Blizny na wzgórku łonowym - pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-06, 19:25   #1
volatilee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3

Blizny na wzgórku łonowym - pomocy!


Witam,
Mój problem polega na tym, że na wzgórku łonowym mam kilka blizn (w sumie raczej przebarwień) po nieudanej 'depilacji'.
Muszę przyznać, że moją historię z usuwaniem włosków rozpoczęłam zbyt wcześnie, nie mając jeszcze o tym zbytniego pojęcia. Przejechałam wzgórek maszynką do golenia - raz, drugi, trzeci, ale było widać, że włoski sa tam pod skórą - mam ciemne, mocne owłosienie, więc niezbyt mi się ten efekt podobał. Gdy odrosły wyrwałam je pęsetą - trzeba mieć cierpliwość, ale naprawdę, wyrwałam wszystkie.. xDDD' Wzgórek był idealnie gładki, ale wiadomo, po jakimś czasie odrosły. Powtórzyłam więc operację, ale chyba niezbyt dokłądnie, zbyt pośpiesznie, co skończyło się tym, że bardzo dużo włosków powrastało (nie wykluczam, że była inna przyczyna, ale to jedyna, jaka przychodzi mi do głowy). Zrobiło mi się mnóstwo czerwonych grudek, próbowałam jakos 'wyciągnąć' włoski, co jeszcz epogarszało sytuacje.. w sumie był taki okres, że było więcej strupków niż miejsca czystego. W każdym razie - teraz jest już dobrze. Generalnie skóra jest bardzo delikatnie ciemniejsza niż na udach, ale naprawdę bvardzobardzo delikatnie. Gorzej, że w niektórych miejscach zostały bardziej czerwone ślady - trochę jak po wyciskaniu pryszczów na twarzy. Aktualnie, przy stosowaniu isotecu na twarz, zdarza się, że pojawiają mi się pryszcze/ropne grudki? Takie żółte, bolesne 'kuleczki' pod skórą, wychodzi z nich żółta maź, moim zdaniem ropa. Po nich tez zostają ślady.
W każdym razie.. Aktualnie smaruję wzgórek tonikiem z ogórka i cytryny (do twarzy, wybielający) i maścią Alantan plus lub Tormentiol (zwykle kupuję na przemian). Tormentiol odrobinę pomaga.
Chciałabym się pozbyć blizn, ale nie wiem, jak się do tego zabrać, więc proszę o pomoc. Nigdy nie słyszałam niczego o mikrodermabrazji wzgórka, ani tym bardziej laserowym usuwaniu plam, mam wrażenie, że ten problem tylko mnie dotyczy.. a o zgrozo dużo osób skarży się na wrastające włosy. Widziałam na Allegro ampułki z kwasami owocowymi.. czy to by pomogło?
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
volatilee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 20:17   #2
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Blizny na wzgórku łonowym - pomocy!

A tak bardzo Ci to przeszkadza?
Myślę, ze z czasem te blizny staną się mniej widoczne. Przynajmniej mich juz nie widac.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 21:49   #3
Lavatia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 245
Dot.: Blizny na wzgórku łonowym - pomocy!

.

Edytowane przez Lavatia
Czas edycji: 2009-06-29 o 00:26
Lavatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 09:09   #4
volatilee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: Blizny na wzgórku łonowym - pomocy!

Jej, to budujące, że problem nie dotyczy tylko mnie
Trochę przeszkadzają.. tym bardziej, że nie chodzi mi o białe plamki, tylko takie lekko czerwone (nie aż tak, jak pryszcze, ale wyraźnie czerwieńsze od skóry). Na razie i tak mogę stosować tylko 'sposoby ludowe', bo przy izotecu wszystkie złuszczania naskórka odpadają, ale mam nadzieję, że potem uda się znaleźć jakąś skuteczną metodę
volatilee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 09:47   #5
Opersia
Raczkowanie
 
Avatar Opersia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 107
Dot.: Blizny na wzgórku łonowym - pomocy!

Mnie też dotyczy Najpierw były wielkie gule, potem zeszły i zostały czerwone, plaskie plamki. Troszke pomagają mi maści typu Pentacrem i Sudocrem bo plamki wydają się być bledsze po nich. Ale to wszystko.

A gule na poczatki przygody z depilowaniem tych okolic w ogole mi sie nie pojawiały, dopiero potem. Jedna znika, druga sie pojawia i po kazdej jest plamka.

Edytowane przez Opersia
Czas edycji: 2009-02-07 o 09:48 Powód: Literówka
Opersia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 21:40   #6
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 151
Dot.: Blizny na wzgórku łonowym - pomocy!

dobry jest żel aloesowy palomy, rozjaśnia i nic sie nie pojawia
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 21:07   #7
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Blizny na wzgórku łonowym - pomocy!

mam to samo i juz jestem lekko podłamana ciągłą walka z tym, stosuje sudokrem ale nie pomaga za wiele, teraz chce przemywać te miejsca tonikiem z kwasami, złuszczają one skore i podobno stosowanie toniku na takie przebarwienia daje dobry efekt Jak bedą efekty dam znać
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.


tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-08, 21:30   #8
werca18
Raczkowanie
 
Avatar werca18
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 35
Dot.: Blizny na wzgórku łonowym - pomocy!

Cytat:
Napisane przez volatilee Pokaż wiadomość
Witam,
Mój problem polega na tym, że na wzgórku łonowym mam kilka blizn (w sumie raczej przebarwień) po nieudanej 'depilacji'.
Muszę przyznać, że moją historię z usuwaniem włosków rozpoczęłam zbyt wcześnie, nie mając jeszcze o tym zbytniego pojęcia. Przejechałam wzgórek maszynką do golenia - raz, drugi, trzeci, ale było widać, że włoski sa tam pod skórą - mam ciemne, mocne owłosienie, więc niezbyt mi się ten efekt podobał. Gdy odrosły wyrwałam je pęsetą - trzeba mieć cierpliwość, ale naprawdę, wyrwałam wszystkie.. xDDD' Wzgórek był idealnie gładki, ale wiadomo, po jakimś czasie odrosły. Powtórzyłam więc operację, ale chyba niezbyt dokłądnie, zbyt pośpiesznie, co skończyło się tym, że bardzo dużo włosków powrastało (nie wykluczam, że była inna przyczyna, ale to jedyna, jaka przychodzi mi do głowy). Zrobiło mi się mnóstwo czerwonych grudek, próbowałam jakos 'wyciągnąć' włoski, co jeszcz epogarszało sytuacje.. w sumie był taki okres, że było więcej strupków niż miejsca czystego. W każdym razie - teraz jest już dobrze. Generalnie skóra jest bardzo delikatnie ciemniejsza niż na udach, ale naprawdę bvardzobardzo delikatnie. Gorzej, że w niektórych miejscach zostały bardziej czerwone ślady - trochę jak po wyciskaniu pryszczów na twarzy. Aktualnie, przy stosowaniu isotecu na twarz, zdarza się, że pojawiają mi się pryszcze/ropne grudki? Takie żółte, bolesne 'kuleczki' pod skórą, wychodzi z nich żółta maź, moim zdaniem ropa. Po nich tez zostają ślady.
W każdym razie.. Aktualnie smaruję wzgórek tonikiem z ogórka i cytryny (do twarzy, wybielający) i maścią Alantan plus lub Tormentiol (zwykle kupuję na przemian). Tormentiol odrobinę pomaga.
Chciałabym się pozbyć blizn, ale nie wiem, jak się do tego zabrać, więc proszę o pomoc. Nigdy nie słyszałam niczego o mikrodermabrazji wzgórka, ani tym bardziej laserowym usuwaniu plam, mam wrażenie, że ten problem tylko mnie dotyczy.. a o zgrozo dużo osób skarży się na wrastające włosy. Widziałam na Allegro ampułki z kwasami owocowymi.. czy to by pomogło?
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
Witam, polecam Ci maść Zinalfat, spytaj o nią w aptece, kosztuje ok.35 zł, na regenerację naskróka-blizny staną się znacznie mniej widoczne
Po drugie na wrastające włoski krem Pilarix, na 90% pomoże.
A tak na marginesie depilacja woskiem/pęsetą chyba nie jest Ci pisana. Może spróbuj pasty cukrowej lub wrócić do maszynki?

Edytowane przez werca18
Czas edycji: 2009-02-08 o 21:32
werca18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:26.