Trądzik a migdały ropne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-12, 10:50   #1
krzyokno
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3

Trądzik a migdały ropne


Witajcie, od czterech lat leczę się na trądzik, od kilku miesięcy antybiotykoterapia najpierw Tetralysal teraz Dalacin C 300mg + antybiotyki zewnętrzne. Byłem na wizycie u laryngologa i mam migdały ropne do usunięcia. Czy mozecie mi napisać czy ktos mial podobny problem z migdalami i to powodowalo tradzik, czy po usunieciu trądzik ustąpil. Zastanawiam się czy to ma duże powiązanie, bo gardło mnie nie boli aż tak często, ale trądzik jest. Dodam, ze antybiotykoterapia średnio sie sprawdza w moim przypadku. Czy wie ktoś czym sie charakteryzuje trądzik od migdałów ropnych?
krzyokno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-12, 15:48   #2
Agemia
Raczkowanie
 
Avatar Agemia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 499
Dot.: Trądzik a migdały ropne

Ktoś tu kiedyś pisał, że po usunięciu migdałków pozbył się jednocześnie trądziku. Sama też mam częste bóle gardła, a od dziecka powiększone migdały. Zastanawiam się, czy i w moim przypadku nie ma to jakiegoś powiązania z trądzikiem...?
Agemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-12, 18:18   #3
krzyokno
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik a migdały ropne

Dobrze by było jakby ktoś to faktycznie potwierdził, kto miał usunięte i to mu pomogło. Jestem umówiony na wycięcie i sie zastanawiam co robić.
krzyokno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-13, 10:24   #4
Agemia
Raczkowanie
 
Avatar Agemia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 499
Dot.: Trądzik a migdały ropne

No to przejrzyj forum, skorzystaj z wyszukiwarki. To nie taki stary post, czytałam go może ze dwa tygodnie temu.
Agemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-27, 18:47   #5
201703061224
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 783
Dot.: Trądzik a migdały ropne

ja mam jakies ropne grudki za migdalami i tradzik mam taki dziwny.. mam wagry i moze z 5 duzych krost do tego bardzo tlusta mam cere. mowili lekarze ze mam usunac sobie migdaly, albo iusc na operacje wycinania tych grudek(moglabym stracic glos gdyby cos psozlo nnie tak) wiec tak chodze z tymi grudkami i robie plukanki i wyciagam patyczkami;((( ehh a lekarze chca podwyzek a od 6 lat mi nie umeija pomoc i mnie olewaja
201703061224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-28, 12:08   #6
Agemia
Raczkowanie
 
Avatar Agemia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 499
Dot.: Trądzik a migdały ropne

Cytat:
Napisane przez matysia153 Pokaż wiadomość
ja mam jakies ropne grudki za migdalami i tradzik mam taki dziwny.. mam wagry i moze z 5 duzych krost do tego bardzo tlusta mam cere. mowili lekarze ze mam usunac sobie migdaly, albo iusc na operacje wycinania tych grudek(moglabym stracic glos gdyby cos psozlo nnie tak) wiec tak chodze z tymi grudkami i robie plukanki i wyciagam patyczkami;((( ehh a lekarze chca podwyzek a od 6 lat mi nie umeija pomoc i mnie olewaja
Nie lubię takiego gadania. Skoro masz mieć wycięte migdałki, to znaczy, że lekarze Cię nie olewają i umieją Ci pomóc - to nie jest tak, że możesz sobie dowolnie wybrać sposób leczenia. Skoro to ma zadziałać, to powinnaś się poddać temu zabiegowi.
Agemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 20:48   #7
rastomi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik a migdały ropne

Ja miałem wycinane migdałki i faktycnie wyleczyłem w ten sposób też tradzik a Moja historia była taka:
Skórę miałem po prostu straszną (pryszcz na pryszczu) leczyłem sie przez 2 lata u różnych dermatologów ale nic nie pomagało. Później przez 3 miesiące brałem roacutan i faktycznie totalnie zero pryszczy (dosłownie ani jednego a przed leczeniem miałem chyba z 50 na twarzy) niestety po pół roku tradzik wrócił a na roacutan nie było mnie stać bo 400 zł opakowanie kosztuje (chociaż teraz podobno jest polski odpowiednik - Izotek za 130zł) ja w każdym razie jakiś rok po tym jak tradzik powrócił wyciąłem sobie migdałki (chociaż nie po to żeby leczyć trądzik ale laryngolog mówił że może mi się dzieki temu tez skóra poprawić) i faktycznie po 3 miesiącach znowu moja skóra była idealna. Pozdrawiam!!
rastomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-16, 21:29   #8
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Trądzik a migdały ropne

A te migdalki kazdy moze sobie wyciac xD?


Od czego to zależy..?

Kurde bo mnie rzadko boli eh...;c
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 21:43   #9
rastomi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik a migdały ropne

jak migdałki są zdrowe to pryszczy ci nie spowodują więc nie ma po co wycinać
ja miałem ropne więc laryngolog powiedział ze trzeba usunąć, w sumie mnie nie bolały ale często chorowałem.
rastomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 14:17   #10
krzyokno
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik a migdały ropne

Po jakim czasie od zabiegu stan skory zaczął Ci sie poprawiać, jak postępowały zmiany?
krzyokno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 12:07   #11
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: Trądzik a migdały ropne

Migdaly ropne moga byc przyczyna tradziku jak najbardziej, podobnie jak np. nie wyleczony zab.
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-23, 20:26   #12
natalli
Zadomowienie
 
Avatar natalli
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: **Poznań**
Wiadomości: 1 450
GG do natalli
Dot.: Trądzik a migdały ropne

to ja sie podziele moimi doświadczeniami ... we wtorek miałam zabieg usunięcie migdałów bo były ropne a od 14lat mam tradzik wiec majac nadzieje ze to one go powoduja wycieli mi je. Ku mojemu zdziwiniu OGROMNEMU w czwartwek dostałam wysyp jakiego w ciągu calego mojego życia nie miałąm i to na policzkach ktore zawsze był czysciutkie Przeraziło mnie to i nie iwem jak to wytumaszyc mial ktos podobne doświadcenia ? Nie wiem na co to zwalic czy organizm sie oczyszcza bo koncu 2 dni na wodzie i rumianku czy to suche powietrze w szpitalu czy jakas bakterie złapaam gronkowca czy cos, czy poduszka była spocona ja goraczke miałąm osłabiony ogranizm i cos mnie złapało ????? Poprostu jestem zrospaczona do szpitala przyszlam bez pryszczy dzieli epiduo sie wyleczylam w miesiac a wyszlam wygladajac jak muchomor ((( i to nie sa jeszcze takie pryszcze grudowate ktore bolą tylko takie plamy gdzieniegdzie z wzgurkami jaky za kilka dni miala ropa wyjsc .... w pon. ide do dermatologa
natalli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 21:38   #13
Madona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: I don't know where I'm from
Wiadomości: 21
GG do Madona
Dot.: Trądzik a migdały ropne

natalli, jak się skończyła u Ciebie historia?
Madona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 17:57   #14
karolina_poznan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9
Dot.: Trądzik a migdały ropne

Dwa lata walczyłam z trądzikiem, zanim trafilam do lekarza, ktory skierował mnie na badania do laryngologa. Krosty pojawiały się u mnie na brodzie, były duże i ropne, ciężko się goiły, Okazło się że mam ropne migdały, skierowano mnie na zabieg ich usunęcia.
Jestem 3 miesiące po operacji, leczę się epiduo i naprawdę widzę efekty.
Pryszcze pojawiają się sporadycznie, są dużo mniejsze i szybko się goją.
Myślę że za jakiś czas w ogóle się ich pozbędę
Jeśli ktoś ma ropne midały i problemy ze skórą to polecam jak najszybsze ich usunięcie, dzięki temu leczenie po będzie trwało krócej.
karolina_poznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 08:03   #15
razdwa123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik a migdały ropne

Ja miałam wycinane migdały ok. 2 tyg. temu, miałam straszny trądzik, póki co mam ładną skóre.. ( oprócz blizn.. ) Wczoraj byłam u laryngologa.. powiedział,że gardło goi się ładnie jednak niebawem pojawi się trądzik jeszcze gorszy niż miałam.. i tak może być nawet przez pół roku od operacji. Dermatolog też wspominał,że po operacji będzie gorzej.. Muszę przeczekać ten najgorszy okres, na koncu zrobię mikrodermabrazję i pożegnam sie z trądzikiem i wszelkimi pozostałościami po nim . Jeżeli ktoś wie,że ma dobite migdały i ma również trądzik to proszę się nie zastanawiać tylko szybko załatwić sobie miejsce w szpitalu i wyciąć te migdały,bo żaden antybiotyk sobie nie poradzi jeśli migdały będą ogniskiem siejącym! Moje migdały miały być wycinane już w dziecinstwie, teraz mam 20 lat i zmasakrowaną twarz.. jedyną moją nadzieją jest mikrodermabrazja..
razdwa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 13:45   #16
Linusia1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik a migdały ropne

Hej
Od 18 roku życia męczę się z trądzikiem, czyli ok 7 lat. Dosłownie żaden antybiotyk nie pomógł. Dopiero w listopadzie dowiedziałam się od dermatologa, że przyczyną mogą być migdały. W związku z tym poszłam do 4 innych dermatologów i 2 laryngologów. Co się okazało - rzeczywiście miałam ropne migdały. Termin usunięcia - 7 kwiecień. Niestety tak długie są terminy na NFZ. Trądzik siał mi się przede wszystkim na policzkach, od niedawna doszły plecy, dekolt, szyja i czoło. Obecnie jestem tydzień po zabiegu. Dekolt i plecy mam już czyściutkie. Na szyi pozostały mi pojedyncze krosteczki. Buzię myję rumiankiem rano i wieczorem. Oprócz tego smaruję ją maścią Isotrexin. Nic nowego jak na razie mi nie wyskoczyło, ale to za szybko, aby widzieć jakieś większe rezultaty. Mam miesiąc L4, więc mam taką nadzieję, że po tym czasie nie będę musiała się męczyć fluidami itp. Na 29 kwietnia mam wizytę u dermatologa, który stwierdził, że jeśli nie będzie rezultatów pozostaje tylko jeden lek - Aknenormin ... Sama nazwa przeraża. Postaram Wam się napisać co i jak wyszło. Wierzę, że ten lek nie będzie potrzebny ... .
Pozdrawiam
Linusia1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:37.