Co na przesuszone podrażnione powieki POMOCY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-01, 21:40   #1
Varinia
Raczkowanie
 
Avatar Varinia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 201

Co na przesuszone podrażnione powieki POMOCY


Od czasu do czasu zdarza mi się, że mam przesuszone i czerwone powieki, szczególnie na granicy ruchomej i nieruchomej powieki . Tu kładę cienie (robię „bananka”), więc domyślam się że to ich sprawka, może też sprawka bazy pod cienie (Lumene). Zauważyłam, że dzieje się tak przeważnie wtedy, gdy robię mocniejszy makijaż oka i kładę trochę więcej ciena niż zwykle, wtedy też puchną mi często powieki. Jaki składnik w cieniach może powodować coś takiego, czyżby mika? Zdaje się, że to właśnie ona znajduję się w tych bardziej połyskliwych kosmetykach. Czy jeszcze jakieś inne składniki mogą powodować takie podrażnienia?
Drugie pytanie: jak sobie z czymś takim poradzić, bo przyznam, że strasznie długo to paskudztwo się goi. Używałam żelu ze świetlikiem, ale mam wrażenie, że wszelkiego rodzaju żele jeszcze bardziej przesuszają skórę. Zakupiłam również wiesiołka (kapsułki, które przekłuwałam) ale i ten nie pomógł specjalnie a przy tym spływał mi do oka, przez co widziałam jak przez mgłę później.
Jeśli znacie jakieś preparaty, maści wszelakie, kremy, cokolwiek co ukoi, nawilży i może lekko natłuści moją podrażnioną skórę powiek, a przy tym nie uczuli to proszę podpowiedzcie coś. Tak mało jest preparatów przeznaczonych do powiek górnych, tak mi się przynajmniej wydaje.
Varinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-01, 21:45   #2
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Co na przesuszone podrażnione powieki POMOCY

spróbuj Nanobase, nałóz wieczorem trochę grubszą wartswę i zostaw na noc, powinno pomóc
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-02, 09:19   #3
Varinia
Raczkowanie
 
Avatar Varinia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 201
Dot.: Co na przesuszone podrażnione powieki POMOCY

O dzięki za odpowiedz . Wiesz, nawet mam w domu Nanobase i na to nie wpadłam (wcześniej smarowałam lico ale mi pozatykał pory). A myślisz, że nie jest zbyt ciężki ten krem na powieki, bo to taka gęsta pasta (boje się, że spuchną mi oczy )?
Varinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-02, 10:15   #4
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Co na przesuszone podrażnione powieki POMOCY

Nie powinno raczej nic sie stać, możesz tez spróbowac Physiogel, masełko karite L'occitane, żel pod oczy Norel Professional Energie Q-10, sa tez specjalne ampułki Avene Tolerance Extreme (7 dawek po 5 ml) poleciła mi swego czasu dermatolog, choc on jest podobno do twarzy, ale ja uzywałam na skórę wokół oczu lub krem kojący pod oczy 10 ml tez Avene.

Polecam Ci jedynie z własnego doświadczenia, mam pod oczami bardzo sucha skóre, jak tylko braknie jej wilgoci zaczyna się czerwienić, piec, swędzieć i robia mi się potworne zmarchy

Wszystkie te rzeczy przetestowałam na sobie w chwilach awaryjnych i każda spisała się na medal.
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 12:11   #5
paliziomka
Zadomowienie
 
Avatar paliziomka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 077
GG do paliziomka
Dot.: Co na przesuszone podrażnione powieki POMOCY

Ja również borykam się z podobym problemem. Jak dla mnie zabawieniem okazjue się kremik Flos lek. Tutaj znajdziesz jego recenzje : http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4625.
Pozdrawiam
__________________
Prowadzisz firmę? Chcesz efektywnej reklamy?

http://znajdzfirme.org
paliziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 12:31   #6
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Co na przesuszone podrażnione powieki POMOCY

Mi pomaga Regenerujący krem pod oczy i na powieki z folacyną Lirene. Świetnie natłuszcza.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 15:00   #7
greenmagda
Raczkowanie
 
Avatar greenmagda
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 217
Dot.: Co na przesuszone podrażnione powieki POMOCY

Cortineff, kupisz w aptece za dosłownie pare złotych. świetny specyfik, nakladasz masc na noc, a rano ani śladu po przesuszeniach, podrażnieniach itp. polecam, mi pomogło. a mialam ten sam problem co Ty. pozdrawiam
greenmagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-03, 17:25   #8
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Co na przesuszone podrażnione powieki POMOCY

maści sterydowe, np. cortineff, pomogą na uczulenie. na przesuszenie nie bardziej skuteczne niż wazelina. na szczęście na receptę.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 20:09   #9
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Co na przesuszone podrażnione powieki POMOCY

Cytat:
Napisane przez Justy
maści sterydowe, np. cortineff, pomogą na uczulenie. na przesuszenie nie bardziej skuteczne niż wazelina. na szczęście na receptę.
No i skutki mogą być opłakane przy zbyt częstym stosowaniu- trądzik posterydowy. Chyba że się mylę, Justy, i przy tej maści to nie grozi?
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 22:45   #10
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Co na przesuszone podrażnione powieki POMOCY

Madlaine juz polecila a ja sie podlaczam - maselko karite z L'Occitaine
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 09:14   #11
Olunia90
Zakorzenienie
 
Avatar Olunia90
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 448
Dot.: Co na przesuszone podrażnione powieki POMOCY

Na wszelkie podraznienie jest rewelacyjny Sudokrem i dobrze nawilza,mozna go kupic w aptece.
Olunia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-04, 09:55   #12
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Co na przesuszone podrażnione powieki POMOCY

skutki mogą być opłakane przy zbyt częstym stosowaniu- trądzik posterydowy. Chyba że się mylę, Justy, i przy tej maści to nie grozi?

owszem- grozi. dlatego "na szczęście na receptę".


Sudokremu nie stosowałabym na okolice oczu.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 14:13   #13
Varinia
Raczkowanie
 
Avatar Varinia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 201
Dot.: Co na przesuszone podrażnione powieki POMOCY

Ojej tyle propozycji, jesteście kochane. Będę próbować. A póki co wypróbowałam NANOBASE dzięki wskazówce Madlaine i pomogło , już po pierwszym razie było lepiej a po drugim to już super skórka gładziutka. Poza tym właśnie dzięki tej gęstośći, której się tak obawiałam nic mi nie spływało do oczu. Jeszcze raz dziękuję tobie Madlaine

A czy wiecie co może powodować takie podrażnienia, czy sam cień w sobie przesusza czy jakieś jego składniki (jeśli tak to jakie)? Może jedno i drugie?
Varinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 21:21   #14
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Co na przesuszone podrażnione powieki POMOCY

ja tez miałam problem z podrąznieniem powiek i poradził sobie z tym krem biolipidowy i krem pod oczy z Ziaji Calma HLC.. sama byłam zaskoczona ale jest juz ok.

Edytowane przez Nikita-v
Czas edycji: 2005-12-08 o 22:36
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 07:15   #15
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Co na przesuszone podrażnione powieki POMOCY

Cytat:
Napisane przez Madlaine
możesz tez spróbowac Physiogel
ja tez na powieki kłade Physiogel krem i spisuje sie świetnie już nastepnego dnia jest znaczna poprawa nie podraznia mi oczu, nic nie szczypie, ani nie piecze na całą twarz kłade go niezbyt często bo mam jednak mieszaną cerę, tylko na przesuszone miejsca, ale na powieki jest rewelacyjny
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-16, 11:36   #16
efajna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wadowice
Wiadomości: 27
Dot.: Co na przesuszone podrażnione powieki POMOCY

ja mam w tej chwili ten sam problem. posmarowałam to kremem Nivea visage - ale zaczęło mnie jeszcze bardziej szczypać, miałam uczucie ściągnęcia skóry. Posmarowałam więc normalnym kremem Nivea za 3 zł i jest rewelacyjnie - nieco tłusto, ale przeciez na noc nie szkodzi
efajna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 13:09   #17
modrzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Co na przesuszone podrażnione powieki POMOCY

ja stosowałam wszystkie w/w kosmetyki. i nie mogłam tego wyleczyć przez kilka miesięcy,aż poszłam do dermatologa i poradził mi ELIDEL KREM 1%, bez recepty. pomogło już po kilku dniach! polecam!
modrzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 21:22   #18
Sylutek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: Co na przesuszone podrażnione powieki POMOCY

Miałam ten nawracający problem przez kilka lat. Nie mam pojęcia czy była to reakcja alergiczna na jakiś kosmetyk czy zwyczajne przesuszenie. Wizyta u dermatologa nic nie dała i zaczęłam na własną rękę szukać kremu, który mógłby złagodzić objawy. Obecnie na stałe pozbyłam się problemu. Początkowo stosowałam i pomagał AVENE KREM KOJĄCY POD OCZY DO SKÓRY WRAŻLIWEJ. Później ostatecznie wyleczył mnie SVR TOPIALYSE PALPEBRAL, KREM NA POWIEKI DO SKÓRY PODRAŻNIONEJ. Kiedyś kosztował ok 70 zł, teraz jest znacznie tańszy, ale i tak warto było kupić. Może którejś z was też pomoże

Przy takiej dolegliwości nie polecam stosowania żadnych żeli ze świetlikiem, rumiankiem itp. (są tanie, ale wcale nie pomagają). Niby zalecają maści natłuszczające, ale mi też nie pomogły.
Sylutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-25 22:22:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:38.