Zbyt długie krwawienie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-23, 17:36   #1
n4n4mi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2

Zbyt długie krwawienie.


Cześć dziewczyny!
Pewnie wiele z Was napisze, że czas wybrać się do lekarza, jednak ze względu na to, że nie mam na razie tej możliwości, postanowiłam się zorientować, czy któraś z Was miała podobny problem, bądź o czymś takim słyszała.

Nigdy nie byłam u ginekologa, choć od zawsze mam nieregularny okres. Chociaż przez ostatnie przeszło pół roku, zaczął się regulować.
9 września, dostałam okres, był dosyć nietypowy, bo wyjątkowo nie bolał mnie brzuch i był bardzo skąpy. Minął tydzień, a on trwał nadal, choć krwawienie, było tak małe, że wystarczały wkładki. Zaczęłam się niepokoić, bo to już jednak tydzień. Jakoś w środę, niemal ustał, miałam brązowe plamienie (nie przejmowałam się tym za bardzo, bo często po okresie je mam), jednak wczoraj wieczorem zauważyłam, że plamienie było takie jasnoróżowe, było w tym trochę krwi. Dzisiaj pojawiło się krwawienie takie, jak na początku tego okresu, jest tak samo skąpe.
Nie biorę żadnych tabletek, nie uprawiałam seksu, płyn do hi używam od dawna ten sam. Nie mam pomysłu.
Tymczasowo nie mam żadnej możliwości pójścia do ginekologa, a bardzo zaczyna mnie to niepokoić.
Zdarzyło się to pierwszy raz i nie wiem, czy jest coś, co mogłabym z tym zrobić.

Czy orientuje się któraś z Was, z czego to może wynikać?

Edytowane przez n4n4mi
Czas edycji: 2013-09-23 o 17:40
n4n4mi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 19:12   #2
laurek93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 82
Dot.: Zbyt długie krwawienie.

Być może jest to spowodowane tym, że masz nieregularne miesiączki. Miałam kiedyś dokładnie tak samo. Dostałam pierwszego okresu jak miałam 10 lat, przez kilka lat miałam straszne problemy - czasem okres nie przychodził miesiącami, a jak przychodził to potrafiłam plamić na brązowo przez 6 miesięcy. Stosowałam nawet w wieku chyba 11-12 lat tabletki antykoncepcyjne, żeby hormony się unormowały, ale to nic nie dawało. Także na moim przykładzie mogę Ci powiedzieć jedynie, że być może Twój organizm jeszcze nie doszedł do ładu z hormonami, czasem możesz mieć słabe plamienie, a czasem fontannę krwi. Jeśli masz taką możliwość to jak najszybciej umów się do lekarza, na pewno powie Ci konkretniej, czym to jest spowodowane i coś poradzi. Pozdrawiam

Edytowane przez laurek93
Czas edycji: 2013-09-23 o 19:13
laurek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 10:56   #3
n4n4mi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: Zbyt długie krwawienie.

@Laurek93 dziękuję Ci bardzo! oczywiście, do lekarza wybiorę się jak tylko będę mogła, mimo wszystko, w pewnym stopniu mnie uspokoiłaś - tym bardziej patrząc jeszcze na Twój opis Twojego nieregularnego miesiączkowania, który u mnie był taki sam.
Pozdrawiam również!
n4n4mi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 19:45   #4
laurek93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 82
Dot.: Zbyt długie krwawienie.

Bardzo się cieszę, że w jakimś stopniu pomogłam Daj znać jak udasz się do lekarza i będziesz wiedziała co i jak
laurek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:00.