Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-03-26, 14:42   #181
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez chocolate_brown Pokaż wiadomość
Musze jeszcze raz wrocic do analizy tego kosmetyku:

Eveline, Balsam delikatnie brązujący z kompleksem ujędrniającym

Skład (INCI)
Purified Water, Cetearyl Alcohol/Ceteareth-20, Isopropyl Myristate, Mineral Oil, Glycerin, Propylene Glycol, Cetearyl Alkohol, Dihydroxyacetone, Titanium Dioxide/Mica, Centella Asiatica, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit, Dimethicone, Daucus Carota Sativa (Carrot) Seed Oil, Juglans Regia (Walnut) Shell Extract, Amber (Succinum) Extract, Phenoxyethanol / Methylparaben / Butylparaben / Ethylparaben / Propylparaben, Fragrance, Disodium EDTA.

wholelottalove, napisalas mi, ze jest on bezpieczny dla naczynek wiec go nabylam Przychodze do domu a z tylu na opakowaniu czytam : Firming 3D Complex (kofeina, L-karnityna, Centella Asiatica, Laminaria gel).

Centella A. jest rzeczywiscie w skladzie, ale kofeiny nie widac, wiec o co chodzi? Poki co wstrzymuje sie z uzywaniem balsamu, bo ostatecznie w jednej czesci opakowania jest wymieniona kofeina, a w drugiej nie. Jak to wyjasnic?
W skłądzie nie ma kofeiny

Cytat:
Napisane przez Too drunk to fuck Pokaż wiadomość
Witam

Mam nadzieję, że znalazłam się w odpowiednim miejscu ze swoim pytaniem

Słuchajcie, nabyłam odżywkę Saponics Farmony (kondycjonująca). Zastanawiam się, czy ten alkohol na 2. miejscu nie poczyni mi wielkich szkód Szampon, mój to Barwa tataro-chmielowa, albo rumiankowa -zamiennie (aqua, sodum c 12-15 pareth-3 sulfate, lauramidopropyl betaine, cocamide dea, peg-75 lanolin, sodium chloride, cocamidopropylamine ohide, hydrolyzed keratin, propylene grycol, acorus calamus, humulus lupulus, citrid acid, parfum, 2-bromo-2nitropropane-1, 3- diol, 2-(4-tert-butybenzyl)propionalendeh yde, limonene, cl 15985, cl42090
)

Oto skład tej odżywki:
aqua, cetyl alkohol, cetearyl alkohol, stearalkonium chloride, peg-20 stearate, ceteareth 20, cetrimonium chloride, equisetum arvense extract, cera alba, propylene glycol, calendula officinalis flower extract, chamomilla recutita flower extract, rosmarinus officinalis leaf extract, salvia officinalis leaf extract, pinus silvestris bud extract, amica montana flower extract, arctium majus root extract, citrus medica limonum peel extract, hedera helix extract, tropaeolum majus extract, nasturtium officinale extract, polysorbate20, retinyl palmitate, tocopherol, linoleic acid, paba, parfum, dmdm hydantoin, methylosothiazolinone, methylochloroisothiazolin one, hexyl cinnamal, buthylphenyl methylopropional, citronellol, linalool

Uff... za ew.błędy przepraszam
Napiszcie proszę co o niej myślicie
Hehe Możesz spokojnie używac odzywki. cetarul alkohol to nie jest alkohol w sensie % (tak jak denat), ale emolient, środek nawilżający włosy.

A szampon był juz wczescniej analizowany - prosze poszukać w poprzedniej cześci wątku.

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Moja prośba dotyczy analizy pod kątem zapychania oraz destabilizacji parsolu:

Podkład Maybelline - Affinitone

Skład: aqua, isododecane, cyclopentasiloxane, glycerin, cyclohexasiloxane, peg-10 dimethicone, methyl methacrylate, crosspolume, butylene glycol, dimethicone isoeicosane, disterdimonium hectorite, cetyl peg/ppg-10/1dimethicone, sodium chloride, phenoxyethanol, c9-15 fluoroalkohol phosphate, polyglyceryl -4 isostearate, hexyl laurate, butylparaben, tocopherol, panthenol, propylene glycol, royal jelly, chamomilla recutita/matricaria flower extract [+/- may contain ci 77891/titanium dioxide, ci 77499, ci 77491, ci 77492, iron oxides, mica]
Nie wygląda na zapychający. Natomias może destabilizowac parsol - w zalezności od partii jaka Ci się trafi. Nie ma tu talku, który jest głównym worgiem parsolu, ale produkt może zawierać mike i tlenki żelaza.

Cytat:
Napisane przez Kissi Pokaż wiadomość
Dostałam w prezencie dwa kremy norweskie, informacje w języku angielskim zamieszczone na opakowaniu są bardzo lakoniczne, ja jednak nie chciałabym ryzykować i wolałabym wiedzieć co i jak przed zastosowaniem. I tutaj zwracam się do Was Biochemiczki z prośbą o pomoc w rozszyfrowaniu składu.

ACO, Daycream moisturising with vitamin e
Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Caprylic / Capric Triglyceride, Propylene Glycol, Isopropyl Myristate, Bytyrospermum Parkii, PEG-20 Stearate, Titanum Dioxide, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Cetyl Acetate, Glyceryl stearate, PEG-100 Stearate, Carbomer, Sodium Polyacrylate, Alumina, Silica, Oleyl Acetate, Acetylated Lanolin Alcohol, Sodium Hydroxine, Citric Acid, Phenoxyethanol, Methylpararben, Propylparaben.

ACO, Hydrating day gel cream
Skład: Aqua, Glycerin, Dicaprylyl Maleate, Behenyl Alcohol, Urea, Glyceryl Stearate, t5ocopheryl Acetate, Gossypium Oil, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Ammonium Acryloyldimethyltaurate / VP Copolymer, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Lactate, Lactic Acid, Sodium Hydroxide, Lecithin, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Parfum, CI 42090, CI 47005.

Uff, to wszystko. Będę wdzięczna za pomoc.
Obydwa kremy to silnie odżywcze, nawilżające pordukty. Zdecydowanie do cer suchych, ewentulanie normalnych. Skóry mieszane moga koncertowo pozapychac. kremy sa oparte głównie na emolientach, nie ma tu wyciągów roślinnych (niestety, antyoksydantów tez nie0. Sa typowymi kremami nawilżającymi, uelastyczniającymi, myślę że dla wrażliwców tez się nadadzą. Nie mają właściwości p/zmarszkowych.


Cytat:
Napisane przez anetka832 Pokaż wiadomość
Bardzo prosiłabym o porównanie składów dwóch preparatów pod kątem łagodzenia podrażnień przy atopowym zapaleniu skóry i jednocześnie pod kątem zapychania tłustej cery:
Gal, AllerGal, Kapsułki żelatynowe twist off:

Skład: Caprylic/Capric Trygliceride, Gelatin, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Glicerin, Parfum: (Geraniol, Buthylphenyl Methylpropional, Linalool, Limonene), Tocopheryl acetate, CI 19140.

oraz:
Gal, Dermogal A+E, Kapsułki żelatynowe twist off

Skład: Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Gelatin, Glycerin, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate

Analizę składu Dermogalu znalazłam w poprzedniej części wątku, używam go i chwale go sobie, ale zastanawiam sie czy do mojej ostanio często podrażniającej się buzi Allergal nie byłby lepszy. A skład mają dość podobny.
Ciężka sprawa. Kremy na AZS sa bardzo tłuste, więc trzeba w to wliczyc możliwosc zapchanai. Nie mozna miec tłsutego kremu bez emolientów. Trzeba próbowac i jeszcze raz próbowac; obsewrowac skórę i w ten sposób dowiemy się co nam służy, a co nie.

Kapsułki żelatynowe to głównie trójglicerydy i wiesiołek. Dermogal nie ma trójglicerydó, więc ryzyko zapchania mniejsze.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-26, 14:49   #182
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez palemka Pokaż wiadomość
Wlasnie koncze tonik Garnier, Podstawa Pielegnacji, lagodzacy z roza do cery suchej i wrazliwej. Przymierzam sie do zakupu jednak innego - z tej samej firmy. Obiecuja duzo - bez perfumu, bez alkoholu; pytanie czy bedzie tak samo dobry, jak ten rozany. Czy jest warty zakupu, czy pozostac przy poprzednim? Co w nim lepszego, a co szkodliwego?

Garnier, Skin Naturals, Clean Sensitive, Soothing Toner

Ingredients: Water, Glycerine, Nymphea alba flower extract, Panthenol,
Rosa centifolia flower water, Butylene glycol, Dipropylene glycol, PEG-60 Hydrogenated castor oil, Sodium hydroxide, Sodium Palmitoyl Proline, Methylparaben, Polyaminopropyl Biguanide.
Niestety, nie znam skłądu toniku różnanego - przydałby się do porównania.

Jednak ten który tu przedstawiłaś wygląda OK, jakoś bez rewelacji, ale nie mam sie tez do czego przyczepić.

Cytat:
Napisane przez hulya Pokaż wiadomość
czy Sodium C 12-15 Pareth-3 Sulfate moze byc niebezpieczny jak SLS? czy on tez w ogole wysusza skore??

moglby mi ktos prosze pomoc w rozszyfrowaniu
dziekuje
Bezpieczny To łagodny, niejonowy srodek powierzchniowo-czynny, stosowany jako emulgator i substancja zwilżająca.

Cytat:
Napisane przez Milcząca Pokaż wiadomość
prosiłabym o wziecie pod lupe mojego podkładu...strasznie go lubie ale mam wrażenie,że on spowodował to,że moje policzki w okolicach nosa sa ciagle podsuszone...zwykle krem dawał radę ale od jakiegos czasu nawet krem nie regeneruje tego całkowice Moze to wina tego podkładu
Jest dla mnie idealny i aż sie boje-mam nadzieje,że to nie on jest sprawcą co dziwniejsze ma parafine a wydaje mi sie, ze mimo wszystko mnie nie zapycha

gdyby się okzazło,ze to jednak jego wina, to który składnik tak mi wysusza policzki i dlaczego?


COTY, Miss Sporty "So clear"
(Anti-spot actions, anti-blemish foundation, anti-bacterial)

SKŁAD:
aqua, ethylhexylhydroxystearate , butylene glycol, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, parafinnum liquidum, cetearyl alcohol, isostearic acid, magnesium aluminium silicate, polysorbate 60, cetyl alcohol, phenyl trimethicone, stearic acid, triethanolamine, talc, phenoxyethanol, aluminium sterch octenylsuccinate, lanolin alcochol, farnesol, parfum, xanthan gum, methylparaben, sodium PCA, octyldodecanol, disodium edta, buthylparaben, buthylphenyl, methylpropional, benzyl salicylate, citronellol, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl, 3-cyclohexene carboxaldehyde, linalool, alpha-isomethyl lonone, geraniol, benzyl cinnamate, limonene, hydroxycitrolellal, BTH, eugenol, [+/- Cl 77891, cl 77491, cl 77492, cl 77499]
Czy to mozliwe, ze to te wszystkie alkohole
Nie, to nie ten podkłąd. W ogóle dziwna sprawa, bo w tym podkłądzie jest Masa emolientów-zapychaczy, a on ma niby byc do skóry trądzikowej
W tym podkłądzie nei ma alkoholu, w sensie stricte - takiego zawierającego %.
Akurat te tutaj to wszytko emolinety - skłądniki nawilżająco-natłuszczające.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-26, 14:51   #183
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez evilcia Pokaż wiadomość
St. Ives - Morelowy peeling głęboko oczyszczający (do każdego rodzaju skóry)
Skład INCI:

Cytat:
AQUA, JUGLANS REGIA (WALNUT) SHELL POWDER, GLYCERYL STEARATE SE, PROPYLENE GLYCOL, ZEA MAYS (CORN) KERNEL MEAL, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM LAURETH SULFATE, CETEARYL ALCOHOL, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, CETYL ACETATE, ACETYLATED LANLOIN ALCOHOL, PEG-100 STEARATE, CETEARETH-20, POLYSORBATE 60, PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) FRUIT EXTRACT, SAMBUCUS NIGRA FLOWER EXTRACT, PRIMULA VERIS EXTRACT, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) EXTRACT, SORBITOL, PHENOHYETHANOL, TITANIUM DIOXIDE, TRIETHANOLAMINE, CARBOMER, SODIUM CHLORIDE, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL
Czy jest tu jakiś składnik, który zapycha? Za każdym razem po użyciu pojawiają mi się nowe pryszcze. Szkoda było mi wyrzucić, więc zaczęłam stosować na plecy, ale tutaj też spustoszenie mi zrobił takie, że szkoda słow. Będę wdzięczna za pomoc!
Tak, sa tu skłądniki zapychające - zaznaczyłam je na czarno. Stawiam na alkohol lanolinowy, to strasznie zapycha.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-26, 15:06   #184
hulya
Raczkowanie
 
Avatar hulya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 199
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość

Bezpieczny To łagodny, niejonowy srodek powierzchniowo-czynny, stosowany jako emulgator i substancja zwilżająca.
dziekuje
hulya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-26, 15:06   #185
anetka832
Zadomowienie
 
Avatar anetka832
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 1 049
GG do anetka832
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Wielki dzięki L_V
W takim razie pozostanę przy Dermogalu, Allergal na razie sobie odpuszczam.
__________________
Aniołek[*]28.11.2015
anetka832 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-26, 15:27   #186
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

L_V bardzo Ci dziękuję

Jeszcze bym prosiła, zebyś zerknęła na te składy:

Givenchy, Prisme Again! Visage (Puder prasowany)

Skład: talc, zea mays (corn) starch, dimethicone, zinc stearate, pentaerythrityl tetraisostearate, octyldodecyl stearoyl stearate, zeolite, methylparaben, sorbic acid, parfum (fragrance), zea mays (corn) oil, propylparaben, tetrasodium edta, butylparaben, buthylphenyl methylpropional, BHT, geraniol, citronellol, gingko biloba leaf extract, rosa canina fruit extract. [+/- (may contain) silica]. [+/- (may contain) ci 15850 (red No 6 - red 7 lake), ci 15985 (yellow No 6 lake), ci 19140 (yellow No 5 lake), ci 42090 (blue No1 lake), ci 45410 (red 28 lake), ci 73360 (red No 30 - red No 30 lake), ci 75470 (carmine),ci 77007 (ultramarines), ci 77163 (bismuth oxychloride), ci 77288 (chromium oxide greens), ci 77289 (chromium hydroxide green), ci 77491 - ci 77492 - ci 77499 (iron oxides), ci 77510 (ferric ferrocyanide), ci 77742 (manganese violet), ci 77891 (titanium dioxide), mica].

Givenchy, Prisme Powder Foundation [Fond de Teint Poudre] (Podkład w kompakcie)

Skład: Talc, dimethicone, nylon-6, nylon-12, cyclopentasi-loxane, diisostearyl malate, octyldodecyl stearoy stearate, bis-diglyceryl polyacyladipate-2, silica, ascorbyl palmitate, tocopheryl acetate, methylparaben, methicone, paraffinum liquidum (mineral oil), parfum (fragrance), dehydroacetic acid, propylparaben, sorbic acid, lauroyl lysine, sorbitan sesquioleate, buthylphenyl methylpropional, geraniol, citronellol BHT.
[+/- : CI 77491 - CI 77492 - CI 77499 (iron oxides) , CI77891 (titanium dioxide), mica] .2800M


Czy będzie matowił , czy nie będzie zapychał (powodował powstawania zaskórników) oraz czy nie będzie podrażniał popękanych naczynek.

Bardzo, bardzo proszę jeszcze raz o analizę!
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-26, 15:55   #187
dzastina000
Zadomowienie
 
Avatar dzastina000
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: ♥♫♥<(*_*)>♥♫♥
Wiadomości: 1 181
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Czy mogłabym prosic o analize(szczegolnie chodzi mi o zapychanie i przydatnosc jako baza pod makijaz):

Olay, Complete Care, Multi - Radiance Fluid SPF 15 (Emulsja rozświetlająco - nawilżająca do cery tłustej i mieszanej)

Skład: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Niacinamide, Dimethicone, Titanium Dioxide, Mica, Isopropyl Palmitate, Octocrylene, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Citrus Nobilis, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Polyethylene, Dimethiconol, C13-14 Isoparaffin, Cetearyl Glucoside, Polyacrylamide, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Arachidyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Myristic Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Sorbitan Stearate, PEG-100 Stearate, Laureth-7, Triethanolamine, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Tin Oxide, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Eugenol, Linalool

Edit:Juz znalazłam analize w poprzednim watku.Przepraszam za dublowanie
dzastina000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-26, 19:22   #188
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Moja prośba dotyczy analizy pod kątem zapychania oraz destabilizacji parsolu: Podkład Maybelline - Affinitone Skład: aqua, isododecane, cyclopentasiloxane, glycerin, cyclohexasiloxane, peg-10 dimethicone, methyl methacrylate, crosspolume, butylene glycol, dimethicone isoeicosane, disterdimonium hectorite, cetyl peg/ppg-10/1dimethicone, sodium chloride, phenoxyethanol, c9-15 fluoroalkohol phosphate, polyglyceryl -4 isostearate, hexyl laurate, butylparaben, tocopherol, panthenol, propylene glycol, royal jelly, chamomilla recutita/matricaria flower extract [+/- may contain ci 77891/titanium dioxide, ci 77499, ci 77491, ci 77492, iron oxides, mica]
Dziękuję bardzo L_V
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-26, 19:30   #189
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Tak, sa tu skłądniki zapychające - zaznaczyłam je na czarno. Stawiam na alkohol lanolinowy, to strasznie zapycha.
Dziękuję za odpowiedź. No to pora na wysmarowanie recenzji na KWC.
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-26, 19:48   #190
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Mnie tez przeraził denat w składzie, na 3 miejscu. Dodatkowo paskudny konserwant
Za efekt świeżości odpowiadac ma wyciag z ogórka. szczerze mówiąc, taki sobie ten krem. Do tego 2 popularne zapychacze - trójglicerydy i myristaty
Serdecznie dziękuję za analizę.
Na prawdę podziwiam Waszą pracę w tym wątku
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-26, 19:50   #191
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: Nicam gel

Cytat:
Napisane przez podziomka Pokaż wiadomość
Niedawno kupilam ten zel i nie wiem co o nim myslec.Jest on preparatem na tradzik ,a jego glownym skladnikiem jest Nicotinamide 4%. Czy mozna go laczyc z kwasami?Nigdzie mi sie nie rzucilo w oczy ,zeby nie laczyc tej wit z nimi ,ale wole zapytac.Z gory dzieki za wszelkie info.



Substancje pomocnicze:
Citric Acid,aluminium magnesium silicate,hypromellose,pol yoxyethylene,lauryl ether,ethanol,water
Sybstancja czynna:
Nicotinamide 4%.
podbijam pytanie
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-26, 20:56   #192
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Nie, to nie ten podkłąd. W ogóle dziwna sprawa, bo w tym podkłądzie jest Masa emolientów-zapychaczy, a on ma niby byc do skóry trądzikowej
W tym podkłądzie nei ma alkoholu, w sensie stricte - takiego zawierającego %.
Akurat te tutaj to wszytko emolinety - skłądniki nawilżająco-natłuszczające.
dziekuje bardzo tylko teraz to mam taki dylemat skoro mam trądzikową cenę, to w sumie pewnie powinnam zrezygnować z tego podkładu...aaale tak strasznie go lubie-nie znalazłam do tej pory lepszego dla siebie
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-26, 21:26   #193
nieważne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 22
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

a czy mogłabym w takim razie i ja poprosic i analizę składu fluidy Kolastyna, satin make-up. DO tej pory traktowałam go jako podkład kryjacy na ewentualne tzw większe wyjscia', nie na codzień. Odpowiada mi on jednak na tyle,że chetnie traktowałabym nim swoją buzke codziennie, wymieniajac 'stary' podkład.

Tylko tu problem; zapycha mnie prawie Wszystko,dosłownie. CHyba jedynie do tej pory nie zrobił tego Soraya Antybakteryjny,jednak on prawie nic nie kryje,a i sprawia mi wiele trudności.


W takim razie; KOLASTYNA SATIN MAKE-UP, fluid, pod względęm wszelkiego ZAPYCHANIA.

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Butylene Glycol, Nylon-12, Cross-linked, Methylmethaacrylate, Isohexadecane, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Sodium Chloride, Cera Alba, Panthenol, Magnesium Sulfate, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Silica Dimethyl Silylate, Pafrum, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Hydroxymethylpentylcydohe xane Carboxaldehyhe, Limonene, Linalool, CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499 (16.02.2007.)

Z góry dziękuję.
Aha i dodam,że znalazłam analize tego kosmetyku,jednak pod względem wpływu na naczynka i matowienia. Nic o zapychaniu. A to mnie bardzo interesuje.
nieważne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-27, 10:07   #194
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość



Bardzo, ale to bardzo zapychający To krem dobry na mróż, narty. Zobacz - zaznaczyłam w skłądzie to co może potencjalnie zapycha c. A tutaj jest istna kumulacja



Dziękuję bardzo
Teraz muszę znależć coś odpowiedniego dla Niego i jeszcze Go namówić
archinta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-27, 11:17   #195
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Up, up bo zagineło gdzieś w natłoku przedświątecznych wpisów


Cytat:
Napisane przez Milcząca Pokaż wiadomość
Mam taka prośbę bardzo gorącą Czy moglabys mi porównać dwa kosmetyki pod względem składu?
Co w nich siedzi (jakie roslinki) to ja -wydaje mi sie,żę mnie jwięcej wiem , tylko pytanie, który z nich bedzie skuteczniejszy i ewentualnie który na co lepiej zadziała-czy na ceculit czy na redukcje tkanki tluszczowej

1. ZIAJA LOPOCELL BLOKER-żel wyszczuplający z kompleksem antycellulit (preparat przyspieszający redukcje tkanki tłuszczowej) /8zł/

SKŁAD: aqua.propylene glycol, glycerin, carnityine, caffeine, ananas sativus fruit extract, coenzyme A, fucus vesiculozus extract, hedera helix extract, citrus arantium amara (bitter orange) peel extract, rosmarinus officinalis leaf extract, panthenol, citrus arantium dulcis (orange) oil, limonene, linalool, carbomer DMDM hydantoin, lodopropynyl butylcarbamate, parfum, benzyl alcohol, triethanolamine, CL 15985 (yellow nr 6)

2. EVELINE COSMETICS SLIM EXTREME 3D SPA-SERUM INTENSYWNIE WYSZCZUPLAJACE+UJĘDRNIAJA CE ANTYCELLULIT /13 zł/

SKŁAD: purified water, glicerin, centella asiatica, laminaria hyperborea, cetyl alcohol, ginko biloba, caffeine, propylene glycol, glyceryl stearate SE, glycine soja oil, dimethicone, sodium polyacrylathe, sodium salicylate, lecithin, silica, maris sal, hedera helix, lecithin, carnitine, ubiquinone, hydrolysed collagen, hydrolysed elastin, DMDM hydantoin, mentol, isopropyl alcohol, phenoxyethanol, methylparaben, buthylparaben, ethylparaben, propylparaben, fragrance.

/tak na marginesie, to chcialam zapytac jak to jest, że tu w składzie niekture pozycje sa po 2 razy :/ i tak-moja kolezanka ma takie samo serum kupione w rossmanie a ja kupiłam w realu i jak sie smaruje swoim , to nic nie czuję a jak sie posmaruje jej, to mnie piecze-tzn takie mocno rozgrzewajace jest, a ona mówi,że ją chłodzi, a mojego tez nie czuje więc cos ze mna nie tak ? /

Wiem,że była analizowana EVELINE ale tam w analizie był raczej sklad-jakie roslinki-pytanie tylko, który z tych dwóch kosmetyków lepiej działa
Przy okazji chciałam bardzoooooo bardzooo prośic o analize tego kremiku (potrzebuje czegos niedrogiego na jakies 2 tygodnie ale zeby mnie nie zapchało i troszke nawilżyło-jutro wieczorem kończy mi sie aktualny krem i nie chciałabym zostac z niczym ;( pomóżcie) :

Pollena-Ewa,
Eva Natura Zioła Polskie,

Krem intensywnie nawilżający na dzień i na noc z ekstraktem z melisy

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol/Ceteareth-20, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Isopropyl Palmitate, Sorbitol, Cetyl Alcohol, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice , Planago Lanceolata (Plantain) Extract/Calendula Officinalis (Pot Marigold) Extract/Melissa Officinalis (Common Bahu) Extract, Sodium Lactate/Sodium Pca / Glycine / Fructose / Urea / Niacinamide / Inositol / Sodium Benzoate / Lactic Acid, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Methylparaben,
Propylparaben, Parfum, Carbomer, Sodium Hydroxide, 1-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Peg-8/Tocopherol, Ascorbyl Palmitate / Ascorbic Acid / Citric Acid / Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Geraniol, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene

Jak tak sie przygladałam to mi sie ten skład podobał tylko czy ten alkohol co jest na drugim miejscu w składzie to jest ten z % ?? bo juz zapomniałam jak on sie dokładnie nazywa :/
Czy on nada sie do mojej bardzo potrzebujacej nawilżenia cery??
W KW ma bardzo niepochlebna opinie (ale tylko jedną) http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=215893

Kolejny

Ziaja, 100% pielęgnacji, Krem na noc dotlenienie

Skład: Aqua (Water), Hexyl Laurate, Dicaprylyl Ether, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Glyceryl Stearate, Dimethicone, Glycine Soja (Soybean) Oil, Xanthan Gum, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Sodium Methylparaben, Beta-Carotene, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Tocopherol, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Laminaria Digitata Extract, Butylene Glycol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Stearyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Citronellol, Sodium Hydroxide

Czy to nie będzie zapychac?? Co sądzicie o tym kremie??

Ziaja BioBalans, Krem normalizujący przeciw zmarszczkom

Skład: Aqua (Water), Isohexadecane, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Glycerin, PEG-20 Stearate, Cetearyl Alcohol, Cyclomethicone, Dimethiconol, Glyceryl Stearate Citrate, Butyrospermum Parkii Butter, Hydrolyzed Milk Protein, Propylene Glycol, Malic Acid, Inulin, Panthenol, Pelvetia Canaliculata Extract, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Sodium Levulinate, Parfum (Fragrance), Linalool, Limonene , Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citric Acid, Sodium Hydroxide.

jeśli ten kremik jest z kwasami (???) to czy wyrówna mi troszke koloryt skóry?? i jak zwykle czy bedzie zapychał?

Ps. co to jest "petrolatum" i czy to zapycha??

uffffff.....aaaaaaale sie rozpisałam :P mam nadzieję,że mnie za to nie zlinczujecie
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...

Edytowane przez Milcząca
Czas edycji: 2008-03-28 o 21:56
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-27, 12:31   #196
Silent Witch
Raczkowanie
 
Avatar Silent Witch
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
GG do Silent Witch
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

witam dziewczyny
zaintrygował mnie ostatnio pewien kremik ekologicznej firmy ava
prosiłabym Was o analizę składu, czy chociaż trochę, troszkę poradzi sobie z pierwszymi zmarszczkami? (cera tłusta, zniszczona kwasidłami...)szukałam i nie znalazłam, ani w zanalizowanych kosmetykach, ani na kwc więc zgłaszam się do specjalistek

AVA
Eco Linea
Rewitalizujący krem na noc
Biologiczna odnowa skóry (taaaa)
Certyfikowane uprawy roślinne

skład:
aqua, olive oil, phytosqualan, vitis vinifera oil, glycerin, olive oil unsapoinifiables, ceteareth-6 olivate, olea europaea (olive) fruit oil, hydrogenated vegetable oil, glyceryl stearate, glycine soja (soybean) sterols, beta-sitosterol, tocopherol, hydroxypropyl starch phosphate ester, camellia sinesis leaf extrat, althea officinalis root extrat, cetearyl alcohol, gluconolactone, sodium benzoate, calcium gluconate, acacia decurrens flower wax, zingiber officinalis root extract, chamomilla recutita flower extract, xantan gum, lavandula officinalis, cymbopogon schoenanthus.

uff

z góry dziękuję serdecznie za chęć pomocy i pozdrawiam!
Silent Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-27, 12:53   #197
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Kilka hiszpanskich kosmetykow do cery tlustej i tradzikowej:

1. Firma OTC Iberica, krem Hidratoil Free Hidratante. Ma opis: Krem wolny od jakichkolwiek postaci tluszczu i perfum, dla skor tlustych i tradzikowych, nietolerujacych normalnych kremow.

Sklad: Aqua, Cyclomethicone, Squalane, Ceteareth-30, Sorbitol, Bisabolol, Allantoin, Glucose, Sucrose, Urea, Dextrin, Alanine, Glutamic acid, Aspartic acid, Hexyl nicotinate, Hexylene glycol, Hydroxyethylcellulose, Carbome, Sodium hydroxide, methylparaben, Propylparaben, Disodium EDTA.


2. Firma Promoenvas, krem Anagras Hidratante Solar 15</SPAN>

Sklad: Aqua. Cyclomethicone. Isoamyl p-methoxycinnamate. Ethylhexil methoxycinnamate. Squalane. Cetyl alcohol. Ceteareth-30. Butyl methoxydibenzoylmethane. Octocrylene. Glyceryl stearate. Urea. Proline. Bisabolol. Taurine. Tocopheryl acetate. Citric acid. Sodium hidroxide. Sodium citrate. Carbomer. Disodium EDTA. Phenoxyethanol. Butylparaben. Ethylparaben. Methylparaben. Propylparaben.

Czy te filtry sa stabilne?


3. Firma Promoenvas, krem Anagras Hidratante

Sklad: Aqua. Cyclomethicone. Squalane. Ceteareth-30. Urea. Proline. Taurine. Tocopheryl acetate. Sodium citrate. Carbomer. Hydroxyethylcellulose. Citric acid. Sodium hydroxide. Disodium EDTA. Methylparaben. Propylparaben.


4. Firma Promoenvas - puder Compact Oil Free

Sklad: Talc. Dimethicone. Squalane. Propylparaben. Methylparaben. CI 77499. CI 77492. CI 77491. CI 77891. Puede contener CI 15850. CI 12490.


Czy cos moze w powyzej wypisanych skladach zapychac pory?

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2008-03-27 o 15:30
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-27, 17:37   #198
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

W załączniku składy kosmetyków, które dostałam od Faberlica. Bardzo interesuje mnie ta firma i zastanawiam się jak stoją składowo, a na biochemii ich jeszcze nie spotkałam

Proszę o analizę
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-27, 18:13   #199
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

dawno mnie tu nie było ale od kilku dni dręczy mnie pewien problem, dlatego tez zajrzałam do tego wątku aby zaczerpnąć informacji od Góru wizazowego LV, na temat składu.

A więc tak, chodzi mi serum Vichy lift activpro c+

Skład: Aqua, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Propylene GLycol, Methylsilanol/silicate Crosspolymer, Silica, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Triethanolamine, Caffeine, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Cyclodextrin, Phenoxyethanol, Mannitol, Adenosine, Ammonium Polyacrylodimethyl Taurate, Disodium EDTA, Disodium Succinate, Capryl Glycol, Hydrolyzed Soy Protein, Biosaccharide GUM-L, Acetyl Trifluoromethylphenyl Valylglycine, Lentinus Edodes Extract, Faex, Acrylates Copolymer, Cl 17200, Cl 77891, Parfum.

mam wrazenie że po uzywaniu tego serum moje przebarwienia są bardziej widoczne, czy to możliwe czy jest to tylko moje złudzenie, no i oczywiście czy jest to coś warte ??

pozdrawiam
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-28, 18:45   #200
blonndee
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: sopot
Wiadomości: 2 583
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

to ja bym poprosila o ocene kremow niszowej firmy gulivere:
-mineralny [sklad INCI: purified water,eucerin,soya oleum,glycerin,kalium phosphate,magnesium sulfate,zincum sulfate,tocopheryl acetate,natrium phosphate,retinol,parfum]
-hypoalergiczny [purified water,vaselin,oenothera oleum,glycerin,cetyl alcohol,tocopheryl acetate,cholesterol]
-nawilzajacy z witaminami A,E,F i filtrami UV [aqua,paraffinum liquidum,petrolatum,sorbi tol,cera alba,octylmethoxycinnamat e/butyl methoxy dibenzoylmethane,glyceryl stearate,cetyl alcohol,cetyl palmitate, isopropylmyristate/soyben oil/retinym palmitate/safflower oil/linolecid acid,tocopherol,carbomer, tea,parfum,methyl-,propyl-,ethyl-,paraben]

zostawiaja mi na twarzy tlusty film, czego nie znosze, a nie wiem jak z dzialaniem. mam bardzo wrazliwa skore, duza sklonnosc do alergii, czasem przesusza mi sie skora na policzkach i pojawiaja sie male krostki.
__________________
-Sometimes I think you talk just to make sounds.
-Well, sometimes I do...
blonndee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 10:39   #201
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Soraya, Beauty Creator, Koktajl Witaminowo - Mineralny Ultranawilżanie 20+, Żel do mycia twarzy nawilżająco - oczyszczający


Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, PEG-20 Glyceryl Laurate, PEG-4 Rapeseedamide, Sodium Chloride, Tocopherol, Panthenol, Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Copper Gluconate, Propylene Glycol, Allantoin, Disodium EDTA, Citric Acid, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, Hydroisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Methyl Ionone.

czy ma cos zapychającego? moja twarz od roznych masci i brevoxylu jest sucha dlatego chce kupic jakis zel ktory dobrze oczyszcza ale jest lagodny, ten podobno taki jest
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 10:43   #202
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
Soraya, Beauty Creator, Koktajl Witaminowo - Mineralny Ultranawilżanie 20+, Żel do mycia twarzy nawilżająco - oczyszczający
Lepiej sobie daruj ten zel, ma SLS i na pewno dodatkowo Ci wysuszy skore.

Wejdz w przyklejone watki, tam jest spis zeli do mycia twarzy bez tego skladnika, ktore na pewno beda duzo lepsze dla Twojej skory. Jesli chcesz cos niedrogiego, to sprobuj Ziaji Calma albo Kolastyna Nastolatki.
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 10:51   #203
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

dzieki rocki

jakos SLS nigdy mi nie przeszkadzalo, obecnie uzywam iwostin purritin, ziaja biobalans z AHA lub ziaja oliwkowa na zmiane tylko one mi sie koncza i chce kupic nowy

i jeszcze nowy puder

Rossman, Synergen, Kompakt Puder (Antybakteryjny puder w kompakcie)

Skład: Talc, Dimethylimidazolidinone Rice Starch, Mica, Aqua, Magnesium Myristate, Propylene Glycol, Octyldodecanol, Isopropyl Myristate, Bisabolol, Glyceryl Stearate, Phenoxyethanol, Farnesol, PEG-150, Silica, Ricinus Communis, Cetearyl Alcohol, Allantoin, Quaternium-26, Glyceryl Ricinoleate, Carnauba, Candelilla Cera, Sodium Cetearyl Sulfate, Stearic Acid, Cera Microcristallina, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Cetyl Alcohol, Cera Alba, Paraffinum Liquidum, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Parfum [+/- CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 75470, CI 77163].

wiem ze ogolnie wszystkie pudry sa nieciekawe i zapychaja ale czy ten ma cos szczegolnie zapychajacego?
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 11:40   #204
Waniencja
Raczkowanie
 
Avatar Waniencja
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 388
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Zapchać moge zaznaczone na czarno skłądniki. jeśli jesteś podatna na zapychanie przez trójglicerydy, wtedy ten produkt nie dla Ciebie. Jeżeli akurat trójglicerydy ci nie szkodzą - maseczka może świetnie się sprawdzac.

Mnie akurat pozapychało by niemiłosiernie
Dziękuję
__________________
This band rox !
Waniencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 15:35   #205
Hyang
Raczkowanie
 
Avatar Hyang
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 344
Wyślij wiadomość przez MSN do Hyang
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam
proszę o analizę składu tego "cuda":
Esencje de Luxe Individuelle, producent: DERMIKA

Inci:
Aqua, Cetyl Alcohol, Glycerin, Squalane,, PEG-4-Olivate, Ceteareth-25, Propylene Glycol, Macadamia ternifolia, Caprylic/Capric, Triglyceride, Ethylhexyl, Palmitate, Dipalmitoyl, Hydroxyproline, Oleoyl Tyrosine, Tocopheryl Acetate, Polimetyl Methacrylate, Dimethicone, Laminaria Ochroleuca, Artemia Extract, Ascorbyl Palmitate, Yeast Extract, Viola Tricolor, Tocopherol, Dimethylmethoxy Chromanol, Silica Dimethyl Siliylate, Ubiquinone, ButyleneGlycol, Caprylyl Glycol, Glycine Soja, Hydroxydecyl Ubiquinone, Oxydo reductases, Oleic Acid, lecithin, Beta-sitosterol, Sodium Hyaluronate, Hydrogenated lecitin, Hydrogenates Phosphatidylcholine, xanthan Gum, Ascorbic Acid, Citric Acid, Chondrus Crispus, Hexylene Glycol, Peg-8, Carbomer, EDTA, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidynyl Urea, Parfum.

Powiedzcie,które to są te wspaniałe składniki jak Idebenon i ten, co odpowiada, za "brzoskwiniony" odcień skóry?

Link do fotki http://www.dermika.pl/engine/index.p...27&produkt=151

Dziękuję i pozdrawiam
__________________
nic
Hyang jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 19:51   #206
natalli
Zadomowienie
 
Avatar natalli
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: **Poznań**
Wiadomości: 1 450
GG do natalli
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

prosze o analize kremu:
La Roche-Posay NUTRITIC krem 5% biolipidów
odżywczy krem regenerujący do skóry bardzo suchej


Skład
AQUA, GLYCERIN, PETROLATUM, BIS-PEG-18 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE, PARAFFINUM LIQUIDUM, CYCLOPENTASILOXANE, SYNTHETIC WAX, PRUNUS ARMENIACA, DIMETHICONE, CORIANDRUM SATIVUM, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, BUTYROSPERMUM PARKII, GLYCERYL STEARATE, BEHENYL ALCOHOL, HEXYLDECANOL, HEXYLDECYL LAURATE, GLYCERYL STEARATE, CITRATE, RIBES NIGRUM, DIMETHICONOL, SODIUM DICOCOYLETHYLENEDIAMINE PEG-15 SULFATE, ECHIUM LYCOPSIS, AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, DISODIUM EDTA, HYDROXYPALMITOYL SPHINGANINE, XANTHAN GUM, ACRYLATES COPOLYMER, ISOBUTANE, GLYCINE SOJA, CITRIC ACID, ASCORBYL PALMITATE, TOCOPHEROL, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, PARFUM
natalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-30, 13:50   #207
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Czy te kremy zawierają 'zapychacze'?

Ziaja, TinTin, Beztłuszczowy krem antybakteryjny

Skład: Aqua (Water), Cyclomethicone, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Glycerin, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Hydrolyzed Milk Protein, Propylene Glycol, Panthenol, Triclosan, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum (Fragrance), Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Benzyl Benzoate, Linalool, Buthylphenyl Methylpropional, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citric Acid.

Ziaja, Nuno, Antytrądzikowy krem tonujący

Skład: aqua, butylene glycol dicaprylate/dicaprate, aluminum starch, octelynsuccinate, cetearyl glucoside, cetearyl alcohol, octyldodecanol, glycerin, titanium dioxide, butyrospermum parkii butter, ceteareth20, cyclomethicone, dimethicone, elaeis guineensis oil, butylene glycol, peg-60 almond glycerides, caprylyly glycol, carbomer, nordihydroguaiaretic acid, oleanolic acid, sodium acrylate/sodium acryolyldimethyl taurate copolymer, isoheadecane, polysorbate 80, panthenol, propylene glycol, porphyra umbilicalis extract, tocopheryl acetate, sodium polyacrylate, diazolidinyl urea, phenoxyethanol, methylparaben, prpylparaben, 2 bromo 2 nitropropane 1,3 diol, cl 77492, cl 77491, cl 77499, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, benzyl salicylate, geraniol, citronellol, limonene, hexyl cinnamal, cinnamyl alcohol, citric acid

Under Twenty, Anti Acne, Intensywny krem - kuracja

Skład: aqua, decyl oleate, cetearyl glucoside, glycerin, hazelnut (corylus avellana) oil, canola (canola) oil, panthenol, cyclohexasiloxane, cyclopentasiloxane, zinc gluconate, allantoin, polyacrylamide, c13-14 isoparaffin, laureth-7, peg-8, tocopherol, butylene glycol, soybean (glycine soya) oil, ascorbyl palmitate, retinol, ascorbic acid, citric acid, carbomer, acacia senegal gum, propylene glycol alginate, methylparaben, phenoxyethanol, dmdm hydantoin, propylparaben, ci 42090

Dax Cosmetics, Perfecta No Problem, Antytrądzikowy krem matujący redukujący blizny i przebarwienia skóry

Skład: Aqua, Paraffin Oil, Butylene Glycol, Spiraea Ulmaria, Alcohol Denat., PEG-40 Castrol Oil, Tioxolone, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyd Glucoside, Isopropyl Myristate, Dimeticone Propylene Glycol, Pyrus Communis, Sodium Polyacrylate, C.l. 77891, Imperata Cylindrica, PEG-8, Carbomer, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, BHA, Parfum, C.l. 19140, C.l. 15985, C.l. 42051.
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-30, 15:41   #208
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Chciałabym jeszcze spytać czy składnik Ethylhexyl Methoxycinnamate jest szkodliwy? Przeczytałam gdzieś żeby go unikać, ale nie było wyjaśnione dlaczego.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-30, 19:56   #209
oaza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 558
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Czy na krem la roche pasay Nutriti, konieczny jest filtr ?
zawiera on lipidy -kwasy tłuszczowe

Skład: Aqua, Glycerin, Petrolatum, BIS-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Paraffinum Liquidum, Cyclopentasiloxane, Synthetic Wax, Prunus Armeniaca, Dimethicone, Coriandrum Sativum, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butyrospermum Parkii, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Hexyldecanol, Hexyldecyl Laurate, Glyceryl Stearate, Citrate, Ribes Nigrum, Dimethiconol, Sodium Dicocoylethylenediamine PEG-15 Sulfate, Echium Lycopsis, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium Edta, Hydroxypalmitoyl Sphinganine, Xanthan Gum, Acrylates Copolymer, Isobutane, Glycine Soja, Citric Acid, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Parfum
oaza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-30, 22:32   #210
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
Witam

Chciałabym prosić o analizę Bioderma, Hydrabio UV SPF 15 pod względem skóry bardzo suchej, naczynkowej, skłonnej do podrażnień oraz tego, czy filtr zawarty w kremie jest coś wart, czy lepiej sobie odpuścić.

Skład:
WATER (AQUA), DICAPRYLYL CARBONATE(wielofunkcyjny emolient poprawiający stabilność emulsji z filtrami chemicznymi i fizycznymi,), GLYCERIN, CYCLOHEXASILOXANE, OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, XYLITOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, CYCLOPENTASILOXANE, ALCOHOL DENAT., ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, PTFE, STEARYL DIMETHICONE, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, PEG-100 STEARATE, NIACINAMIDE, PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACT, ANHYDROXYLITOL, MANNITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, GLYCERYL STEARATE, BARIUM SULFATE (CI 77120), C20-22 ALCOHOLS, DECYL GLUCOSIDE, CETYL ALCOHOL, CREATINE, TOCOPHERYL ACETATE, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, XYLITYLGLUCOSIDE, CYCLOMETHICONE, POLYISOBUTENE, HEXYLDECANOL, DIMETHICONE, SODIUM HYDROXIDE, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, XANTHAN GUM, ECTOIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DISODIUM EDTA, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, ETHYLPARABEN, BUTYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, PROPYLPARABEN, FRAGRANCE (PARFUM).
Wyboldowane filtry,stabilne choc SPF 15 to bardzo malo-tak jak w poprzedniku jest alkohol denat jesdnak w takim otoczeniu skladnikow nie sadze aby mogl zrobic cos zlego.
Gliceryna,silikony,niacinamide-reguluje wydzielanie sebum,zmniejsza wielosc porow,hamuje powstawanie nowych wypryskow;
PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACT-to wyciag z jablkao właściwościach ochronnych, przeciw zmarszczkowych, przeciwutleniających, złuszczających oraz nawilżających.
LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT- wyciag z algi Laminaria ochroleuca,ekstrakt z alg Laminaria ochroleuca. Chroni keratynocyty przed uszkadzaniem spowodowanym promieniowaniem UV. O ponad 40% ogranicza liczbę uszkodzonych komórek, chroniąc przed zmianami w DNA i fotostarzeniem się skóry. Wzmacnia naturalny system obrony przeciwsłonecznej, chroniąc układ immunologiczny organizmu. Wraz z witaminą E chroni przed działaniem wolnych rodników odpowiedzialnych za fotostarzenie się skóry. Łagodzi i zmniejsza stany zapalne wywołane poparzeniem skóry oraz zabezpiecza przed fotouczuleniami.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:44.