bo nie ma efektów.Jak chcesz zobaczyć jakie efekty osiągam tylko i wyłącznie dzięki netowi i pomocy LaMbri i Dotki to zapraszam do mojego watku, tam są zdjęcia przed i po.

Nie obrażaj się jak małe dziecko tylko zacznij rozsądnie myśleć.
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 18:32   #62
Elaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Elaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 024
Dot.: Dietetyk - źle ułożona dieta?

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
A próbowałaś diety bez pszenicy? A wiesz dlaczego Ci burczy w brzuchu co 3 godziny? OD nadmiaru pszenicy właśnie. Ja schudłam 10 kg na diecie bez pszenicy (od czasu do czasu robiłam przerwy od diety), to było prawie rok temu i waga stoi.
to znaczy zawsze mi burczało w brzuchu jak byłam głodna pisałam o mojej jednej udanej diecie tam przez 2 tygodnie fatycznie nie było żadnych produktów przenicznychani innych zbóż. Ale to nie była zdrowa dieta Możesz napisać coś wiecej na ten temat?

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
Ja jakimś cudem świata nie jestem i wcale do końca z siebie zadowolona nie jestem, kombinuję jak mogę żeby wyjść z domu na dwie godziny bo mam małe dziecko i mi ciężko to jakoś ogarnąć ale bardzo chcę. Tłuszczu mam jeszcze sporo ale już mam jakąś wiedzę, układałam dietę, układałam, poprawiałam dzieki Dotce między innymi i gubię ten cholerny tłuszcz. Naprawdę trzeba się otworzyć na rady innych i przemielić je na własny rozum a później próbować. Dietę trzeba dostosować pod siebie a nie ślepo trzymać się wytycznych bo nie ma efektów.Jak chcesz zobaczyć jakie efekty osiągam tylko i wyłącznie dzięki netowi i pomocy LaMbri i Dotki to zapraszam do mojego watku, tam są zdjęcia przed i po.

Nie obrażaj się jak małe dziecko tylko zacznij rozsądnie myśleć.
ale ja się nie obrażam po prostu było mi najzwyczajniej przykro. ech.. no życie.. wydawało mi się, że coś wiem wydawało.. do wątku oczywiście zajrzę.
Ale sama spróbuje jednak dietetyka, bo boje sie kolejnej porażki.
__________________
"Nie ma drogi do szczęścia. Szczęście jest drogą"
Elaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 18:37   #63
Suivi
Zadomowienie
 
Avatar Suivi
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 350
Dot.: Dietetyk - źle ułożona dieta?

Cytat:
Napisane przez Elaaaa Pokaż wiadomość
to znaczy zawsze mi burczało w brzuchu jak byłam głodna pisałam o mojej jednej udanej diecie tam przez 2 tygodnie fatycznie nie było żadnych produktów przenicznychani innych zbóż. Ale to nie była zdrowa dieta
Dlaczego nie była zdrowa?
__________________

Suivi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 18:45   #64
Elaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Elaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 024
Dot.: Dietetyk - źle ułożona dieta?

Cytat:
Napisane przez Suivi Pokaż wiadomość
Dlaczego nie była zdrowa?
bo była poniżej 1000kcal, bez śniadań taka bardzo niskowęglowodanowa. Ale reakcja organizmu była.
Tak sie zastanawiałam, może ja mam problem z przyswajaniem węgli i obcięcie drastyczne daje efekty..
__________________
"Nie ma drogi do szczęścia. Szczęście jest drogą"
Elaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 19:01   #65
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Dietetyk - źle ułożona dieta?

nie chciałam Ci zrobic przykrosci, po prostu uwazam ta diete za bezcelowa. Jak wygladała ta zdrowa dieta na serkach warzywach itd ze nie przynosiła rezultatu?
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 19:12   #66
Suivi
Zadomowienie
 
Avatar Suivi
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 350
Dot.: Dietetyk - źle ułożona dieta?

Pisałam Ci już, że węgle to też ryż, ziemniaki, kasze. Odstaw na miesiąc zboża i zobacz jakie da to efekty. Na 5 kajzerkach dziennie nigdy nie schudniesz, a wręcz będzie odwrotnie, bo to puste kalorie.
__________________

Suivi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 19:16   #67
Elaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Elaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 024
Dot.: Dietetyk - źle ułożona dieta?

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
nie chciałam Ci zrobic przykrosci, po prostu uwazam ta diete za bezcelowa. Jak wygladała ta zdrowa dieta na serkach warzywach itd ze nie przynosiła rezultatu?
Jadłam na śniadanie tak jak juz tu pisałam np jajecznice z 3 jajek plus grahamka, w pracy jogurt słodki bądź naturalny i wrzucałam jakis owoc, na obiad udko czy piers z ziemniakami i surówka, podwieczorek np salatka z pomidorow, ogorka, cebuli z serkiem wiejskim a kolacja ser biały z cebula, jogurtem naturalnym, czasem tunczyk z salata, papryka. Wiadomo wodę piłam, słodzę słodzikiem. To taki czysty przykład tego jak nie raz dzień wyglądał, zwykle to stosowałam zamiennie z tym że na wieczór nie jadłam pieczywa. Cieżko mi przywołać dokładnie. Musiałabym poszperać za wszystkimi notatkami. Chodziłam 3 miesiace 3x w tygodniu na siłownie, potem ćwiczyłam z Ewą, potem z TŻ trening siłowy plus Mel B na brzuch i uda.
__________________
"Nie ma drogi do szczęścia. Szczęście jest drogą"

Edytowane przez Elaaaa
Czas edycji: 2014-02-27 o 19:18
Elaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-27, 19:25   #68
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Dietetyk - źle ułożona dieta?

Ale ciężko to ocenić, bo nie znamy dokładnej ilości jedzenia. Może było za dużo.

Pisałaś o jajecznicy z 3-4 jajek + grahamka, to już Ci pisałam, że samo śniadanie to już ponad 500kcal.

Udko też nie wiemy, ile ważyło, ile ziemniaków.
Warzywa to nie problem, można ich zjeść trochę więcej i trochę mniej, bo generalnie większość jest małokaloryczna.

Ale skoro w samym śniadaniu mamy 500 kcal, to już jest dużo.

Jogurt słodki - jaki? Owocowy, czy typu nie wiem, danio/danone fantazja i inne takie?
To są puste kalorie, cukier/syrop g-f więc nic dobrego.

Naturalny+owoc to lepiej, ale naturalny: ile% tłuszczu, jaka wielkość, jaki owoc, ile?

Kolacja: ser bialy - jaki typ, ile? Tuńczyk - ile?

Ja bym obstawiała, że mimo dobrego jadłospisu /poza tym jogurtem/, jadłaś za dużo kalorii.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 06:26   #69
Elaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Elaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 024
Dot.: Dietetyk - źle ułożona dieta?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Ale ciężko to ocenić, bo nie znamy dokładnej ilości jedzenia. Może było za dużo.

Pisałaś o jajecznicy z 3-4 jajek + grahamka, to już Ci pisałam, że samo śniadanie to już ponad 500kcal.

Udko też nie wiemy, ile ważyło, ile ziemniaków.
Warzywa to nie problem, można ich zjeść trochę więcej i trochę mniej, bo generalnie większość jest małokaloryczna.

Ale skoro w samym śniadaniu mamy 500 kcal, to już jest dużo.

Jogurt słodki - jaki? Owocowy, czy typu nie wiem, danio/danone fantazja i inne takie?
To są puste kalorie, cukier/syrop g-f więc nic dobrego.

Naturalny+owoc to lepiej, ale naturalny: ile% tłuszczu, jaka wielkość, jaki owoc, ile?

Kolacja: ser bialy - jaki typ, ile? Tuńczyk - ile?

Ja bym obstawiała, że mimo dobrego jadłospisu /poza tym jogurtem/, jadłaś za dużo kalorii.
Tak jak już pisałam ja zmieniałam te proporcje np. po miesiącu jadłam jajecznice z dwóch jajek i pół grahamki. Udka takie raczej mniejsze 150g do 200g, ziemniaków ok 100 - 150g.

Jogurty - hmm te słodkie to np. jogobella 8zbóż, albo bakoma ze zbożem.

A ser biały półtłusty albo chudy zwykle jedną kostkę ok. 200, 250g kupowałam i dzieliłam na dwa posiłki. Z tuńczyka w puszce jeśli robiłam sałatkę to też raczej na dwa razy.
__________________
"Nie ma drogi do szczęścia. Szczęście jest drogą"
Elaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 06:27   #70
Suivi
Zadomowienie
 
Avatar Suivi
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 350
Dot.: Dietetyk - źle ułożona dieta?

Mogłabyś odnieść się też do mojej wypowiedzi?
__________________

Suivi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 06:39   #71
Elaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Elaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 024
Dot.: Dietetyk - źle ułożona dieta?

Cytat:
Napisane przez Suivi Pokaż wiadomość
Mogłabyś odnieść się też do mojej wypowiedzi?
przepraszam.. minęłam. To, że na kajzerkach i to pięciu nie schudnę to już wiem Co więcej mogę napisać, że odstawie zboża? Kiedy ja nie wiem czy chce samej znowu próbować.
__________________
"Nie ma drogi do szczęścia. Szczęście jest drogą"
Elaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-28, 07:14   #72
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Dietetyk - źle ułożona dieta?

To skoro nie chcesz, to ja w ogóle nie wiem, po co ten temat.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 11:07   #73
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Dietetyk - źle ułożona dieta?

Odstawienie zbóż powinno pomóc. Ja obecnie jem 70 gram ciemnego pieczywa na śniadanie i 50 gram ryżu raz na kilka dni i nic wiecej, czasami dodam 15 g otrębów do pizzy. Czuję się dużo lżej, chudnę, mam siłę ćwiczyć bo jem bardzo dużo produktów białkowych i tłuszczowych.
Warto by było spróbować, widzę jednak że wolisz narzekać że nic na Ciebie nie działa niż zrezygnować z tych nieszczęsnych białych, niezdrowych, nieodżywczych dmuchanych bułek.
Cóz, ja Ci tylko życzę wytrwałości bo będzie Ci bardzo bardzo potrzebna w osiągnięciu celu.
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 16:11   #74
Elaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Elaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 024
Dot.: Dietetyk - źle ułożona dieta?

Nie wiem po prostu na czym miałaby polegać ta dieta? Na jedzeniu samego mięsa i warzyw? I znowu, że nie chce odstawić bułek.. no gdzie tak napisałam? A wątek po to żeby ktoś napisał co myśli na ten tamat - tyle. Nie proszę nikogo o nic ponad ocenę tego co przez 1,5miesiaca wprowadzałam w życie. I otrzymałam, ale sama nie chcę zaczynać na własną rękę tylko mam zamiar udać sie do dietetyka.
__________________
"Nie ma drogi do szczęścia. Szczęście jest drogą"
Elaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 17:25   #75
Suivi
Zadomowienie
 
Avatar Suivi
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 350
Talking Dot.: Dietetyk - źle ułożona dieta?

Cytat:
Napisane przez Elaaaa Pokaż wiadomość
Nie wiem po prostu na czym miałaby polegać ta dieta? Na jedzeniu samego mięsa i warzyw? I znowu, że nie chce odstawić bułek.. no gdzie tak napisałam? A wątek po to żeby ktoś napisał co myśli na ten tamat - tyle. Nie proszę nikogo o nic ponad ocenę tego co przez 1,5miesiaca wprowadzałam w życie. I otrzymałam, ale sama nie chcę zaczynać na własną rękę tylko mam zamiar udać sie do dietetyka.
Już Ci pisałam 2 razy, że węglowodany to nie tylko bułki Zamiast chleba czy makaronu jedz ziemniaki, ryż czy kasze. Przecież dieta bez zbóż nie jest wcale monotonna. Na takiej diecie nie tylko schudniesz, ale będziesz lepiej się czuć. Jak teraz do Ciebie nie dotrze to co napisałam to się poddaję
__________________

Suivi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 19:44   #76
madziula12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 84
Dot.: Dietetyk - źle ułożona dieta?

Słyszałyście o tym, że jedząc odpowiednie produkty zgodne z fenotypem, niezależnie od ich ilości nie przytyjemy?
madziula12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-28 20:44:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:05.