ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-) - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-23, 18:34   #1741
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cześc, ja też wątpię razem z wami. Nie wiem, ile macie lat, ja skończyłam 35 i ciągle wydaje mi się, że jest po co się tak szarpac (z tą całą kosmetyką). Nie wiem, moze sobie odpuścic, lat mi nie ubędzie. Filtry stosuję ze względu na atrederm, który stosuję ze względu na zmarszczki, które ja widzę, a otoczenie wmawia mi, że NIE MAM żadnych zmarszczek. Oczywiście są, nie znikają po atre, ale może trzeba na to czasu. W każdym razie wyglądam jak większośc: wałkuję się i warzę na twarzy, wydaję na to kupę kasy i jestem zła. Ale gdy przypominam sobie jak miałam 20-25 lat (jak większośc z was teraz) i czasem nawet nie użyłam zwykłego kremu w lato i gdybym wtedy wiedziała to co dziś... Czy mogłabym udawac dziś 25-latkę? A czy stosując to wszystko teraz, za 10 lat będę wyglądac wciąż na 35? Więc warto czy nie warto?
__________________
wizaż broni, wizaż radzi, wizaż nigdy cię nie zdradzi!
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 16:25   #1742
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
(...)

Sprawdzała się u mnie baza MAC spf 50, ale jest niestabilna, więc szkoda mi na nią pieniędzy. Sprawdzały się genialnie BB CREAM (spf 45), które biochemiczki na podstawie składu oceniły jako nie mogącą spełnić obietnic producenta.

Dlatego, delikatnie rzecz ujmując, zmieniłam trochę spojrzenie. Mam bardzo dobrą dermatolożkę w rodzinie, która zdobyła pewne wykształcenie w jednym z najlepszych uniwersytetów i ufam jej zdrowemu dystansowi jaki utrzymuje w stosunku do filtrów. Dobrze jest mieć jakąś pasję, jednak są osoby, które mają i pasję i odpowiednie wykształcenie do tego, aby móc doradzać innym i oceniać co i jaki wpływ może mieć w indywidualnych przypadkach.

(...))

a mogłabyś przybliżyć jej zdanie na temat filtrów? bardzo chciałabym usłyszeć w końcu zdanie kompetentnego dermatologa na ten temat.
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 23:05   #1743
kuseczka
Zadomowienie
 
Avatar kuseczka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Raining City
Wiadomości: 1 730
GG do kuseczka
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Dziewczyny, kupiłam dwie buteleczki filtru " Ultrasun" . Tu jest strona http://www.ultrasun.co.uk/ Proszę wejść w "products" a potem w " Face 30".
Byłam zaciekawiona, że filtr ten chroni w 98% przed UVA i stosuje się go jedynie raz dziennie. Co o nim myślicie? Podać skład?

Acha i ja się nie świecę po filtrze Vichy matującym i właśnie po Ultrasun.
__________________
kuseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 08:01   #1744
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

tak, podać skład.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 08:10   #1745
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

No to ja trochę off-topic Jakiś miesiąc temu postanowiłam wcielić w źycie zasadę "filtry są dla mnie, nie ja dla filtrów" i - owszem, filtruję się sumiennie nadal, ale nakładam mniejsze ilości mazidła. Efekt jest taki, źe dzisiaj śniło mi się, że mam piegi - ale nie takie ładne jakie zawsze miałam, a ohydne pomarańczowe kropy, jak namalowane flamastrem Aleź to się na mózg rzuca...
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 10:23   #1746
kuseczka
Zadomowienie
 
Avatar kuseczka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Raining City
Wiadomości: 1 730
GG do kuseczka
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Ok więc podaję jak jest napisane : SPF / IP(COLIPA) -UVA 98%- INGREDIENTS: AQUA, ALCOHOL, PHOSPHOLIPIDES, PROPYLENE GLYCOL, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, METHYLENE BISBISBENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, TITANIUM DIOXIDE, SODIUM ACRYLATES COPOLYMER, BORON NITRIDE, ECTOIN, ALUMINA, SUPEROXIDE DISMUTASE, LACTOPEROXIDASE, GLYCERIN, XANTHAN GUM, PARRAFFINUM LIQUIDUM, SIMETHICONE, DECYL, GLUCOSIDE, PPG-1 TRICEDETH-6, TETRASODIUM EDTA, DISODIUM EDTA, PHENOXYETHANOL, SODIUM METHYLPARABEN, SODIUM DEHYDROACETATE, SORBIC ACID, METHYLPARABEN, ETHYLPARABEN, PROPYLPARABEN.

Ufff...koniec

PS: Ma w sobie "zapychacze" widzę ale nie zauważyłam, żeby cera mi się po tym filtrze pogorszyła a mam baaardzo skłonną do wyprysków.
__________________
kuseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 16:58   #1747
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
No to ja trochę off-topic Jakiś miesiąc temu postanowiłam wcielić w źycie zasadę "filtry są dla mnie, nie ja dla filtrów" i - owszem, filtruję się sumiennie nadal, ale nakładam mniejsze ilości mazidła. Efekt jest taki, źe dzisiaj śniło mi się, że mam piegi - ale nie takie ładne jakie zawsze miałam, a ohydne pomarańczowe kropy, jak namalowane flamastrem Aleź to się na mózg rzuca...
mnie się śniło, że wyszłam latem na dwór bez filtra i spaliło mi skórę. widocznie też mi się rzuca na mózg.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-30, 19:38   #1748
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

hehehe...widze że to jakaś epidemia bo mi ostatnio ze trzy razy się śniło że mam opaloną lub spaloną twarz i że strasznie rozpaczałam w tym śnie
Ech....szukam inspiracji żeby znów zacząć się filtrować, przeglądam wątki ale widze że powoli zwątpienie dopada coraz wiecej osób
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 21:17   #1749
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

ultrasun dobrze chroni zarówno przed uva jak i przed uvb. jeśli nie masz ochoty/możliwości, to go nie reaplikuj
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-31, 07:18   #1750
a46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 57
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Witajcie, wtrącę swoje trzy grosze jesli nie macie nic przeciwko, chce z Wami podzielić si ę swoimi doświadczeniami, otówrz ja tez olewałam sprawę filtrów i nabawiłam sie przebarwień, poszłam więc do dermatologa "światowej sławy", który usunął mi je laserem, coś tam bąknął o filtrach ale gdyby powiedział mi to wszystko co dowiedziałam się od Was dziewczyny to na pewno nie nabawiłabym się takich okropnych, rozlanych plam, na które teraz wydaję fortunę i walczę od lat z mizernym skutkiem. Dlatego radze z serca męczcie sie z tymi filtrami, bo potem jest niestety za póżno.

I jeszcze chcę podrzucić cos od siebie, mi ten "światowy" lekarz polecił jak juz nabawiła sie plam, by smarować się swoim kremem i na to La Rocha Unifiance fluid (do suchej, cienkiej skóry) on ma filtry chyna 25, co Wy na to dziewczyny, czy to wystarczy?
a46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-31, 16:55   #1751
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

jak już masz plamy, to nie polegaj na marnym filtrze w podkładzie, lecz filtruj się porządnie. no, chyba że przebarwienia nie przeszkadzają ci zbytnio.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-02, 13:58   #1752
a46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 57
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Masz racje Justy, ja wiem o tym ale tak strasznie nie cierpie tych mazideł , żeby tak wymyślono narmalny krem bez efektu maski, zabielaczy, wysuszaczy lub tłuściochów- rozmarzyłam się ale może w Nowm Roku to się uda, czego wszystkim filtromaniaczką szczerze życzę
a46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 12:38   #1753
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Ja mam zwatpienie. Odstawiłam Avene dla cery tradzikowej - nawilżał, ale lepił sie nieludzko i świcił koszmarnie, skrobia wyglądała jak "ciasto" na twarzy. Zakupiłam biodermę dla trądzikowej. Ta z kolei bieli koszmarnie. Mam białe kłaczki na całej twarzy (skóra mi po zabiegu kwasami troche schodzi więc to sie potęguje). Ponadto po 2 dniach pojawiły mi sie dwie małe czerwone, ale raczej niebolące krostki pod nosem . Czy to objaw nietolerancji nowego filtra ????
Mam jeszcze w zapasie la Roche, niewypróbowany, ale tylko 30 - jak nie bedzie dobry to chyba dam sobie spokój z tymi filtrami a przynajmniej w przepisowej ilości.
alice' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 14:51   #1754
kasiarybka
Raczkowanie
 
Avatar kasiarybka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa/Londyn
Wiadomości: 398
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Nie, nie wymaga, nie popadajmy w paranoję



Nie polecam Wydałam na niego kupę kasy, użyłam go dosłownie parę razy i tak sobie stoi, i się kurzy Lepi się, świeci i pobiela, makijaż na nim wygląda fatalnie Może ktoś chce zabrać go ode mnie?

Ja zwątpienie filtrowe przeżywam od dawna. O ile w zimę praktycznie niczego nie używam i wyglądam koszmarnie, to w lato używam zwykle (choć nie codzień) dość wysokich filtrów. W te wakacje w USA używałam mleczka spf 30 jakiejś amerykańskiej firmy - nazywał się Panama Jack . Był w porządku, chociaż krostek było po nim więcej. Teraz niczego nie używam, bo jeśli wychodzę z domu na słońce to zwykle na krótko, żeby pokonać drogę z domu do metra i z metra na uczelnię. Ale jak przyjdzie wiosna pewnie znowu zacznę używać filtrów, bo przejedzie po mnie panika serwowana przez "specjalistów" na moim wydziale. Nie znalazłam jeszcze filtra odpowiadającego mojej cerze. Jeśli jeszcze się nie pozbyłaś swojego LRP to ja go mogę przygarnąć... Zawsze wyglądam jak świecąca się latarnia, więc w sumie wszystko mi jedno
kasiarybka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 14:55   #1755
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez kasiarybka Pokaż wiadomość
Jeśli jeszcze się nie pozbyłaś swojego LRP to ja go mogę przygarnąć... Zawsze wyglądam jak świecąca się latarnia, więc w sumie wszystko mi jedno
Pozbyłam się go już
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 12:04   #1756
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Muszę się wyżalić i ponarzekać
Jak ja nienawidzę mieć tego świństwa na twarzy! Muszę stosować filtr, bo nakładam na noc serum z kwasem. Chciałam zadbać o skórę...wyglądać i czuć się lepiej, ale z tą tłustą, lepką, białą powłoką na twarzy skutek jest odwrotny. Maziałam się już różnymi filtrami Avene i LRP, ale świeciłam się po nich jak latarnia. Kupiłam Bioderme 40-tkę cała szczęśliwa, że z masełkiem na twarzy koniec....jak się pomyliłam. Fakt, że świecę się ciupek mnięj, ale za to wyglądam jakbym się pomalowała białą farbą...do tego nierówno, bo kremik tworzy smugi, zacieki i się roluję podczas nakładania. Po którymś razie nauczyłam się minimalizować te efekty jednak godzina rano to dla mnie za dużo jak na męczarnie z tym paskudztwem, a i tak do ideału daleko
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 17:05   #1757
bubamara
Raczkowanie
 
Avatar bubamara
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 84
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Muszę się wyżalić i ponarzekać
Jak ja nienawidzę mieć tego świństwa na twarzy! Muszę stosować filtr, bo nakładam na noc serum z kwasem. Chciałam zadbać o skórę...wyglądać i czuć się lepiej, ale z tą tłustą, lepką, białą powłoką na twarzy skutek jest odwrotny. Maziałam się już różnymi filtrami Avene i LRP, ale świeciłam się po nich jak latarnia. Kupiłam Bioderme 40-tkę cała szczęśliwa, że z masełkiem na twarzy koniec....jak się pomyliłam. Fakt, że świecę się ciupek mnięj, ale za to wyglądam jakbym się pomalowała białą farbą...do tego nierówno, bo kremik tworzy smugi, zacieki i się roluję podczas nakładania. Po którymś razie nauczyłam się minimalizować te efekty jednak godzina rano to dla mnie za dużo jak na męczarnie z tym paskudztwem, a i tak do ideału daleko
a może spróbuj iwostina? ja sobie bardzo chwalę, skórę mam mieszaną, a u mnie wchłania się do prawie że do matu
bubamara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 19:25   #1758
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

A ja juz wogole nie rozumiem tej filtrowej paranoi, ktora ktos kiedys zasial i sie tak rozlewa jak morze i poglebia.... nie rozumiem calkowitego unikania slonca i filtrowania sie w pochmurne dni, rozumiem, ze nie mozna lezec plackiem na plazy, chodzic do solarium ale zeby raz na jakis czas nie zlapac sloneczka? sloneczko dziala dobrze na wszystkie nasze organy wewnetrzne a robienie z siebie sztucznego albinosa w imie przebarwieniowo-zmarszczkowej paranoi jest wedlug mnie bardziej niezdrowe niz slonce.
Juz nawet nie bede sie rozpisywac o witd3, antyrakowym dzialaniu slonca itp., roslinki nie rosna bez slonca a zwierzatka chetnie sie na nim wygrzewaja i lapia energie zyciowa, warto wyciagnac wnioski.
__________________

sure. fine. whatever.



Edytowane przez LouLou25
Czas edycji: 2009-03-19 o 19:27
LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 19:29   #1759
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

LouLou25 - dlatego też używam wysokich filtrów tylko na słońcu, choć w soczewkach i pomadkach mam zawsze, dodatkowo w kremach jakiś niski faktor. Oprócz tych niedogodności, które można przeczytać w tym wątku, nie można zapominać o przenikaniu tego rodzaju kosmetyków do organizmu.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-19, 21:51   #1760
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
A ja juz wogole nie rozumiem tej filtrowej paranoi, ktora ktos kiedys zasial i sie tak rozlewa jak morze i poglebia.... nie rozumiem calkowitego unikania slonca i filtrowania sie w pochmurne dni, rozumiem, ze nie mozna lezec plackiem na plazy, chodzic do solarium ale zeby raz na jakis czas nie zlapac sloneczka? sloneczko dziala dobrze na wszystkie nasze organy wewnetrzne a robienie z siebie sztucznego albinosa w imie przebarwieniowo-zmarszczkowej paranoi jest wedlug mnie bardziej niezdrowe niz slonce.
Juz nawet nie bede sie rozpisywac o witd3, antyrakowym dzialaniu slonca itp., roslinki nie rosna bez slonca a zwierzatka chetnie sie na nim wygrzewaja i lapia energie zyciowa, warto wyciagnac wnioski.
Tylko, że żaden filtr nie chroni w 100%, więc siłą rzeczy część promieni zawsze do nas dotrze choćby nie wiem jak się zafiltrować.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 22:06   #1761
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
A ja juz wogole nie rozumiem tej filtrowej paranoi, ktora ktos kiedys zasial i sie tak rozlewa jak morze i poglebia.... nie rozumiem calkowitego unikania slonca i filtrowania sie w pochmurne dni, rozumiem, ze nie mozna lezec plackiem na plazy, chodzic do solarium ale zeby raz na jakis czas nie zlapac sloneczka? sloneczko dziala dobrze na wszystkie nasze organy wewnetrzne a robienie z siebie sztucznego albinosa w imie przebarwieniowo-zmarszczkowej paranoi jest wedlug mnie bardziej niezdrowe niz slonce.
Juz nawet nie bede sie rozpisywac o witd3, antyrakowym dzialaniu slonca itp., roslinki nie rosna bez slonca a zwierzatka chetnie sie na nim wygrzewaja i lapia energie zyciowa, warto wyciagnac wnioski.
Ja akurat stosuje wyższe filtry ze względu na kwasy, ale jak skończę kurację to po miesiącu chyba powiem im bye-bye i poszukam jakiegoś lekkiego nawilżacza spf 15 Mnie osobiście męczy samo nakładanie tego smaru na twarz. Poza tym czuję warstewkę przez cały dzień. Gdybym jednak znalazła krem z wysokim filtrem który by mi pasował używałabym go na pewno
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 10:42   #1762
helpme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
GG do helpme
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Witam dziewczyny, dopiero dziś trafiłam na ten wątek, i muszę przyznać że to strzał w dziesiątkę. Muszę się wam wypłakać. Mianowicie używanie filtra w moim przypadku jest koniecznością absolutną, ponieważ na twarzy mam mnostwo przebarwien i blizn po tradziku, a bardzo bym nie chciała zeby sie powiekszyly ;( . Niestety nie moge zrezygnowac z makijazu poniewaz filtr i zero makijazu w moim przypadku to jest po prostu horror. ... Filtruje sie od około pol roku, zaczelam kiedy po raz pierwszy siegnelam po kwas salicylowy, alby choc troszke zniweczyc czerwone plamy na mojej gebie. NO i zaczelam od kompletnie totalnie spiep....nego filtra jakim jest barwiona SVrka 50, ktora zapchala mnie tak masakrycznie, ze po miesiacu uzywania mialam na policzkach wielkie sino-fioletowe blizno-plamy po ropnych pryszczach i ogolnie stan cery byl porazający ;(;(;( to mnie strasznie zniechecilo, ale poniewaz po jakims czasie postanowilam powtorzyc moje kwasowanie bo moja skora sie poprawila, zakupilam bioderme 40, matującą. Jak dla mnie super, tylko że ten parsol cholerny :/ Potem znalazlam w aptece jakies nowe cudenko, o nazwie Uriage matujący fliud 50+ , i po prostu moje zwątpienie sięgnęło zenitu..... Właśnie dziś. Skusiłam się bo było tego więcej niż biodermy ( bioderm 40 ml, a uriage 50 ml ) no i mialo to cos wiekszy spf... nigdy sie tak nie swiecilam, to sie wogolenie wchlania a moje pory maja wielkosc pięciozlotowek ;O . Mam ochote cisnac tym wszystkim w kat bo wygladam po prostu okropnie. A wszystkie filtry w ktorym wyglądam normalnie ( vichy 30 capitan soleil, bioderma 40 ) zdaje się ze są ciutkę za niskie ;/ i wez tu czlowieku nie zwariuj, filtrowac sie musze tak czy inaczej, bo nie chce jeszcze pogorszyc mojej cery, i tak jest okropna. ale chyba przestane sie przejmowac tym parsolem i zaczne stosowac normalne kosmetyki bo tego juz za wiele, nie chce wygladac jak cieply lepki klusek, podczas gdy inne dziewczyny opalone są na ladniutki braz i niczego nie musza zeby ladnie wygladac. Jestem zła i mam dosc, ale wiem ze musze wytrwac. I wam tego zycze, zebyscie nie poddawaly to chyba tyle pozdrawiam
helpme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 10:49   #1763
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez alice' Pokaż wiadomość
Ja mam zwatpienie. Odstawiłam Avene dla cery tradzikowej - nawilżał, ale lepił sie nieludzko i świcił koszmarnie, skrobia wyglądała jak "ciasto" na twarzy. Zakupiłam biodermę dla trądzikowej. Ta z kolei bieli koszmarnie. Mam białe kłaczki na całej twarzy (skóra mi po zabiegu kwasami troche schodzi więc to sie potęguje). Ponadto po 2 dniach pojawiły mi sie dwie małe czerwone, ale raczej niebolące krostki pod nosem . Czy to objaw nietolerancji nowego filtra ????
Mam jeszcze w zapasie la Roche, niewypróbowany, ale tylko 30 - jak nie bedzie dobry to chyba dam sobie spokój z tymi filtrami a przynajmniej w przepisowej ilości.
tak, u mnie tak się objawia fotoalergia
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 23:34   #1764
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Skoro wątek jest lekko prowokujący , to pozwole sobie na taką uwage .
Ciągle czytam , zapchało mnie to i tamto , trudno mi w to uwierzyć , że każdy jeden , czy kilka na raz pryszczy , to efekt stosowania kremu .
Wiele osób w młodym wieku nie stosowało rzadnych kremów , a każdy z jakimś pryszczem , czy kilkoma naraz chodził .Pewnie zapychało nas powietrze
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 23:50   #1765
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Skoro wątek jest lekko prowokujący , to pozwole sobie na taką uwage .
Ciągle czytam , zapchało mnie to i tamto , trudno mi w to uwierzyć , że każdy jeden , czy kilka na raz pryszczy , to efekt stosowania kremu .
Wiele osób w młodym wieku nie stosowało rzadnych kremów , a każdy z jakimś pryszczem , czy kilkoma naraz chodził .Pewnie zapychało nas powietrze

tez tak mysle, nie mozna zrzucac wszystkiego na kremy, sprawa pryszczy jest bardziej zlozona moje zwatpienie filtrowe troche stopnialo, po Musteli dla dzieci upolowalam barwiona Avenke do miejsc delikatnych i jestem zadowolona, nie jest to szczyt marzen ale przynajmniej nie wygladam po nim jak zombie
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 11:45   #1766
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Skoro wątek jest lekko prowokujący , to pozwole sobie na taką uwage .
Ciągle czytam , zapchało mnie to i tamto , trudno mi w to uwierzyć , że każdy jeden , czy kilka na raz pryszczy , to efekt stosowania kremu .
Wiele osób w młodym wieku nie stosowało rzadnych kremów , a każdy z jakimś pryszczem , czy kilkoma naraz chodził .Pewnie zapychało nas powietrze
Niestety make up stosowałam o ile pamiętam od 16roku życia i wtedy też z cerą było raz lepiej raz gorzej.Wszystko zależało od tego co było w składzie podkładu i czym zmywałam makijaż
Kremy używam dopiero od niedawna.
Pamietam jak to ktoś mi poradził że najlepsza na cerę jest tradycyjna Niveamoja cera miała tak wielgachne czarne zaskórniki a ja nie wiedziałam od czego to
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 17:16   #1767
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Dziewczyny ale nie każdy filtr jest straszny.Fluid Eucerin jest matujący.Pewnie że robi tego dosłownie ale przynajmniej nie robię za latarnięNiestety ma parsol i trzeba uważać z kolorówką:\Pewnie tak piszę bo jestem początkująca
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 17:31   #1768
Bekah
Raczkowanie
 
Avatar Bekah
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Zewsząd
Wiadomości: 61
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
A ja juz wogole nie rozumiem tej filtrowej paranoi, ktora ktos kiedys zasial i sie tak rozlewa jak morze i poglebia.... nie rozumiem calkowitego unikania slonca i filtrowania sie w pochmurne dni, rozumiem, ze nie mozna lezec plackiem na plazy, chodzic do solarium ale zeby raz na jakis czas nie zlapac sloneczka? sloneczko dziala dobrze na wszystkie nasze organy wewnetrzne a robienie z siebie sztucznego albinosa w imie przebarwieniowo-zmarszczkowej paranoi jest wedlug mnie bardziej niezdrowe niz slonce.
Juz nawet nie bede sie rozpisywac o witd3, antyrakowym dzialaniu slonca itp., roslinki nie rosna bez slonca a zwierzatka chetnie sie na nim wygrzewaja i lapia energie zyciowa, warto wyciagnac wnioski.
Ekhem, tyle że tego dobroczynnego słoneczka nie trzeba koniecznie łapać twarzą. Rączka, nóżka wystarczy. A ja tam wolę się filtrować, niż potem wydawać kasę na lifting.

Chociaż rzeczywiście - *prawdziwe* filtromaniaczki filtrują się przed otworzeniem lodówki i przed monitor komputera.
__________________
- Mam ochotę zmienić tożsamość. - powiedziała Eufrozyna, uniósłszy wzrok znad tamborka.
Bekah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 17:58   #1769
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Jak dobrze,że ktoś przeciągnął ten wątek do góry bo właśnie mam filtrowego doła a nie chciało mi się szukać go.
Zacznę od tego,że mam cerę naczynkową,więc filtry są dla mnie właściwie
koniecznością.I kiedy jakiś czas temu przeczytałam o tym(m.in. na wizażu właśnie) to pomyślałam,że w takim razie powinnam się w coś zaopatrzyć.
Jednak kiedy przeczytałam większość część wątków na temat bielenia,świecenia,zapych ania,skrobi,pudrach itd i zerknęłam na kwc i ceny polecanych kremów z filtrami to nie powiem,przeszło mi.
Ale do czasu,wtedy była zima,idzie lato,więc postanowiłam czegoś poszukać.
Zaczęłam od chwalonej lirene 50,no i niestety.Nie dość,że bieliła to jeszcze podrażniała moją wrażliwą skórę.Później doczytałam o szkodliwości filtrów chemicznych i filtrach mineralnych,no i naszło mnie na filtr mineralny.Ponieważ lubię kosmetyki naturalne,to wybrałam emulsję do opalania sante(spf 30).No i pięknie,nie podrażnia,nie wysusza,ale co z tego jak bieli strasznie(nawet przy ilości dużo poniżej normy),w dodatku się lepi i jest dość ciężka.Próbowałam skrobi,ładnie matowi,ale przez to że emulsja się lepi robi mi się na twarzy ciasto.Z pudrem właściwie to samo.Nie umiem go równo rozprowadzić,mam plamy i w ogóle tragedia.A już w ogóle nie wyobrażam sobie nakładania sobie tego wszystkiego na twarz jak będzie upał 30 stopni.
Zwłaszcza,że ja nienawidzę tapety na twarzy,maks wytrzymuję kilka godzin i to przy super ważnych okazjach.
Dochodzi jeszcze kwestia finansowa:szczerze mówiąc zamiast wydawać kasę na flitry,które stoją w szafce i czekają aż pójdę na plażę,to chyba wolę przeznaczyć ją na pielęgnację.
Zwłaszcza,że nie spędzam wiele czasu na zewnątrz,a jak są upały to już w ogóle.
Także ja chyba już podziękuję,przynajmniej na razie.
Sorry za długość posta.
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 20:26   #1770
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Oriflame ma tanie filtry fotostabilne, mam już drugie opakowanie. Nie bielą, nie lepią się i dają zmatowić pudrem sypkim. Tylko przy zmywaniu wyżerają oczy, trzeba ostrożnie.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-26 15:21:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:55.