Stomatolog - strasznie boli. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-03, 14:53   #1
Romciakova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5
Red face

Stomatolog - strasznie boli.


Witam.

Otóż to, od jakiegoś czsu chodzę do stomtologa na NFZ, narazie nie mam pieniędzy.. Babka ogólnie miła i wydaje się profesjonalna, ale mam wątpliwości. Tydzień temu zatruła mi 2 zęby. Dziś byłam na wizycie to ich nie ruszyła, ale rozwierciła mi dolną siódemkę ( ząb miał wielką dziuurę, byl bardzo zniszczony i zapróchniczony ) . Boooże, jak to bolało! Łzy mi ciurkiem leciały, myślałam, że zemdleję .. Strasznie się boję kolejnej wizyty.. Chcę znieczulenie, ale niewiem czy jak jest NFZ to nie jest słabsze. Czy jak miałam zatrute te zęby to będę miała kanałowe? Czy to boli? Nigdy nie miałam .. Na tą siódemke założyła mi tylko opatrunek i powiedziała, że może będzie okej. Liczę na odpowiedzi . Pozdrawiam!
Romciakova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 17:44   #2
angela2602
Raczkowanie
 
Avatar angela2602
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 395
Dot.: Stomatolog - strasznie boli.

nie wiem czy u Ciebie też tak jest, ale ja u swojego stomatologa, do którego chodzę na NFZ mogę dokupić znieczulenie za 20 zł, co najważniejsze - skuteczne.
__________________
]
angela2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 18:49   #3
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: Stomatolog - strasznie boli.

Pewnie kanałówka. Jakby mi stomatolog powiedział "może będzie okej" to bym od niego wiała. U siebie też mogę dokupić za 20 zł znieczulenie, które jest tak mocne, że jak wyrywałam pod aparat zęba to nic nie czułam
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 07:22   #4
Romciakova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5
Dot.: Stomatolog - strasznie boli.

No mam nadzieje, ze to znieczulenie będzie mocne. Bo umrę z bólu. Wogole tak mnie wczoraj wieczorem bolał, ze to koniec. A ona mi ketonalu nie chciała zapisać. Wiem, ze to szkodliwe, ale pomaga.
Romciakova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 15:56   #5
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Stomatolog - strasznie boli.

Jeśli ten opatrunek na 7 jest z tlenku cynku (taki zapach goździkowy i smak jakby przypraw do piernika) to faktycznie może będzie ok. Nigdy do końca jednak nie wiadomo na 100 %.
W każdym razie tlenek cynku bardzo dobrze potrafi zadziałać na zniszczony próchnicą ząb bo może go trochę zmineralizować, ale czy będzie to na tyle dobre aby nie było w nim kanałowego to nigdy nie wiadomo na 100 %.
Tak, że nie jest to tak, że musisz uciekać od takiego dentysty, który powiedział że może będzie ok.
Leczenie zębów to nie jest taka prosta sprawa.

Edytowane przez Pacynka
Czas edycji: 2013-06-06 o 15:57 Powód: *
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 12:09   #6
Romciakova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5
Dot.: Stomatolog - strasznie boli.

Tak, tlenek cynku mi zalożyła. Narazie nie boli.. Ale i tak znieczulenie chcę następnym razem, w poniedzielek mam wizytę.
Romciakova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:42.