osiemnastka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-10, 11:31   #1
warzywniak
Raczkowanie
 
Avatar warzywniak
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 358

osiemnastka


Od razu informuję, nie pisać mi tu, że było tysiąc takich wątków, bo ja nie znalazłam nic co by mnie usatysfakcjonowało.

Więc. Za miesiąc mam osiemnastkę. Tylko to NIE będzie impreza dla znajomych. Nie lubię imprez. Ma być obiad dla bliskich, rodziny. Towarzystwo będzie z bardzo różnych środowisk. Nie chciałabym, żeby to był standardowy schabowy, ziemniaki i pomidorówka. Coś bardziej wyszukanego(może to złe słowo), czym mogłabym się popisać. (: To duże wyzwanie, bo jednocześnie chciałabym, żeby potrawy były skromne(jakościowo, nie ilościowo), nie przesadzone. Coś nowego, a jednocześnie znajomego. Coś czego składniki znają, ale pewnie nigdy nie jedli w tym połączeniu. Wszystko z umiarem. Tak, żeby mogła to zjeść, moja babcia, której jadłospis nie jest zbyt urozmaicony i ogranicza się do wieprzowiny i ziemniaków, ale i ciocia, która żywi się bardzo dietetycznie. Problem ogromny, bo mistrzem kuchennym nie jestem, ale jak mi dać przepis, to zrobię wszystko. Byłabym strasznie wdzięczna za pomoc. (:
warzywniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 15:29   #2
Isia83
Zadomowienie
 
Avatar Isia83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 471
Dot.: osiemnastka

Cytat:
Napisane przez warzywniak Pokaż wiadomość
Od razu informuję, nie pisać mi tu, że było tysiąc takich wątków, bo ja nie znalazłam nic co by mnie usatysfakcjonowało.

Więc. Za miesiąc mam osiemnastkę. Tylko to NIE będzie impreza dla znajomych. Nie lubię imprez. Ma być obiad dla bliskich, rodziny. Towarzystwo będzie z bardzo różnych środowisk. Nie chciałabym, żeby to był standardowy schabowy, ziemniaki i pomidorówka. Coś bardziej wyszukanego(może to złe słowo), czym mogłabym się popisać. (: To duże wyzwanie, bo jednocześnie chciałabym, żeby potrawy były skromne(jakościowo, nie ilościowo), nie przesadzone. Coś nowego, a jednocześnie znajomego. Coś czego składniki znają, ale pewnie nigdy nie jedli w tym połączeniu. Wszystko z umiarem. Tak, żeby mogła to zjeść, moja babcia, której jadłospis nie jest zbyt urozmaicony i ogranicza się do wieprzowiny i ziemniaków, ale i ciocia, która żywi się bardzo dietetycznie. Problem ogromny, bo mistrzem kuchennym nie jestem, ale jak mi dać przepis, to zrobię wszystko. Byłabym strasznie wdzięczna za pomoc. (:

No to zrób parę tych schabowych, skoro wiesz, że część rodziny je lubi, ale np. natrzyj je odrobiną czosnku albo opanieruj normalnie standardowo - w mące, jajku i bułce tartej a potem ubij parę białek na bardzo sztywno i przed położenie kotleta na patelni zanurz każdego już opanierowanego w tej pianie z białek. Potem go szybko na patelnie i smaż już też normalnie. Będzie mial taki fajny kubraczek wtedy Czyli niby tradycyjnie ale jednak trochę inaczej.

Zrób też coś z piersi kurczaczych- większość osób je jada i lubi. Tu masz szerokie pole do popisu. Jest mnóstwo przepisów na wizażu na cycki kurze, ale ja jeślibym już robiła jedne kotlety normalne - w sensie na płasko to z tych kurczaków bym zrobiła roladki. Bardzo dobrze na bardzo cienko je trzeba rozklepać, posypać ulubionymi przyprawami, albo po prostu jakąś przyprawą do kurczaka (np. kamisa jest fajna) albo przyprawą do gyrosa/kebaba serio, bardzo ciekawie się z kurczakiem komponuje. Do środka włóż albo usmażone z cebulką pieczarki, albo kawałek żółtego serka, albo też kawałek serka topionego - polecam ziołowy - pyyycha . Zroluj opanieruj jakoś ciekawie - np. zamiast bułki tartej na końcu opanieruj w sezamie, albo potłuczonych na dość drobno płatkach śniadaniowych.

Do tego jakąś sałatkę - pekińska, czy inne zielone liściaste, pomidory, ogórki świeże, może rzodkiewka, trochę papryki, trochę cebuli albo pora/pory (?), skrop oliwą z oliwek, posyp oregano i bazylią, zamieszaj i gotowe.

Możesz też zrobić popularną mizerię, ale np. z dodatkiem koperku. W ciepłe dni ja akurat mizerię bardzo lubię

No i tradycyjne ziemniaki, albo np. ziemniaczki opiekane - można kupić w torebkach gotowe, tylko potem podpiec trzeba, nawet niezłe są.

Możliwości jest mnóstwo, przeszukaj dobrze fora kulinarne, to napewno znajdziesz inspirację
__________________



Nasz dzien - 02.07.2011


Było cudownie...
kilka zdjęć...


Isia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 16:36   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: osiemnastka

http://smaczny.wizaz.pl/
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 11:42   #4
Soul catcher
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: osiemnastka

tu jest temat o urodzinową imprezę dla znajomych https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post19882155 temat w sumie dość podobny, a jest naprawdę sporo przepisów które możesz wykorzystać, a jak nie, to obawiam się, że musisz sama poszukać w przepisach, bo te pomysły które miałem, w każdym razie większość, już tam podałem... sprawdź ew. podaj konkretnie co chcesz np. wariacje z wołowiną, zupy... bo tak to nie wiem, a nie chce na chybił trafił pisać
Soul catcher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:03.