Fotoodmładzanie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-17, 15:47   #31
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Fotoodmładzanie

wiesz co? teraz sobie przypomniałam że na początku jak czytałam o foto to dziewczyny pisały o różnicach w zabiegach kosmetyczka/dermatolog:
- po pierwsze znaczna różnica w cenie
- po drugie efekty lepsze u dermatologa
- po trzecie po zabiegu u kosmetyczki nie było podrażnień a po zabiegu u dermatologa były
Tyle zapamiętałam, czyli generalnie chodziło o to że laser laserowi nie równy. Próbowałam znaleźć Ci linka do tych postów ale już tak długo bezskutecznie szukam że chyba mi się nie uda
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 13:08   #32
a46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 57
Dot.: Fotoodmładzanie

Dzieki Madziamaria, juz nie wiem co robic, jestem załamana,chciałam nie iśc na kolejny laser ale moja kosmetyczka mówi, ze jak zrobię przerwę to efety będą jeszcze wolniej widoczne.
a46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 20:13   #33
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Fotoodmładzanie

Cytat:
Napisane przez a46 Pokaż wiadomość
Dzieki Madziamaria, juz nie wiem co robic, jestem załamana,chciałam nie iśc na kolejny laser ale moja kosmetyczka mówi, ze jak zrobię przerwę to efety będą jeszcze wolniej widoczne.
a ile płacisz za każdy zabieg? wiesz jaki to laser? opisz jak wygląda zabieg i jaka buźka reaguje. porównamy i może jakieś wnioski nas najdą
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 07:52   #34
a46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 57
Dot.: Fotoodmładzanie

Aż 500 zł. od roku nic sobie nie kupiłam tylko te cholerne zabiegi robię, bo uważam, że ładna buzia to więcej niż fajny ciuch ale teraz nie mam ani jednego ani drugiego. A ten laser to IPL we Włocławku Laura salon kosmetyczny, wczesniej chodziłam do :światowej sławy" dermatologa w Bydgoszczy kasował dwa razy tyle a po drugim laserze tak mi się rozlały plamu, ze sam jak powiedziła nie miał takiego prypadku i teraz jeżdzę bliżej i taniej i usuwam te plamu, które mam dzeki temu "lekarzowi" ale bardzo powoli mi schodzą.Doradzmi cos proszę Madziamario!
a46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 00:11   #35
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Fotoodmładzanie

powiedz jak wygląda Twoja buźka po zabiegu?
nie gniewaj się że ja tak podpytuję ale wychodzę z założenia: lepiej wiedzieć więcej ponieważ - wnioski można wyciągnąć szybko tylko pozostaje kwestia trafności
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 20:25   #36
a46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 57
Dot.: Fotoodmładzanie

Nie gniewam się, jestem wdzięczna za Twoje zainteresowanie i cenne uwagi.Wyglądam okropnie, teraz jest lepiej, bo korektor zakrywa przebarwienia, przed tymi 9-cioma zabiegami nie było szans.Wygladam-jak ktoś powiedział-jak myszka Miki,tzn.moje rozlane plamy są pod oczami, na policzkach, na czole, pod nosem i na brodzie.Teraz po przeczytaniu Twoich postów zastanawiam się czy nie darować sobie straty kasy na kolejny laser IPL i czy nie zacząć używać czegos hamującego wydzielanie melaniny,np. Acne Dermu, dziewczyny na forum 30 z plusem polecają też stosowanie wit.C i relinoli, co o tym myślisz?
a46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 22:35   #37
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Fotoodmładzanie

oj to rzeczywiście problem jest poważny...to co napisałaś jak najbardziej ja osobiście acne derm bardzo lubię,wic C mniej bo mnie szczypie, retinoidy no cóż...lubię bo muszę.
a czytałaś o cosmelanie? to typowo na przebarwienia, podam linka
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=291899
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-21, 12:28   #38
a46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 57
Dot.: Fotoodmładzanie

O cosmelanie czytałam dużo i wiem że opinie są podzielone, niektóre osoby skarżą się że po jakimś czasie przebarwienia wracają a sam zabieg tez jest kosztowny. Powiedz Madziamario czy Ty też walczysz może z przebarwieniami, w jaki sposób i czy coś Ci to daje?Pozdrawiam
a46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 17:32   #39
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Fotoodmładzanie

wiesz...zdania podzielone są na każdy sposób i kazdy krem, wiadomo - każdemu służy co innego. jeśli byłaś już tyle razy na foto i efekty mierne to powiem szczerze że moim zdaniem nie ma sensu dalej chodzić. spróbuj czegoś innego

ja sama miałam kilka przebarwień i rok temu po 3 foto zniknęło mi wszystko, w tym roku zrobiłam raz i okazało się że były tylko 2 malusie. generalnie na foto chodziłam nie tylko ze względu na przebarwienia.

więcej chyba nie pomogę
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 20:27   #40
a46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 57
Dot.: Fotoodmładzanie

Dzięki Madziumario.Pozdrawiam i życze Wesołych Swiąt i wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
a46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 21:58   #41
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Smile Dot.: Fotoodmładzanie

dziękuję za życzenia
ja życzę sukcesów w walce z przebarwieniami i Wesołych Świąt (bombki nie było ;0 )
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-22, 14:28   #42
a46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 57
Dot.: Fotoodmładzanie

Mam jeszcze do Ciebie jedno pytanie, czy Twoim zdaniem uzywając wybielajacych kremów moge iść na ten laser, mam ost. 10 zabieg i tak sobie myslę że ,oże pójdę a nóż wszystko zniknie cudownie, tylę,że zaczęłam używac wybielajacego kremu Iwostin i zastanawiam sie czy to czemuś nie przeszkadza, jak myślisz?
a46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 22:18   #43
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Smile Dot.: Fotoodmładzanie

wiesz co ja znam takie przeciwskazania:
- ciąża,
- świeża opalenizna (również solarium do 5 tyg. wstecz oraz samoopalacze do 2 tyg. wstecz),
- stosowanie kremu z retinolem (przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem),
- stosowanie leków światłouczulających (retinoidy),
- przyjmowanie ziół dziurawca lub nagietka (przestać używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem),
- peeling
- opryszczka, bielactwo, łuszczyca,
- obecność znamion barwnikowych na skórze,
- skłonność do odbarweń skóry,
- choroby autoimmunologiczne (RZS, toczeń rumieniowaty, sklerodermia),
- zakrzepica,
- trądzik,
- rogowacenie przymieszkowe,
- wirus HIV,
- WZW,
- alergie,
- cukrzyca,
no i wiadomo - infekcje, gorączka, miesiączka - czyli standart. na szczęście zawsze dermatolog podczas wywiadu przed zabiegiem wszystko wyłapie także chociaż tyle tego to w dobrym gabinecie powinnyśmy się czuć bezpiecznie

wybielających kremów tam nie ma ale zawsze przed możesz zapytać swojego dermatologa. swoją drogą to Cię podziwiam ja jak robiłam ostatni zabieg to ciężko było mi wytrzymać z bólu a Ty już 9 miałaś
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 14:12   #44
a46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 57
Dot.: Fotoodmładzanie

Dziękuję Ci. Pozdrawiam.
a46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 18:52   #45
a46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 57
Dot.: Fotoodmładzanie

Witaj Madziamario, jak tam po Świętach, żyjesz, bo dla nas kobiet to ciężki czas, no ale nie o tym chciałam Ci napisać, otórz poszłam na ten laser z pieniędzy od Mikołaja(miałam sobie kupić dobre buty) i zrobiłam go z mikrodermobrazją, twarz mam trochę zmasakrowaną ale dziś jest już lepiej i mam wrażenie że jest przebarwienia się ruszyły, prawa str. twarzy wygląda naprawdę nieźle a lewa jest w gorszym stanie ale też jest dużo lepiej, żałuję, że nie zrobiłam tak od razu, choć za wszystko:mikro, laser+maska algowa zapłaciłam po znizce dla stałego klienta 650 zł.Boję się zapeszyć ale może w końcu uda mi się pokonać, dam Ci znać za jakis tydzień jak mi się twarz wygoi o efektach.Pozdrwiam i życzę Ci zdrowia, kasy i spełnienie marzeń w Nowym Roku.
a46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 21:53   #46
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Fotoodmładzanie

żyje jakoś, ale oczywiście się przejadłam i ze 3kg do przodu
ale ad rem:
wiesz co super że coś się ruszyło . ale dziwne że tak dopiero 10 zabieg nie? cały czas się zastanawiam jakie parametry fal miałaś, może wtedy za mało intenywne? ja miałam zwykłe przebarwienia to pomogło od razu ale Ty ...no właśnie jakie?
aktualnie pisze prace do szkoły i właśnie doczytałam że alternatywą dla cosmelanu jest - yellow peel, peeling migdałowy, glykopeel.
pozdrawiam serdecznie!
ps. hihi życzyłam Ci sukseców w walce i okazuje sie (dmucham na zimne) że życzenie może się spełni
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 06:58   #47
a46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 57
Dot.: Fotoodmładzanie

Dzieki, moja kosmetyczka od paznokci nie ma lasera i też polecała mi mikro + peeling migdałowy ale się bałam i poszłam na laser, dziś widzę dalszą poprawę, bo zaczynają mi znikać brązowe plamy po laserze, dam Ci znać za jakiś czas o efektach końcowych. A teraz miałam moc 49 na tym laserze, to dużo? Pozdrwiam.
a46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 18:57   #48
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Fotoodmładzanie

bez sensu się zapytałam o parametru laseru bo przecież tyle ich jest że... ja miałam coś koło 33 ale nie pamietam jaki to typ był więc nie ma co porównywać.
trzymam kciuki za dalsze postepy i
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-31, 07:32   #49
a46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 57
Dot.: Fotoodmładzanie

Dziś juz jest lepiej ale chyba przesadziłam z tym entuzjazmem, mysle że jeszcze potrzebowałabym 2-3 zabiegi :mikro+laser wtedy może, może znikna mi te znienawidzone palmy, ale napisze Ci za jakis czas o sotatecznym efekcie jak troche ochłonę, a tym czasem zyczę Ci zdrowia i kasy na Nowy Rok a dzis dobrej zabawy sylwestrowej .
a46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-03, 22:12   #50
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Fotoodmładzanie

dziękuję
też życzę Ci wszystkiego NAJ
napisz kiedyś jak dalsze popstępy. swoją drogą tylko my chodzimy na foto ?
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 12:32   #51
a46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 57
Dot.: Fotoodmładzanie

Witaj, chyba rzeczywiście tyko my chodzimy na foto, a w spr. moich postępów, to teraz już widać efekty, moja prawa strona twarzy jest ok, lewa gorzej myslę że 1 moze dwa zabiegi: mikro+ laser o parametrach min. 50 bałyby porzadany efekt, chyba że w międzyczasie znów mnie "zaplami" po drodze, teraz mam obsesję, np. wczoraj byłam na sankach i wysmarowałam się tak grubo filtrami, że byłam biała jak ten śnieg. W ogóle to myślę,że nie potzrebnie robiłam tyle zabiegów foto, bo parametry były słabe i nie wiele dawały, ale bałam się silniejszych, teraz żałuję. A Ty Madziqmari napisz mi kiedy byłaś na tych laserach i czy od tamtej pory nie wyszły Ci nowe plamy? Pozdr.
a46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 10:56   #52
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Fotoodmładzanie

hej
ja byłam ponad rok temu na trzech zabiegach, miałam mnóstwo przebarwień. pod koniec ubiegłego roku zrobiłam raz i wyszły mi dwa maciupkie tylko. smaruję się filtrami 50+ calusieńki rok no i rzecz wiadoma - nie opalam się. efekt bielenia...no cóż...temat rzeka . tak sobie myślę że znowu jesienią skuszę się na jeden zabieg foto, no chyba że cera sie pogorszy to na więcej.
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 07:36   #53
a46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 57
Dot.: Fotoodmładzanie

Witaj,
ja byłam juz na 10 laserach i efekty znasz, teraz myślę o Cosmelanie, dużo o nim czytałam i może teraz odłoże kasę i na jesień zdecyduję się na ten Cosmelan.
a46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 13:47   #54
Silla29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 8
Question Dot.: Fotoodmładzanie

Czesc dziewczyny,

mam 29 lat , nie mam przebarwien ale zauwazam pierwsze oznaki starzenia, slyszalam,ze fotoodmladzanie dziala nie tylko na przebarwienia, drobne pajaczki ale rowniez poprawia ogolny stan skory, usuwa plytkie zmarszczki, uelatycznia skore, a prawdziwe efekty mozna zobaczyc dopiero po okolo 5 miesiacach od zabiegu.

Szczerze mowiac zastanawiam sie czy warto zrobic ten zabieg w moim przypadku, (chce to zrobic dla ogolnego poprawy wizerunku i profilaktycznie, zapobiegawczo)

Co o tym sadzicie?

A moze pownnam zaczac od czegos innego? np. mikrodermabrazja?


Pozdrawiam
Silla29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 08:53   #55
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Fotoodmładzanie

wiesz co.....mnie ogólnie poprawiła się cera, bardziej jednolita, bez przebarwień, zwężone pory itd. najlepsza rekomendacja - nie używam podkładu. efekty są od razu, natomiast prewencyjnie typowo na bruzdki np. ja postawiłam na wypełniacz, może kiedyś skuszę się na botoks.
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 11:54   #56
Silla29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 8
Dot.: Fotoodmładzanie

Zastanawiam sie jeszcze nad jedna sprawa, wykfalifikowana kosmetyczka czy jednak dermatolog powinien zrobic ten zabieg? widzialam, ze pisalas o roznicach troche wyzej ale czy masz doswiadczenie rowniez w tej sprawie? kto w Twoim przypadku robil zabiegi? i czy mozesz podac ewentualnie jakies namiary? dzieki i pozdr.
Silla29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 13:32   #57
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Fotoodmładzanie

Cytat:
Napisane przez Silla29 Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie jeszcze nad jedna sprawa, wykfalifikowana kosmetyczka czy jednak dermatolog powinien zrobic ten zabieg? widzialam, ze pisalas o roznicach troche wyzej ale czy masz doswiadczenie rowniez w tej sprawie? kto w Twoim przypadku robil zabiegi? i czy mozesz podac ewentualnie jakies namiary? dzieki i pozdr.


fotoodmładzanie jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej i z zasady powinien wykonywać go dermatolog. jeśli gabinet kosmetyczny poszerza zakres zabiegów to z tego co się orientuje nawiązuje współprace właśnie z dermatologiem. foto u kosmetyczki za 150-200zł nijak się ma do zabiegu u lekarza, z tego względu ze pracują na aparatach o nizszej mocy czyli mniej efektywnych i mniej inwazyjnych. mnie się wydaje że to tak jak z kwasami. u kosmetyczki można też robić zabiegi z kwasami ale w mniejszym stężeniu niż w gabinecie dermatologicznym. foto to dość inwazyjny zabieg i ja stawiałabym na dermatologa. może się mylę ale w sumie ciekawa sprawa i postaram sie dociec dokładnie
ja robiłam oczywiście u dermatologa medycyny estetycznej.
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 17:26   #58
Silla29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 8
Dot.: Fotoodmładzanie

Dzieki Madziamaria , w sumie racja, kosmetyczka moze miec kwalifikacje ale lekarz wie co i ile moze.
Chociaz tak naprawde to nie wiemy jak jedni czy drudzy zdobywaja te kwalifilacje na ten zakres usług. Jedni moze w zakresie studiów a inni moga dopiero poszerzac zakres uslug na jakis szkoleniach.
Ale lekarz brzmi pewniej. A czy mozesz zarekomendowac jakies miejsce gdzie dermatolodzy wykonuja foto?
Silla29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 18:39   #59
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Fotoodmładzanie

mieszkam nad morzem a Ty z tego co widzę w Łodzi, tam nie znam nikogo niestety..no chyba że się wybierasz na północ Polski
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 12:54   #60
Silla29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 8
Dot.: Fotoodmładzanie

Nie, nie wybieram sie na polnoc, ale co dzwonie do jakiegos Centrum, to niestety kosmetyczki robia foto. Musze szukac dalej. W kazdym razie dzieki za pomoc. Jak znajde dam znac.
Silla29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-16 10:22:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:50.