łupież - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-01, 19:55   #1
kareee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3
Question

łupież


Przez kilka lat zmagałam się z łupieżem i przetłuszczającymi się włosami( głownie mocnymi szamponami itp. ) zanim doszłam że powoduje go raczej moja wysuszona skóra głowy , aniżeli grzyby . Około roku temu udało mi się wygrać 0% łupieżu , 0% tłustych włosów , idealny stan i kondycja , i wszystko byłoby dobrze gdyby to " cholerstwo " nie wróciło . Jakieś 2 miesiące temu znowu zaczął mi się łupież , wróciłam do pielęgnacji wyjściowej ( łagodny szampon , płukanka z lipy i bzu , jogurt po myciu , olejowanie ) i nic , kompletnie nic sobie moja skóra głowy z tego nie robiła . W końcu spróbowałam oczyścić ją mocniejszym szamponem , po myciu niby ok , ale za to po 3 dniach nawrót łupieżu i tłuste włosy. Na głowie mam śnieżyce i już nie wiem co z nią zrobić . ( dodam jeszcze tylko że wynalazki typu szampon z apteki , albo coś w tym rodzaju pogarszają często sprawę )

Edytowane przez kareee
Czas edycji: 2016-03-01 o 19:56
kareee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 19:46   #2
ona2646
Zakorzenienie
 
Avatar ona2646
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: ♥mojegoTŻ
Wiadomości: 62 234
Dot.: łupież

Wyróżnia się dwa rodzaje łupieżu: suchy i tłusty. Jeżeli skóra ma tendencję do przetłuszczania się do wiadomo ze będzie to tłusty, którego powoduje grzyb, a objawia się zaczerwienieniem, swędzeniem, no i w ten sposób dochodzi do złuszczenia naskórka. Tutaj trzeba zastosować np. zoxin med, najlepiej jako kuracja kilku dniowa, codziennie trzeba myc nim włosy i pozostawić pianę na kilka minut. Myślę ze w Twoim przypadku jest to ten łupież bo towarzyszy przetłuszczanie, po kuracji najlepiej stosuj szampon nawilżające. Jeśli nie poskutkuje warto wybrać się do dermatologa.
ona2646 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-05 20:46:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:42.