przebarwienia a laser - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-25, 10:14   #1
@Agulka@
Raczkowanie
 
Avatar @Agulka@
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 194
Question

przebarwienia a laser


Witam..
chciałabym się dowiedzieć czy laser IPL na małe przebarwienie na czole coś pomoże??Miałam robione na to miejsce peeling TCA(2 razy) i wyrównał on mi tylko powierzchnię w tym miejscu natomiast żadnych przebarwień nie usunął...Czytałam różne wypowiedzi osób na www.wizaż.pl co do laseru na przebarwienia i pisały że tylko wydały pieniądze i nic laser nie pomógł..Chciałabym tego uniknąć..Dlatego proszę o szybką pomoc...Poza tym chciałabym się spytać jak wygląda to miejsce po laserze IPL i ile się goi(po jakim czasie widać rezultat)..
Proszę o szybką odpowiedź...
Help mee....
@Agulka@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 11:51   #2
@Agulka@
Raczkowanie
 
Avatar @Agulka@
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 194
Dot.: przebarwienia a laser

Czy ktoś może mi coś pomóc??Bardzo bym prosiła...Proszę o jakąś radę, bądź informację co do lasera IPL...
@Agulka@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 15:00   #3
kaYa
Zadomowienie
 
Avatar kaYa
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 697
GG do kaYa
Dot.: przebarwienia a laser

szkoda pieniędzy !!! miałam robione przebarwienia nad ustami , bolało koszmarnie ( mimo znieczulenia maścią ) , opuchniete miejsca były 2 dni , potem zrobiły się brązowe strupki , które po 2-3 dniach zeszły ..... przebarwienia nieco tylko zbladły ..... po miesiącu wróciły do poprzedniej barwy
kaYa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 15:30   #4
@Agulka@
Raczkowanie
 
Avatar @Agulka@
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 194
Dot.: przebarwienia a laser

KaYo ale robiłaś laserem IPL czy jakimś innym??podobno po tym IPL nie występują strupki tylko skóra się łuszczy..Kucze juz nie wiem komu wierzyć i co robić...Wiesz, może tobie wróciły te przebarwienia bo nie stosowałaś filtrów...i np bierzesz do tego jeszcze jakies hormony...
@Agulka@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 22:59   #5
kamisol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 86
Send a message via Skype™ to kamisol
Dot.: przebarwienia a laser

Hej Dziewczyny! chcialam zamiescic tu kilka informacji o IPL, poniewaz pracuje na tym na co dzien, i moze uda mi sie odpowiedziec jakos na wasze pytania.
Wedlug mnie IPL to cudo. Mysle ze nie ma na rynku swiatowym lepszego zabiegu ktory by likwidowal rumience/popekane naczynka/przebarwienia(pod warunkiem ze nie sa to przeb. hormonalne)
Trzeba jednak pamietac, ze na rynku jest duzo firm ktore produkuja lasery itp. Sa rozne kombinacje , np. w jednej maszynie mozna miec laser diodowy i IPL, albo inne zabiegi, na np. zmarszczki itp. Sa tez np. IPLe z rozna dlugoscia fal, i to rozniez wplywa na efektywnosc zabiegu.
We wlasnym interesie kazda osoba poddajaca sie zabiegowi powinna sie zorientowac kto jest producentem, gdzie, jaki dystrybutor itp), to sa istotne informacje! Ja pracuje na IPL firmy Quantum i jak do tej pory przynosi najlepsze efekty.
Moze powinnam napisac troche o fizyce IPLu: tak z grubsza, to.. nie jest LASER!! jest to zabieg z uzyciem swiatla ktore ma zasieg calego spektrum, i w skorze wylapuje najlepiej kolory czerwone i brazowe. Dlatego tez "rozlana czerwien", popekane naczynka tak dobrze sie leczy, oraz przebarwienia posloneczne itp. Im pigment jest jasniejszy, zoltszy tym gorsze rezultaty. Zazwyczj potrzebna jest seria zabiegow- wynika to z tego, ze naczynka leza na roznej powierzchni i niektore sa grubsze. Wiec potrzebne jest ok3-6 zabiegow. Oczywiscie efekty widzi sie po 1-wszym , ale to nie jest kompletna redukcja. Zabieg trzeba powtorzyc, po 3-4 tyg, kiedy nastapi kolejny "cykl proliferacji skory", pigment /naczynka beda lezec blizej powierzchni, nie ma tak grubej warstwy obumarlych komorek, swiatlo moze lepiej i glebiej penetrowac i zabieg trzeba wtedy powtorzyc. Mialam duzo pacjentow z ogromnymi problemami naczynkowymi. Anglielski klimat- wieczne wiatry, deszcze, picie duzo piwa,kawy, herbaty, klimatyzacja dookola- to wszystko jest przyczyna czerwienienia sie i pekania naczynek.
Efekty uboczne zabiegu to: zalezy jakie wysokie parametry sie zastosuje. Jesli agresywne- (i ja zazwyczaj daje moim pacjentom opcje)- to mozna stworzyc malego siniaka, bo czasem jest nieprzewidywalne ile zylek lezy pod skora w tym pewnym miejscu..Ale zazwyczaj skora jest zaczerwiniona, troszke spuchnieta, bo przeciez dzialamy tu temperatura do wnetrza skory! te objawy moga trwac pare godzin do kilku dni, mozemy na drugi dzien przykryc to wszystko makijazem, nalozyc zel z aloesu, krem z arniki, nie ma problemu..
Jesli chodzi o leczenie przebarwien, to prawda, ciemnieja po zabiegu, poniewaz sa zaabsorbowane przez swiatlo, kreuja sie mikrostrupki, ktore po kilku dniach odpadaja razem z pigmentem i skora jest swieza i jasniutka.i w dodatku pulchna bo stymulacja kolagenu zrobila swoje( choc nie jest to az tak bardzo zauwazalne, ale mozna wyczuc gladkosc w dotyku)
Taki zabieg na cala twarz kosztuje tu 250?. pewnie o polowe taniej niz w Polsce, co?
O reakcje skory nie ma co sie martwic, jest to zabieg stworzony dla osob zabieganych, robie to osobom z biurowcow na ich godzinnej przerwie na lunch!
tak jak wspomnialas ,wazna jest ochrona przed sloncem..SPF 30 minimum przynajmniej podczas sesji..
To chyba tyle o czym moglam sie z wami podzielic.. ide spac. Mam nadzieje ze to wam jakos pomoglo. Mile widziane komentarze i pytania.Good night
kamisol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 09:39   #6
@Agulka@
Raczkowanie
 
Avatar @Agulka@
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 194
Dot.: przebarwienia a laser

O rety, ale opowiadanietyle co od Ciebie Kamisol nie dowiedziałabym się chyba nawet szukając w necie..Dzięki wielkie za informacje dotyczące IPL..Bardzo bym chciała zbadać głębokość mojego przebarwienia, jednakże to pewnie też jest kosztowne i nie wszędzie mają taki sprzęt.Wtedy bym przynajmniej wiedziała ile mniej więcej potrzebuje zabiegów na to miejsce..Mam taki problem że nie wiem dokładnie od czego mi się to zrobiło, czy od słońca czy od hormonów?!Wiem jednak że miałam wcześniej w tym miejscu krostę(strasznie napuchniętą) i chodziłam na solke by to wysuszyc(wiem że błąd)..Uważam właśnie że od tego pojawiło mi się to paskudstwo;/No ale nie mam pewności bo to równie dobrze mogła być sprawka tego opalania i hormonów na raz...Jak narazie rezygnuję z lasera i jutro idę na peeling z kwasem glikolowym.Byłam już na TCA(2 zabiegi i wyrównało mi powierzchnię skóry ale nie przebarwienie).Wiecie dziewczyny który ogólnie peeling jest lepszy??TCA czy kw. glikolowy??Bo może zrobię jeszcze jeden zabieg z TCA już sama nie wiem...Co może być lepsze na przebarwienie??Może ty Kamisol mi doradzisz bo widzę że doświadczona z Ciebie wizażystka
@Agulka@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 22:21   #7
kamisol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 86
Send a message via Skype™ to kamisol
Dot.: przebarwienia a laser

sory Agulka! dlugo nie zagladalam, bo bylam na wakacjach..
No wiec wracajac do tematu, to zrobilas juz zabieg z glikolem? napisz jakie wrazenia!
jesli chodzi o roznice miedzy TCA a kw. gl. to jest ogromna.wszystko zalezy od procentu kwasu i jego pH (im wiekszy% tym penetruje glebiej=bardziej ewidentne zluszczanie = lepsze efekty.
TCA uwazany jest za najlepszy do tej pory srodek zluszczajacy (gleboki).
Kw. gl jest kwasem powierzchownym i nie da lepszych efektow niz TCA.
Ja z doswiadczenia poradzilabym zrobic na odwrot- najpierw z 2 peel'e z kw. glik(z przerwami 2 tyg miedzy zabiegami), zeby "przyzwyczaic" skore do takiej "traumy", i potem po ok. 3 tyg. zrobic gleboki peel TCA.
Obowiazkowym wg mnie byloby uzywanie raz dziennie kremu wybielajacego (ktorego zwiazki blokuja produkcje melaniny w skorze). Zapobiegnie to wszelkim zmianom pigmentowym ktore moga byc nieuniknione po zrobieniu glebokiego peel'u.
plus SPF 30. chron skore przed sloncem ,bo promienie pobudzaja komorki do produkcji pigmentu, kolko zamkniete albo i jeszcze gorzej..
Tak wiec raz dziennie wieczorem krem wybielajacy, rano sun block, i po kilku tyg zabieg (na kompetne zablokow. melaniny potrzeba 6tyg, ale na bialej skorze mozna przeprowadzic zabieg wczesniej.)
Trudno jest mi doradzic, bo nie widze tego przebarwienia i nie wiem, co byloby lepszym rozwiazaniem. Zwykle doradzilabym stosowac rowniez retinol (zmieszac razem z kremem wybiel) ktory pomoglby "wybielaczowi" penetrowac szybciej i glebiej.
To tyle co moge doradzic. Mam nadzieje ze pomoglam.
Czekam na odp. co zrobilas
to do nastepnego
kamisol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-11, 22:31   #8
kamisol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 86
Send a message via Skype™ to kamisol
Dot.: przebarwienia a laser

Aaa, i jeszcze cos! napisalas, ze po pilingu, powierzchnia sie wyrownala, ale przebarwienie to samo. Jaki z tego wniosek? - przebarwienie lezy gleboko w skorze, i kwas widocznie tam nie dotarl! wygladzilo ci tylko powierzchnie, bo 'rozpuscily' sie pierwsze warstwy skory, natychmiast komorki zaczely sie namnazac i rezultat jest taki- gladka skora!
Jestem ciekawa ,jakim % kwasu mialas zrobiony zabieg. kto go wykonal? lekarz czy kosmetyczka? Bo wiem, ze kosmetyczki nie moga stosowac wysokiego stezenia kwasu (nie orientuje sie jaki jest limit).
Ja robie kw. glik od 20-70%, stezenia TCA sa rozne, nawet 40%, i to juz jest hardcore
kamisol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 22:38   #9
azylek
Raczkowanie
 
Avatar azylek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 106
Dot.: przebarwienia a laser

kamisol a czy takie blizenki p otradziku, czerwone plamki z ktorych potem tworza sie blizenki tez mozna w ten sposob usunac? mialam robiona neoderme kiedys ale wiem ze potrzeba systematycznosci i nie mialam wiekszych rezultatow w kawasy co do mojej buzi nie wierze i nic nie pomagaja, mam za bardzo zaawansowany stan.
__________________
... Zabijasz każdą minutę ciszy...gdy pragnę mówić a Ty nie slyszysz ...

Karmah - Just Be Good To Me
azylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 00:00   #10
kamisol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 86
Send a message via Skype™ to kamisol
Dot.: przebarwienia a laser

kochany azylku! niestety, poza kwasami nie widze innej lepszej metody na pozbycie sie tych przebarwien, krostek i blizenek potradzikowych. Zaden krem ci tu nie pomoze. nie ma cudow. Najlepsze co jest na rynku to Retinol( retinA, Renova, L-retinol A) ktory wnika w glab skory az do warstwy podbrodawkowej, gdzie zaden krem nie wnika) i potafi przeprogramowac dna komorek, reguluje caly metabolizm komorek- czyli proces formowania nowych, zdrowych komorek, pigmentu, elastyny i kolagenu itp.
Ale zeby pozbyc sie tych blizenek i po-infekcyjnej-hiperpigmentacji z powierzchni skory, trzeba to po prostu "zedrzec", aby moc zastapic nowa skora, ktora wejdze na miejsce tej starej. tylko pilingi moga to zrobic. Neoderme bym odradzala, bo boli i poprzez wcieranie tych ziol mozna doprowadzic do podraznienia krostek zapalnych..jesli takowe jeszcze masz. polecalabym naprawde kw. glikolowy, i cos mocniejszego, jak kw. salicylowy, rozne polaczenia AHA, TCA itp. Ale upewnij sie jaki procent , zeby nie wydawac kasy na jakies smieszne niskoprocentowe roztwory.
Pozdrawiam HEY
kamisol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 18:55   #11
czako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3
Dot.: przebarwienia a laser

mam przebarwienia 3 rok staram sie je nie opalać stosuje wysokie filtry ale i tak latem pojawiaja sie na twarzy czy jest jakis trwały sposób żeby je usunąc?
czako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-13, 22:58   #12
kamisol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 86
Send a message via Skype™ to kamisol
Dot.: przebarwienia a laser

To wszystko zalezy. Kiedy powstaly te przeb? gdzie lezy przyczyna? bralas hormony? opalalas sie nadmiernie? zalezy czy jest to przebarwienie skorne czy podskorne, co mozesz sprawdzic u kosmetyczki pod lampa woods'a.
Jak z nimi walczyc?
Tak jak napisalam powyzej. Krem wybielajacy, Retinol, sunblok. chemiczne glebokie pillingi. i IPL. to wszystko co moge polecic.
kamisol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 07:05   #13
M_ileczka
Rozeznanie
 
Avatar M_ileczka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 589
Dot.: przebarwienia a laser

Kamisol ,
w związku z tym, ze masz doświadczenie chciałabym Ci zadac pytanko
Mam bardzo duzo rozszerzonych naczynek i trwałe rumieńce. No a takze jeszcze plamki po pryszczach (takie czerwone kropki), nie jest ich strasznie duzo, ale troche jest. (ależ ja mam okropną cere )
Myślisz, ze zabiegi IPLem mogłyby zlikwidować te wszystkie defekty?
z góry dziekuje za odpowiedz ,
pozdrawiam
M_ileczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 19:28   #14
kamisol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 86
Send a message via Skype™ to kamisol
Dot.: przebarwienia a laser

Jesli chodzi o czerwone przebarwienia po tradziku to mozna je zminimalizowac IPLem, ale sie ich kompletnie nie usunie. popekane naczynka i rozlana czerwien -tak.z plamki pozapalne sa bledsze , bardziej rozowe, i takowe sa mniej absorbowane przez swiatlo lasera.
W najlepszym wypasku mozna zrobic tak- jesli cie na to stac: 2 pilingi powierz, 1 srednio gleb, a miedzy nimi IPL, gdzies tak po 1,5-2 tyg od zabiegu, kiedy skora jest jeszcze ciensza i laser moze glebiej i bez problemowo przenikac.plus w domu: sun block, retinol, krem wybielajacy.
kamisol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 16:27   #15
M_ileczka
Rozeznanie
 
Avatar M_ileczka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 589
Dot.: przebarwienia a laser

dziekuje za odpowiedz
M_ileczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 06:44   #16
czako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3
Dot.: przebarwienia a laser

dziekuje za odpowiedz. nie mam pojęcia dlaczego zrobiły mi sie przebarwienia nigdy nie brałam hormonow nie opalałam sie zbyt mocno raczej w granicach rozsądku (nie chodze na solarium) chodziłam na złuszczanie kwasami do kosmetyczki i pomogło ale jak przyszło lato to znow przebarwienia wyszły co dziwne troche w innych miejscach i chyba bledsze ale cięzko mi ocenic poniewaz nie opalam twarzy wiec nie bardzo wiem jakie były by po opalaniu.Jesienią chce znów zafundowac sobie jakis zabieg na złuszczenie przebarwien tylko nie bardzo wiem co jest najbardziej skuteczne byłabym wdzieczna za jakos podpowiedz .Dziekuje
czako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 17:37   #17
kseniah
Raczkowanie
 
Avatar kseniah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 42
GG do kseniah
Dot.: przebarwienia a laser

Cytat:
Napisane przez kamisol
Hej Dziewczyny! chcialam zamiescic tu kilka informacji o IPL, poniewaz pracuje na tym na co dzien, i moze uda mi sie odpowiedziec jakos na wasze pytania.
Wedlug mnie IPL to cudo. Mysle ze nie ma na rynku swiatowym lepszego zabiegu ktory by likwidowal rumience/popekane naczynka/przebarwienia(pod warunkiem ze nie sa to przeb. hormonalne)
Trzeba jednak pamietac, ze na rynku jest duzo firm ktore produkuja lasery itp. Sa rozne kombinacje , np. w jednej maszynie mozna miec laser diodowy i IPL, albo inne zabiegi, na np. zmarszczki itp. Sa tez np. IPLe z rozna dlugoscia fal, i to rozniez wplywa na efektywnosc zabiegu.
We wlasnym interesie kazda osoba poddajaca sie zabiegowi powinna sie zorientowac kto jest producentem, gdzie, jaki dystrybutor itp), to sa istotne informacje! Ja pracuje na IPL firmy Quantum i jak do tej pory przynosi najlepsze efekty.
Moze powinnam napisac troche o fizyce IPLu: tak z grubsza, to.. nie jest LASER!! jest to zabieg z uzyciem swiatla ktore ma zasieg calego spektrum, i w skorze wylapuje najlepiej kolory czerwone i brazowe. Dlatego tez "rozlana czerwien", popekane naczynka tak dobrze sie leczy, oraz przebarwienia posloneczne itp. Im pigment jest jasniejszy, zoltszy tym gorsze rezultaty. Zazwyczj potrzebna jest seria zabiegow- wynika to z tego, ze naczynka leza na roznej powierzchni i niektore sa grubsze. Wiec potrzebne jest ok3-6 zabiegow. Oczywiscie efekty widzi sie po 1-wszym , ale to nie jest kompletna redukcja. Zabieg trzeba powtorzyc, po 3-4 tyg, kiedy nastapi kolejny "cykl proliferacji skory", pigment /naczynka beda lezec blizej powierzchni, nie ma tak grubej warstwy obumarlych komorek, swiatlo moze lepiej i glebiej penetrowac i zabieg trzeba wtedy powtorzyc. Mialam duzo pacjentow z ogromnymi problemami naczynkowymi. Anglielski klimat- wieczne wiatry, deszcze, picie duzo piwa,kawy, herbaty, klimatyzacja dookola- to wszystko jest przyczyna czerwienienia sie i pekania naczynek.
Efekty uboczne zabiegu to: zalezy jakie wysokie parametry sie zastosuje. Jesli agresywne- (i ja zazwyczaj daje moim pacjentom opcje)- to mozna stworzyc malego siniaka, bo czasem jest nieprzewidywalne ile zylek lezy pod skora w tym pewnym miejscu..Ale zazwyczaj skora jest zaczerwiniona, troszke spuchnieta, bo przeciez dzialamy tu temperatura do wnetrza skory! te objawy moga trwac pare godzin do kilku dni, mozemy na drugi dzien przykryc to wszystko makijazem, nalozyc zel z aloesu, krem z arniki, nie ma problemu..
Jesli chodzi o leczenie przebarwien, to prawda, ciemnieja po zabiegu, poniewaz sa zaabsorbowane przez swiatlo, kreuja sie mikrostrupki, ktore po kilku dniach odpadaja razem z pigmentem i skora jest swieza i jasniutka.i w dodatku pulchna bo stymulacja kolagenu zrobila swoje( choc nie jest to az tak bardzo zauwazalne, ale mozna wyczuc gladkosc w dotyku)
Taki zabieg na cala twarz kosztuje tu 250?. pewnie o polowe taniej niz w Polsce, co?
O reakcje skory nie ma co sie martwic, jest to zabieg stworzony dla osob zabieganych, robie to osobom z biurowcow na ich godzinnej przerwie na lunch!
tak jak wspomnialas ,wazna jest ochrona przed sloncem..SPF 30 minimum przynajmniej podczas sesji..
To chyba tyle o czym moglam sie z wami podzielic.. ide spac. Mam nadzieje ze to wam jakos pomoglo. Mile widziane komentarze i pytania.Good night
Kamisol, powiedz mi prosze ile kosztuje ten zabieg z IPL 250 funtow czy zlotych..? Musze wybrac sie na taki zabieg, a wlasnie juz za niecaly miesiac jade do Londynu i jesli dasz mi namiary na siebie to chetnie skorzystam z Twojej oferty. Mam problem z twarzy.. naczynka rozszerzone, ale najgorszy jest wlasnie rumien... dzis mimo tego ze psomarowalam sie blokerem 50 Avene bylam bordowa jak burak! Dobijajce to jest. Jesli mozesz to odezwij sie. Pozdrawiam
kseniah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 18:49   #18
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: przebarwienia a laser

Cytat:
Napisane przez kamisol
Jesli chodzi o czerwone przebarwienia po tradziku to mozna je zminimalizowac IPLem, ale sie ich kompletnie nie usunie.
Kompletnie się ich nie usunie IPLem czy generalnie są nie do usunięcia? Ja mam niestety sporo takich brązowych i czerwonych plamek, ale mam tez ciągle nadzieję, że się ich pozbędę. A co myślisz o mikrodermabrazji? I czy przebarwienia potrądzikowe, jeżeli zbledną, to mogą się ''odnowić'' pod wpływem promieniowania UV?
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 16:49   #19
nieco
Raczkowanie
 
Avatar nieco
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 95
Dot.: przebarwienia a laser

Mam przebarwienie, ktore powstalo w zwiazku ze stosowaniem pewnego antybiotyku na zapalenie pecherza. Dermatolog, ktory mnie obejrzał stwierdzil, ze da sie je usunac poprzez zamrożenia ciekłym azotem, w wyniku czego skora ma sie zluszczyc. Kamisol, czy znasz taka metode? Zawsze to taniej niz laser. Tylko czy jest skuteczna, czy nie wyrzuce pieniedzy w bloto. Dziekuje za odpowiedz
nieco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-20, 21:40   #20
a46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 57
Dot.: przebarwienia a laser

Ja mam pyt. do Kamisol, bo Twoja wiedza może byc dla mnie jedynym ratunkiem.Wlaczę z przebariwniami od kilku lat, to przebarwienia po hormonach i opalaniu,2 lata temu byłam u "światowej sławy dermatologa", który po drugim zabiegu IPL-em tak mnie urządził, że po ranach na twarzy wyszły mi rozlane plamy na całej twarzy, koszmar. Od roku znów chodzę na IPl tym razem do kosmetyczki, jest lepiej ale nieznancznie, prosze Cię Kamisol poradz mi czy jest sens tracić kasę na zabiegi u tej kosmetyczki dalej, czy może wypróbować(sorry jeśli zrobiłam orta)za Towimi radami dla innych retinol+wybielacz.Poradż mi coś Kamisol proszę
a46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 16:28   #21
artemika02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Dot.: przebarwienia a laser

Dr Wasiuluk z Warszawy ma jedyny w Polsce laser na przebarwienia, który jest skuteczny usuwa plamy i jeszcze powoduję, że one nie wracają. Wpiszcie w google dr wasiluk i będzie tam jego klinika. Jestem w trakcie usuwania plam. Koszt około 500 zł za jeden zabieg, zwykle potrzeba kilku zabiegów, bo o to chodzi żeby nie było to radykalne usuwanie tylko stopniowe.
artemika02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 21:08   #22
bitedelite
Rozeznanie
 
Avatar bitedelite
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 602
Dot.: przebarwienia a laser

Mi bardzo pomogła seria 3 zabiegów z laserem alma harmony clear lift i dye vl. Chciałam jak najszybciej i najskuteczniej pozbyć się przebarwień dlatego zdecydowałam się równolegle na serie 2 laserami. Miałam paskudne przebarwienie pod okiem - wyglądałam jakbym miała wiecznie podbite oko. Do tego piegi na czole zlały mi się w większe plamy, nie wyglądało to estetycznie. Zabiegi są skuteczne a twarz po nich nie wygląda na zmasakrowaną ponieważ promienie nie uszkadzają naskórka mimo, że wnikają głęboko.
__________________
wymiana

instagram
bitedelite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-14, 08:03   #23
CzaraGoryczy
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 4
Dot.: przebarwienia a laser

Ja mysle ze laser to dobry pomysl pod warunkiem ze jest dobrze wykonany... ale zanim zdecydujesz sie na tak radykalny krok myslalas o kremach i masciach zawierajacych hydrochinon? Poczytaj sobei tutaj xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-10-16 o 11:23 Powód: reklama
CzaraGoryczy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-27, 12:36   #24
katarzyna238
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 15
Dot.: przebarwienia a laser

Cytat:
Napisane przez CzaraGoryczy Pokaż wiadomość
Ja mysle ze laser to dobry pomysl pod warunkiem ze jest dobrze wykonany... ale zanim zdecydujesz sie na tak radykalny krok myslalas o kremach i masciach zawierajacych hydrochinon? Poczytaj sobei tutaj xxx
Niestety w większości przebarwień kremy i maści nie działają wiem to z własnego doświadczenia bo testował wiele produktów. Dopiero laser podziałał tak jak należy..
__________________
Ktosiek.pl
upolujnagrode.pl
katarzyna238 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 13:34   #25
AleksandraKosmetolog
Raczkowanie
 
Avatar AleksandraKosmetolog
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 47
Dot.: przebarwienia a laser

W zależności od rodzaju przebarwień oraz wielu innych czynników wybierać można spośród wielu nowoczesnych rozwiązań. Chcąc zwalczyć przebarwienia, można skorzystać z wyboru zabiegów takich jak: Dermapen / Mezopen, Laser Harmony XL, Retix C, Laser Palomar Emerge oraz peelingi chemiczne (z użyciem kwasu pirogronowego, salicylowego, glikolowego, migdałowego).
AleksandraKosmetolog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 22:03   #26
DaisyDuck23
Raczkowanie
 
Avatar DaisyDuck23
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 245
Dot.: przebarwienia a laser

Dermamelan jest świetny na przebarwienia. I nie boli jak laser
DaisyDuck23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 10:40   #27
kamilka856
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 2
Dot.: przebarwienia a laser

laser nie zawsze jest bolesny. Warto wybrać się na wizytę do dobrej kliniki, gdzie sami podpowiadają co najlepiej zrobić w danym przypadku. tak było ze mną. gdy poszłam do kliniki xxx i doskonale mi doradzili jak usunąć blizny potrądzikowe i jaki laser polecają.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2018-08-30 o 12:07 Powód: reklama
kamilka856 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-30 11:40:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:29.