Czy to zaskórniki zamknięte czy wysypka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-20, 13:54   #1
Naaatkaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Naaatkaaaaa
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 45

Czy to zaskórniki zamknięte czy wysypka?


Witam. Mam prawie 15 lat. Zmagałam się z dużym trądzikiem, z którym prawie się uporałam dzięki Epiduo i Atrederm (używałam też Klindacin T, ale nie pomagał). Zostały mi niestety przebarwienia. Ale nie o tym. Chodzi o to, że już prawie całą twarz miałam gładką. Czoło gładziutkie, rzadko się coś pojawiło. A około 5 sierpnia najpierw przy prawej skroni pojawiły się małe grudki, jakby zaskórniki lub wysypka. Najbardziej widoczna przy sztucznym świetle. Niestety, parę dni rozprzestrzeniło się to na prawie czoło, wyczuwam to też na linii żuchwy i brodzie. I nie wiem, czy to ni stąd, ni zowąd wrócił sobie trądzik czy to może uczulenie na coś. Przypominam, że używam cały czas Atredermu. Szczerze mówiąc, to mam ogromną nadzieję, że to uczulenie na coś, a nie powrót tego koszmaru!!! Niektóre krosteczki są tak małe, że nie wiem, czy to mogą być zaskórniki. Wstawiam zdjęcia czoła. Ale teraz chyba najważniejsze. Od 3 sierpnia biorę Euthyrox, ponieważ prawdopodobnie mam niedoczynność tarczycy (jeszcze będę robić kolejne badania i jechać w połowie września do endokrynologa). Piłam też drożdże od 24.07. do 13.08, ponieważ uznałam, że to nie ma sensu. Piłam je rok temu długo, od sierpnia do grudnia. Odstawiałam cały grudzień stopniowo. Wcześniej nie miałam takiego trądziku, jaki potem przeszłam. I nie pojawiła się taka kasza na twarzy. Więc może to te drożdże zrobiły mi krzywdę. Albo mam uczulenie na coś w Euthyroxie? Ale z drugiej strony nie widzę nic w składzie, co mogłoby mnie uczulić. To są hormony, więc może to trądzik hormonalny? Jeśli to ten lek zrobił mi coś, co pod podkładem wygląda ohydnie, to nie będę go brać. Wiem, że tarczyca ważna. Ale ja drugi raz takiego koszmaru nie przeżyję. Nawet jeśli to uczulenie, a nie trądzik, ale brzydkie są te grudy. Zdjęcia tak tego nie oddają.Bo chyba Atrederm tego nie zrobił? Stosuję go prawie 3 miesiące. Co polecacie, żebym zrobiła? Mieszkam w małym mieście i nie ma tu ani dermatologa ani alergologa. Brać coś na alergie? Najchętniej odstawiłabym na jakiś czas Euthyrox, ale nie mogę, bo będę musiała jechać z badaniami do endo. Wtedy jej o tej wysypce powiem. Gorzej, jeśli to trądzik.


Niestety nie mogę dodać zdjęć, nie wiem, o co chodzi. Teraz nie macie pewnie mi możliowści pomóc, bo Wizaz odwala. :/

Edytowane przez Naaatkaaaaa
Czas edycji: 2014-08-20 o 13:59 Powód: .
Naaatkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-20 14:54:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:05.