nauczycielki:) - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-24, 12:05   #871
_n_
Zadomowienie
 
Avatar _n_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 139
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez mart89 Pokaż wiadomość
dziewczyny pomóżcie. Zadzwoniłam w sprawie pracy i Pani przeprowadzila ze mna bardzo krotka rozmowe kwalfikacyjna pytając tez ile chce zarabiac powiedzialam ze 1600zl we Wrocławiu. to duzo czy mało? Jest to prywatny klub malucha. Praca od 7:30 - 15:30, czyli 8 h.
ciężko powiedzieć, ale myślę, że mniej płacą

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że tyle nie dostaniesz, ale mogę się mylić.


Dziewczyny- nie poddawajcie się. Ja 2 lata czekałam na pracę w zawodzie. Proponowano mi kilka razy krótkie zastępstwa, chociaż zawsze słyszałam, że jak znajdzie się emerytka, to wolą emerytkę, co mnie doprowadzało do szału, bio te emerytki zwykle się znajdywały. Już nawet brałam pod uwagę powrót na łono rodzinnych stron, gdzie w każdej szkole mam znajomości, jednak nie uznaję czegoś takiego i się nie poddałam. Wreszcie mi się udało, od września zaczynam pracę. Co prawda na razie na zastępstwo na pół roku, ale prawdopodobnie ostatecznie będzie to dłuższa współpraca. Znalazłam ogłoszenie w Gazecie Wyborczej. Odpowiedziałam tego samego dnia, zadzwonili do mnie po 2 tygodniach. Czekałam 3 tygodnie po rozmowie i już byłam pewna, że po prostu mnie nie chcą, ale tydzień temu okazało się, że zaczynam Żadnych znajomości Jestem już po załatwieniu Medycyny Pracy i Sądu Okręgowego, zostało mi tylko zdobycie podręczników (jestem w kontakcie z przedstawicielką WSiP ) Nie warto się poddawać
Super szkoła czy przedszkole?

A mam pytanie takie, na rozmowie pytają jakoś Was o wiedzę, sprawdzają ją, pytają o to jakie przedmioty były na studiach? Czy zakładają, że skoro się skończyło studia kierunkowe to ta wiedza jest? Nigdy nie byłam na rozmowie o pracę w szkole, stąd moje pytanie.

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
serio, serio??
Bo ja gdzieś na forum nauczycielskim czytałam, że po skończeniu studiów ma sie 3 lata na zrobienie stażu. Jak sie zrobi staż to już nic nie przepadnie, a jak się nie uda to trzeba robić jakiś kurs pedagogiczny...
Serio, serio pamiętam, jakby to było dziś, że wspomniany dyrektor mówił, że uprawnienie, jakie zdobędziemy na studiach podyplomowych: kompetencje pedagogiczne nauczyciela są na zawsze. I stąd lepiej iść na studia podyplomowe niż jakieś kursy, a to dlatego, że kursy co jakiś czas stają się nieważne, bo zmieniają się przepisy i zmienia się liczba godzin zarówno przedmiotów, jak i liczba godzin praktyk do zrobienia. W przypadku studiów nie ma tego problemu. Tak mówił. Nikt nam też nie mówił, że musimy w przeciągu 3 lat mieć zrobiony staż, bo inaczej klops. Nie spotkałam się z takim zapisem, pewien Pan z ministerstwa, z którym mieliśmy wykład monograficzny poświęcony pracy nauczyciela też nic nie wspominał o tym, a wykładu słuchałam, był dość ciekawy. Wiem tylko, że staż musi trwać 9 miesięcy, bo inaczej nie jest liczony jako staż. Więc jak ktoś idzie na zastępstwo na 5 miesięcy to stażu odrobionego nie ma.
__________________
Ze wszystkimi nie wygrasz,
ale przecież nie ze wszystkimi
jest sens walczyć.
_n_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 12:18   #872
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez _n_ Pokaż wiadomość

Super szkoła czy przedszkole?

A mam pytanie takie, na rozmowie pytają jakoś Was o wiedzę, sprawdzają ją, pytają o to jakie przedmioty były na studiach? Czy zakładają, że skoro się skończyło studia kierunkowe to ta wiedza jest? Nigdy nie byłam na rozmowie o pracę w szkole, stąd moje pytanie.[COLOR="Silver"]
Szkoła podstawowa
Mnie na rozmowie merytorycznie nic nie pytali. To była bardziej taka luźna pogadanka. Skoro skończyłam studia i odbyłam praktyki, to ufają, że mam wiedzę Wszystko i tak wyjdzie w praniu No, ale każda rozmowa jest inna- to zalezy na jakiego Dyrektora trafisz.

Cytat:
Napisane przez mart89 Pokaż wiadomość
te podręczniki sama sobie kupujesz? czy jakos to poźniej jest regulowane ze szkołą?? I bedziesz pracować jako nauczyciel czego?

czyli 1600 wg Ciebie to duzo? ja nie wiem czy sie za to utrzymam zdana sama na siebie wynajmując i oplacając szkole itd a dla nich to dużo :O
Podręczniki dostaję od wydawnictwa w zamian za wypełnienie deklaracji, że będę z nich uczyć przez ten rok szkolny. Większość wydawnictw zapewnia nauczycielom pomoce naukowe. Uczę języka polskiego.
1600 zł według mnie to dużo we Wrocławiu. Jeśli chodzi o prywatne placówki, to niestety najwięcej szkody robią studenci- mają mniejsze wymogi, więc trochę oni kształtują rynek.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 12:22   #873
mengazhu
Zadomowienie
 
Avatar mengazhu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 1 181
GG do mengazhu
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez _n_ Pokaż wiadomość
Myślę o podyplomowych z historii, bo z WOSem długo nie pociągnę jeśli nawet się już załapie.
A nie lepiej np. zrobić podyplomowe zawodowe jakieś? Nauczycieli tzw. "zawodowców" zawsze będzie mało. A nauczycieli przedmiotów humanistycznych, tak to nazwijmy zawsze będzie. Przynajmniej u nas

Cytat:
Napisane przez mart89 Pokaż wiadomość
dziewczyny pomóżcie. Zadzwoniłam w sprawie pracy i Pani przeprowadzila ze mna bardzo krotka rozmowe kwalfikacyjna pytając tez ile chce zarabiac powiedzialam ze 1600zl we Wrocławiu. to duzo czy mało? Jest to prywatny klub malucha. Praca od 7:30 - 15:30, czyli 8 h.
Powiem Ci tak: oddawałam swego synka do prywatnego klubu malucha. Do lat 3. Płaciłam 7 zł/h dodatkowo mleko, pampersy, wszystko inne to co chciał jeść, np. serki. W cenie miał obiad, zupę, opiekę. Teraz prywatne przedszkole mnie kosztuje 410 zł opłata stała (bez względu ile dni jest w miesiącu) oraz 9 zł stawka żywieniowa dniówka. Dodatkowo płatne są wszystkie inne zajęcia. To nie wiem czy kwota jaką podałaś to dużo czy mało... Dla kogoś kto Ci płaci pewnie dużo. Dla Ciebie, zarabiającej, z pewnoscią mało

Cytat:
Napisane przez mart89 Pokaż wiadomość
te podręczniki sama sobie kupujesz? czy jakos to poźniej jest regulowane ze szkołą?? I bedziesz pracować jako nauczyciel czego?
W mojej szkole podręczniki może zakupić dla Ciebie dyrektor. Są one Twoje w roku szkolnym, na wakacje już nie. Pod warunkiem, że potrzebujesz ich. Bez problemu kupuje. Ja jednak wolałam sobie kupić sama i trzymać je w domu, bez oddawania i tłumaczenia dlaczego tak długo trzymam. Tym bardziej, że np. wyd. Operon daje darmowe na start dla nauczycieli. Poczytaj sobie.

[QUOTE=_n_;28952745]A mam pytanie takie, na rozmowie pytają jakoś Was o wiedzę, sprawdzają ją, pytają o to jakie przedmioty były na studiach? Czy zakładają, że skoro się skończyło studia kierunkowe to ta wiedza jest? Nigdy nie byłam na rozmowie o pracę w szkole, stąd moje pytanie.[COLOR="Silver"]

Nie wiem czy zakładają ) Mnie nie pytali o nic, co miało związek z wiedzą ze studiów. I tak, jako młody nauczyciel, musisz w domu sie przyuczać do każdej lekcji.

I tak się zastanawiam co macie na myśli używając słowa "staż"
__________________
Kto chce, szuka sposobu,
kto nie chce - szuka powodu.
mengazhu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 12:31   #874
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość

1600 zł według mnie to dużo we Wrocławiu. Jeśli chodzi o prywatne placówki, to niestety najwięcej szkody robią studenci- mają mniejsze wymogi, więc trochę oni kształtują rynek.

ja tez jestem studentka ale kurcze takie 1600zl na zycie we Wro to chyba tak ok zeby odłożyć na czesne itd to ja nie wiem, w takim razie lepiej pracować w publicznym przedszkolu. Jak nic mi nie wyjdzie z pracą to pójdę na wolontariat do jakiegos przedszkola. Zrobie siebie jakies tam doświadczenie kilkumiesięczne moze wtedy inaczej bedą na mnie patrzec... co myslicie?
__________________
Kocham, jestem kochana i prze-szczęśliwa
wypuszczę!!!








mart89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 13:11   #875
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez Mia Aim Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wczoraj usłyszałam od znajomej , że jeśli rok nie pracujemy w zawodzie (mamy przerwę)) to wygasają uprawnienia...
mozliwe żeby to była prawda??? szok..
Głupoty

Cytat:
Napisane przez mengazhu Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co wy za głupoty piszecie?? Owszem znajomości znajomościami, weźcie jednak pod uwagę, ze dzieci/młodzieży jest mniej teraz. Wyż jest w przedszkolach, w szkole niestety panuje niż demograficzny. Sama pracuję w szkole i my, nauczyciele, z doświadczeniem, zaczynamy trząść tyłkami, bo są zwolnienia. I będą. Bo zanim dzieci przedszkolne do nas dotrą to trochę czasu minie :/ Pierwsi leją nauczyciele, którzy pracują w grupach: językowcy, w - fiści. taka niestety jest prawda. Poczekajcie, wszystko przed wami jeszcze
Ja właśnie napisałam, że nie miałam znajomości a dwa razy znalazłam pracę

Cytat:
Napisane przez mart89 Pokaż wiadomość
dziewczyny pomóżcie. Zadzwoniłam w sprawie pracy i Pani przeprowadzila ze mna bardzo krotka rozmowe kwalfikacyjna pytając tez ile chce zarabiac powiedzialam ze 1600zl we Wrocławiu. to duzo czy mało? Jest to prywatny klub malucha. Praca od 7:30 - 15:30, czyli 8 h.
Tyle kasy byś nie dostała jako nauczyciel stażysta więc chyba to dużo.
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 13:13   #876
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość


Tyle kasy byś nie dostała jako nauczyciel stażysta więc chyba to dużo.
a stażysta nie zarabia ok 2039 brutto.??
__________________
Kocham, jestem kochana i prze-szczęśliwa
wypuszczę!!!








mart89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 13:37   #877
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: nauczycielki:)

jako stażysta dostałaby od września 2182 brutto czyli prawie 1600 na rękę.
tylko że do państwowego przedszkola mart89 nie ma kwalifikacji.
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-24, 13:38   #878
mengazhu
Zadomowienie
 
Avatar mengazhu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 1 181
GG do mengazhu
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez mart89 Pokaż wiadomość
a stażysta nie zarabia ok 2039 brutto.??
o matko, skąd takie informacje??
Ja, nauczyciel kontraktowy, wraz ze stażowym (stażowe 7% wynagrodzenia zasadniczego) oraz wychowawstwem mama na rękę około 1700. Wychowawstwo jest różnie płącone w różnych miejscowościach. Zasadniczego brutto mam około 2100... Kontraktowy, a nie stażysta.
__________________
Kto chce, szuka sposobu,
kto nie chce - szuka powodu.
mengazhu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 13:41   #879
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: nauczycielki:)

pewnie takie informacje z tabli men. od września kontrakotwy ma 2246 brutto

a stażysta teraz zarabia 60zł brutto mniej od kontrakotwego, więc to jest właśnie to 2040 brutto. po podwyżce o 140 zł więcej.
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..

Edytowane przez et-ka
Czas edycji: 2011-08-24 o 13:43
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 13:50   #880
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez mengazhu Pokaż wiadomość
o matko, skąd takie informacje??
Ja, nauczyciel kontraktowy, wraz ze stażowym (stażowe 7% wynagrodzenia zasadniczego) oraz wychowawstwem mama na rękę około 1700. Wychowawstwo jest różnie płącone w różnych miejscowościach. Zasadniczego brutto mam około 2100... Kontraktowy, a nie stażysta.

Proponowane minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego od 1 września 2011 r. dla nauczyciela z tytułem magistra z przygotowaniem pedagogicznym wynoszą:
  • dla nauczyciela stażysty: 2 182 zł (143 zł więcej od stawki aktualnie obowiązującej)
  • dla nauczyciela kontraktowego: 2 246 zł (147 zł więcej od stawki aktualnie obowiązującej)
  • dla nauczyciela mianowanego: 2 550 zł (167 zł więcej od stawki aktualnie obowiązującej)
  • dla nauczyciela dyplomowanego: 2 995 zł (196 zł więcej od stawki aktualnie obowiązującej).

wiec nie rozumie Twojego zdziwienia...
__________________
Kocham, jestem kochana i prze-szczęśliwa
wypuszczę!!!








mart89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 13:53   #881
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: nauczycielki:)

więc ja myślę, że te 1600zł za pracę 8h dziennie - to dobra stawka..jak w państwowym przedszkolu tyle się dostaje za prace 5h dziennie. tylko pewnie nie będą chcieli tyle zapłacić.

mart89, a na jakie studia Ty idziesz od września?
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..

Edytowane przez et-ka
Czas edycji: 2011-08-24 o 14:00
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-24, 13:54   #882
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez et-ka Pokaż wiadomość
więc ja myślę, że te 1600zł za pracę 8h dziennie - to dobra stawka..ja w państwowym przedszkolu tyle się dostaję za prace 5h dziennie. tylko pewnie nie będą chcieli tyle zapłacić.

mart89, a na jakie studia Ty idziesz od września?

od października na zintegrowana edukacje wczesnoszkolną. (mgr)
__________________
Kocham, jestem kochana i prze-szczęśliwa
wypuszczę!!!








mart89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 14:01   #883
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: nauczycielki:)

no to po takich studiach pewnie będzie łatwiej znaleźć pracę w przedszkolu, choć pewnie też niektórzy będą się czepiać, że nie ma wychowania przedszkolnego. ale teraz warto zaczepić się chociażby w prywatnym i zbierać doświadczenie
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 14:15   #884
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez et-ka Pokaż wiadomość
no to po takich studiach pewnie będzie łatwiej znaleźć pracę w przedszkolu, choć pewnie też niektórzy będą się czepiać, że nie ma wychowania przedszkolnego. ale teraz warto zaczepić się chociażby w prywatnym i zbierać doświadczenie

poźniej to ja juz bede chciala pracować w szkole do przedszkola chce teraz poniewaz jako tako chce siedziec w zawodzie no i zrobic sobie jakies tam doświadczenie
__________________
Kocham, jestem kochana i prze-szczęśliwa
wypuszczę!!!








mart89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 14:27   #885
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez mart89 Pokaż wiadomość
a stażysta nie zarabia ok 2039 brutto.??
Tak, co daje brutto 1487,09 zł (przed podwyżką oczywiście)
A przecież ona zapytana o płacę na pewno mówiła o kasię na rękę.

Cytat:
Napisane przez et-ka Pokaż wiadomość
więc ja myślę, że te 1600zł za pracę 8h dziennie - to dobra stawka..jak w państwowym przedszkolu tyle się dostaje za prace 5h dziennie. tylko pewnie nie będą chcieli tyle zapłacić.

mart89, a na jakie studia Ty idziesz od września?
Oczywiście, że to jest dobra stawka, ba, to jest nawet za mała stawka. Z tym, że nie rozmawiamy o tym, tylko o tym jak wygląda rzeczywistość.

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Cytat:
Napisane przez mengazhu Pokaż wiadomość
o matko, skąd takie informacje??
Ja, nauczyciel kontraktowy, wraz ze stażowym (stażowe 7% wynagrodzenia zasadniczego) oraz wychowawstwem mama na rękę około 1700. Wychowawstwo jest różnie płącone w różnych miejscowościach. Zasadniczego brutto mam około 2100... Kontraktowy, a nie stażysta.
To jakoś mało.
Bo ja jako stażystka miałam 1800 zł. , wprawdzie razem z nadgodzinami,ale tyle dostawałam na czysto.
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 14:43   #886
mengazhu
Zadomowienie
 
Avatar mengazhu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 1 181
GG do mengazhu
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez mart89 Pokaż wiadomość
Proponowane minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego od 1 września 2011 r. dla nauczyciela z tytułem magistra z przygotowaniem pedagogicznym wynoszą:
  • dla nauczyciela stażysty: 2 182 zł (143 zł więcej od stawki aktualnie obowiązującej)
  • dla nauczyciela kontraktowego: 2 246 zł (147 zł więcej od stawki aktualnie obowiązującej)
  • dla nauczyciela mianowanego: 2 550 zł (167 zł więcej od stawki aktualnie obowiązującej)
  • dla nauczyciela dyplomowanego: 2 995 zł (196 zł więcej od stawki aktualnie obowiązującej).

wiec nie rozumie Twojego zdziwienia...
napisałam, ze mam a nie, że będę miała


Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
Tak, co daje brutto 1487,09 zł (przed podwyżką oczywiście)
A przecież ona zapytana o płacę na pewno mówiła o kasię na rękę.


Oczywiście, że to jest dobra stawka, ba, to jest nawet za mała stawka. Z tym, że nie rozmawiamy o tym, tylko o tym jak wygląda rzeczywistość.

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------


To jakoś mało.
Bo ja jako stażystka miałam 1800 zł. , wprawdzie razem z nadgodzinami,ale tyle dostawałam na czysto.
no właśnie, z nadgodzinami. ja piszę o gołym etacie. nadgodziny to już nie jest zasadnicze wynagrodzenie a dodatkowe
__________________
Kto chce, szuka sposobu,
kto nie chce - szuka powodu.
mengazhu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 14:44   #887
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: nauczycielki:)

a powiedzcie mi jeszcze jak skoncze juz tego mgr i bede chciala pracowac zawodzie, wtedy praktyki odbyte podczas studiow wystarcza dla zatrudniającej mnie szkoły, czy jeszcze lepiej jakies kursy pokończyć itd?
__________________
Kocham, jestem kochana i prze-szczęśliwa
wypuszczę!!!








mart89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 14:47   #888
_n_
Zadomowienie
 
Avatar _n_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 139
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez mengazhu Pokaż wiadomość
A nie lepiej np. zrobić podyplomowe zawodowe jakieś? Nauczycieli tzw. "zawodowców" zawsze będzie mało. A nauczycieli przedmiotów humanistycznych, tak to nazwijmy zawsze będzie. Przynajmniej u nas



Powiem Ci tak: oddawałam swego synka do prywatnego klubu malucha. Do lat 3. Płaciłam 7 zł/h dodatkowo mleko, pampersy, wszystko inne to co chciał jeść, np. serki. W cenie miał obiad, zupę, opiekę. Teraz prywatne przedszkole mnie kosztuje 410 zł opłata stała (bez względu ile dni jest w miesiącu) oraz 9 zł stawka żywieniowa dniówka. Dodatkowo płatne są wszystkie inne zajęcia. To nie wiem czy kwota jaką podałaś to dużo czy mało... Dla kogoś kto Ci płaci pewnie dużo. Dla Ciebie, zarabiającej, z pewnoscią mało



W mojej szkole podręczniki może zakupić dla Ciebie dyrektor. Są one Twoje w roku szkolnym, na wakacje już nie. Pod warunkiem, że potrzebujesz ich. Bez problemu kupuje. Ja jednak wolałam sobie kupić sama i trzymać je w domu, bez oddawania i tłumaczenia dlaczego tak długo trzymam. Tym bardziej, że np. wyd. Operon daje darmowe na start dla nauczycieli. Poczytaj sobie.
Wiem, że humanistów jak grzybów po deszczu ale ja jestem typowa humanistka, moje studia kierunkowe: stosunki międzynarodowe, były różnorodne i niestety ekonomiczne przedmioty mi nie przypadły do gustu zupełnie. A nauczyciel przedmiotów zawodowych to mi się kojarzy z takimi ekonomicznymi sprawami: rachunkowość, towaroznawstwo itd.

Cytat:
Napisane przez Silver

Nie wiem czy zakładają ) Mnie nie pytali o nic, co miało związek z wiedzą ze studiów. I tak, jako młody nauczyciel, musisz w domu sie przyuczać do każdej lekcji.

I tak się zastanawiam co macie na myśli używając słowa "staż"
Staż czyli pierwszy krok na drodze zawodowej nauczyciela, kolejny to awans na kontraktowego.

Cytat:
Napisane przez et-ka Pokaż wiadomość
jako stażysta dostałaby od września 2182 brutto czyli prawie 1600 na rękę.
tylko że do państwowego przedszkola mart89 nie ma kwalifikacji.
Zgadza się, znajoma teraz zaczyna od września i mówiła, że chyba około 1700zł będzie miała na rękę, tu wynika, że 1600zł, więc była blisko.
__________________
Ze wszystkimi nie wygrasz,
ale przecież nie ze wszystkimi
jest sens walczyć.
_n_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 16:07   #889
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: nauczycielki:)

1600? A mi się wydawało, że 1480 zł. A to każdy nauczyciel stażysta dostanie tyle na cały etat?
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-24, 20:03   #890
_n_
Zadomowienie
 
Avatar _n_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 139
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
1600? A mi się wydawało, że 1480 zł. A to każdy nauczyciel stażysta dostanie tyle na cały etat?
Nie będzie miała żadnego dodatku, bo nie mówiła nic o wychowawstwie i będzie pracowała w miejskiej szkole. Ja się tak dokładnie nie orientuje, ale stawki obowiązują w całym kraju. I będzie ponoć pracować na cały etat czyli 19h.
__________________
Ze wszystkimi nie wygrasz,
ale przecież nie ze wszystkimi
jest sens walczyć.
_n_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 20:23   #891
Mia Aim
Raczkowanie
 
Avatar Mia Aim
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 100
Dot.: nauczycielki:)

Dzięki Dziewczyny! uspokoiłam się , bo przez niepewną sytuację z pracą, bałam się że mogę stracić jakieś uprawnienia, mówiła mi o tym nauczycielka z 20-letnim stażem


a czy wiecie na jaki zasiłek mogłaby liczyć nauczycielka kontraktowa, zatrudniona na umowę na czas określony (rok) i urodziłaby dziecko na miesiąc przed wygaśnięciem umowy....

raczej marne szanse na przedłużenie umowy o pracę prawda?
zostaje tylko zasiłek wychowawczy, czy się mylę?

proszę o odp
Mia Aim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 09:30   #892
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
1600? A mi się wydawało, że 1480 zł. A to każdy nauczyciel stażysta dostanie tyle na cały etat?
Co rozumiesz przez słowo "każdy"? To są stawki ministerialne-tzw. podstawa wynagrodzenia. Jeśli masz mgr z przygotowaniem pedagogicznym, jesteś na stażu, bądź jesteś nauczycielem zatrudnionym jako stażysta, czyli nie zdążyłaś zacząć stażu w danym roku szkolnym, pracujesz na cały etat - to należy Ci się taka kwota Różnica pomiędzy poprzednią podstawą, a obecną to 7%
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 11:53   #893
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Co rozumiesz przez słowo "każdy"? To są stawki ministerialne-tzw. podstawa wynagrodzenia. Jeśli masz mgr z przygotowaniem pedagogicznym, jesteś na stażu, bądź jesteś nauczycielem zatrudnionym jako stażysta, czyli nie zdążyłaś zacząć stażu w danym roku szkolnym, pracujesz na cały etat - to należy Ci się taka kwota Różnica pomiędzy poprzednią podstawą, a obecną to 7%
Ale do ręki? Nie no, to jestem w niemałym szoku, bo wydawało mi się, że po podwyżce jest 1480, tak przynajmniej przeczytałam jakiś czas temu na forum nauczycielskim. Mam pełne wykształcenie i przygotowanie i będę stażystką na cały etat
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 11:55   #894
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: nauczycielki:)

Te zarobki są załamujące... Nauczyciele powinni zarabiać dużo, dużo więcej.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 11:57   #895
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: nauczycielki:)

a powiedzcie mi jak wyglada pensja kiedy : jestem wychowawca ( stażystą) w klasie 1-3, a ponad to ucze angielskiego na pół etatu. Wtedy dostaje wynagrodzenie równe 1,5 pensji? czyli 2150 + 1/2 ?? czy jak to wtedy wyglada? czy moze ten angielski licza mi jako jakies nadgodziny, a nie kolejny etat.
__________________
Kocham, jestem kochana i prze-szczęśliwa
wypuszczę!!!








mart89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 17:36   #896
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Ale do ręki? Nie no, to jestem w niemałym szoku, bo wydawało mi się, że po podwyżce jest 1480, tak przynajmniej przeczytałam jakiś czas temu na forum nauczycielskim. Mam pełne wykształcenie i przygotowanie i będę stażystką na cały etat
Raczej bym obstawiała,że te 1480 dotyczy tego co było,a nie co będzie od września

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Te zarobki są załamujące... Nauczyciele powinni zarabiać dużo, dużo więcej.
Nie zgodzę się z tym,że zarobki są załamujące,bo mam wielu znajomych pracujących w różnych gałęziach "budżetówki" i wierz mi,że nie zarabiamy źle
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 17:37   #897
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się z tym,że zarobki są załamujące,bo mam wielu znajomych pracujących w różnych gałęziach "budżetówki" i wierz mi,że nie zarabiamy źle
zgadzam się. Ja tam nie narzekam. A jeszcze ostatni miesiąc mam zarobki stażysty, bo dopiero co zrobiłam awans i od września będę miała zarobki kontraktowego.
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 17:51   #898
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: nauczycielki:)

Magda, ale różnica między stażystą a kontraktowym to 60zł brutto..więc starczy Ci na waciki

no z podwyżką będą to dwie stówy różnicy, ale nie ma żadnej różnicy między stażystą a kontraktowym..bo co to jest 40zł?
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 17:55   #899
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: nauczycielki:)

Ale dla mnie już pensja stażysty była ok. I tak zarabiam więcej do męża U na w miesicie takie zarobki jak ma n-el to sporo.
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 18:13   #900
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: nauczycielki:)

w wawie niestety na nic to nie starcza - nasze rachunki wynoszą więcej niż moja pensja
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-26 15:08:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:54.