Okres w ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-08, 20:36   #1
Jagodowa
Raczkowanie
 
Avatar Jagodowa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 30

Okres w ciąży


Ciekawi mnie bardzo ten temat, ktoś ma jakieś wiadomości, doświadczenia? Bardzo chętnie poczytam. Osobiście mogę tylko dodać że moja babcia przez 3 miesiące ciąży miała normalny okres o jego obfitości nic nie wiem.
Pozdrawiam
Jagodowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 21:20   #2
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Okres w ciąży

Cytat:
Napisane przez Jagodowa Pokaż wiadomość
Ciekawi mnie bardzo ten temat, ktoś ma jakieś wiadomości, doświadczenia? Bardzo chętnie poczytam. Osobiście mogę tylko dodać że moja babcia przez 3 miesiące ciąży miała normalny okres o jego obfitości nic nie wiem.
Pozdrawiam
Moja mama tez miala "okresy" w dniu planowanej miesiaczki, mimo, ze byla w ciazy... Tak wiec jest to mozliwe CZasem sie to zdarza, ale czym to jest spowodowane, nie wiem. Zapewne zaburzeniami hormonalnymi. Okresy w czasie ciazy zdarzaja sie tez u kobiet majacych podwojna macice
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 21:26   #3
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Okres w ciąży

zdarza sie dlatego że mimo iż jajeczko jest zapłodnione, to za miesiac znowu jedno wyskakuje taki psikus
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 08:53   #4
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Okres w ciąży

Miałam w rodzinie przypadek, że wystąpiła jedna miesiączka. Gdy ciąża była już stwierdzona, okazało się, ze zapłodnienie nastąpiło przed miesiączką. Słyszałam, że mogą być nawet trzy miesiączki w ciąży.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 16:18   #5
Jagodowa
Raczkowanie
 
Avatar Jagodowa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 30
Wink Dot.: Okres w ciąży

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
zdarza sie dlatego że mimo iż jajeczko jest zapłodnione, to za miesiac znowu jedno wyskakuje taki psikus
Mogę Cię prosic o rozwinięcie?
Jagodowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 16:29   #6
M. Koala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 54
Dot.: Okres w ciąży

drogie panie, nie mozna poslugiwac sie terminem "okres" w takim przypadku .
Jest to co najwyzej krwawienie implantacyjne. Jest ono zazwyczaj bardziej skape i jest zwyklym plamieniem.
Kiedys spotkalam sie z pytaniem dziewczyny : " obawiam sie ze moge byc w 7 miesiacu ciazy, choc co miesiac mam okres " ....= ="
__________________
jak transformersy...
jak się pojawi nieprawomyślny, to w Świniozorda i na stonkę
M. Koala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 16:58   #7
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Okres w ciąży

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
zdarza sie dlatego że mimo iż jajeczko jest zapłodnione, to za miesiac znowu jedno wyskakuje taki psikus
nie prawda! w czasie ciazy produkowane sa hormony, ktore powduja zatrzymanie cyklow menstruacyjnych a tym samym owulacji. Nie dochodzi wiec do uwolnienia kom. jajowych w czasie ciazy!
Chybaze kobieta ma tzw. podwojna macice.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-09, 17:09   #8
Jagodowa
Raczkowanie
 
Avatar Jagodowa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 30
Talking Dot.: Okres w ciąży

Cytat:
Napisane przez M. Koala Pokaż wiadomość
drogie panie, nie mozna poslugiwac sie terminem "okres" w takim przypadku .
Jest to co najwyzej krwawienie implantacyjne. Jest ono zazwyczaj bardziej skape i jest zwyklym plamieniem.
Kiedys spotkalam sie z pytaniem dziewczyny : " obawiam sie ze moge byc w 7 miesiacu ciazy, choc co miesiac mam okres " ....= ="
No to niezła z niej komediantka Wobec tego, jeżeli wystąpi obfite krwawienie mamy do czynienia z poronieniem...? Jak należy do tego podejść jeżeli np moja koleżanka miala plamienia w pierwszym miesiącu ciąży i wylądowała w szpitalu z zagrożeniem...? Jeśli potraktowałaby to jako rzecz naturalną mogłoby dojść do poronienia. Hm...
Dzięki za informacje, Pozdrawiam
Jagodowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 17:16   #9
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Okres w ciąży

Cytat:
Napisane przez Jagodowa Pokaż wiadomość
No to niezła z niej komediantka Wobec tego, jeżeli wystąpi obfite krwawienie mamy do czynienia z poronieniem...? Jak należy do tego podejść jeżeli np moja koleżanka miala plamienia w pierwszym miesiącu ciąży i wylądowała w szpitalu z zagrożeniem...? Jeśli potraktowałaby to jako rzecz naturalną mogłoby dojść do poronienia. Hm...
Dzięki za informacje, Pozdrawiam
zadne plamienia w czasie ciazy nie sa rzecza naturalna, dlatego z jakimkolwiek plamieniem nalezy udac sie do lekarza. Tylko on moze stwierdzic, czy dane plamienie zagraza ciazy czy tez nie...

Natomiast duze "okresy" w czasie ciazy najczesciej swiadcza o poronieniu.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 17:31   #10
Jagodowa
Raczkowanie
 
Avatar Jagodowa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 30
Dot.: Okres w ciąży

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
zadne plamienia w czasie ciazy nie sa rzecza naturalna, dlatego z jakimkolwiek plamieniem nalezy udac sie do lekarza. Tylko on moze stwierdzic, czy dane plamienie zagraza ciazy czy tez nie...

Natomiast duze "okresy" w czasie ciazy najczesciej swiadcza o poronieniu.
Zgadzam się Jago że należy reagować na każde tego typu przypadki, jeżeli jednak uwzględniamy coś takiego jak "okres" to traktujemy to jako rzecz naturalną inaczej byśmy tego tak nie nazywali. Wydaje mi sie że każdy lekarz kieruje przy plamieniach do szpitala, więc występowanie tzw "okresu" spodziewam się zauważac w momencie nieswiadomości bycia w ciąży. Jak lekarz stwierdza że dane krwawienie nie zagraża ciąży? Moja koleżanka leżała z krwawieniem przyczyny konkretnej nie było ale lekarz nie określił tego mianem "okresu".
Pozdrawiam
Jagodowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 18:19   #11
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Okres w ciąży

Cytat:
Napisane przez Jagodowa Pokaż wiadomość
Zgadzam się Jago że należy reagować na każde tego typu przypadki, jeżeli jednak uwzględniamy coś takiego jak "okres" to traktujemy to jako rzecz naturalną inaczej byśmy tego tak nie nazywali. Wydaje mi sie że każdy lekarz kieruje przy plamieniach do szpitala, więc występowanie tzw "okresu" spodziewam się zauważac w momencie nieswiadomości bycia w ciąży. Jak lekarz stwierdza że dane krwawienie nie zagraża ciąży? Moja koleżanka leżała z krwawieniem przyczyny konkretnej nie było ale lekarz nie określił tego mianem "okresu".
Pozdrawiam
nie wiem, lekarzem nie jestem, moze za pomoca usg to stwierdzil?
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-13, 14:38   #12
Asia221
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 570
Dot.: Okres w ciąży

Aha czyli nie jest mozliwe bycie w ciazy i normalny regularny okres??bo juz sie balam bo brzuch mam taki jakis wiekszy a okres mialam ostatnio strasznie obfityi moj TZ kazal mi zrobic test..ale prawdopodobnie nie jestem.
Asia221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:39.