Protesty nauczycieli i innych grup społecznych. - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-30, 11:53   #3661
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
A fundacje nie powinny być sprywatyzowane i nastawione na zysk? Czemu fundacje miałyby komukolwiek pomagać, niech wszyscy umrą. Nie ma pieniążków, nie ma pomocy.
Przecież fundacje w normalnych państwach są prywatne. I z samej definicji są deficytowe. Cieżko mi mówić o pobudkach milionerów, którzy takiej fundacje mają, bo żadnego nie znam, sam milionerem nie jestem i fundacji nie mam. Zresztą często i gęsto dofinansowywane są z datków.
Czytałem o fundacji z relacji Polki, która pracuje w takowej w Kolumbii. Pomagają dzieciom z patologicznych rodzin, mieszkających w niebezpiecznej dzielnicy Bogoty (dzielnicy prostytutek, narkomanów, handlarzy ludzi, dzielnicy gdzie nie ma wstępu policja). Mają tam jakieś zasady, wytyczne, że usuwają np. dane dziecko, jeśli trzy razy złamie określone zasady.
A finansuje to jakiś miliarder z Europy.

Można? Można. A dzieci mają szanse na start, nawet z takich miejsc.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 12:01   #3662
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Edan mam jedno pytanie - jak bardzo nieszczęśliwy w życiu jesteś, skoro jako facet siedzisz na forum "pierwsza strona kobiecości" chwaląc się tylko co chwila, jaki rzekomo sukces odniosłeś w życiu? Czemu nie mieszkasz w USA? Programiści i specjaliści wizę dostają bez problemu. Czyżbyś jednak był za słaby?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 12:15   #3663
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Edan mam jedno pytanie - jak bardzo nieszczęśliwy w życiu jesteś, skoro jako facet siedzisz na forum "pierwsza strona kobiecości" chwaląc się tylko co chwila, jaki rzekomo sukces odniosłeś w życiu? Czemu nie mieszkasz w USA? Programiści i specjaliści wizę dostają bez problemu. Czyżbyś jednak był za słaby?
Nie wiem czy za słaby. Nigdy nie aplikowałem do firmy w USA. Nie odpowiada mi kilka rzeczy w USA. A poza tym miałbym trochę za daleko do chorującej matki, problemy logistyczne.
No i cenię sobie możliwość pracy zdalnej.

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

Jestem bardzo szczęśliwym człowiekiem. Dlatego mam czas siedzieć na tym forum

Edytowane przez edan84
Czas edycji: 2019-07-30 o 12:14
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 12:16   #3664
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy za słaby. Nigdy nie aplikowałem do firmy w USA. Nie odpowiada mi kilka rzeczy w USA. A poza tym miałbym trochę za daleko do chorującej matki, problemy logistyczne.
No i cenię sobie możliwość pracy zdalnej.

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

Jestem bardzo szczęśliwym człowiekiem. Dlatego mam czas siedzieć na tym forum
Rozumiem, że Twoja chorująca matka nigdy w życiu nie korzystała z publicznej opieki zdrowotnej? Ani Ty sam?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 12:19   #3665
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Rozumiem, że Twoja chorująca matka nigdy w życiu nie korzystała z publicznej opieki zdrowotnej? Ani Ty sam?
Co to ma do rzeczy? Płacę bardzo duże pieniądze na służbę zdrowia. Matka prawdopodobnie w życiu też b dużo wpłaciła.
A skoro płacę, to mam pełne prawo korzystać.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 12:19   #3666
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.
Znowu kolejny wątek z cyklu "Edan i jego świat".

Edan, fakt: praca nauczyciela jest trudna i wybiega daleko poza 18 godzin tablicowych. Fakt: każde dziecko musi mieć wyrównane szanse startu w zycie. Jeśli nie zapewniają mu tego rodzice, musi zapewnić mu szkoła. Fakt: za swoją pracę dydaktyczną i wychowawczą nauczyciel powinien zarabiac godnie. Własnie po to, by jak najlepiej skupić się na swojej pracy i misji wynikającej z jego zawodu a nie latać z jednej pracy do drugiej, z miejsca A do miejsca B i C zeby uzupełniać etat lub dorobić do głodowej pensji.

Fakt: selekcja pozytywna do zawodu (czyli godne zarobki) motywują do pracy.

Kaboooom!
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 12:22   #3667
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Co to ma do rzeczy? Płacę bardzo duże pieniądze na służbę zdrowia. Matka prawdopodobnie w życiu też b dużo wpłaciła.
A skoro płacę, to mam pełne prawo korzystać.
Jak to co ma do rzeczy? Chcesz prywatyzacji wszystkiego, ale korzystasz z publicznej służby zdrowia. Rodzice mimo płacenia podatków powinni Twoim zdaniem płacić dodatkowo za szkołę, więc czemu niby Ty nie masz płacić za prywatną służbę zdrowia? Czy to wina społeczeństwa, że Twoja matka zachorowała? Od pomocy są przecież fundacje, zlikwidować budżetówkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-30, 12:26   #3668
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

dżizas, a ten dalej jak zdarta płyta aż mi go żal autentycznie.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 12:34   #3669
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Skoro jakaś użytkowniczka pisała jakiś czas temu, ze ona zarabia trochę ponad 1500 zł oraz ze wcale jedyna niej jest, to tak. Nazwę srogą. Bo podwyżka o ponad 30% jest podwyżką srogą.
dla tych, ktorzy nie chcą (nie potrafią?) poszukać bardziej rzetelnych źródeł liczbowych, tylko promują manipulującą propagande medialną oraz dla tych co uwierzą co edan wypisuje:

Wynagrodzenia nauczycieli od 1 września 2019 r.
Po wprowadzeniu podwyżki od 1 września 2019 r. wynagrodzenie zasadnicze wyniesie dla:

nauczyciela stażysty - 2 782 zł,
nauczyciela kontraktowego – 2 862 zł,
nauczyciela mianowanego – 3 250 zł
nauczyciela dyplomowanego – 3 817 zł.
Natomiast wynagrodzenie średnie wyniesie dla:

nauczyciela stażysty – 3 338 zł,
nauczyciela kontraktowego – 3 705 zł,
nauczyciela mianowanego – 4 806 zł,
nauczyciela dyplomowanego – 6 141 zł.
https://www.infor.pl/prawo/zarobki/w...ia-2019-r.html
https://www.portaloswiatowy.pl/proje...-r.-16991.html
stawki poprzednie
Od 1 stycznia br. wynagrodzenia zasadnicze nauczycieli o najwyższym stopniu kwalifikacji będą kształtowały się w następujący sposób:

dla nauczyciela stażysty – 2 538 zł,
dla nauczyciela kontraktowego – 2 611 zł,
dla nauczyciela mianowanego – 2 965 zł,
dla nauczyciela dyplomowanego – 3483 zł.
https://www.gov.pl/web/edukacja/kole...ieli-podpisane

czyli stazysta dostanie w tym drugim rzucie podwyżek 9,6% 244 zł + pierwszy rzut (od stycznia 2019r) 121 zł = 365 zlBRUTTO czyli 253 zl netto - 14,5%

z 1750,91 netto do 2004,54 netto - no szał...



Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
To straszne, co piszesz. I okrutne.

Jeśli dziecko jest uzdolnione w jakimś kierunku to nie ma prawa rozwijać tych uzdolnień tylko dlatego, że jego rodziców nie stać na "wyższą" edukację?

Ja jestem przecwnikiem edukowania kogokolwiek na siłę poza szkołę podstawową. Nie chce się uczyć- do zawodu. Jednak zrobiłabym wiele, by właśnie dać szansę dziecku, które jest uzdolnione i pragnie się uczyć.
Podpisuje się. i jeszcze bym dodała że szkodliwe społecznie i zacofane.


[1=7ccce98bd1fb37e774261cb 8463420b8c7814618_5eb735f 295b28;87039513]W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków
"Pomoc dla niepełnosprawnych, kurva, z moich podatków?"
Nie ma szans[/QUOTE]

ehhh, oby tak myślacych jak najmniej. na szczęście tak myślacych jest mniej, tylko niestety bardziej rzucają sie w oczy.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Ekscytuję się, bo byłem nauczycielem. I niestety miałem okazję poznać zwichrowaną mentalność nauczyciela, który jedyne czego chce to gwarancji tego, że państwo mu zagwarantuje pracę do śmierci w tym samym miejscu i nie niższą niż miesiąc temu pensję.
Największą bolączką nauczyciela jest strach przed tym, że ktoś mógłby mu obciąć godziny, jakiś nowy stażysta. (itd...).
nauczyciele jako zbiorowa mentalność.... przykro mi że trafiles w takie zwichrowane środowisko

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Przecież fundacje w normalnych państwach są prywatne. I z samej definicji są deficytowe. Cieżko mi mówić o pobudkach milionerów, którzy takiej fundacje mają, bo żadnego nie znam, sam milionerem nie jestem i fundacji nie mam. Zresztą często i gęsto dofinansowywane są z datków.
Czytałem o fundacji z relacji Polki, która pracuje w takowej w Kolumbii. Pomagają dzieciom z patologicznych rodzin, mieszkających w niebezpiecznej dzielnicy Bogoty (dzielnicy prostytutek, narkomanów, handlarzy ludzi, dzielnicy gdzie nie ma wstępu policja). Mają tam jakieś zasady, wytyczne, że usuwają np. dane dziecko, jeśli trzy razy złamie określone zasady.
A finansuje to jakiś miliarder z Europy.

Można? Można. A dzieci mają szanse na start, nawet z takich miejsc.
no świetny przykład- dowód na to ze prywatyzacja edukacji i prywatne fundacje mają sens społeczny... serio?
wybrane dzieci, które spełnią jakieś "zasady" i zapewne niewiele z rzeszy tych, ktore wyrosną na prostytutki, narkomanów, przestępców lub osoby, ktore muszą zyć w takim niebezpiecznym środowisku.
w Polsce dzięki publicznej edukacji m.in. zdecydowana większośc na szanse na wyksztalcenie i lepszy start.
Takich dzielnic zamkniętych z powodu przestępczości u nas nie ma
(czuję sie jakbym cos tłumaczyla jakiemuś autyście, pardon)

Edytowane przez 71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Czas edycji: 2019-07-30 o 12:36
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 12:36   #3670
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Szkoda ze nikt nie napisał, że ta sroga podwyżka jest do 31 grudnia 2019 roku czyli na cztery miesiące

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 12:37   #3671
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Mnie to zawsze fascynowała, skąd oni biorą te średnie zarobki. Część mojej rodziny pracuje w edukacji, są dyplomowani a nigdy im się nie zdarzyło zarobić więcej, niż 3 tysie. Jak były nadgodziny to 3500 najwyzej, na rękę.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-30, 12:39   #3672
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.
Znowu kolejny wątek z cyklu "Edan i jego świat".

Edan, fakt: praca nauczyciela jest trudna i wybiega daleko poza 18 godzin tablicowych. Fakt: każde dziecko musi mieć wyrównane szanse startu w zycie. Jeśli nie zapewniają mu tego rodzice, musi zapewnić mu szkoła. Fakt: za swoją pracę dydaktyczną i wychowawczą nauczyciel powinien zarabiac godnie. Własnie po to, by jak najlepiej skupić się na swojej pracy i misji wynikającej z jego zawodu a nie latać z jednej pracy do drugiej, z miejsca A do miejsca B i C zeby uzupełniać etat lub dorobić do głodowej pensji.

Fakt: selekcja pozytywna do zawodu (czyli godne zarobki) motywują do pracy.

Kaboooom!
ejj, ale to pogrubione chyba nie fakt?
tylko takie nasze spoelczne, moralne przekonanie, w naszym polskim społeczeństwie bym rzekła taki standard, do którego dązymy
a i tak nawet przy publicznej edukacji nie każde dziecko będzie miało wyrównane szanse.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 12:41   #3673
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.
Znowu kolejny wątek z cyklu "Edan i jego świat".
Przepraszam...??
Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Edan, fakt: praca nauczyciela jest trudna i wybiega daleko poza 18 godzin tablicowych.
Dokładnie tak samo jest u każdej innej osoby zarabiającej pieniądze i mającej jakieś ambicje.
Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Fakt: każde dziecko musi mieć wyrównane szanse startu w zycie. Jeśli nie zapewniają mu tego rodzice, musi zapewnić mu szkoła.
No i to wynika z konstytucji, tak? O ile dobrze wiem, to w placówkach opiekuńczo-wychowawczych są zajęcia dydaktyczne. Więc jeśli dany rodzic nie jest w stanie zapewnić dziecku jego praw gwarantowanych konstytucją, to opiekę i edukację nad dzieckiem winna przejmować wyspecjalizowana placówka do pracy z takimi dziećmi/młodzieżą.
Imho, ja bym się czepiał tego dlaczego w sumie każde dziecko musi mieć równy start. To i tak frazes. Wiadomo, że to niemożliwe i że tak nie jest i nigdy nie będzie. Więc po co operować na bujdach - bo to ładnie wygląda na papierze i ma się lepsze samopoczucie?
Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Fakt: za swoją pracę dydaktyczną i wychowawczą nauczyciel powinien zarabiac godnie.
NIE. Nic nie powinien. Powinien zarabiać tyle na ile się umówi z pracodawcą. Umówi się, że nie chce godnie zarabiać - jego problem. I sobie może tupać nóżką, protestować ile wlezie. Nie podoba się, to niech się zwolni i pracuje u kogoś innego, jeśli ktoś inny się zgodzi zaspokoić jego żądania.
Tak samo, nadal złym pomysłem jest kiedy grupa nauczycieli się zatrudni za pensję x, a potem dojdą do wniosku, że w sumie to każdy z nich chce x+1000, a jak nie, to dzieciom pracodawcy nie dadzą wyjść z domu.
Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Własnie po to, by jak najlepiej skupić się na swojej pracy i misji wynikającej z jego zawodu a nie latać z jednej pracy do drugiej, z miejsca A do miejsca B i C zeby uzupełniać etat lub dorobić do głodowej pensji.
A co to mnie obchodzi gdzie nauczyciel się zatrudnia? Jako podatnik łożę określoną kasę i wymagam by nauczyciel wypełniał swoje obowiązki na jakie się umówił. I za pieniądze na jakie się zgodził.
Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Fakt: selekcja pozytywna do zawodu (czyli godne zarobki) motywują do pracy.
Tak i nie.

Dobre zarobki motywują do pracy tylko wtedy, jeśli te dobre zarobki są za dobrą pracę. Jeśli dobre zarobki są wynikiem zaangażowania i oddania w pracy. Jeśli są nagrodą właśnie za to.

Nie motywują, zabijają motywację, jeśli dostaje się nagrodę za nic. Bo kolega, bo grupa argumentem siły to zapewniła.
Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Kaboooom!
Pyk.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 12:45   #3674
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Mnie to zawsze fascynowała, skąd oni biorą te średnie zarobki. Część mojej rodziny pracuje w edukacji, są dyplomowani a nigdy im się nie zdarzyło zarobić więcej, niż 3 tysie. Jak były nadgodziny to 3500 najwyzej, na rękę.
artykul 30 Karty nauczyciela


https://www.lexlege.pl/karta-nauczyciela/art-30/

a praktyce samorzady zbierają dane liczbowe ze wszystkich wynagrodzen nauczycieli w gmninie, wg stopni awansu czyli np.300.000 zarobilo 60 nauczylei dyplomowanych (i w tej puli sa tacy ktorzy dzieki dodatkom nagrodom, nadgodzinom zarobili 10000 i ci ktorzy dostali 3000)
dzielą przez te 60 =5000 czyli wskaznik osiagniety czyli wg przepisow ok
i do mediów podają, ze taka byla średnia
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 12:50   #3675
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;87039852]artykul 30 Karty nauczyciela


https://www.lexlege.pl/karta-nauczyciela/art-30/

a praktyce samorzady zbierają dane liczbowe ze wszystkich wynagrodzen nauczycieli w gmninie, wg stopni awansu czyli np.300.000 zarobilo 60 nauczylei dyplomowanych (i w tej puli sa tacy ktorzy dzieki dodatkom nagrodom, nadgodzinom zarobili 10000 i ci ktorzy dostali 3000)
dzielą przez te 60 =5000 czyli wskaznik osiagniety czyli wg przepisow ok
i do mediów podają, ze taka byla średnia[/QUOTE]
10000 zł zarobił dany nauczyciel - zacnie. A podobno nauczyciele głodują
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 15:38   #3676
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
10000 zł zarobił dany nauczyciel - zacnie. A podobno nauczyciele głodują
To czysta hipoteza, nie realny przyklad przeciez- dla pokazania samego mechanizmu liczenia. Tak realnie to nauczyciel dyplomowany, który jest np. Wicedyrektorem dużej szkoły i ma wysoki dodatek funkcyjny, stazowy, dostaje wysokie nagrody prezydenta, kuratora do tego ma dużo nadgodzin i zastępstwo , tak ze wychodzi mu z godzin 1,5-1,8 etatu może zarobic srednioroczna miesieczna (wliczając 13tke i wszytakie te dodatki) ok 7 tyś brutto.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 15:48   #3677
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;87040341] nauczyciel dyplomowany, który jest wicedyrektorem dużej szkoły i ma wysoki dodatek funkcyjny, stazowy, dostaje wysokie nagrody prezydenta, kuratora do tego ma dużo nadgodzin i zastępstwo , tak ze wychodzi mu z godzin 1,5-1,8 etatu [/QUOTE]

Brzmi jak zasłużony stachanowiec. I słychać brzdęk szeregu wpiętych w klapę orderów za wzorową służbę na froncie misji edukacyjnej.
Zaprawdę, szkoła to zabetonowana instytucja wyjęta wprost z PRLu.

Edytowane przez edan84
Czas edycji: 2019-07-30 o 15:50
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 19:46   #3678
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 094
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
10000 zł zarobił dany nauczyciel - zacnie. A podobno nauczyciele głodują
No.

Ten nauczyciel to chyba w Japonii zarabiał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 19:56   #3679
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.
Znowu kolejny wątek z cyklu "Edan i jego świat"
nie narzekaj. Facet ciężko pracuje i rozkręca dyskusję na forum.
trochę przesadza, bo zaczynam bać sie otwierając lodówkę

Edytowane przez b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Czas edycji: 2019-07-30 o 20:06
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-30, 20:28   #3680
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No.

Ten nauczyciel to chyba w Japonii zarabiał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale to swoją drogą trochę dziwne. Najpierw edan zwalnia się ze szkoły, bo kijowo płacą, to żenująca robota i ludzie idąc tam wiedzą, że pensje są głodowe, a są głodowe, bo nauczyciele gówno robią i powinno się wszystko sprywatyzować. A chwilę potem nauczyciele to bogacze z ogromną pensją i na dodatek zaraz dostaną podwyżkę. Trochę się pogubiłam.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 20:33   #3681
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Ja to tylko zostawię, bo w sumie i straszno, i śmieszno.

https://www.prawo.pl/oswiata/podwyzk...dTlFwUOlgAsZOQ

Stamtąd:

"- To poważny przyrost wynagrodzenia zasadniczego - mówił minister edukacji Dariusz Piontkowski - Staramy się dbać także o nauczycieli stażystów, którzy otrzymają dodatkowe świadczenie, dodatek 1000 zł "na start". Ma to pomóc nauczycielom rozpoczynającym karierę w zagospodarowaniu i zakupie pomocy naukowych - mówił szef resortu edukacji."

Tak właśnie minister traktuje nauczycieli. Jak debili.
Powiedzcie, w jakim innym zawodzie dostajecie pieniądze, pensję, czy jakikolwiek dodatek - dla siebie, ale macie z tego kupić pomoce dydaktyczne czy inne rzeczy potrzebne do pracy?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 20:35   #3682
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 094
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87041029]Staramy się dbać także o nauczycieli stażystów, którzy otrzymają dodatkowe świadczenie, dodatek 1000 zł "na start". Ma to pomóc nauczycielom rozpoczynającym karierę w zagospodarowaniu i zakupie pomocy naukowych[/QUOTE]

...

Dosłownie siedzę z otwartymi ustami nie wiem, cóż rzec.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 20:41   #3683
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87041029]Ja to tylko zostawię, bo w sumie i straszno, i śmieszno.

https://www.prawo.pl/oswiata/podwyzk...dTlFwUOlgAsZOQ

Stamtąd:

"- To poważny przyrost wynagrodzenia zasadniczego - mówił minister edukacji Dariusz Piontkowski - Staramy się dbać także o nauczycieli stażystów, którzy otrzymają dodatkowe świadczenie, dodatek 1000 zł "na start". Ma to pomóc nauczycielom rozpoczynającym karierę w zagospodarowaniu i zakupie pomocy naukowych - mówił szef resortu edukacji."

Tak właśnie minister traktuje nauczycieli. Jak debili.
Powiedzcie, w jakim innym zawodzie dostajecie pieniądze, pensję, czy jakikolwiek dodatek - dla siebie, ale macie z tego kupić pomoce dydaktyczne czy inne rzeczy potrzebne do pracy?[/QUOTE]
umarłabym ze śmiechu

---------- Dopisano o 20:41 ---------- Poprzedni post napisano o 20:39 ----------

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ale to swoją drogą trochę dziwne. Najpierw edan zwalnia się ze szkoły, bo kijowo płacą, to żenująca robota i ludzie idąc tam wiedzą, że pensje są głodowe, a są głodowe, bo nauczyciele gówno robią i powinno się wszystko sprywatyzować. A chwilę potem nauczyciele to bogacze z ogromną pensją i na dodatek zaraz dostaną podwyżkę. Trochę się pogubiłam.
zadzwonię do rodziny i powiem im co o ich bogactwie myślę Jak to tak można?
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 20:45   #3684
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87041029]Tak właśnie minister traktuje nauczycieli. Jak debili.
Powiedzcie, w jakim innym zawodzie dostajecie pieniądze, pensję, czy jakikolwiek dodatek - dla siebie, ale macie z tego kupić pomoce dydaktyczne czy inne rzeczy potrzebne do pracy?[/QUOTE]
Akurat takich zawodów jest sporo, ale nie ma sensu wywlekać takich rzeczy. Uważam, że w tym wątku nie ma co porównywać zawodu nauczyciela z innymi pod kątem zarobków, wysokości dodatków, dokształcania się itd - bo zaraz się zacznie, że na kasie jest gorzej, że nauczycielom za godzinę wychodzi tyle i tyle, bo mają wolne całe wakacje i tak dalej. Skupmy się na nauczycielach najlepiej.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 20:48   #3685
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Sporo?
Wiesz co, mam ogrom pracujących znajomych. Żaden (prócz nauczycieli) nie kupuje sobie rzeczy potrzebnych do pracy. W żadnym zawodzie. Oczywiście osoby realizujące własną DG to zupełnie inna kategoria, niejako muszą sobie miejsce pracy stworzyć.
Ale wśród ludzi zatrudnionych przez kogoś - nikt nie kupuje.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 20:54   #3686
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87041104]Sporo?
Wiesz co, mam ogrom pracujących znajomych. Żaden (prócz nauczycieli) nie kupuje sobie rzeczy potrzebnych do pracy. W żadnym zawodzie. Oczywiście osoby realizujące własną DG to zupełnie inna kategoria, niejako muszą sobie miejsce pracy stworzyć.
Ale wśród ludzi zatrudnionych przez kogoś - nikt nie kupuje.[/QUOTE]
do pracy - kupowałam ciuchy, buty, bilet miesięczny i robiłam szkolenia
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 21:20   #3687
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Bilet miesięczny - nie do pracy, a do przemieszczania się. Jakoś dojechać musisz, każdy raczej musi. Równie dobrze możesz pieszo, wstać 3h wcześniej i zasuwać
Nie wiem czemu ciuchy kupowałaś (może był dress code?), nie znam też sytuacji, gdy ktokolwiek kupuje nazwijmy to - firmowy uniform. A szkolenia... no cóż, robię na okrągło Tak, pracodawca powinien za nie zapłacić, skoro ich wymaga.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 21:27   #3688
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87041104]Sporo?
Wiesz co, mam ogrom pracujących znajomych. Żaden (prócz nauczycieli) nie kupuje sobie rzeczy potrzebnych do pracy. W żadnym zawodzie. Oczywiście osoby realizujące własną DG to zupełnie inna kategoria, niejako muszą sobie miejsce pracy stworzyć.
Ale wśród ludzi zatrudnionych przez kogoś - nikt nie kupuje.[/QUOTE]
Koleżanki mają dodatek na kupno fartucha i obuwia do pracy. Kolega - ma dodatki, z których ma opłacić sobie obowiązkowe uprawnienia. Ja miałam dodatek do ubrań roboczych także. Dodatek był wydawany po przyniesieniu faktury na zakup/pranie odzieży roboczej (była wyznaczona maksymalna wysokość dodatku).

Oczywiście znam też osoby, które powyższe opłacić muszą z własnej pensji bez dodatku.

Proszę, nie idźmy w tym wątku znowu w tę stronę, że absolutnie nikt poza nauczycielami nie kupuje nic do pracy za własne pieniądze i za własne pieniądze się nie dokształca.

Edytowane przez invisible_01
Czas edycji: 2019-07-30 o 21:31
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 21:30   #3689
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87041217]Bilet miesięczny - nie do pracy, a do przemieszczania się. Jakoś dojechać musisz, każdy raczej musi. Równie dobrze możesz pieszo, wstać 3h wcześniej i zasuwać
Nie wiem czemu ciuchy kupowałaś (może był dress code?), nie znam też sytuacji, gdy ktokolwiek kupuje nazwijmy to - firmowy uniform. A szkolenia... no cóż, robię na okrągło Tak, pracodawca powinien za nie zapłacić, skoro ich wymaga.[/QUOTE]
napisałam za co płaciłam pracując na etat. Szkolenia - czasami firma kierowała, czasami sama podwyższałam swoje kwalifikacje. Miałam też określony dress code. Ale nie miałam celowego dodatku do pensji.

Kult Stasi Bozowskiej jest nadal silny, nawet minister edukacji jest jego wyznawcą .
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 22:09   #3690
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Z komentarzy pod zalinkowanym przez Szajabaję artykułem:

Cytat:
nauczyciel dyplomowany: 3817 brutto - 3483 brutto = 334 brutto. Jakie 500 zł.?
A zawsze myślałam, że to ja jestem totalny głąb z matmy.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-09 12:48:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:06.