wymarzona 18stka czyli hawajski zawrót głowy. :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-31, 14:17   #1
lovelyy_
Raczkowanie
 
Avatar lovelyy_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 57

wymarzona 18stka czyli hawajski zawrót głowy. :)


Z okazji, że wielkimi krokami zbliża się przeklęty dzień wkroczenia w dorosłość postanowiłam zacząć planować małą imprezę. Impreza dość mała (około 20-25 osób), a przejadł mi się 18stkowy schabowy i frytki więc postanowiłam zrobić imprezę tematyczną, o to: HAWAJE. Marzenie każdego człowieka, a skoro nie można pojechać trzeba sobie radzić. Oczywiście dla każdego na powitanie śliczny hawajski naszyjnik z kwiatów. I na tym moje pomysły się chyba kończą a więc co na stół? Jaki alkohol? Chciałabym dość tanio i smacznie Wiem, że dużo owoców, koreczki owocowe, 'koszyk' z arbuza. A drinki? Jak udekorować sale? Można własnoręcznie zrobić śliczne białe lampiony? Jak się ubrać na taką imprezę?
__________________

Świat o nas zapomniał.
lovelyy_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 19:16   #2
Hosz
Raczkowanie
 
Avatar Hosz
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 187
Dot.: wymarzona 18stka czyli hawajski zawrót głowy. :)

Byłam na takiej osiemnastkowej imprezie (:
Koniecznie pina colada, czyli mleko (w oryginale śmietanka kokosowa), sok ananasowy, rum.
Trzeba też pomyśleć o ludziach, którzy nie lubią takich drinków. Ja bym spróbowała z arbuzem. Można go nasączyć wódką i zamrozić.
Musisz mieć piwo lub wódkę, jeżeli towarzystwo lubi pić.
Jako ciepły posiłek po długiej balandze, polecam tosty hawajskie - szynka, ananas, ser, chleb tostowy, zapiekane w opiekaczu lub elektrycznym grillu (od biedy w piekarniku ale żeby nie były twarde kromki).
Ubrać - najlepiej kolorowo i letnio!
__________________
Zapraszam na hoszi.blogspot.com - zdjęcia, grafika, sztuka, projektowanie graficzne
Hosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 20:17   #3
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: wymarzona 18stka czyli hawajski zawrót głowy. :)

co do alkoholu mi się od razu skojarzyło malibu

Jak nie chcesz typowego schabowego to ja ostatnio robiłam pierś z kurczaka- jedną panierowałam, drugą nie- smażyłam, polałam ciupkę keczupem, dałam plaster ananasa z puszki, położyłam na to plaster sera żółtego i zapiekłam w piekarniku pyszotka
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 08:29   #4
lovelyy_
Raczkowanie
 
Avatar lovelyy_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 57
Dot.: wymarzona 18stka czyli hawajski zawrót głowy. :)

a dobrym pomysłem jest pierś z kurczaka w migdałach z plasterkiem ananasa? (osobiście polecam- przepyszne ), a co do alkoholu to dla osób, które nie lubią drinków myślałam o wściekłych psach po prostu, ponieważ prawdopodobnie będę miała barmana. Nie chce kupować piwa (może się to źle skończyć takie mieszanie).


Hosz- skoro byłaś na takiej imprezie to możesz mi coś podpowiedzieć jak była udekorowana na przykład?
__________________

Świat o nas zapomniał.

Edytowane przez lovelyy_
Czas edycji: 2012-04-01 o 08:32
lovelyy_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 17:59   #5
heart_shaped_box
Zadomowienie
 
Avatar heart_shaped_box
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: usa
Wiadomości: 1 521
Dot.: wymarzona 18stka czyli hawajski zawrót głowy. :)

Wodka ananasowa! Smakuje kazdemu. Uwierz mi. Nawet osobom, ktore nigdy wodki nie pija

Na 0.7 wodki mysle, ze wystarczy jeden dojrzaly ananas. Potrzebujesz duze szklane naczynie. Ananasa kroisz w kostke, wrzucasz do naczynia, zalewasz wodka. Musi postac 3 dni zeby sie przezarlo. Ananasowka jest tak dobra, ze nie trzeba jej zapijac. Jesli masz czas to sprobuj wczesniej
Ananas musi byc swiezy, nigdy z puszki! Chodzi o to, by wszystkie kawalki ananasa byly zalane wodka. Przykryc jakas folia, pokrywka. Raz dziennie zamieszac. Nie musi stac w lodowce. Na impreze musisz przelac do butelki, ale zostaja jeszcze nasaczone kawaleczki ananasa dla odwaznych


Zamiast kupowac drogie malibu sama je zrob. Mleko kokosowe, troche wiorek i spirytus. Rowniez musi postac 2-3 dni. Spirytus oczywiscie rozrobiony. Na pewno ktos Ci pomoze

Jedzenie: ja bym tostow nie robila. Ani sie tym najesc, ani to jakies fajne. Tak jak dziewczyny pisaly piersi kurczaka z ananasem, szybki i dobry przepis. U mnie na 18 urodzinach byl kurczak curry z ananasem i sosem czosnkowym. Jak chcesz to podam Ci przepis. Mozna jesc i na cieplo i na zimno.
heart_shaped_box jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 08:51   #6
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: wymarzona 18stka czyli hawajski zawrót głowy. :)

Może też być pizza hawajska
Co do dekoracji, to według mnie fajnie wyglądają takie chińskie lampiony porozwieszane, może gdzieś jakaś zrobiona palma, a już szaleństwem by był mały dmuchany basen Do tego też np. łąńcuch z kwitaków takich jak na szyje, odpowiednia muzyka, ewentulanie zrobienie plaży - w Krk jest taki klub z wydzielonym miejscem, gdzie jest rozsypany piasek i mo żna tańczyć. No i do drinków palemki Jak będziesz używać ananasów, to z nich możesz też zrobić "palmy". I poprosić gości, żeby ubrali się tematycznie.
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 12:48   #7
Isia83
Zadomowienie
 
Avatar Isia83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 471
Dot.: wymarzona 18stka czyli hawajski zawrót głowy. :)

Jeśli masz w planie słodkości, to polecam to ciasto:

http://zapraszamnaciasto.blox.pl/200...inaColada.html

robiłam już je dokładnie z tego przepisu i mogę z czystym sumieniem polecić. Jest pyszne i myślę, że idealnie wpisze się w klimat Twojej imprezy
__________________



Nasz dzien - 02.07.2011


Było cudownie...
kilka zdjęć...


Isia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-02, 12:59   #8
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: wymarzona 18stka czyli hawajski zawrót głowy. :)

Wygląda pysznie
ja jeszcze polecam fajną stronę z drinkami:
http://www.2drink.pl/category/drinki-z-malibu-2/

i szaszłyczki też wypróbowane - dobre na hurtowe ilośći:
http://www.kwestiasmaku.com/zielony_...a/przepis.html

oraz drink z tego przepisu: http://www.kwestiasmaku.com/desery/t...a/przepis.html
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 14:36   #9
lovelyy_
Raczkowanie
 
Avatar lovelyy_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 57
Dot.: wymarzona 18stka czyli hawajski zawrót głowy. :)

Cytat:
Napisane przez heart_shaped_box Pokaż wiadomość
Wodka ananasowa! Smakuje kazdemu. Uwierz mi. Nawet osobom, ktore nigdy wodki nie pija
Jesli masz czas to sprobuj wczesniej
zostaja jeszcze nasaczone kawaleczki ananasa dla odwaznych

Zamiast kupowac drogie malibu sama je zrob. Mleko kokosowe, troche wiorek i spirytus. Rowniez musi postac 2-3 dni. Spirytus oczywiscie rozrobiony. Na pewno ktos Ci pomoze

Jedzenie: ja bym tostow nie robila. Ani sie tym najesc, ani to jakies fajne. Tak jak dziewczyny pisaly piersi kurczaka z ananasem, szybki i dobry przepis. U mnie na 18 urodzinach byl kurczak curry z ananasem i sosem czosnkowym. Jak chcesz to podam Ci przepis. Mozna jesc i na cieplo i na zimno.
Wódka ananasowa mnie zaskoczyła, aczkolwiek muszę spróbować te kawałki ananasa musze koniecznie zjeść
Zastanawiam się nad zrobieniem malibu, ale boję się, że bede miała problem z dostaniem mleka kokosowego
A co do jedzenia chyba sie zdecyduje właśnie na pierś z ananasem. Ale co do tego? Frytki?

Cytat:
Napisane przez malamenda2009 Pokaż wiadomość
Może też być pizza hawajska
Co do dekoracji, to według mnie fajnie wyglądają takie chińskie lampiony porozwieszane, może gdzieś jakaś zrobiona palma, a już szaleństwem by był mały dmuchany basen Do tego też np. łąńcuch z kwitaków takich jak na szyje, odpowiednia muzyka, ewentulanie zrobienie plaży - w Krk jest taki klub z wydzielonym miejscem, gdzie jest rozsypany piasek i mo żna tańczyć. No i do drinków palemki Jak będziesz używać ananasów, to z nich możesz też zrobić "palmy". I poprosić gości, żeby ubrali się tematycznie.
Właśnie zastanawiałam się nad takimi ala lampionami, ręcznie robionymi, ale nie wiem jak to bedzie wyglądać. Łańcuchy z kwiatów obowiązkowo. Niestety sale będę wynajmować, chce dość małą, ale napewno nie bedzie wydzielonego miejsca na piasek, bo właściciel by mnie chyba zamordował Myśle że z ananasów "palmy" i to powbijane np koreczki, dobry pomysł?

Cytat:
Napisane przez Isia83 Pokaż wiadomość
Jeśli masz w planie słodkości, to polecam to ciasto:
http://zapraszamnaciasto.blox.pl/200...inaColada.html
robiłam już je dokładnie z tego przepisu i mogę z czystym sumieniem polecić. Jest pyszne i myślę, że idealnie wpisze się w klimat Twojej imprezy
Wygląda przepysznie i chyba nie jest aż tak czasochłonne? będę musiała spróbować!

Cytat:
Napisane przez malamenda2009 Pokaż wiadomość
Wygląda pysznie
ja jeszcze polecam fajną stronę z drinkami:
http://www.2drink.pl/category/drinki-z-malibu-2/
i szaszłyczki też wypróbowane - dobre na hurtowe ilośći:
http://www.kwestiasmaku.com/zielony_...a/przepis.html
oraz drink z tego przepisu: http://www.kwestiasmaku.com/desery/t...a/przepis.html
Drinki mi się bardzo spodobały Tort zostawiłam do inwencji twórczej mojej matuli (osobiście uważam, że robi najlepsze na całym świecie- każdy to potwierdza), a szaszłyczki to myślę, bo skoro ciepłe danie chyba już mam to już nie wiem : (
__________________

Świat o nas zapomniał.
lovelyy_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 16:39   #10
heart_shaped_box
Zadomowienie
 
Avatar heart_shaped_box
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: usa
Wiadomości: 1 521
Dot.: wymarzona 18stka czyli hawajski zawrót głowy. :)

Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze lepiej na imprezie miec wiecej jedzenia niz mniej Wiadomo, to koszta itd. ale 18 urodziny masz raz w zyciu

Moim zdaniem ludzie rzadko jedza ciasta. Tort w zupelnosci wystarczy, a i tak nie kazdy go je.
Poza tym uwazam, ze piers z ananasem to za malo. Nie musisz robic extra wielkiego obiadu, ale troche miesa by sie przydalo jeszcze. Moze zrob np. malutkie kotlety mielone, takie zeby w palce szybko zlapac i w biegu przekasic? u mnie zdaly egzamin. udekoruj pomaranczami, mandarynkami, moze wisniami + jakis zywy kwiat. nie wiem, kiedy masz urodziny, wiec ciezko cos dokladniej zaproponowac. mam nadzieje, ze wiesz o czym mysle

Mozesz zrobic nawet klasycznego schabowego,ale zaszalej z dekoracjami.

Kanapki z bagietki zawsze robia furore. Grunt, by bylo kolorowe
Na moich urodzinach byly 3 duzo talerze z takimi wlasnie kanapkami (kilka pieter ) i poszly w mig.
heart_shaped_box jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 20:14   #11
lovelyy_
Raczkowanie
 
Avatar lovelyy_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 57
Dot.: wymarzona 18stka czyli hawajski zawrót głowy. :)

Jedzenia z pewnością nie zabraknie, moja mama porcje robi 'od serca' a po drugie zastanawiam się jeszcze nad krewetkami w cieście (polecam wszystkim, pychota) oraz kurczakiem w cieście. Oczywiście wszelkie sałatki itd do tego Kanapek na pewno nie zabraknie- nie uwzględniłam w opisie, ponieważ uważam to za priorytet.
__________________

Świat o nas zapomniał.
lovelyy_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-02, 21:07   #12
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: wymarzona 18stka czyli hawajski zawrót głowy. :)

Możesz też zrezygnować z lampionów w środku, tylko postawić na hawajskie kwiaty i palmy, ale za to np. o północy wyjść z gości na pole i puścić chińskie lampiony światełko do nieba ja tak zrobiłam jak organizowałam przyjęcie niespodzianke dla koleżanki i fajnie to wygląda Kanapki, ciepłe danie, sałatki, jakieś przekąski i tort myślę, że powinny wystarczyć
Jeszcze w załączniku jeden pomysł na koreczki
A pomysł na dekoracje ze świeżych kwiatów bardzo pasuje
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Ananas_2x.jpg (300,4 KB, 35 załadowań)
__________________
nasz dzień

Edytowane przez malamenda2009
Czas edycji: 2012-04-02 o 21:09
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 22:55   #13
heart_shaped_box
Zadomowienie
 
Avatar heart_shaped_box
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: usa
Wiadomości: 1 521
Dot.: wymarzona 18stka czyli hawajski zawrót głowy. :)

znalazlam cos takiego, wg mnie slicznie wyglada

mozesz tez tak schabowego udekorowac na pewno bedzie lepiej smakowal
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 003szCupcakesNigellasFlowerTopped00.jpg (46,3 KB, 33 załadowań)
heart_shaped_box jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 08:04   #14
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: wymarzona 18stka czyli hawajski zawrót głowy. :)

Cytat:
Napisane przez heart_shaped_box Pokaż wiadomość
znalazlam cos takiego, wg mnie slicznie wyglada

mozesz tez tak schabowego udekorowac na pewno bedzie lepiej smakowal
schabowy w lukrze królewskim?
mi też nieziemsko się podobają takie dekoracje
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:52.